PDA

View Full Version : Handbary


teddy-boy
11.07.2014, 15:45
Witam,
zmieniam kierownice, dodaje podwyzszenie, wymieniam przewody na takie w stalowym oplocie i jeszcze inne rzeczy, wiec pol motocykla bedzie rozebrane.
Zastanawiam sie nad zamontowaniem jakichs handbarow. Poleci ktos cos?
Acha, czy do nich i nowej kiewrownicy zamawiac rowniez ciezarki na koniec czy takie handbary montuje sie bezposrednio na kierownice?

Adagiio
11.07.2014, 20:34
Hondbary montuje się bez ciężarków . Dobre rozumiem to mocne wytrzymałe i nie pękające przy glebie , montowałem w moich Africach Acrebisa Rally Pro .

cezeters
12.07.2014, 08:53
:p a co to takiego jest handbar ????
kiedyś kumpel potrzebował do TA 650 więc sie zaoferowałem,że poszukam na ibeju i wpisałem tam odruchowo "handguard".Pózniej zacząłem sie zastanawiać dlaczego tak zrobiłem i co wyświetli mi po użyciu okreslenia "handbar".No i nie wiele.W sumie to nic.Tylko jakieś manety i to przeważnie oferowane przez sprzedawców z Chin , którzy jako handbar wskazywali na kierownice (handlebar) i angielskiego uczyli się w szkołach na poletkach ryżowych a nie tak jak ja w liceum :-D .ale ja tam sie nie znam i miałem mierny z angielskiego.
jak juz bedziesz szukał osłony dłoni to weź pod uwagę ,że niewiele pasi do AT z uwagi na dużą (w porównaniu do crossów i enduraków odegłość pomiędzy manetką a klamką :) czy też jakąś rękojescią-uchwytem a dzwignią )
czyli lepiej skożystać ze sprawdzonego modelu jak kolego zaproponował niż szukac np na ebayu bo tam nie znajdziesz :) handbara do AT

Marcin-BB
12.07.2014, 10:25
Zeta XC Pro, Acerbis Rally Pro, Touratech.
Wszystkie powyższe pasują do AT, łączy je ponadto dobra jakość i wysoka cena!;)
Mam Zetę XC z poszerzanymi listkami:
http://allegro.pl/zeta-oslony-dloni-handbary-alu-cross-enduro-atv-mx-i4389832270.html
Listki (szalki):
http://allegro.pl/zeta-xc-pro-szalki-do-oslon-dloni-handbary-cross-i4389830203.html
Bardzo dobra jakość i wykonanie. Wygląd +10 do lansu!:D Są trwałe- gleby parkingowe nie robią żadnego wrażenia na tych handbarach- poza rysami oczywiście.

bass
15.07.2014, 02:01
etam... wcale nie jest drogo, 3 paki za to, że podczas przeciskania się przez las tym afrykańskim klockiem i po przypieprzeniu w drzewo - ręka cała, zety całe, listki nie pęknięte...?:D warto :D mam też takie jak z linku wyżej, polecam:umowa:

teddy-boy
15.07.2014, 09:11
Nie wiem jaki sens ma udowadnianie sobie czy to handbary czy handguard.
Akademicka dyskusja, a kazdy i tak wie o co chodzi. Z ciekawosci wpisz sobie na allegro poszczegolne slowa. Dla slowa Handbar jest 18 stron wynikow. Dla slowa handguard niecala jedna.

DZiekuje za podpowiedzi, zapoluje na te acerbisy, i tak wszystko zmieniam wiec troche glupio zostawic stare porysowane listki

sizyrk
15.07.2014, 16:42
handbar - to kierownica
handguard - to osłona rąk
ale co ja tam wiem , rosyjski w szkole miałem ..... :)

teddy-boy
15.07.2014, 16:51
A moze HANDLEBAR, albo steering, steering wheel - to sa KIEROWNICE i co z tego?
Ale co ja tam wiem...
wpiszcie sobie poszczegolne frazy w google, w allegro, sprawdzcie wyniki. Kompletnie nie rozumiem watku, co tu sobie udowadniamy?

cezeters
15.07.2014, 23:00
jak zwał,tak zwał...nieważne
wmojej podpowiedzi chodziło mi o to,że nie każdy pasuje ze wzgledu na wymiary...
a przy poszukiwaniach na różnych portalach aukcyjnych trzeba używać różnych okresleń, włąściwych dla danego języka (lub slangu )

Misza
15.07.2014, 23:30
Tak samo działają najtańsze Polisporty, bez alu. No ale są najtańsze a to chyba wada.. ;)

killjoy
16.07.2014, 10:43
Bierz acerbisy z aluminium... kosztują ale są wieczne...

