PDA

View Full Version : MapFactor Navigator Free


vtwin90
11.02.2015, 14:14
Korzysta może ktoś z takiej mapy?

ArturS
11.02.2015, 14:19
Próbowałem. Strasznie lipnie wyznaczał trasy. Trzymałem go w larku w razie "W" na wypadek, gdyby pokrycie dróg było za słabe w pozostałych mapach. Nie polecam.

Kosmal
11.02.2015, 14:43
Potwierdzam.
Wyznaczanie tras jest tragiczne.

rumpel
11.02.2015, 15:09
ja mam i w tel i navi. Jako awaryjne wspomaganie jest ok, dosc dobre mapy, plusem jest to ze caly swiat masz za free. Jesli tylko nauczysz sie nie wiezyc bezgranicznie w wyznaczanie tras to jest calkiem ok

nav
11.02.2015, 15:25
Po londynie prowadziło jakimiś zakamarkami (w sumie fajnie, bo można było pooglądać co nieco). W Mołdawii uratowało trochę tyłek, bo automapa czy sygic miały tam po kilka dróg.

Tak jak pisali poprzednicy, dobra opcja jako awaryjna albo sama mapa :)

Warto spojrzeć na Nokiową mapkę - HERE (na androida), też są darmowe mapy i wyznacza już całkiem sensownie :)

vtwin90
11.02.2015, 16:00
Pytam bo mam Navroada z AutoMapą tylko na PL i byłem dzisiaj w Katowicach w Navrodzie chciałem rozbudować na Europe i stwierdziliśmy że nie ma sensu .Licencja na AutoMape musiał być wykupić plus mapa na Europe suma zamykała sie w 430zł .Kobita stwierdziła że mają darmową mape i lata to bez zarzutów a co ważne urządzenie navigacja się nie zawiesza jak to ma przy AutoMapie i tu miała racje u mnie było normą zawieszanie się podobno automapa potrzebuje kupa pamięci i jeszcze robi zrzuty .Widze co forumowicz to inna opinia ja w sumie z AutoMapy jestem tak sobie zadowolony kilka razy busem śmigałem po lesie tak mnie poprowadziła a raz zatrzymałem się przed transformatorem :p który stał na końcu drogi -chore .Przy każdej mapie trzeba mieć dystans.
W czerwcu jedziemy do Portugali i zastanawiam sie czy czasem nie kupić nowej lub używki z automapy na Europe czy skorzystać z darmowej od Navroad

rumpel
11.02.2015, 16:12
przetestuj, pobaw się i zobaczysz, przecież to nic nie kosztuje ;)

jeśli w MF odpowiednio ustawisz wybór tras to nie powinno być żadnych problemów

vtwin90
11.02.2015, 16:15
przetestuj, pobaw się i zobaczysz, przecież to nic nie kosztuje ;)
Bawie się tym wynalazkiem i nawet wyznaczyć trasy nie umiem:D

krzysiek_m
12.02.2015, 12:52
Jako backup idealna.
O ile dobrze pamiętam - Automapa miała słabe pokrycie POI Kempingów w Bułgarii, więc posiłkowałem się NavigatorFree. Miałem to zainstalowane w telefonie - działa bez Internetu, co w dzisiejszych czasach jest plusem...
Tylko, że ja zazwyczaj jeżdżę na papierowych mapach, jak leje deszcz, albo mi kompletnie wszystko jedno to włączę nawigację.

vtwin90
12.02.2015, 14:40
Podejżewam że jak bym śmigał od początku na Navigator Free to był nie marudził ale nie ma co kombinować kupie nową AutoMape i będzie gitara plus mapy papierowe -mapy papierowe mam również opanowane -pracowałem na początku lat 2000 w firmie gdzie smigaliśmy na mapach papierowych i zawsze się dojechało .

Cynciu
13.02.2015, 16:11
Z opiniami powyższymi się zgadzam ale objechałem na tym Gruzję, Armenię, Maroko i latam czasem po Polsce. Urządzenie - MIO.

Nie ufam trasom wyznaczanym z automatu przez nawigację.
Zawsze mam mapę papierową. Na niej wyznaczam sobie trasę. Potem wbijam to w nawigację okraszając punktami przez które ma mnie prowadzić.
Później w drodze nie muszę otwierać mapy papierowej. Navi prowadzi mnie trasą którą ja wybrałem.

Wszystko zależy co komu i do czego potrzebne.
Z minusów. grafika słaba, aby zobaczyć boczne dróżki trzeba mieć spore zbliżenie. Ja jeżdżąc, mam mapę ustaloną w sporym oddaleniu. Jakbym jechał na papierowej.

Cały świat za darmo i dobre pokrycie są dla mnie wystarczającym argumentem.

vtwin90
13.02.2015, 16:45
Automapa na EU 330zł średnio za tą sume jestem wstanie kupić nowe urządzenie z wgrana już mapą EU zastanawiam się co zrobić bo urządzonko mam stare 5 letnie ale działa -mapa papierowa musi zawsze być analog to analog:p