PDA

View Full Version : Słuchawki dokanałowe - coś godnego polecenia?


Maurosso
13.05.2014, 20:01
Cześć,

Czy ktoś miał styczność z jakimiś godnymi polecenia (lub przed jakimi się przestrzegać) słuchawkami dokanałowymi?

Mam trochę miejsca pod kaskiem, a na dłuższych trasach bycie ciągle w stopperach jest nużące...i czasem aż mnie nosi żeby leciała jakaś muzyka w tle. Teraz tak...żeby nie było za łatwo, może jakieś warunki wam zarzucę ;]

1. Dobre tłumienie otoczenia
2. Niezbyt wielkie/wygodne/nie męczące uszek (w końcu pod kask mają wleźć i najlepiej z 5 godzin tam z przerwami wytrzymać). Coś z piankowymi wkładkami może?
3. Wskazany przycisk na kablu (taki jak w zestawach słuchawkowych do telefonu)
4. Jako taka jakość dźwięku, ale nie jest to priorytet

Tak, wiem że każde ucho inne i w czym jednemu wygodnie, innemu nie etc. etc...Ale może jest coś co się dobrze w tej roli sprawdza...biorąc pod uwagę ten przycisk do sterowania, pewnie coś z okolic telefonii komórkowej jestem skazany...
Coś rzuca się wam na myśl?

Jeżeli chodzi o cenę...to raczej nie z tego segmentu ;]
http://sklep.rms.pl/akg-k-3003-k3003-sluchawki-przewodowe-douszne-dokanalowe-z-redukcja-szumow

rupert
13.05.2014, 20:13
Mam a-Jays two. Nie maja przycisku. A to maja male korpusy, dobre tlumienie, b. dobry dzwiek, nieplaczace kable no i raczej tansze od linkowych. Dla zwiekszenia komfortu mozna kupic akcesoryjne gumki.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Evvil
13.05.2014, 20:23
Czy to aby bezpieczne? Wiem ze fajne bo lecialem tak autobahnem ale na DK chyba kiepski pomysl.

graphia
13.05.2014, 20:28
Beyerdynamic polecam... ale to raczej do słuchania i podziwiania dźwięków (co na motocyklu przy 100 km/h chyba nie jest priorytetem :))

pałeł
13.05.2014, 20:30
Laser produo :)

bass
13.05.2014, 20:52
ten laser to wcale nie jest taka rewelacja... leon fajnie gada i jeszcze kiedyś jakiś forumowicz z Wawy zrobił kilkanaście sztuk kominów z kwasówki, to dopiero fajnie gadało... co do słuchawek - ja używam takich z nokii, mają guzik i są (jak dla mnie) w sam raz...

MarekM
13.05.2014, 21:27
Sennheiser'y z serii CX - dobry stosunek ceny do jakości. Denony, AKG.

Na moto zdecydowanie odradzam. :Thumbs_Down:

rumpel
13.05.2014, 22:34
Mam pyt. czy jeżdżąc autem nie słuchacie radia? To czemu na moto nie można? Ja rzadko bo rzadka ale czasem na długie przeloty zakładam słuchawki, słucham radia i navi jednocześnie. Wcale nie odcina mnie to "świata zewnętrznego".

redrobo
14.05.2014, 07:30
Czytalem kiedys opinie niemieckich fachowcow, ze te odciecie od halasu wplywa znaczaco na poprawe koncentracji na dluzszych przelotach, muzyka krzywdy ci nie zrobi, to kwestia pojezdzenia pare dni, do przyzwyczjenia... a jesli chodzi o dokanalowki, to ponoc bezkonkurencyjne sa chinczyki Soundmagic e10, opinii w necie sporo i testow tez. Generalnie porownywane z tymi za 300 pln ale sa za polowe tego.

Maurosso
14.05.2014, 09:52
Hah, ekstra! Jakaś wersja E10M ma nawet mikrofon i guziczek!
a to napawa optymizmem:

http://forum.mp3store.pl/topic/80935-soundmagic-e10-i-e30/

Dziękuje :)

redrobo
14.05.2014, 10:03
Poczytaj testy, ta wersja z mikrofonem jest slabsza.

