PDA

View Full Version : hałas z napędu ?


qbaRD07
06.08.2014, 20:00
Witam, ogólnie to spory chaos wprowadzam w różnych działach tego samego tematu, ale staram się już nie śmiecić.
Podejrzewam że kosz sprzęgłowy mi hałasuje tzn napierd...... a nie hałasuje i w trakcie zgłębiania tematu wpadł mi post:

"Witam.
Mam problem w swoim moto (rd04, 91r. przebieg niby 64k km), mianowicie podczas jazdy bez znaczenia jaki to bieg, w momencie odpuszczania gazu (hamowania silnikiem) pojawia się od strony sprzęgła dźwięk w stylu klekotania, tak jakby jakaś część latała luźno (coś niedokręcone ipt). Ogólnie to bym powiedział że wtedy chodzi jak stara młockarnia. W momencie wciśnięcia dźwigni sprzęgła hałas ustaje. Na biegu jałowym oraz podczas przygazówki na biegu jałowym nie ma tego hałasu. Podczas jazdy, nie zwalniając również cisza. Po za tym biegi wchodzą gładko bez zgrzytów, nic nie szumi itp. Spotkał się ktoś z Was z taką zagadką. Jak na razie nie miałem możliwości zaglądnięcia do silnika z braku czasu oraz odpowiedniego miejsca, i dlatego chciałbym się mniej więcej dopytać co to hipotetycznie mogłoby być. Czy to wina sprzęgła czy może coś innego? "

Okazało się że przyczyną było ustawienie napędu.

U mnie napęd (komplet) ma 2000 km, i jest smarowany.

Czy to się komuś jeszcze przytrafiło żeby napęd mógł wydawać takie odgłosy że można pomylić z koszem czy sprzęgłem ?

KORNIK
06.08.2014, 20:38
Sprzęgło masz po prawej a napęd po lewej więc da to się rozróżnić z której strony słychać.

qbaRD07
07.08.2014, 15:13
OK dla potomnych,
Zanim narobicie rabanu na forum, sprawdźcie napęd.
Potwierdzam że właściwie ustawiony napęd eliminuje hałas który można odebrac jako napierd... kosza sprzęgłowego (bo to nie był hałas).

Tak KORNIK dwie różne strony, ale sam byłem przekonany że to prawa strona, zresztą nie tylko ja.
Kamień z serca i kilka złotych w kieszeni.
W zamian Afra dostanie nowy olej w lagach i pełny serwis.

tomkow
08.08.2014, 09:17
A co było do "ustawienia" w napędzie, prócz właściwego naciągu? Zdawcza została odwrócona?

qbaRD07
10.08.2014, 21:43
Jedynie łańcuch był za bardzo naciągnięty.