PDA

View Full Version : Libia


magrafb
11.01.2015, 14:59
Strasznie mało informacji o Libii, zarówna za FAT jak i innych.
Chciałbym przez Tunezję wjechać na kołach do Libii.
Czy ktoś był w ostatnim czasie?
Jak wygląda sprawa wizy - ponoć jest z tym problem
(trzeba załatwiać przez Libijską agencje??)
kwestia rejestracyjne motocykla?
arabizacja paszportu?
Jakie są tego koszty
kwestie bezpieczeństwa i jak już się nam uda wjechać to gdzie pojechać i co zobaczyć?
Może jakiś forumowi chętni na połączenie sił i wspólny wypad.
Jeśli nie Libia to co? do Algeri ponoć jeszcze trudniej i mniej bezpiecznie. Pozostaje bezwizowa Tunezja?

mystek
11.01.2015, 17:53
Hej,
Niestety nic nie wniosę do Twojego postu, ale bacznie będę się temu wątkowy przyglądał - szukam inspiracji na wiosenny wyjazd. Wiec pls. aktualizuj na bieżąco😉


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

voxan69
11.01.2015, 18:29
Z Libią są teraz problemy bo utworzyły się tam dwa rządy - każdy uważa się za właściwy - kraj jest podzielony na dwie strefy wpływów

jorge
11.01.2015, 23:23
Też chętnie poczytam. Do Iranu planuję ok czerwca ruszyć.

Adagiio
12.01.2015, 07:41
Zapomnij o Libii , do Algierii dotniesz wizę biznesową na zaproszenie ale ona nie upoważnia do indywidualnej turystyki po terytorium kraju , turystycznych algierska ambasada w PL nie wydaje od wielu lat . Jak masz stały pobyt w IT lub ES to wizę turystyczną otrzymasz , taka niesprawiedliwość nie wiem jak w innych krajach . Mi w Romie dali . Przerabiałem temat wizy dość szczegółowo w ostatnich latach i nie pomogły nawet referencje znanego biura turystycznego , nie sądzę żeby coś w zeszłym roku się zmieniło , ale możesz zadzwonić do ambasady i zapytać .
Powodzenia .

Adagiio
12.01.2015, 18:44
W Afryce niemożliwe staje się możliwe , wiec może i przejechali .
Pomijając wszystko do Libii nie pojedziesz bo trwa tam wojna domowa i odkąd obalili Kadafiego , nikt z moich znajomych Italiańców tam nie był , wszyscy nad tym ubolewają . Większość uczęszczanych przez turystów szlaków pustynnych i miejsc do których jeździli została zaminowana .

Adagiio
13.01.2015, 07:41
Jeśli istniała by najmniejsza możliwość wyjazdu to bym się już pakował bo bardzo chciał bym jeszcze do Libii wrócić . Ale obecna sytuacja na to nie pozwala . Jestem w kontakcie z przyjaciółmi z Włoch którzy przed wojną mieszkali w Ghadames i zajmowali sie organizacją wypraw na Erg Marzuk i Abwari , według nich takiej możliwości brak . Mało informacji dociera do nas o tym co się tam dzieje . Osoba z mojej rodziny pracowała kilkanaście lat na placówce w Benghazi , ewakuowali wszystkich w 2013 roku .

magrafb
15.01.2015, 12:29
Widzę że temat w tym roku ciężki do ogarnięcia,zostaje Tunezja albo Maroko.
Może Dakar? ale znowu wizy:(

Adagiio
15.01.2015, 20:20
Byłem w Tunezji wiele razy i zawsze było co robić , to taka miniaturka Sahary w porównaniu do Libii czy Algierii , ale piękne południowe ergi mają swój urok . W Algierii nie ma problemu natury bezpieczeństwa nawet teraz. Spotkałem na promie końcem listopada ekipę włoskich endrowców która wracała z wyprawy z okolic Djanet . Dwa lata temu moich kolegów eskortowało wojsko w ostatnich dwóch dniach ponieważ w oddalonym o 100 km mieście wybuchły zamieszki . Jeśli trasa zostanie zaakceptowana przez gubernatorat turystyki i agencja turystyczna otrzyma pozwolenia a Ty na tej podstawie wizę to nie ma żadnych obaw .

magrafb
15.01.2015, 20:41
Adagilo możesz cos więcej o algerii napisać? W szczególności jak tam się dostać, czyli zrobić wizę i bez eskorty i innych drogich dodatków po jeździć .

Czy DL1000 sobie poendurze po Tunezji (plan jechać na kołach), czy lepiej/bezwzględnie zabrać Lc4 na lawete.

Mirmil
15.01.2015, 23:50
Adagio napisal
W Algierii nie ma problemu natury bezpieczeństwa nawet teraz.
Niestety nie masz racji

22 wrzesnia 2014 w Algieri porwano Francuza
http://english.alarabiya.net/en/News/middle-east/2014/09/22/French-citizen-kidnapped-in-Algeria-sources.html

Rok wczesniej porwano 40 europejczykow pracujacych w Algierii.
37 z nich zginelo podczas proby ich odbicia przez armie Algierska...



Algieria...
od grudnia 2010 czekam na wize, na wjazd swoim pojazdem
tak,jak pisal Adagio, dla Polakow chcacych tam jechac swoim pojazdem wiz juz nie wydaja...

Ale moze kiedys zaczna dawac i sie znowu pojedzie
Algierska Sahara to najladniejszy kawalek tej pustyni, ktory widzialem

Kiedys mozna bylo jezdzic normalnie, tylko wiza byla potrzebna, jezdzilo sie jak sie chcialo( ja wtedy wlasnie bylem, luty 2003)
Od tamtego czasu tylko z przewodnikiem, agencja turystyczna i pozwoleniami.

http://bedazle.com/wp-content/uploads/2013/09/hoggar56_.jpg

Adagiio
16.01.2015, 07:49
W Tunezji też porywano turystów a od października 2014 otwarli w końcu południową strefę ( byłem w listopadzie ) , która po uprowadzeniu i zamordowaniu ausrtyjackiej pary zamknięto . Kiedy w trakcie dochodzenia ujawniono że pojechali bez przewodnika i pozwoleń nie sprecyzowana trasą i okazało się że do porwania doszło za granicą Tunezji , przez wiele czasu trzymano tą informację w tajemnicy , jak myślisz z jakiego powodu ?
Wybierając się do Afryki nie można brać dosłownie określenia bezpiecznie , pisząc o bezpieczeństwie w Algierii miałem na myśli to że na obszarach w których przywrócono indywidualny ruch turystyczny jest bezpiecznie co kolwiek to tam nie znaczy , jeśli były by minimalne podejrzenia nie wydali by pozwoleń . Porwania niestety będą , tym bardziej teraz kiedy siedzący za biurkiem pajace w imię liberte prowokują niewiernych bezsensownymi rysunkami .

Procedura otrzymania wizy do Algierii :
- kontaktujesz się z biurem turystycznym algierskim i ustalasz szczegóły ( czas trwania wyjazdu , trasa , szczegóły suportu itp. )
- następnie wysyłasz zaplanowana trasę lub biuro opracowuje ja dla Ciebie , jeśli interesuje Cie dany region trzeba znaleźć agencję której przewodnicy go dobrze znają .
- jeśli trasa zostanie zaakceptowana przez gubernatora turystyki , agencja otrzymuje pozwolenia i wysyłają do Ciebie zaproszenie na podstawie którego otrzymujesz wizę
- agencja przygotowuje na pojazd którym będziesz się poruszał po Algierii tablice rejestracyjne i ubezpieczenie ( na 14 dni w 2012 roku płaciłem 40 euro )
- przewodnik czeka na Ciebie na granicy w danym dniu i zajmuje się wszystkimi procedurami granicznymi , idzie to bardzo sprawnie pomijając kolejkę
- koszty agencji to 20 euro pozwolenia i zaproszenie od osoby, przewodnik z pikapem od 100 do 200 euro za dzień ( zależy od regionu i opcji suportu, nie ma stałych stawek )
- w grupie musi być jeden telefon satelitarny i to chyba tyle .

