PDA

View Full Version : Rocc Dual


bartol44
15.08.2014, 22:14
Witam. osobiście szukałem kasku jakiegoś ciekawego i natrafiłem na https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10565177_747425178651501_3589722862040945573_n.jpg ?oh=c791cb0d05d966172e044537432c0fb3&oe=5482428Bkask firmy ROCC.

Wygląda dosyć porządnie i mam nadzieje że długo posłuży.

Mallory
23.09.2014, 20:22
I jakie opinie po miesiącu używania?
Pytam bo przymierzam się do zakupu nowego kasku.

jakubu85
23.12.2014, 13:45
Przyłączam się z pytanie, jak użytkuję się ten kask.
Jak się ma rozmiarówka XL, do głowy z obwodem 61cm? :)

wilq.bb
23.12.2014, 13:52
Brat ma używa (tak długo jak ma prawko - czyli od października), wiele nim nie nawinął, ale po tych ok 500 km całkiem zadowolony niego jest.

Co do rozmiarówki to polecam na głowę ubrać, bo Młody inne kaski L-kę mierzył i były OK, ale ten kupił M-kę.

jakubu85
23.12.2014, 16:04
Chciałem się wybrać do Olka Motocykle na przymiarkę, ale oni takiego kasku nie mają i nie słyszeli o nim.
Może ktoś wygłosi jeszcze opinie o rozmiarze XL.

bouli
29.04.2015, 13:41
I co może ktoś cos więcej wypowiedzieć się na temat tego kasku. Też nosze się z zamiarem kupić nowy, a nie chce przepłacac za naklejkę (marke) gdyż czasami bywa tak, że gorsze jest lepsze od dobrego.

wilq.bb
02.05.2015, 08:10
I co może ktoś cos więcej wypowiedzieć się na temat tego kasku. Też nosze się z zamiarem kupić nowy, a nie chce przepłacac za naklejkę (marke) gdyż czasami bywa tak, że gorsze jest lepsze od dobrego.

Znajdź użyszkodnika co Młodszy się zowie....nawróciłem brata, żeby tu zaglądnął. Jego się go pytaj co o tym garnku sądzi, ale złego słowa nie słyszałem, żeby mówił jak :at:

Marcin-BB
04.05.2015, 07:26
A to nie jest ten sam:
http://sklep.olekmotocykle.pl/s-line-kask-dual-cross-szyba-blenda-pompka-dmuchane-policzki-kolor-czarny-polysk,420673.html

Miszel
04.05.2015, 18:57
złego słowa nie słyszałem, żeby mówił jak :at:
No to niestety ja powiem... Jeździłem w nim jeden sezon. Szkoda pieniędzy.
Uwagi:
1. Plastiki dodatkowe (daszek, elementy nawiewu) podłej jakości - jak tania chińska zabawka
2. nadmuchiwane boczki są do d... - przygryzam sobie policzki od wewnątrz jak tylko otworzę japę,
3. szyba paruje jak diabli czy to w chłodne, czy deszczowe dni. Szyba ma bardzo słaby (albo w ogóle nie ma?) nawiewu z przedniej wentylacji. Jeżdżę cały czas z co najmniej uchyloną.
4. górna wentylacja to atrapa - pod otwieranymi wlotami nie ma żadnego kanału doprowadzającego powietrze do wnętrza.
5. przednia wentylacja to też półatrapa - wyjątkowo słaba wydajność. To co wieje na mordę pochodzi SPOD szczęki
5. śrubki trzymające przednią część daszka notorycznie się odkręcają

Zdrówko,
Miszel

bouli
05.05.2015, 18:09
Dzięki Miszel za szybki odzew.:Thumbs_Up:
N to juz mamy obraz tego kasku.

bass
05.05.2015, 18:33
Kask docenia się po pierwszym poważniejszym wypadku - albo sie nie docenia już niczego poza tym, że można poznać np Hendrixa czy Jagiełłę :D Wszystkie te tanie kaski to lipa jest, widziałem tak mocno zachwalanego przez niektórych ls2 po niewielkiej kolizji - tragedia, popękany jak miska do prania. Kwestia materiału. Termoplastik stosowany w tanich kaskach życia nie ochroni.

Lucky Luke
05.05.2015, 21:49
Jeśli ten kask to to samo co nox z linka wcześniej , to lipa jakich mało.
Miałem to w rękach bo znajomy kupił i nie chciałbym tego za darmo.
Ciężki, otwór tak mały , że normalne gogle się nie mieszczą, a jakość wykonania , bardzo słaba.
Lepiej już kupić porządny, lekko używany kask.
A jeśli ktoś chwali LS2 to nigdy dobrego kasku nie widział.

MotoMarcin
10.05.2015, 22:29
Niejako mnie wywołano to tego wątku także piszę. Posiadam kask od października tak jak pisał wilqu. Raczej mi się sprawdza, jednak muszę się zgodzić z kolega Miszel. Szyba paruje bardzo często nawet w ciepłe dni, wywietrzniki nie wyrabiają za bardzo, choć coś tam wieje, swoje waży i tyle minusów z mojej strony. Teraz plusy - sądzę że nie najgorzej się prezentuje, jest wygodny (kupiłem rozmiar mniejszy i po pewnym czasie się dostosował do kształtu twarzy - teraz jest ok), blenda jest bdb i odpada parowanie szyby :P ktoś pisał że dość słabo chroni przed urazami głowy - nie wiem, nie potrafię powiedzieć, mam nadzieję że to nie prawda.
Powiem tak, nie polecę go żeby ktoś miał żałować, ja nie żałuję i jestem zadowolony, z ilości gotówki którą na niego poświęciłem również jestem zadowolony. Ktoś pisał że by go u Olka chciał sprawdzić wnioskuje że jesteś z Bielska a więc ja go przymierzałem w sklepie 4bikers na żywieckiej.
Pozdrawiam
PS. sorki że dopiero teraz pisze

Adampio
11.05.2015, 03:39
Mam Rocc-a 770, całkiem fajny