Maurosso
14.05.2014, 10:28
Hm, przeglądnąłem pobieżnie internety ale nie widzę jakiś bezpośrednich porównań e10 i e10M...w czym są słabsze? Jak w jakości dźwięku, to spoks...przy 100km/h i tak nie nie będzie to miało jakiegoś większego znaczenia, a możliwość odebrania telefonu, czy zmiany piosenki bez odrywania wzroku od drogi dla mnie ważniejsza.

graphia
14.05.2014, 11:03
Generalnie człowiek ma 100% na zmysły.... jeśli wsadzisz sobie słuchawki w uszy i będziesz słuchał muzyki, odpada Ci spory procent uwagi który mógłbyś poświęcić na wzrok, równowagę itp.... to jest moja teoria :)

PARYS
14.05.2014, 13:05
Inaczej się słucha muzyki w przestrzeni tak jak w samochodzi a inaczej w sluchawkach.
Ja np. używam właśnie słuchawek przy treningu aby się odciąć i skupić na robocie.

Jeżeli już to polecam Sennheiser. Można spokojnie kupić za 100-150 coś dobrego. mają też modele z guziczkiem ale ten działa chyba tylko z ajfonem.

Lupus
14.05.2014, 13:35
Sennheiserki są dość wytrzymałe (były?) To najważniejsze. Trzeba je kupić w porządnym sklepie, bo sporo podróbek.

Maurosso
14.05.2014, 13:39
Taka ciekawostka: jak słuchawki z mikrofonem lub pilotem działają tylko pod jabłuszko, można kupić za dyszkę (lub zrobić jak ktoś sprytny nawet za mniej) przejściówkę, która zapewnia działanie w reszcie mądrych telefonów. Powodem jest, że apple ma zamienione przewody masy i mikrofonu. Przepinka taka niweluje problem.
Szukajcie: FiiO LU1/LU2

A co do słuchania...mnie osobiście szum po dłuższej jeździe bardzo denerwuje. Nawet ze stopperami (które diametralnie poprawiają sytuacje i polecam jak ktoś do słuchawek nie przekonany, a nie korzystał nigdy), po jakimś czasie muszę gdzieś uciekać myślami i czuje jak spada mi postrzeganie przestrzeni. Mam wrażenie że słuchając muzyki/radia (nawet w słuchawkach) jest trochę z tym lepiej.

MarekM
14.05.2014, 14:21
Dobrze dopasowane, markowe słuchawki dokanałowe + głośna muzyka i jest duże prawdopodobieństwo, że "moto-meloman" nie usłyszy np. nadjeżdżającej karetki pogotowia, której powinien był ustąpić pierwszeństwa.

africarun
17.07.2014, 17:16
Ja kiedyś bardzo lubiłem dokanałówki z sony i avg, ale potem się przerzuciłem na zwykłe pchełki. Zacząłem się bać, że jednak mogę czegoś nie usłyszeć. Chociaż przyznam,że dźwięk w pchełkach zawsze będzie gorszy

jorge
17.07.2014, 19:41
Jakbys chcial alternatywe to mam MM100 za 250. W praktyce nowe

http://www.neo24.pl/?p=sennheiser_mm100&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=Ceneo%2FRTV%2FS%C5%82uchawki&utm_content=399.99&utm_term=SENNHEISER+MM+100%7C101625%7CSENNHEISER&ceneo_spo=true

Miras Sc
17.07.2014, 19:58
Ja kiedyś bardzo lubiłem dokanałówki z sony i avg, ale potem się przerzuciłem na zwykłe pchełki. Zacząłem się bać, że jednak mogę czegoś nie usłyszeć. Chociaż przyznam,że dźwięk w pchełkach zawsze będzie gorszy

Dokanałówki avg ?? :haha2
Avg to taki program antywirusowy chyba jest :D

Vito79
17.07.2014, 20:45
A ma ktoś może słuchawki nowo wskrzeszonej Unitry?

anpide
17.08.2015, 14:34
hahah noo... ale dają radę AVG - bardzo dobra firma. Ja ostatnio widziałam nawet bardzo fajną promocję http://kodyrabatowe.interia.pl/kupony-rabatowe/neo24

bass
17.08.2015, 14:59
no, wspaniała :p

ivul
17.08.2015, 15:11
Polecane słuchawki to AKG (z literówką lub bez) i JAYS. Mam a-Jays i są ok.
Sam na motocyklu nie słucham muzyki, bo jak koledzy zauważyli, może to być niebezpieczne. Choć kilka razy mi się zdarzyło, ale tylko wtedy kiedy zaplanowany jest autostradowy przelot przez kilka godzin i z nudów można paść gdyby nie odrobina muzyczki umilająca podróż.

transalplepszy
27.02.2016, 12:03
Mi pod kask wchodza tylko te http://image.ceneo.pl/data/products/24264673/f-panasonic-rp-hje125e-k-czarny.jpg?=6de71
Od innych mnie uszy bola i cisnie. W panasonicach jezdze nie raz caly dzien, jak chce to slucham a nie raz tylko jako stopery. Nie tlumia calkowicie ale jest ciszej.