jorge
16.01.2015, 10:59
Można zaryzykować tezę, że w większości krajów z rosnącym w siłę islamem jest niebezpiecznie. Uważać trzeba. Do niektórych jednak nie można wjechać bez obstawy w ogóle.

voxan69
16.01.2015, 13:56
A będzie jeszcze gorzej - państwo Islamskie rośnie w siłę a my jesteśmy niewierni - pracowałem długi czas we Francji - tam już jest masakra - u nas też zaczną się zamachy zobaczycie

Adagiio
16.02.2015, 07:39
http://www.ilmessaggero.it/PRIMOPIANO/ESTERI/libia_italiani_isis_tripoli_evacuati/notizie/1182914.shtml (http://www.ilmessaggero.it/PRIMOPIANO/ESTERI/libia_italiani_isis_tripoli_evacuati/notizie/1182914.shtml) w kwestii Libii .

zimny
16.02.2015, 08:31
http://www.ilmessaggero.it/PRIMOPIANO/ESTERI/libia_italiani_isis_tripoli_evacuati/notizie/1182914.shtml (http://www.ilmessaggero.it/PRIMOPIANO/ESTERI/libia_italiani_isis_tripoli_evacuati/notizie/1182914.shtml) w kwestii Libii .

Adagiio - piękny to język i nawet próbuję się go uczyć ale na razie to początki a google tłumacz średnio daje radę. Czy mógłbyś w skrócie napisać jaki jest wydźwięk?

rumpel
16.02.2015, 08:51
http://fakty.interia.pl/raport-panstwo-islamskie/newsy/news-prezydent-egiptu-pomscimy-zabitych-koptow,nId,1672944

Adagiio
16.02.2015, 17:38
Ewakuowali wszystkich italjańskich dyplomatów , sa poważne obawy że wraz z uciekinierami którzy przypływają łodziami na Sycylie są bandyci chcący przeprowadzić ataki terrorystyczne w IT i FR , ogólnie u makaronów zaczyna się panika i represje w stosunku do muzułmanów tan mieszkających . Nawet zrobili nową ustawę dającą możliwość deportacji osobników podejrzanych o fundamentalizm religijny i podżeganie do zamachów .

jorge
16.02.2015, 19:25
Ewakuowali wszystkich italjańskich dyplomatów , sa poważne obawy że wraz z uciekinierami którzy przypływają łodziami na Sycylie są bandyci chcący przeprowadzić ataki terrorystyczne w IT i FR , ogólnie u makaronów zaczyna się panika i represje w stosunku do muzułmanów tan mieszkających . Nawet zrobili nową ustawę dającą możliwość deportacji osobników podejrzanych o fundamentalizm religijny i podżeganie do zamachów .

Z Egipcjanami ładnie pokazali jakie mają plany. Może jak IT czy FR się przestraszą to coś zacznie się dziać. Póki co dużo krzyku, a Państwo się rozszerza...

MECENAS
16.02.2015, 19:39
Zgadzam się z jorge ostatnio widać z jaką gościnnością i jak teraz traktuje się chrześcijan. A myślę że każdy europejczyk tak właśnie będzie postrzegany. Nie sądzę że ktoś zapyta wcześniej czy może jesteś innej wiary tej właściwej.

Pozdro

MECENAS

Adagiio
17.02.2015, 07:21
Dziś jest już za późno w takich krajach jak IT czy FR na pokojowe rozwiązania problemu , trza spakować większość na statek i wysłać do ojczyzny , niech się tam zjadają miedzy sobą , to brutalne ale jedyne sensowne rozwiązanie . W 93 roku jak zaczęli przypływać pontonami do IT albańczycy i rom , rodziły się problemy z prostytucją , narkotykami , bronią ale komuniści mówili że to biedni ludzie szukający pracy i schronienia , wdział kto pracującego cygana czy albańczyka ? Kiedyś ci sami też twierdzili że muzułmani to biedni ludzie i trzeba im pomagać i budować meczety żeby imman robił im rozpierdol we łbie , długo trzeba było czekać na efekty ? Nie jestem rasistą ale pewne problemy należy rozwiazywać .

motormaniak
17.02.2015, 08:16
Zgadza się!

jorge
17.02.2015, 23:00
Dziś jest już za późno w takich krajach jak IT czy FR na pokojowe rozwiązania problemu , trza spakować większość na statek i wysłać do ojczyzny , niech się tam zjadają miedzy sobą , to brutalne ale jedyne sensowne rozwiązanie . W 93 roku jak zaczęli przypływać pontonami do IT albańczycy i rom , rodziły się problemy z prostytucją , narkotykami , bronią ale komuniści mówili że to biedni ludzie szukający pracy i schronienia , wdział kto pracującego cygana czy albańczyka ? Kiedyś ci sami też twierdzili że muzułmani to biedni ludzie i trzeba im pomagać i budować meczety żeby imman robił im rozpierdol we łbie , długo trzeba było czekać na efekty ? Nie jestem rasistą ale pewne problemy należy rozwiazywać .

Bardzo mądre słowa. Mamy pierwszy meczet w Wawie. Jestem Katolikiem, ale nie chcę aby mochery broniły nam wolności. Wolę aby Państwo dmuchało na zimne. Póki co podpalili most i odcięli MSW od sieci ... takie bezpieczeństwo mamy. Nie znam się na IT. Szwecja za sam pomysł przystąpienia do NATO dostała ruskich pod wodą na kilka dni. Mamy wojnę hybrydową od ruskich i zagładę ludności od islamistów. Co robi nasz kraj? Zamiast obligatoryjnie wezwać każdego mężczyznę na szkółkę - odpuszcza. Nie jestem fanem murów żydowskich, ale z tym mają rację - skoro siedzą po środku gniazda. co prawda po cichu powołują obecnie rezerwę, ale to za mało, dużo za mało. Łotwa szkoli siły specjalne i ma plan poddania się. To wejście via Italia i ilość muzułmanów w FR jest mówiąca sama za siebie. Nic im nie zrobiłem jak gonili mnie w Milue...

Adagiio
18.02.2015, 07:17
Widzisz Jorge , nasze szczęście to że jesteśmy dość daleko od Afryki i mamy stosunkowo mało muzułmanów w kraju . Nie sądzę aby byli zainteresowani przeprowadzeniem zamachów w naszym kraju bo ich nie prowokujemy . Uważam że nie powinno być zgody na budowę meczetów ani u nas ani gdzie indziej , emigrujesz i chcesz mieszkać w innym kraju to akceptujesz religie i obyczaje a modlić możesz się w domu i nikt cię za to nie potępi . Byłem w wielu krajach Afryki północnej i rozmawiałem z miejscowymi na przeróżne tematy , często religijne i nie zauważyłem fanatyzmu . Każdy z nich chciał by mieć motor i móc pojechać gdzieś a nie moze . To jedyna bariera jaka nas dzieli , ale my też 30 lat temu mogliśmy pojechać palcem po mapie .
Myślę że zasadniczym probelmem w naszym kraju jest powolna utrata patryiotyzmu spowodowana wzajemną nienawiscią tych na górze .

herni
18.02.2015, 07:25
Święte słowa Adagiio. Zgadzam się w 100 %

jorge
18.02.2015, 13:30
Widzisz Jorge , nasze szczęście to że jesteśmy dość daleko od Afryki i mamy stosunkowo mało muzułmanów w kraju . Nie sądzę aby byli zainteresowani przeprowadzeniem zamachów w naszym kraju bo ich nie prowokujemy . Uważam że nie powinno być zgody na budowę meczetów ani u nas ani gdzie indziej , emigrujesz i chcesz mieszkać w innym kraju to akceptujesz religie i obyczaje a modlić możesz się w domu i nikt cię za to nie potępi . Byłem w wielu krajach Afryki północnej i rozmawiałem z miejscowymi na przeróżne tematy , często religijne i nie zauważyłem fanatyzmu . Każdy z nich chciał by mieć motor i móc pojechać gdzieś a nie moze . To jedyna bariera jaka nas dzieli , ale my też 30 lat temu mogliśmy pojechać palcem po mapie .
Myślę że zasadniczym probelmem w naszym kraju jest powolna utrata patryiotyzmu spowodowana wzajemną nienawiscią tych na górze .

