PDA

View Full Version : K³opoty z rozruchem po przerwie? Mod inst. paliwowej


matjas
18.12.2008, 09:31
Hej
Nie wiem czy juz o tym dawali czy nie... jak tak to wyci±æ ten w±tek. Jak nie to my¶lê, ¿e siê przyda.

http://www.atic.org/faq/ventilation.php

Pewnie wielu z nas ma ten sam problem - po d³u¿szym postoju trzeba siê nakrêciæ ¿eby obudziæ reaktor. Je¶li jeszcze do tego dodaæ fakt, ¿e nie wszyscy maj± mo¿liwo¶ci 'aku wachtera' sobie pod³±czyæ bo gara¿uj± w jakich¶ podwodnych miejscach to takie krêcenie po kilku tygodniach stania /lub i d³u¿szym czasie/ niczemu dobremu nie s³u¿y i mo¿e siê zakoñczyæ fiaskiem bez jazdy /padniete aq/.
W za³±czeniu sznurek /niestety po anielsku/ dotycz±cy modyfikacji uk³adu przewietrzania komór p³ywakowych. W skrócie: po dokonaniu modyfikancji owej nie bêdzie nam mia³o prawa parowaæ palyfko z komór przy d³u¿szym postoju. No i bedzie palic afri jakby byla ostatnio latana wczora.
Ostatnio budzi³em swoj± piêkno¶æ po chyba miesi±cu - no ze cztery 'cykle kreceniowe' tak po 15sek musia³em zaliczyæ. ljadwo ljadwo powiem... Sam bêdê to u siebie robi³ bo w³a¶nie tego krêcenia mam ju¿ do¶æ.
Od 1997 mod ten byl zakladany przez dobrodziejów z H±dy w standardzie. No ale ilu z nas ma AT 1997+...
Mod ptasi i dzia³a we wszystkich wersjach: RD03, 04, o7.
Pozdrawiam,
Matjas.
p.s. oczywi¶cie najlepiej lataæ przez ca³± zimê - wtedy mod niepotrzebny i afri pali od pierwszego pykniêcia ;))))

podos
18.12.2008, 09:48
Wstyd kolego matjas, wstyd...

http://faq.africatwin.com.pl/Uruchomienie_silnika_po_d%C5%82ugim_postoju

randal 76
18.12.2008, 14:10
:smoking: chcia³ ch³op dobrze.

matjas
19.12.2008, 17:07
a wyszlo jak zawsze... przecieeeee pisaaalem: jak bylo to wyciac ;)
zreszta - chyba lepiej jak jest dwa razy niz jak nie ma wcale.
a wstyd to krasc :p

matjaz

barthez
19.12.2008, 21:59
no!!!

aker
19.12.2008, 22:05
Czo³em !

ja mam za³o¿ony w³±cznik monostabilny, który w³±cza przeka¼nik pompy paliwowej. Po d³u¿szym postoju albo jak wyje¿d¿ê benzynê do sucha, w³±czam stacyjkê i wciskam na kilka sekund w³±cznik. S³ychaæ jak pompa ³aduje ga¼nik (stukanie), jak przestanie - ga¼nik jest full

matjas
21.12.2008, 19:51
no! to tez super! a chyba prosciej niz ta cala rurkoteka ;)
moze podzielisz sie wiedza nt. tej alternatywy - rozumiem co to MONO i STABILNY ale jak piszesz o przelaczniku to jestem w krzokach ;)
no i gdzie to dziadostwo wpiac???
m

giziu
12.01.2009, 13:24
Wczoraj po 1,5 miesiêcznej przerwie usi³owa³em uruchomiæ krasule, mêczy³em j± chyba z minute. Ale co zauwa¿y³em ¿e po odpaleniu silnika pali³ tylko jeden gar. Czy to te¿ objaw powy¿szego czy nale¿y przeprowadziæ wymianê jaki¶ podzespo³ów ( ¶wiece itp.)

randal 76
12.01.2009, 13:39
giziu w mojej babuni to norma po takim okresie.:smoking:

giziu
12.01.2009, 14:25
oczywi¶cie po chwili pal± 2 garki.
czyli to norma...nie ma siê czym przejmowaæ

wieczny
12.01.2009, 14:54
U mnie dzi¶ chodzi³ jeden, rozkrêci³em go na 2000rpm, z t³umika pierdolnê³o i zacz±³ gadaæ na dwa :).

7Greg
12.01.2009, 17:32
Je nie mam w ogóle takich problemów. ¯adnych rurek te¿. Po prostu podchodzê po miesi±cu do Afri, mówiê kilka mi³ych s³ów, naciskam guzik i ju¿... po krzyku :)

giziu
12.01.2009, 17:38
Gregu...Ty tu nie cwaniakuj :), masz RD07A, moja poprzednia te¿ pali³a od pykniêcia

podos
13.01.2009, 08:38
Je nie mam w ogóle takich problemów. ¯adnych rurek te¿. Po prostu podchodzê po miesi±cu do Afri, mówiê kilka mi³ych s³ów, naciskam guzik i ju¿... po krzyku :)

Masz te wszystkie rurki... fabrycznie. :)

JareG
13.01.2009, 09:07
Masz te wszystkie rurki... fabrycznie. :)
Dziala to super, az sie chce odpalac.. a rd04 musi sie bidaczka nakrecic :D

matjas
14.01.2009, 10:44
no to aker strzel z ucha jak to jest z tym wlacznikiem??? chyba ze ktos jeszcze wie. nie chce mi sie tych rurkuf tam motac jesli mozna podpompowac i juz. he?
matjas