PDA

View Full Version : szyba turystyczna vs. deflektor


Stachu
30.11.2008, 13:08
Przez swoje 196 cm czuje sie zmuszony do podniesienia oslony przed robalami. Mam dylemat co wybrac: turystyczna szyba czy deflektor:confused:? W Trampku mialem nieoryginalna szybe turystyczna, ktorej glowna funkcja byla produkcja turbulencji:vis:. Dlatego tez zastanawiam sie czy oferowane szyby na allegro "150 zl. cena producenta" nie okaze sie pomylka. Jesli mieliscie mozliwosc porownania skutecznosci roznych rozwiazan, podzielcie sie doswiadczeniem.

JareG
30.11.2008, 13:44
Ja w rd04 mam podwyzszana szybe MRA (czyli porzadna firma, zadna wydumka) i musialem do niej domontowac deflektor bo walilo w lepetyne powietrzem jak w beben. A mam 182/183cm.
Wiec deflektor na oryginalna szybe moze nie zdac egzaminu, a wrecz sprawe pogorszyc.

michoo
30.11.2008, 14:07
Mam identyczny zestaw co JarekG w rd07a i wzrostowo jestem taki sam :D no i pasuje.
Chociaż u Ciebie to jest prawie 15 cm wiecej :confused:

bigos
30.11.2008, 15:12
Ja w rd04 mam podwyzszana szybe MRA (czyli porzadna firma, zadna wydumka) i musialem do niej domontowac deflektor bo walilo w lepetyne powietrzem jak w beben. A mam 182/183cm.
Wiec deflektor na oryginalna szybe moze nie zdac egzaminu, a wrecz sprawe pogorszyc.

Moja Rd03 ma się nijak do twojego pytania, ale potwierdzam taki sam przypadek jak JareG. Mam 180 cm i od kiedy założyłem tutystyczną MRA całe powietrze wali mi w głowę tak, że przy 50 km/h nie mogę otworzyć szyby w kasku, bo mnie aż zatyka, a od 120 km/h i czołowym zefirku zrywa mi kask z głowy. Fakt też, że kurtka na barkach nie jest już tak obita muchami jak przy starej szybie. Kupiłem sobie deflektor od Kuby i mam nadzieję, że to załatwi temat wiatru w oczy. Chociaż z drugiej strony wyobrażam już sobie jak latem będzie gorąco w tej strefie ciszy za szybą.

plakiet
30.11.2008, 15:16
Ja miałem wysoką MRA (nie wiem jaki model) i wiało że hoho.
Połamała mi się niechcący i założyłem oryginalną + deflektor. O niebo lepiej.

Baal
30.11.2008, 16:04
masz na myśli to?: http://moto.allegro.pl/item487753922_szyba_honda_xrv_750_africa_twin_90_9 5_turystyczna.html
połamałem dwie takie i nie polecam. po pierwsze nie da sie z tym jeżdzić. mam 180cm wzrostu i przy wyższej prędkości (ok 120km/h) kask wpadał w takie turbulencje jakby ktoś przyłozył mi do niego wiertarke z udarem. z czasem sie człowiek przyzwyczaił ale chyba nie o to chodzi. poza tym są bardzo kruche. po zlocie w kletnie na stacji benzynowej położyłem kask na zegarach. lekki skręt kierownicą, lekkie naprężenie szyby i sruu, pękła w pół. Teraz mam oryginała i nie zamierzam zmieniać na żadną inną. przy Twoim wzroście pomyślałbym co najwyżej o deflektorze.

Stachu
30.11.2008, 18:59
Dzieki chlopaki. Z tego o piszecie, wynika ze nic tylko probowac i szukac optymalnego indywidualnego rozwiazania. Moze turystyczna givi plus deflektor...;-)

Maciej
30.11.2008, 19:29
a co powiecie o tym hujatechu?
http://holan.pl/pl/product/1/10/42/69/wy%C5%BCsza_szyba_do_Honda_Africa