Ponownie nie mam nic do dodania. Może poza tym, że najbardziej zadziwia mnie to, że tak łatwo zabijają swoich. kilka lat temu byłem w Marakeszu. po dwóch tygodniach od mojego wyjazdu wysadzili restaurację, w której jadłem... Takie spokojne miejsce, w moim ulubionym miejscu świata :(.

fassi
18.02.2015, 13:38
Jorge, przestanie Cie zadzwiwiac jak poczytasz co to szyici i sunnici ;)

W kweii goscinnosci to podpisujac pakt przystapienia do ewropejskiego sajuza, podpisaliscie wszyscy ze na dobre i na zle bedziem zyc razem. W polskiej prasie nie gadaja o tym, ale w niemczech tak, juz wam wyslali kilka transportow uchodzcow do waszej goscinnosci. A bedzie wiecej bo Kosovo juz nie chce niepodleglosci.

W unii ma byc przeciez po rowno wszystkiego i wszystkich ;)

jorge
18.02.2015, 13:49
Jorge, przestanie Cie zadzwiwiac jak poczytasz co to szyici i sunnici ;)

W kweii goscinnosci to podpisujac pakt przystapienia do ewropejskiego sajuza, podpisaliscie wszyscy ze na dobre i na zle bedziem zyc razem. W polskiej prasie nie gadaja o tym, ale w niemczech tak, juz wam wyslali kilka transportow uchodzcow do waszej goscinnosci. A bedzie wiecej bo Kosovo juz nie chce niepodleglosci.

W unii ma byc przeciez po rowno wszystkiego i wszystkich ;)

Fassiku mój drogi - ja wiem co to sunnici, Pasztuni i inni, a bynajmniej mi się tak wydaje. Chodzi mi o fakt, że w każdym kraju są autonomie, ale w tak niewielu jest tak zaciekle. wspieraliśmy Czeczenię, wspieramy ginącymi żołnierzami Amerykańców... Chyba tylko nasza schizofrenia narodowa, wspierania przyjaciela z USA co nam wizy wydaje i jednocześnie jedne z najlepszych rozpoznań islamistów chroni nas przed atakami. Tylko nie wiem czy to takie odległe:

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/wykryto-pierwsza-arabska-grupe-hakerow,516410.html

fassi
18.02.2015, 13:57
Jorge drogi, sunnici i szyici to moze nie Autonomie ale wojna od setek lat o racje czy byla pierwsza kura czy jajko.

Na kaukazie nie poszlo o tylko religie ale o wplywy gospodarcze 2 mocarstw swiatowych. Tak samo nie poszlo o dobro ludzi w Libii, Egipcie, Tunezji, Syrii, Iraku i Afganistanie. Wprowadzanie demokracji za pomoca karabinu to tak jakby gwalcic Kobiete aby przywrocic jej dziewictwo.

Zet Johny
18.02.2015, 16:33
Fassi jesteś mistrzem porównań :D

Sylwek_76
18.02.2015, 23:37
Elwood,nie zanosi się.Choć niewykluczone,gdy zbierze się wystarczająca ilość osobników.
Tylko,czy tak wielu,powinno posypywać głowy,za czyny tak niewielu.

jorge
19.02.2015, 10:40
... jako obywatel RP ŻADNEGO wpływu.

A co zrobić aby mieć ?

PS Monogamia kulturowa daje nam autonomię, ale nie pewność... Niskie znaczenie powoduje, że lepiej jest zaatakować Japonię (co militarnie nie wspierała), lub Danię (również), nie Nas. Wszak nadal uważam, że mamy już nie wiele czasu aby "gotowić się na wojnę w czasach pokoju". Pierwsze kroki zostały zrobione....


Wracając do tematu wątku - nie wiecie jak jest w Iranie ? Wybieram się tam w listopadzie - chcemy zjechać z góry na dół.

Adagiio
19.02.2015, 14:48
Zagorzeniem jest fundamentalizm w imię którego isis terroryzuje Afrykę i zabija bo nikt im w tym skutecznie nie przeszkodził ponieważ wojna to ogromne zyski dla producentów broni . Dostałem wczoraj mejla od Habiba w którym pisze że w Tunezji zaczynają przerzucać wojsko i gwardystów na granice z Libią bo jest podejrzenie że bandyci chcą wtargnąć na terytorium Tunezji .

Adagiio
20.02.2015, 07:28
Na terytorium Tunezji w ostatnich 24 godzinach zginęło 4 żołnierzy przy granicy z Libią oraz porwano 30 osób , algierczycy wysłali na granicę z Tunezją snajperów których zadaniem jest nie dopuścić aby kto kolwiek przedostał się na ich terytorium . Pojawiają się również jak na razie nie potwierdzone informację że do Maroka przedzierają się bandyci z isis , zaczyna się ?

magrafb
20.02.2015, 09:19
Ty to Adagiio wiesz jak zachęcić do wyjazd, w maju mieliśmy pokręcić się po Tunezji skoro z Libii nici. A teraz co:(

wojtekk
20.02.2015, 09:31
wdział kto pracującego cygana czy albańczyka ?

Jeszcze 30 lat temu mówiono o Polakach w Niemczech: jak zawrzeć trzy kłamstwa w jednym zdaniu? Uczciwy Polak, z własnym samochodem szuka pracy

Kilka lat temu w UK. Czym się różni Polak od ET? Jedyne co ich łączy to rower. Poza tym ET mówi po angielsku i chciał (oraz to zrobił) wrócić do domu.


ostatnio widać z jaką gościnnością i jak teraz traktuje się chrześcijan.

Świat nie jest czarnobiały. Są kraje, gdzie chrześcijanie się wyrzynają w pień. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kraje o korzeniach chrześcijańskich rozpoczęły największą zbrodnię ludobójstwa w historii. Chrześcijańska Ameryka najechała Irak i zrobiła im Abu Grahib.

Waż słowa, bo wiesz tyle o islamie, co o zbiorach w Rijks Museum.

Nie sądzę że ktoś zapyta wcześniej czy może jesteś innej wiary tej właściwej.



A to śmieszne! Bo sami twierdzicie, że jesteście właściwej wiary i pilnujecie by niewłaściwa nie weszła do naszego otwartego i chrześcijańskiego kraju:

Mamy pierwszy meczet w Wawie. (…) Wolę aby Państwo dmuchało na zimne. Póki co podpalili most i odcięli MSW od sieci ... .

Otwarty i kochający z Ciebie katolik. Moim zdaniem idź do prokuratury i złóż doniesienie o wykryciu sprawcy. Powiedz, że ten meczet to całkiem niedaleko mostu, więc na pewno oni!

Murzyn zrobił swoje murzyn powinien odejść.

A zasatanawialiście (nie Elwood, bo dalej sam piszesz o tym się skąd ci murzyni wzięli? Chrześcijańska Europa założyła kolonie i ich wyzyskiwała. Chrześcijańska Ameryka ich hurtem sprowadziła :) Brawo za logikę ;)



Mamy (…) zagładę ludności od islamistów.

Ha… hahahahahaha…. Buhahahahahahahaha!

Wspomnij trwające zagłady dokonywane przez chrześcijan koleżko.


Jestem Katolikiem,

To widać bracie w wierze ;) Hahahahaha!!!!

Jakiś ty otwarty i miłujący:

Nie jestem fanem murów żydowskich, ale z tym mają rację - skoro siedzą po środku gniazda.

Buduj mur bracie, buduj. Kuźwa - z takim łbem zrobisz karierę.

Nic im nie zrobiłem jak gonili mnie w Milue...

