PDA

View Full Version : Rozwarstwienie oleju


Reinchardt
12.01.2009, 18:19
Witam,
jak w temacie - wymieniłem olej ok 2 - 2,5 k tys temu a moto sobie teraz zimuje. No i chciałbym sie dowiedziec jak sytuacja sie przedstawia z tym olejem. Kiedys w temacie zimowanie afri było napomniane o rozwarstwianu oleju przez okes zimy. Czy jest to tylko przypuszczalną teorią, w jakim stopniu jazda na takim oleju jest szkodliwa dla silnika, czy w ogole jest szkodliwa? Duzo pytan ale chyba jeszcze nik nie pisal nic konkretnego na ten temat

Misza
12.01.2009, 18:28
Wymóg jest jeden: wymiana co 12 tys km lub co rok, jeśli drynda nie stoi 2 miesiace zupełnie nie ruszana to olał bym temat oleju ;)

Zając
12.01.2009, 20:03
Kiedyś jeden mechanik powiedział mi,ze lepiej żeby moto na zimę miało olej zmieniony po sezonie.Chodzi o simeringi,oringi,uszczelki.Podobno nie murszeją nie robią się sztywne jak mają nowy olej.Nie żebym się znał,tak słyszałem

podos
12.01.2009, 22:31
Witam,
jak w temacie - wymieniłem olej ok 2 - 2,5 k tys temu a moto sobie teraz zimuje. No i chciałbym sie dowiedziec jak sytuacja sie przedstawia z tym olejem. Kiedys w temacie zimowanie afri było napomniane o rozwarstwianu oleju przez okes zimy. Czy jest to tylko przypuszczalną teorią, w jakim stopniu jazda na takim oleju jest szkodliwa dla silnika, czy w ogole jest szkodliwa? Duzo pytan ale chyba jeszcze nik nie pisal nic konkretnego na ten temat

http://faq.africatwin.com.pl/Instrukcja_obs%C5%82ugi_Honda_AfricaTwin_XRV_750

strona 147.

może przed i po to przesada, Ale raz na pewno.