PDA

View Full Version : Przez Macedonię w kwietniu - jaka pogoda?


bigboykr
11.01.2015, 16:02
Hejka,
Jednym z rozważanych kierunków na wyjazd od 21 kwietnia do 3 maja jest skoczyć zobaczyć, jak się mają Meteory w Grecji. "Tam" przez Serbię i Macedonię. "Do domu" przez Albanię, Czarnogórę... i reszta w zależności od czasu.
Pytanie do tych, co byli w Macedonii w okresach wiosennych. Jakiej (pi razy drzwi) sytuacji pogodowej spodziewać się w Macedonii (Macedonia środkowa, kierunek na Grecję) w połowie kwietnia?
Durmitor wiem co i jak (byłem) a Macedonia?

bicio
11.01.2015, 16:10
Byliśmy w zeszłym roku na objazdówce Chorwacja-Czarnogóra-Albania-Macedonia-Serbia na przełomie kwiecień/maj, lało przez większość wyjazdu, temperatura w Macedonii max 12 stopni. Myślę, że wyjazd tam na wiosnę to trochę pogodowa loteria, tak jak i u nas jednego dnia może być +25 a następnego pada śnieg.

bigboykr
11.01.2015, 16:19
Dzięki za info. Generalnie chodzi mi tylko o kwestię taką, żeby śnieg nie leżał tonami jak w Durmitorze w tym okresie. Macedonię potraktowalibyśmy tranzytowo (ewentualnie jeden nocleg tam), potem Grecja i powrót już wybrzeżem Adriatyku.
Dzięki

Mirmil
11.01.2015, 16:28
Bylem a macedoni na wekendzie majowym kilka lat temu- w gorach w jarach i zakamarkach snieg, na nizinach temperatura +30 kapelem sie w rzekach i jeziorach.

Najlepiej sprawdz pogode przed wyjazdem, moze sie zdazyc,ze ebdzie padalo jak z cebra, albo bedzie pogoda ideal
Nie ma reguly- tak samo,jak pogoda w Polsce
Ale ogolnie trzeba nastawiac sie na normalna pogode do jazdy na moto

bigboykr
11.01.2015, 16:55
Bardzo Wam dziękuję. Uspokoiliście mnie :)