A robisz coś Polakom jak gonią braci starszych w wierze, oraz tych młodszych? ;)



Uważam że nie powinno być zgody na budowę meczetów ani u nas ani gdzie indziej , emigrujesz i chcesz mieszkać w innym kraju to akceptujesz religie i obyczaje

Brawo obieżyświacie! Co Ci meczet przeszkadza? co wiesz o islamie, że zakładasz, że on równa się morderstwom, ludobójstwu? Ależ z Ciebie miłujący i otwary Polak :)

Czy w takim razie zgadzasz się by wyprowadzono chrześcijaństwo z Australii, połowy Afryki, obu Ameryk (i środkowej)? Ojojojoj….


Myślę że zasadniczym probelmem w naszym kraju jest powolna utrata patryiotyzmu spowodowana wzajemną nienawiscią tych na górze .

No… Ty to miłujący do innych Polaków jesteś :)


Może poza tym, że najbardziej zadziwia mnie to, że tak łatwo zabijają swoich.

Tak jak i my.



Fassiku mój drogi - ja wiem co to sunnić, pasztunii i inni, a bynajmniej mi się tak wydaje.

Polaku - naucz się pisać po polsku.



Dlaczego niby to islam, miałby być zagrożeniem dla nas?

No właśnie. Też nie wiem.


***

Słuchajcie - darujcie sobie te wycieczki. Bo to forum popłynie tak, że będziecie delarować wiarę zapisując się a następnie sprawdzając książeczki do nabożeństwa na zlotach.

myku
20.02.2015, 09:49
Haha...niezly wpis Wojtku :Thumbs_Up:

wojtekk
20.02.2015, 10:42
To tylko dorzucę, bo ochłonąłem: nie krytykujcie proszę czegoś na czym kompletnie się nie znacie.

Islam jest wielką religią. Z wielkim szacunkiem odnosił się Papież - Jan Paweł II. Przypomnę: święty. Religia ta jest niezwykle bliska chrześcijaństwu i katolicyzmowi. Różni nas bardzo niewiele. Oni mają swoją nadbudówkę, tak samo jak my zrobiliśmy Żydom w postaci Nowego Testamentu. Islam nie jest religią nawołującą do mordu. Wprost są odniesienia zakazujące atakowania cywili i bezbronnych (jest cały fragment o tym, że prorok zapłakał nad zabitym jednym niewiernym). Islam mówi o innych wierzących nie jako błądzący, zagubieni, ale WIERZĄCY. Uczmy się tego.

Religia ta jest młodsza od chrześcijaństwa o 700 lat. W czasie kiedy my chrześcijanie paliliśmy na stosie naukowców, Galileusza wzywaliśmy by odszczekał swe tezy, zabranialismy sekcji zwłok - oni:
- stworzyli matematykę. Zobacz jakie liczby masz na komputerze. One są arabskie. Komputer powstał dzięki matematyce, którą oni znacznie pchnęli do przodu.
- stworzyli algebrę. Ba! To słowo jest arabskie.
- trzecią księgą jaka została drukowana po odkryciu druku (Gutenberg) była arabska księga nt. medycyny.
- chemia - nauka arabska.

Zakładanie, że islam to imigranci we Francji ma tyle prawdy w sobie co zakładanie że taki jeden Austryjak, chrześcijanin, co gwałcił swoją córkę trzymając ją (i dzieci) w piwnicy jest typowym chrześcijaninem i każdy Polak tak robi.

To jest forum motocyklowe. Darujmy sobie takie podłe wycieczki.

fassi
20.02.2015, 11:04
Wojtek, wyrywasz zdania z kontekstu, trzymasz sie ich, wysmiewasz, owracasz w druga strone i walisz w "przeciwnika". Bylby dobra imam z Ciebie :D

A tak na serio to pisanie ze jak katolicy palili kiedys na stosach to islam moze teraz tez te stosy rozpalac jest argumentem z miejsca gdzie plecy sie koncza. Z tego co piszesz powyzej wynika ze IS to jest panstwo zalozone przez kosmitow lub agentow si aj ej, do wszytskiego jeszcze krasnoludkow brakuje ...

Podobnie gadala Frau Merkel 10 lat temu, 5 lat temu powiedziala "Islam nalezy do kultury Niemiec" :D, dzisiaj sa odwolane przejazdy karnawalowe, w bankach znika symbol oszczedzania "swinka skarbonka" bo narusza "uczucia religijne". Weihnachtsmarkt (kiermasz swiateczny) nazywa sie "Wintermarkt" (kiermasz zimowy), 2 tygodnie temu zabito dziewczyne (nie pierwszy raz) w ciazy po splamila honor swojej rodziny, sa specjalne godziny otwarc basenu dla wybranej wiary, aby widok dziewczyny w strojach kapielowych nie rozjuszyl jurnych meskich trzewi itd. Nie wiecie o tym wogole bo w europie jest poprawnosc polityczna, a to sa przeciez "incydenty"

Daleki jestem od wrzucania wszystkich do jednego wora, ale mam rozum oczy i musk i tez kumpli muzulmanow ktorza sa naprawde zajebisci i daleko im od fanatyzmu religijnego.

I masz racje, nie znamy sie na tej religii i nie musimy tu gadac o tym i zostawmy tak jak jest bo jest przeciez zajebiscie i to my jestesmy tymi co chca pouczac innych ;) Wiec jako znawca napisz nam co bedzie dalej i czy bedziemy smigac na moturach po maroku ;)

wojtekk
20.02.2015, 11:29
A tak na serio to pisanie ze jak katolicy palili kiedys na stosach to islam moze teraz tez te stosy rozpalac jest argumentem z miejsca gdzie plecy sie koncza.


Ja nie mówię, że kiedyś. Teraz. Są wojny między chrześcijanami, gdzie wycinamy się w pień. Robią to szybciej niż muzułmanie. Kilka miesięcy i kilkaset tysięcy zabitych. Dobry wynik.

Nie tak dawno temu chrześcijańskie wojska zamknęły swe bramy przed Europejczykami. Dodam: muzułmańskimi Europejczykami. Którzy szukali schronienia przed Europejskimi chrześcijaninami. Skutek? Muzułmani wycięci w pień. Gdzie to się stało? Jeden dłuuugi dzień szybkiej jazdy z Warszawy.

Mówię tyle, że nie mamy prawa pouczać innych. A tak piszecie, jakby korzeń chrześcijański był jedynie prawdziwy i najlepszy. Proszę raczej o tolerancję.

A islam jest w Europie od setek lat. I co? I nic. Muzułmanie w podbitych przez siebie krajach tolerowali chrześcijan. Więcej: pozwalali im robić rzeczy, które są zabronione w islamie. A co robili chrześcijanie w tym czasie: ogniem i mieczem nawracali.

Kurczę - nie wylewajcie takiego jadu na innych. Chyba to mnie zabolało.

szymon25
20.02.2015, 11:46
Niezłe wywody Wojtku, jest jednak tak jak mówisz, nie można mieć nic do Islamu jako religii bo jest religią pokoju.
Każdy naród, religia czy grupa etniczna ma swoje przekonania i prędzej czy później będzie musiała ich bronić lub chciała komuś narzucać.
Isis to ogromne niebezpieczeństwo dla świata i to nie jest żaden Islam. To jest fanatyczne narzucanie przemocą idiotycznej doktryny religijnej dla własnych celów. Kto się sprzeciwia dostaje kule w łeb. Trzeba z tym walczyć.
Poniekąd mamy szczęście że mieszkamy w Polsce. Nie byliśmy mocarstwem kolonialnym i na razie nie mamy takiego problemu z ciemnoskórymi imigrantami.
Musimy jednak walczyć z islamskim fanatyzmem bo niedługo mogą przyjść do nas. Jak będziemy witać wszystkich muzułmanów z otwartymi ramionami to za jakis czas skonczymy jak francuzi. Nie ma przecież granic. Wsiada pieciu albo dziesieciu gościów do samochodu we francji i jadą zdetonowac bombe w Polsce.
Masz racje Fassi.
Cała ta poprawnośc polityczna Europy doprowadzi w końcu do zaglady cywilizacji jaką znamy.
Pomyślcie. Z północnej Afryki do wybrzeża Europy jest jakieś 400 km. Łodziami plyną uchodzcy z Afryki, Cywilizowany swiat przyjmuje ich pod swoje skrzydla, pomaga i daje pieniądze bo przecież oni biedni ucięmieżeni m...rzyni. Wsród tych uciekinierów polowa to mogą być zakamuflowani Terrorysci, nikt nie jest w stanie tego zweryfikować a ich przybywa lawinowo.
Zaczyna sie Jurek, masz racje.
ludzi na świecie robi sie za duzo i zaczynają się wybijac. Pieniędzy, miejsca i jedzenia dla wszystkich nie wystarczy.
Na koniec Pytanie:
Czy jak przyjdą do nas, a kiedyś przyjdą... Jak nie islamisci to inni najeźdźcy ze wschodu. Czy chwycicie za broń i będziecie bronić naszego Kraju i naszych przekonań? Będziecie wtedy tolerancyjni?
Tez przecież jako Polacy mamy ponad 1000 lat historii.

