PDA

View Full Version : Czy to już czas na nową bateryję


jurczak
09.07.2014, 01:15
Bateryja wydaje się byc nie w pelni sprawna. Poprzedni właściciel mojej RD03 wsadził nowego Yuasa w maju 2011. Ja od sezonu 2013 nic nie dolewalem do srodka tylko raz ladowalem w kwietniu. Aku sprawia wrazenie wyeksploatowanego ale pytam bardziej doświadczonych czy po trzech latach moze już być szmata czy może podłladowac/dolać.
Od weekendu po jakichś 150km pompa przestaje dzialac wiec pewno czas na rozebranie i wymiane stykow. Pytanie czy to moze byc przyczyna rozladowanego aku bo przyznam sie ze jak mi staje na trasie i przepinam wezyk zeby ja ominac to cos slabo kreci rozrusznikiem. Regulator napiecia mam forumowy 3 miesieczny.

piotreklodz
09.07.2014, 01:52
Jesli brakuje elektrolitu to trzeba dolac, ale dopoki nie sprawdzisz to nie bedziesz wiedzial. Mojemu pomoglo, a mija mu 4ty sezon.

Kisiel
09.07.2014, 09:36
Po pierwsze nie dolewaj elektrolitu tylko wody destylowanej. A po drugie, najlepiej podłącz pod zaawansowany prostownik z programem odsiarczania i testowania aku, będziesz wiedział co i jak. U każdego lepszego elektryka pojazdowego będzie takie cudo.

maciej33
09.07.2014, 11:26
Sprawdz tez napiecie,jak mial sucho to cela mogla pasc

jurczak
09.07.2014, 18:16
Ok. Ale czy aku jest obslugowy i mozna w ogole dolewac cokolwiek czy nie i broń boże pytanie tylko. Jade pod ziemie :]

maciej33
09.07.2014, 18:18
Wpisz w google typ aku jaki masz I bedziesz wszystko wiedzial jaki on jest

KORNIK
09.07.2014, 18:21
No to zależy jaki masz akumulator.

jurczak
09.07.2014, 22:44
Tak bez wpisywania jak narazie wyciagam widze kreske low limit i high limit. Odkrecam jexen korek patrze a tam sucho jak na pustyni. Mnieman ze nie ma nic. To chyba doleje tam cos powinno pomoc. Moze cole ? Ok bez jaj jutro poszperam za manualem i podjade do fachowcow

maciej33
10.07.2014, 08:48
Wody destylowanej wlej,i akumulator odzyje ,chyba ze tak jak pisalem wczesniej cela mogla ci pasc ,wtedy aku do wymiany

jurczak
10.07.2014, 18:49
Nowe aku przychodzi puste i poza nalaniem trzeba pierwszy raz naładować wiec wlałem (był całkowicie pusty) elektrolitu do starego i pojechałem. Pewnie by wskrzesił starego ale nowy już zamówiony będzie bezpieczniej na Norwegię, która mam nadzieję już za 3 tyg.

Teraz tylko dorwać pompę paliwa bo się uszkodziła (Z powodu braku elektronicznego przekaźnika mam cały czas pracującą i pewnie dlatego). Widzę, że do RD03 troszkę to może być trudne ale zaraz poszperam na forum jakie są patenty :)