JareG
30.11.2008, 19:34
Zacznij od deflektora na oryginalnej szybie. Deflektor i tak Ci sie przyda, ale moze juz za pierwszym podejsciem bedzie dobrze :D:Thumbs_Up:
Ja sie do oryginalu przyzwyczailem - poczatkowo przeszkadzal mi nawiew na klate ale jak przejechalem 200km w ten sposob to i 170km/h da sie jechac, i wcale nie jest zle*. Dzieki temu tez odkrylem, ze dzialaja mi nawiewy w kasku - bo na rd04 jestem tak zasloniety, ze ni chuchu - prawie nic nie wieje.. a nawiew sie przydaje.
Za to za wysoka szyba z deflektorem jak to juz ktos pisal cisza i spokoj, pelen relaks czyli jazda z otwarta szyba i opuszczona blenda - tylko tak jezdzilem latem, no chyba ze lało :D

* najbardziej przeszkadza mi wiekszy halas, ale przeciez mozna jezdzic z zatyczkami w uszach..

hubert
30.11.2008, 20:14
Ja miałem deflektor ale go zdjąłem w pi..du bo okazało się że Shoei Hornet jest dużo cichszy w czystej strudze powietrza niż w zawirowaniach, które tworzyły się na górnej części kasku. Poza tym kwestia wentylacji ... latem gdy zaprowadzałem do garażu Afryczkę i brałem skuter, który ma wielką wysoką szybę myślałem że mi się łeb ugotuje zanim dojechałem kilkaset metrów do domu.

JareG
30.11.2008, 20:36
J(..) bo okazało się że Shoei Hornet jest dużo cichszy w czystej strudze powietrza niż w zawirowaniach, które tworzyły się na górnej części kasku.
Dokladnie, mialem to samo w rd04 - ale bez deflektora :D
Czerep mnie tak napierd***, ze maks po 200km musialem stawac i dochodzic do siebie :mur: Z deflektorem super jest.
Ale i na oryginal w rd07a nie narzekam, i chyba jesli juz cos bede z szyba kombinowal, to takie cos jak ma 7greg - dwie szyby na sobie jakby..

e200g_
30.11.2008, 20:50
Zainwestowałem w deflektor Touratech http://www.touratech.com/shops/008/product_info.php?cPath=3_39_277&products_id=5399 na oryginalna szybę w RD 07a i przy wzroście 179cm zupełnie mi to wystarcza. Cicho, spokojnie - bez "turbulencji". W czasie jazdy terenowej chowam deflektor do plecaka i nie muszę się martwic o ewentualne uszkodzenia w razie glebogryzienia.

Przed kupnem deflektora nosiłem się z zamiarem zakupu szyby MRA, ale mi przeszło. O takiej:

http://bikehps.demonweb.co.uk/acatalog/MRA_Vario_Screens_for_Honda.html#a32279

Stachu
01.12.2008, 09:38
MRA Vario moze byc dobrym pomyslem. Regulowana wysokosc a co za tym idzie - oslona, to jest to czego szukam. Gdzie takie cuś mozna zanabyć w Polsce?

podos
01.12.2008, 09:40
ale po co w Polsce? chyba ze by wiecej zaplacic...

Reinchardt
01.12.2008, 09:58
Stachu ja mam wysoką szybę givi i deflektor własniej roboty. W tej chwili wiem że moje życie nie byłoby tak piękne gdyby mi go zabrakło :hehehe: A tak na poważnie zrob sobie małą próbę - do oryginalnej szyby przymocuj taśmą, na gumę do żucia, czymkolwiek kawałek tekturki imitujący deflektor i wydaje mi sie ze będzie po sprawie.....

puntek
01.12.2008, 10:23
No i trzeba pamietać kto jak siedzi ... ja się dla odmiany garbię i jakoś czasem tylko się prostuję ... kupiłem deflektor od Kuby i generalnie strugi zawirowań poszły wyżej co znacznie pozytywnie odczułem w moim Cabergu szczękowym ....
mam wzrostu 175 wiec jakimś wysokim gosciem nie jestem - ale fakt jak wstawałem na nóżkach to lepiej (cieszej ) w kasku było.. jak siadałem to huczało starasznie ... teraz po założeniu deflektora zaczynam się wkurzać że mam głośno w kasu - i czasem dla przypomnienia muszę ściągnąć deflektor żeby sobie przypomnieć jak to było pierwej :)