fassi
20.02.2015, 11:49
No dobra, ale gdzie te wojny chrzescijanskie? Gdzie sie napieprzaja bo nie czaje? Usprawiedliwieniem IS jesto to ze : nasza religia sie napieprza, wiec oni tez moga sie napieprzac

Islam jest w Europie od setek lat i powiem Tobie ze muzulmaninowi z Kruszynian nie przeszkadza swinka skarbonka w banku, i mi nie przeszkadza jego meczet tam na wsi. Uwazam ich za zajebistych ludzi, bo tyle lat zyja z nami w zgodzie i sam stane w ich obronie jesli ktos chcialby im cos zrobic.

Chcesz przyrownac tego z karabinem na plecach do tego muzulmanina w Kruszynianach. To samo probuja mi wmowic politycy ale niestety nie uda im sie to.

Fanatyzm obojetnie w jakiej postaci religijnej, obyczajowej, kulturowej trzeba tepic wszystkimi metodami ale uwaga, obrona wlasnego podworka to nie jest fanatyzm, to zwykla potrzeba wlasciciela posesji.


ps. Szymek !!!! Popraw to szybko !!! Nie uzywa sie dzis slowa na m i koncowce rzyni. To jest zabronione.

Pozatym niewiem co maja kolonizacje z islamem wspolnego. To ze Francja kolonizowala kraje muzulmanskie i dala im paszporty to inna para kaloszy niz np. Niemcy ktorzy mieli swego czasu poludnie afryki. Np. Algierczycy we Francji to nie to samo co Turcy w Niemczech, znaczy nie z tych samych powodow.

szymon25
20.02.2015, 11:56
Poprawiłem.
Skoro Europa taka tolerancyjna to czemu nie można być rasistą i ksenofobem?

fassi
20.02.2015, 12:02
Szymon, wolnosc mysli jest i bedzie. Brakuje tylko wolnosci WYRAZANIA mysli co wlasnie zajebisty przyklad dajesz :D Jeszcze 15 lat temu bys wysmial moje zwrocenie uwagi i czytal dzieciom wiadoma bajke. Dzisiaj stosujesz moje polecenie poprawnosci politycznej bez zajakniecia, jutro bedziesz palil ksiazke z wiadoma bajka a pojutrze bedziesz czekal z kwiatami na granicy na kolejnych imigrantow.

Bo ktos Ci wmowil ze obrona wlasnego podworka jest rasizmem i ksenofobia ;)

szymon25
20.02.2015, 12:09
oczywiście że Turcy w Niemczech to nie to samo co Algierczycy we Francji. Nie oni moim zdaniem są zagrożeniem, a islamscy fanatycy różnej narodowości. Kolonializm z Islamizacją Europy ma to wspólnego że kraje posiadające kolonie stały się bramą do Europy. Przed upadkiem kolonializmu Islam w Europie prawie nie istniał nie ma co się oszukiwać.

szymon25
20.02.2015, 12:41
nie w sumie nie czuję się zindoktrynowany lecz nie daje mi to spokoju.
czuję sie jakbym dostał liścia.
Zmienilem murzynów na m.. rzynów bo chciałem zgodzić sie z Twoją ironiczną uwagą.
Ty natomiast zrobiłeś ze mnie na forum leminga, chociaż nim nie jestem.
co chciałeś tym udowodnić?

wojtekk
20.02.2015, 12:46
Za proste przykłady pojdajecie - Francja, Niemcy. Zobaczcie Szwecję. 1/3 Szwedów nie urodziła się w Szwecji. Da się zrobić tak by żyć razem.

Gdyby iść Waszym tropem bronienia podwórek to w '68 Szwedzi powinni powiedzieć:
POLACY. Nie jesteście blondynami. Jesteście katolikami. Jak chcecie tu mieszkać farbujcie się na blond i zmieniajcie wyznanie.

Nie zrobili tak. Pomogli naszym rodakom. Da się? Da.

Zgadzam się, że fanatyzm należy tępić. I ten nasz też. Nie zgadzam się na twierdzenie, że zakaz meczetu do dobra droga. I na podobne twierdzenia. To jest właśnie ekstremizm. Zaściankowość.

Fassi - jak nie znasz wojen chrześcijańskich to pokazuje jak dobrze widzisz drzazgę w oku krajów islamskich a nie widzisz belki w swoim (chrześcijańskim).

Byłem emigrantem. Wiem jak to jest jak zamykają drzwi bo nie jesteś swój. Nie-swój ma wiele odsłon. I nie zgadzam się na stawianie znaku między Polska a katolicyzm. Polska i zakaz islamowi. Islam i zbrodnie.

EOT dla mnie.

fassi
20.02.2015, 12:48
Szymon, absolutnie nie chcialem z Ciebie nikogo zrobic ani przerobic ani leminga ani nic. W humorystycznym tonie pokazac do jakiego absurdu zmierzamy. Nie dzialalem absolutnie w zadnej zlej wierze ani nie chcialem Cie wysmiac, to otaczajaca nas rzeczywistosc jest smieszna.

Szymon, sorry jesli urazilem, nie mialem absloutnie zamiaru.

fassi
20.02.2015, 12:52
Wojtek, nie wciskaj mi poprawnosci politycznej i to ze zyja wszyscy razem i szczesliwie. Wszyscy nie, ale wiekszosc, z tym sie zgodze.

W norwegii gwalty Kobiet to coraz bardziej powszechne zjawisko. Gwalty na bialych Kobietach oczywiscie w imie dobrych sasiedzkich "stosunkow".

http://www.fr-online.de/politik/norwegen-vergewaltigungsserie-schuert-auslaenderhass,1472596,11088620.html

Tak, wiem to jest tylko incydent i wszedzie sa zli ludzie ;)

szymon25
20.02.2015, 13:09
Poczułem się urażony to prawda, mimo to dalej popieram Twoje zdanie i podziwiam błyskotliwość.
Koniec polityki na forum motocyklowym. Gaźniki trzeba Wyczyścić bo wiosna idzie... na szczęście.

jorge
20.02.2015, 13:48
Mamy pierwszy meczet w Wawie.

Jestem Katolikiem, ale nie chcę aby mochery broniły nam wolności. Wolę aby Państwo dmuchało na zimne.

Póki co podpalili most i odcięli MSW od sieci ... takie bezpieczeństwo mamy. ..

A co zrobić aby mieć ?

PS Monogamia kulturowa daje nam autonomię, ale nie pewność... .

To tylko dorzucę, bo ochłonąłem: nie krytykujcie proszę czegoś na czym kompletnie się nie znacie.



Wojtekk - pozwól, że dokonam riposty.

Po 1. Nie wyrywaj z kontekstu, bo to manipulacja.