EmilD
23.01.2015, 15:37
Ma ktoś z Was u siebie założone te handbary http://allegro.pl/handbary-z-aluminiowym-rdzeniem-cr-yz-wr-ktm-te-i4977278917.html ?? Wyglądają identycznie jak Acerbis Rally Pro a są o 200zł tańsze. Też mają rdzeń aluminiowy i wydaje mi się, że spokojnie podeszły by do nich te same spoilery co do Acerbisów. Macał to ktoś ?

siwy
23.01.2015, 15:41
kiedyś miałem. Chińska podróbka acerbisów. Z bliska widać że plastik gorszej jakości ale wytrzymałe były, chociaż gleb wielkich nie zaliczałem w sumie. Ostatnio wahałem się czy nie kupić ich do kolejnego moto ale wybrałem plastikowe progripy za 140 zł. Ładnie wykonane, w rękach wrażenie robią solidnych, jeszcze nie zakładałem. W lekkim sprzęcie myślę że alu nie jest konieczne a zawsze to kilka gram więcej.

Sub
23.01.2015, 15:54
Kupiłem ale jeszcze nie założyłem - musiałem "rozszlifować" obejmy, bo nie dawały rady na kierę 28mm. Wyglądają dość solidnie - sprzedawca (ten sam zresztą) mówił mi, że wcześniej mieli partię, gdzie od wewnętrznej strony jeszcze było napisane Acerbis...:o Pewnie jedna fabryka. Za taką cenę i tak pewnie nic lepszego nie dostaniesz.

motormaniak
23.01.2015, 22:02
Kupiłem te od niego. Same handbary sa ok - już miałem takie chińskie i dobrze mi służą. Niestety mocowania są badziewne. Sprzedawca zapewniał że mocowania są na 22 i 28 , ale oczywiście gówno prawda. Mocowania ze zdjęcia z aukcji allegro to nie są mocowania które przychodzą w komplecie. Ale są chińczyki z lepszymi mocowaniami. Wyglądają tak:
http://www.aliexpress.com/item/ACERBIS-Motorcycle-Motorcross-Dirt-Bike-Handlebar-handguards-Hand-Guards-Fit-EXC-CRF-YZF-KXF-KTM-7/1998581502.html

to te mocowania po prawej na fotce na kierę 28 i plastikową redukcję na 22. Te po prawej sa do dupy - takie same jak wysyła sprzedawca z aukcji którą podałeś.

wiadomo - napis acerbis to +10 do lansu. Mam również oryginalne acerbisy - na wygląd można je poznać po materiale z którego zrobiona są właśnie mocowania - aluminium jest ciemniejsze i nie ma podłużnego otworu, jest tez troche ładniej wyszlifowane. Kupując oryginał z allegro jest mocno ryzykowne....

EmilD
24.01.2015, 00:01
Dzięki Panowie, zakupię i sam ocenie jak to wygląda, ale mam nadzieje, że nie rozleci się bo drugiej glebie :)

wilq.bb
24.01.2015, 09:02
Dzięki Panowie, zakupię i sam ocenie jak to wygląda, ale mam nadzieje, że nie rozleci się bo drugiej glebie :)

I potem ładnie proszę podziel się uwagami, bo też o nich myślę, ze względu na dość korzystną cenę.

Swoją drogą ciekawe czy listki powiększające można by podpasywać, czy trzeba będzie modzić

bicio
27.01.2015, 15:05
Mam acerbisy rally pro i teraz bym kupił połowę tańsze bez alu. Plastik daje radę, a nie odkształca się trwale od gleb więc nie trzeba co chwilę prostować. Tworzywo, z których są zrobione polisporty albo ufo ciężko połamać.

siwy
27.01.2015, 15:21
Mam acerbisy rally pro i teraz bym kupił połowę tańsze bez alu. Plastik daje radę, a nie odkształca się trwale od gleb więc nie trzeba co chwilę prostować. Tworzywo, z których są zrobione polisporty albo ufo ciężko połamać.

Ja kupiłem ostatnio te:

http://allegro.pl/handbary-oslony-rak-progrip-biale-cross-enduro-i4954913949.html

Wykonanie super. Mocowania do wyboru wszystkie średnice zewn. i wew. Kosztują rozsądnie.

ŁysyDLE
05.02.2015, 19:53
U mnie te podróby acerbisów wytrzymały nie cały rok . Przy glebie pękło mocowanie na kierze handbar rozgiął się i połamał się plastik :( za to klamkę uratował. Ale tylko ja miałem takiego pecha.

Patiomkin
06.02.2015, 11:58
U mnie te podróby acerbisów wytrzymały nie cały rok . Przy glebie pękło mocowanie na kierze handbar rozgiął się i połamał się plastik :( za to klamkę uratował. Ale tylko ja miałem takiego pecha.

to nie kwestia pecha. Ten typ tak ma. Przetestowane na dwóch kompletach w różnych moto. Faktycznie klamki ocalały. Gleb było kilka:) efektem czego żaden z handbarów nie przypomina kształtem produktu wyjściowego:)