PDA

View Full Version : Projekt "Polska (nie tylko) na weekend"


Neno
10.05.2014, 05:05
Będąc ostatnio w Portugalii, bez planu, ot po prostu - wybieraliśmy kierunek na mapie i udawało nam się trafić w piękne miejsca, nie zawsze ale zazwyczaj jednak był to strzał w dziesiątkę. Naszła mnie myśl czy na to samo mogę liczyć w naszym kraju ? Dawno już, chyba od lat 90tych nie traktowałem Polski jako celu podróży (nie licząc roweru). Zawsze przemierzałem ją w innym celu, na szybko. Od wspomnianego wcześniej wyjazdu postanowiłem, że teraz będzie inaczej. Może nie zawsze ale mobilizacja jest!
Wyjazdy raczej spontaniczne, bez planowania więc i o doborowe towarzystwo będzie ciężko. Raczej z dala od autostrad bo z nich niewiele widać - barierki, ekrany dźwiękochłonne, wiadukty - nie tego szukam. Gdzie wyląduję, co zobaczę - opisze dla potomnych, a nóż widelec ktoś z Was tego nie widział.

Sobotni piękny poranek, niedawno przestało padać, leniwie podnosi się słonko. Klepnięty wolny poniedziałek... pakuję aparat, mapę kupię na stacji i ruszam.
Na razie na kończących się szosówkach, bo wczoraj nie wyszła mi wymiana opon na kostki ;) Ale są, czekają. Na razie więc nie będę się w bagno ładował.
No nic, czas ruszać, zobaczymy co z tego wyjdzie. Tym razem bez namiotu, zdany na łaskę kolegów. Oby przyjęli ;)

Mateusz93
15.11.2015, 11:49
Neno, wiem że złoty odkop, ale czy można gdzieś znaleźć relację z tego wyjazdu? ;)

Neno
22.11.2015, 09:59
Miała to być cała seria ale zająłem się w życiu czymś innym i niestaty na razie nie mam na to czasu. Choć w wolnych chwilach zawsze gdzieś wyskoczę w naszym pięknym kraju, tak na pisanie nie ma już czasu i sił ;(