2. Jeśli nie rozumiesz wpisu - zapytaj.

Dla ułatwienia rozdzieliłem kwestie powyżej. Wyjaśnię również. Tak jestem katolikiem - i nie widzę powodu abyś mi to wypominał 10 razy. Jakbyś czytał ze zrozumieniem - wyczytałbyś, że nie do Muzułmanów mam żal, a do islamistów, zabijających każdego, nawet własnych braci. Pisząc o murze - krytykowałem ,że w ogóle stoi. Pisząc o religii - pisałem, że nie chcę w kraju wojny religijnej. Pisząc o meczecie - odnosiłem się do słów Elwooda, że nas to nie dotyczy. W mojej opinii na razie. Oczywiście dla JASNOŚCI i ZROZUMIENIA - nie ze strony modlących się w meczecie (to tylko symbol ograniczonej wypowiedzi). Pisząc o moście i odnosząc się do relacji różnych wiar, napisałem, że wolę aby świecka administracja działała, jeśli będzie taka potrzeba, a nie działały bojówki religijne (jakiejkolwiek religii). Odnośnie "mojej kariery" - to bez sensu więc nie skomentuję.

3. Mieszkałem w Szwecji i wiem jak im dobrze się działo. Gdy Polak robi źle na emigracji, robi tak samo źle jak Rumun, Chińczyk czy inna nacja.

4. O moście pisałem w kontekście zaniedbań w dziedzinie bezpieczeństwa kraju.

5. Nie pisz proszę, że "...kompletnie się nie znacie", chyba, że posiadasz jedyną słuszną wiedzę i jedyną słuszną wiarę. Rozumiem, że mamy Ciebie traktować jako autorytet w dziedzinie wiary, emigracji, narodowości itp.

Cieszę się, że ochłonąłeś bo do tej pory uważałem Ciebie za rozsądnego forumowicza. Adiaggo, fassi czy ja osobiście, mamy (jak domniemam) doświadczenie z wizyt w kilku krajach gdzie panuje Islam, mamy też znajomych. Mam też znajomych żydów, Afrykańczyków i Wietnamczyków. Pracowałem nawet bezpośrednio pod szefem z Wietnamu, który był buddystą. Nic o mnie nie wiesz ,a dużo mówisz. Nigdy nie wstydziłem się swojej wiary i nigdy nie miałem problemy z inną wiarą lub jej brakiem. Z resztą Koran ładnie to określa... Jakbyś zechciał zrozumieć kontekst - nikt z nas tu nie mówi o rasizmie, nikt nie propaguje rasizmu i nikt z nas nie ma nic do inności. Mówimy o zagrożeniu wynikającym z fanatyzmu. Pisząc w taki sposób dajesz jego przykład. Przykro - bo chodziło o ostrzeżenie przed ryzykiem, a nie wytykanie komuś czegoś. Jak napiszę, że Rio napadają, to obrażę całą Brazylię ?? Mam przeprosić mojego kumpla tam żyjącego ? Sądzę, że przesadziłeś i to mocno. Rozumiem wrażliwość, ale do nadwrażliwości jest cienka granica...

wojtekk
20.02.2015, 14:01
Dla mnie EOT ale na sprostowanie zrobię wyjątek :)

nie do Muzułmanów mam żal, a do islamistów, zabijających każdego, nawet własnych braci.

OK - rozumiem. Przepraszam zatem. Inaczej zrozumiałem Twój post


Pisząc o religii - pisałem, że nie chcę w kraju wojny religijnej.

Super. Ja się też z tym zgadzam.



Pisząc o moście i odnosząc się do relacji różnych wiar, napisałem, że wolę aby świecka administracja działała, jeśli będzie taka potrzeba, a nie działały bojówki religijne (jakiejkolwiek religii).

Też pełna zgoda. Jeżeli wyczytałeś coś innego to przepraszam za skrót.





4. O moście pisałem w kontekście zaniedbań w dziedzinie bezpieczeństwa kraju.



Ja zrozumiałem, że chodzi Ci o muzułmanów. Przepraszam zatem - moje przeinaczenie.



5. Nie pisz proszę, że "...kompletnie się nie znacie", chyba, że posiadasz jedyną słuszną wiedzę i jedyną słuszną wiarę. Rozumiem, że mamy Ciebie traktować jako autorytet w dziedzinie wiary, emigracji, narodowości itp.



To co chciałem powiedzieć to niezgoda na skróty myslowe. Że islam, że meczety itd - to od razu terroryzm. A to wychodziło z postów. Tyle. Przepraszam jak przegiąłem i obraziłem. Nie zgadzam się z takim wykluczaniem. I jakimkolwiek innym :) A mam wrażenie, że tu zmierzaliście i chciałem się temu sprzeciwić.



Nic o mnie nie wiesz ,a dużo mówisz.

Masz rację - przeholowałem. Przepraszam. Nie chciałem Was urazić. Nie zgadzam się z niektórymi poglądami.


Mówimy o zagrożeniu wynikającym z fanatyzmu.

Chodziło mi o tym, że takie mówienie o innej wierze jest fanatyzmem. To u Was wycztyałem. Jeżeli nie mieliście tego na mysli - przepraszam. Jeżeli to mieliście na myśli - podtrzymuję niezgodę.


Sądzę, że przesadziłeś i to mocno.

To przepraszam. Wy też :)

Przepraszam jak uraziłem. Uniosłem się. W merytoryce się nie zgadzamy. Ale nie musimy. Chciałem się publicznie niezgodzić z fanatyzmem i uproszczeniami.

P.S. Fassi - Norwegia to nie Szwecja :)

jorge
20.02.2015, 14:19
Nie, Wojtku - nie znam dobrze Adiaggo, ale czytam jego wpisy od wielu lat (dłużej niż jestem zarejestrowany), znam fassiga osobiście i mogę zaręczyć ,ze nigdy od nich nie słyszałem rasistowskich tekstów. Elwood (jak zrozumiałem) nawet nas kontestował i poprawił swoimi wpisami, ale pisząc o "murzynach" - jak zrozumiałem bawił się sarkazmem, w swoim stylu.

Jeśli wyczułeś tu małą wojenkę religijną - to wynik czasem pisania ukradkiem w pracy, na szybko. Chaciałby jednak dalej czytać - gdzie lepiej nie jechać katolikowi, białemu, czarnemu czy rudemu. Po to aby te wszystkie "kolory" mogły podróżować i żyć...

PS.

Jest taka wioska w Etiopii (wymawia się chyba "Saszemelle") przed którą mnie ostrzegali w Addis: "tam zabijają białych, nie jedź tam". Okazało się, że przywitali nas ładnym "Fuck Off turist". Ale po jakimś czasie zwiedziliśmy najbardziej odjechane centrum wiary w jaki byłem. Połączono wszystko w jednym - biznes, nienawiść do białych, miłość do wszystkich, i BoBa jako Jezusa na Ostatniej Wieczerzy. O ruchu tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Rastafari#Rastafari_wsp.C3.B3.C5.82czesne

Prze-ciekawa weryfikacja lęków. Oby wszędzie gdzie będziecie tak to się kończyło.

Niemniej na granicę Erytrei i Etiopii nie można jechać - tu już nie jest zabawnie. Tam za białą skórę się ginie, za skórę turysty...

PS

Mój wpis pojawił się po Elwoodzie - hehe czyli prawidłowo Ciebie zrozumiałem :D. Odnosząc się do pytania: Różnica jak pomiędzy krzyżowcem, a ojcem zakonnym. El chyba dość już, przecież wiesz o co chodzi...

Dla mnie EOS.

W TEMACIE

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/africaandindianocean/libya/11418962/Islamic-States-ambitions-in-Libya-are-a-direct-threat-to-Europe.html

jorge
20.02.2015, 15:01
http://www.tvn24.pl/wybuch-samochodu-pulapki-wedlug-mnie-to-zemsta,517133,s.html

Adagiio
21.02.2015, 07:50
Znam muzułmanów zarówno z Afryki jak i mieszkających we Włoszech , tych drugich lepiej .
Żadna religia nie nakazuje mordować, ale każdą można zmanipulować . Tak dzieje się we Włoszech i Francji , jeśli nie było by meczetów i przyzwolenia na spotkania w nich manipulatorów fundamentalistów , nie było by akcji jak kilka tygodni temu we Francji .
Żaden człowiek o zdrowych zmysłach bez względu na religię jaką wyznaje nie obwiesi się trotylem i nie wsiądzie do autobusu pełnego ludzi zabijając w imię swojego Boga !

jorge
21.02.2015, 10:13
To przepraszam. Wy też.

Wojtek My też. Szacunek masz u mnie za ten cały wpis.:Thumbs_Up:

Adagiio
21.02.2015, 17:53
Nie jestem zwolennikiem italjańców zabijających dla wzbogacania się w czasach kolonizacji , ani islamistów zabijających z zemsty , ani boko haram zabijających dla przyjemności zabijania .
Jestem za pokojem i uszanowaniem każdego żyjącego stworzenia .
Tyle w temacie z mojej strony .
Zdrowia .




Odnośnie kolonizacji wypowiedź imperatora Etiopii z 1936 roku :



Io, Hailè Selassiè I, imperatore D'Etiopia, sono qui oggi per reclamare quella giustizia che è dovuta al mio popolo e quell'assistenza a esso promessa otto mesi or sono da cinquantadue nazioni, quando queste affermarono che un atto di aggressione era stato compiuto in violazione dei trattati internazionali.
Nessuno, all'infuori dell'imperatore, può rivolgere l'appello del popolo etiopico a queste cinquantadue nazioni.
Non esiste forse alcun precedente di un capo di Stato che prenda la parola di fronte a questa assemblea, ma è certo che non v'è alcun precedente di popoli che siano stati vittime di grandi torti e, al tempo stesso, minacciati di abbandono ai loro aggressori.
Mai, sinora, vi era stato l'esempio di un governo che procedesse allo sterminio di un popolo usando mezzi barbari, violando le più solenni promesse fatte a tutti i popoli della Terra, che non si debba usare contro esseri umani la terribile arma dei gas venefici.È per difendere un popolo che lotta per la sua secolare indipendenza che il capo dell' Impero etiopico è venuto a Ginevra per adempiere a questo supremo dovere, dopo avere egli stesso combattuto alla testa dei suoi eserciti.
Prego Iddio onnipotente di risparmiare alle nazioni le terribili sofferenze che sono state inflitte negli ultimi tempi al mio popolo e delle quali i capi che sono qui al mio seguito sono stati inorriditi testimoni.
È mio dovere informare i governi riuniti a Ginevra, in quanto responsabili della vita di milioni di uomini, donne e bambini, del mortale pericolo che li minaccia descrivendo il destino che ha colpito l'Etiopia.
Il governo italiano non ha fatto la guerra soltanto contro i combattenti: esso ha attaccato soprattutto popolazioni molto lontane dal fronte, al fine di sterminarle e di terrorizzarle.
Inoltre, verso la fine del 1935, aerei italiani hanno sganciato bombe lacrimogene sui miei eserciti. Esse ebbero però soltanto risultati limitati. I soldati appresero a sparpagliarsi, aspettando che il vento disperdesse rapidamente i gas velenosi.
L'aviazione italiana ricorse allora ad altri gas. Recipienti di liquido furono gettati su gruppi armati, ma anche questo mezzo fu inefficace: il liquido colpiva pochi soldati e i recipienti, abbandonati al suolo, mettevano in guardia contro il pericolo i soldati e la popolazione.
Fu al tempo stesso in cui si svolgevano le operazioni per accerchiare Macallè, che il Comando italiano, temendo una sconfitta, ricorse ai mezzi che io ho il dovere di denunciare al mondo.
Sugli aereoplani vennero istallati degli irroratori, che potessero spargere su vasti territori una fine e mortale pioggia. Stormi di nove, quindici, diciotto aereoplani si susseguivano in modo che la nebbia che usciva da essi formasse un lenzuolo continuo. Fu così che, dalla fine di gennaio del 1936, soldati, donne, bambini, armenti, fiumi, laghi e campi furono irrorati di questa mortale pioggia. Al fine di sterminare sistematicamente tutte le creature viventi, per avere la completa sicurezza di avvelenare le acque e i pascoli, il Comando italiano fece passare i suoi aerei più e più volte. Questo fu il principale metodo di guerra.
Ma la vera raffinatezza nella barbarie consistè nel portare la devastazione e il terrore nella parti più densamente popolate del territorio, nei punti più lontani dalle località di combattimento.Il fine era quello di scatenare il terrore e la morte su una gran parte del territorio abissino.
Questa terribile tattica ebbe successo. Uomini e animali soccombettero. La pioggia mortale che veniva dagli aerei faceva morire tutti quelli che toccava con grida di dolore. Anche coloro che bevettero le acque avvelenate o mangiarono i cibi infetti morirono con orribili sofferenze. Le vittime dei gas italiani caddero a decine di migliaia. È stato per denunciare al mondo civile le torture inflitte al popolo etiope che mi sono deciso a venire a Ginevra. Nessun altro all'infuori di me e dei miei prodi compagni d'arme poteva portarne di fronte alla Società delle Nazioni l'incontestabile prova.

fassi
21.02.2015, 23:28
Szukajac innych niz mejnstrimowe zrodla inforamcji natknalem sie na takie cus

http://de.gatestoneinstitute.org/5223/schweden-vergewaltigung

Dla tych co nie rozumieja jezyka wroga niech sobie zobacza wykres troche nizej. Slupek wkazuje liczbe gwaltow zgloszonych policji na 100 000 mieszkancow. Kto jest gwalcicielem, wyjasnienie w texcie....

A ktos tu mi chcial powyzej wmowic ze experyment wspolzycia roznych kultur w Szwecji sie powiodl. No chyba ze o takie "wspolzycie" chodzilo...

W zeszlym tygodni Niemcy wciagneli Maroko na liste krajow do ktorych nie zalecaja jechac ze wzgledu na wysokie niebezpieczenstwo porwania, tak jak i Libii, Tunezji i calej wiosny arabskiej

Adagiio
22.02.2015, 07:34
Czytałem o Maroku kilka dni temu , jak już napisałeś o tym to dodam ze pewnie powodem tych komunikatów jestobawa i podejrzenia że w okolicach Sahary Zachodniej ( nie sprecyzowano dokładnego położenia ) przedarły sie bojówki isis , na pewno nie jest ich celem misja pokojowa . W Tunezji ewakuowali turystów z południowej strefy ze względu na operacje wojskowe , porwano kolejnych cywilów na pograniczu z Libią w gubernatoracie Tataouine wprowadzono stan wyjątkowy i zamknięto jedyną otwartą granice z Libią . Italiańcy otrzymują pocztówki z flagą powiewającą na zniszczonym Colosseum i dopiskiem jesteśmy już pod Rzymem , zapewne to propaganda ale z tego co piszą to istnieje realne niebezpieczeństwo ataków ze strony mieszkających tam islamistów ........

jorge
26.02.2015, 23:57
Wojtek - tak zupełnie bez podtekstów, takiego zachowania nie rozumiem... Kurde tysiące lat to stało :(

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/islamisci-publikuja-nagranie-z-niszczenia-muzeum-w-mosulu,519146.html

myku
27.02.2015, 00:57
Wlos sie na glowie jezy.Podernznal bym ich wszystkich wlasnorecznie z usmiechem na twyrzy.

Lepi
27.02.2015, 07:47
Pomyślał który aby cały ten wątek wypieprzyć w kosmos?

jorge
27.02.2015, 11:09
Zachowanie tych Afgańczyków doskonale tłumaczy Tadeusz Kamiński w jednym z wywiadów w TV.


Masz może jaki link - chętnie obejrzę / poczytam. Mimo wszystko chciałbym zrozumieć. Lepi - jak chcesz to wywal, mi to obojętne, ale póki się rozmawia - to zawsze jest lepiej.

Lepi
27.02.2015, 11:19
Ja tu nie mam nic do gadania ani wywalania. Od dawna są nowi Opiekunowie. Według mnie temat schodzi na politykę i religię czyli jest wbrew regulaminowi.

fassi
27.02.2015, 11:42
Lepi, najlepiej przestac kulturalnie gadac i wziac sie do roboty aby miec czyms placic na wysokie podatki i na rate kredytu ...

Tu jeszcze jest troche wolnosci na forum, na niemieckim ten temat bylby od razu skasowany bo nie wolno gadac o polityce, to jest zabronione, polityka jest dla politykow i basta, lud ma zapierdalac i byc poprawnym politycznie. Sofort!

Niemcy sa bardziej tym doswiadczeni ale sie budza, bo nic bardziej nie doskwiera niemcowi jak brak ukochanego bratwursta ze swini ktorego nie znajdzie na swiatecznym kiermaszu tylko na zimowym kiermaszu z miesem sojowym. A skarbonke swinke zamieni na skarbonke osla albo barana. Najlepiej siedziec cicho i nie gadac, nie szukac, nie pytac, "oni" juz to zalatwia tylko dlaczego jest tak hujowo dobrze dookola?

El, masz na mysli stiega larssona i jego ksiazki?

wojtekk
27.02.2015, 12:46
Wojtek - tak zupełnie bez podtekstów, takiego zachowania nie rozumiem... Kurde tysiące lat to stało :(

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/islamisci-publikuja-nagranie-z-niszczenia-muzeum-w-mosulu,519146.html

Ja rozumiem jeżeli chodzi o ekstremistów. Rozumiem ich punkt widzenia, bo islam nie uznaje sztuki oprócz muzyki. Ale oni doprowadzili do wypaczenia. Przykład? W krajach, które zdobywali, chrześcijanie mogli sobie malować obrazy (choćby Boga, co jest dla muzułmanów nie do pomyślenia).

Pytanie jak na nas patrzą "innowiercy".
Nie tak dawno (żyją ludzie, co to robili i klaskali) nasz sąsiad palił całe biblioteki. Nie tak dawno (sami to pamiętamy) w naszym bloku wycinaliśmy niektóre trendy myśli.

Nie oznacza to, że ich usprawiedliwiam. Raczej pokazuję, że ekstremizm jest zły. I tu pełna zgoda. Nie chcę dalej dyskutować - sam to zapowiedziałem.

Proszę na koniec: nie rzucajcie hasłami obcinania rąk itp (vide - post Myku'a). Wtedy stajemy się tacy jak oni.

Co do postulatu Lepi'ego. Ja się zgadzam. To jest forum motocykloe. Gadajmy o takich na politycznych, kulturowych i innych. Nie toczmy tu takich sporów.

Lepi
27.02.2015, 12:51
Lepi, najlepiej przestac kulturalnie gadac ...
Nie odniosłem się ani do poziomu dyskusji ani do tematu sensu stricto.

Można zmienić regulamin a nawet nazwę forum na "Pogadajmy o wszystkim".
Według mnie większość wątku powinna wylecieć z działu podróże. A może i z forum. Moje zdanie i mam prawo je wyrazić :P

fassi
27.02.2015, 12:56
Masz prawo i dobry pomysl zeby przeniesc to do hydeparku ;)

kajman
02.03.2015, 14:31
Logika muzułmanów:

- chcesz wprowadzić prawo szariatu ?
- Tak, chcę

- chcesz żyć w państwie islamskim ?
- Tak, chcę

- to dlaczego z niegło uciekłeś ?
- Yyyyyy

jorge
02.03.2015, 23:47
Ja rozumiem jeżeli chodzi o ekstremistów. Rozumiem ich punkt widzenia, bo islam nie uznaje sztuki oprócz muzyki.

Wojtek mi mówili, że uznają tylko nie może być to ani człowiek, ani zwierze - coś takiego ładnego uniwersalnego jak tu uchwyciłem:

53499

Panowie powiedziałbym "wysadźmy ten wątek", ale powiem właściwie - do HP skoro wbrew regułom jest lub do archiwum pamięci.:D

motormaniak
03.03.2015, 12:50
Panowie, nie przesadzajmy z tą poprawnością i nie kasujmy takich tematów. Bo z takich tematów dowiaduje się rzeczy, które nie są dla mnie oczywiste. Wolę czytać opinię osoby która wiem że w nie jednym kraju była i "z nie jednego pieca chleb jadła" niż wypociny bezimiennych dla mnie ludzi z internetu, którzy być może jeszcze mniej wiedza o temacie niż ja.

jorge
03.03.2015, 13:51
Panowie, nie przesadzajmy z tą poprawnością i nie kasujmy takich tematów. Bo z takich tematów dowiaduje się rzeczy, które nie są dla mnie oczywiste. Wolę czytać opinię osoby która wiem że w nie jednym kraju była i "z nie jednego pieca chleb jadła" niż wypociny bezimiennych dla mnie ludzi z internetu, którzy być może jeszcze mniej wiedza o temacie niż ja.

To mnie przekonuje :)

Adagiio
18.03.2015, 20:23
Wisiało na włosku to co się dziś wydarzyło w Tunisie , przykre to i nie zapowiada nic dobrego . Itlajańcy ewakuowali turystów z obszarów pustynnych i pod eskortą wojska zawieźli do koszar , jutro wypływają czarterowymi promami . Ciekawy artykuł , niestety po makarońsku : http://www.ilfattoquotidiano.it/2015/03/18/tunisi-analista-governo-italiano-sottovalutato-minaccia/1517300/ (http://www.ilfattoquotidiano.it/2015/03/18/tunisi-analista-governo-italiano-sottovalutato-minaccia/1517300/)

myku
18.03.2015, 21:16
Niezla hujnia.Chyba pozamiatane na dlugo,a to dopiero pierwszy atak .

mareksz007
18.03.2015, 21:51
Pozytywnym skutkiem tych wydarzeń będzie to, iż więcej niż zwykle Polaków spędzi wakacje w kraju, kasa zostanie u nas.

myku
19.03.2015, 01:40
Glupszego wniosku i podsumowania dzisiejszego dnia jeszcze nie slyszalem.:Thumbs_Up:

PARYS
19.03.2015, 06:37
Nie ma pozytywnego skutku tych zdarzeń. Zginęli ludzie. Turyści, przechodnie.

Adagiio
19.03.2015, 07:24
W Maroku też nie jest dobrze z bezpieczeństwem jak by się wydawało , nie mówi się o tym tak samo jak do wczoraj nie mówiło o Tunezji ze względu na obawy przed odbiciem się turystów . To chyba koniec pustynnych wypadów , według szacunku makarońskich służb wywiadowczych 15 tys. obcokrajowców walczy w isis , dopóki tam są to nie stanowi powiedzmy bezpośredniego zagrożenia , ale jak wrócą do swoich krajów z wypranym łbem to .......
Dla nich każdy zabity to sława i rozgłos a to motywuje do rekrutacji nowych .

Adagiio
06.04.2015, 14:48
Zwiastun Timbuktu https://www.youtube.com/watch?v=8yOfimHhARw (https://www.youtube.com/watch?v=8yOfimHhARw) warto obejrzeć cały film .

qbl
06.04.2015, 16:19
czy to głos racjonalny jest?
https://www.youtube.com/watch?v=C0UyGCYn-Tk

Adagiio
07.04.2015, 08:33
Po zabiciu kadafiego powstały bandy , których źródłem dochodu oprócz kontroli na wydobiciem ropy stał się przerzut i handel ludźmi na wielką skalę . Wcześniej też przypływały łodzie z Afrykańczykami na Lampedusę czy do innych portów w IT ale znacznie mniej i nie było o tym tylko słychać . Zatapiać łodzie na których są niewinni ludzie . Poniosło profesora .

mizoko
24.04.2015, 08:00
Zeby zniszczyc Libię pod przywództwem Kadafiego siły powietrzne NATO wykonały prawie 30 000 misji bojowych wykonując 10 000 ataków na cele naziemne w Libii./ dane te wisiały na stronach @ NATO/ Oprócz obiektów militarnych niszczono obiekty infrastruktury . W wyniku tych ataków zginęło prawie 100 000 Libijczyków/ dane te przekazali lekarze ukraińscy będący najdłużej w Libii. Atak na Libię było szaleństwem otwierającym puszkę Pandory,aby firmy miały taaaniiuutką ropę.. Przy okazji paru pozyczkobiorców nie musiało oddawac pozyczonych od Kadafiego pieniędzy