Kotrrin
01.12.2008, 14:49
Witam,
ja mam 180 i zestaw turystycznej szyby Puig-a + deflektor od Kuby i jest gitarka. Bez deflektora pow. 100 doznawałem uczucia jak u dentysty, teraz luzik.
Jestem ciekaw zestawu fabrycznej szyby i produktu kuby. Wysoka szyba do off-a chyba nie bardzo, albo tylko na raz :)

wojtekm72
04.12.2008, 05:34
MRA Vario jest droga , ale płacisz za : swoja wygodę , plecaczka , a jak chcesz na offik ściągasz górną część . Latem kiedy słońce da w czachę , szczęke podnoszę i sie chłodzę , a i owady jakoś tak mnie mile omijają .

lukchol
12.12.2008, 00:09
Ja mam juz wczesniej wspomniany zestaw; wyzsza givi i deflektor od Kuby - przy 185cm moge smigac z otwarta szyba(z lekkim przygarbieniem). jedyny minus ze sie to wszystko hybocze ze mam wrazenie ze moze sie upierdzielic kiedy

graphia
12.12.2008, 01:01
jak zrobię fotki to zapodam na forum zdjęcia jak poradziłem sobie z zamocowaniem kubowego deflektorka na szybę do Ta bez puszczania przez cały motocykl tych pasów, pasków i tym podobnych

lukchol
12.12.2008, 02:02
tez zadnych pasow nie puszczalem, okleilem tylko szybe izolacyjna tasma kilkakrotnie w miejscach gdzie deflektor wchodzi na szybe. dodatkowo kawalek gumowego paska wcisnalem zeby lepiej przylegalo.
czekam na foty zeby zobaczyc co ty zes wykombinowal
pozdrawiam

JareG
12.12.2008, 08:10
tez zadnych pasow nie puszczalem, okleilem tylko szybe izolacyjna tasma kilkakrotnie w miejscach gdzie deflektor wchodzi na szybe.
A ja kupilem w Obi takie jakby korkowe, z klejem po jednej stronie, podkladki pod meble. Takie calkiem malutkie, prostokatne :D
Przykleilem dwie od wewnetrznej strony szyby w miejscu styku tejze z deflektorem, deflektor na chama (ale z wyczuciem.. dosc ciasno bylo) zainstalowalem tam gdzie ma byc, i jest git - kilka tys. km nawiniete, zero tendencji do separacji szyby z deflektorem (albo vice versa) :haha2:

Kotrrin
12.12.2008, 10:22
A ja podłożyłem kawałeczki sylikonowego wężyka (taki od modelarskich silników) i jest super. Prawie ich nie widać, szyba się nie rysuje. 0 pasków, sznurków itp..

samul
12.12.2008, 20:53
To jak juz bylo o mnie ;), to dodam, ze mialem MRA Vario Touring, ktora podnosila krawedz strugi powietrza z wysokosci ust na wysokosc oczu. Dodatkowo trzesla sie jak barani ogon. Teraz mam dorobiona od 1200 GS i bardzo jestem zadowolony :)

Daddy
13.12.2008, 21:52
Mam 186cm i smigam z szybą MRA Vario http://sklep.scigacz.pl/pozostale-vario-c-156_233_300_942_954.html
Jestem bardzo z niej zadowolony:Thumbs_Up: Pęd powietrza uderza tylko lekko w czubek kasku. Dużo mniej owadów na kasku w porównaniu z oryginałem.

MUTT
13.12.2008, 22:49
.....ale ważne jest też w jakim kasku się jeździ . MRA vario - kask Arai Tour jest super , kask Schuberth A2 /szczękowiec / porażka - strumień powietrza wali pod szczękę , kask otwarty /Uvex ? / nieźle - bez porównania lepiej niż w Szubrawcu . W wypadku szyby oryginał najlepiej sprawdzał się Suomi - integral . Tak więc szyba , to nie wszystko , kask , wzrost pozycja też mają duże znaczenie . Rozmiar głowy i szaliczek pewnie też.....

chinol
14.12.2008, 00:47
Mam 186cm i smigam z szybą MRA Vario http://sklep.scigacz.pl/pozostale-vario-c-156_233_300_942_954.html
Jestem bardzo z niej zadowolony:Thumbs_Up: Pęd powietrza uderza tylko lekko w czubek kasku. Dużo mniej owadów na kasku w porównaniu z oryginałem.

:Thumbs_Up: juz drugą taka mam i innej nie chce , a jak trzeba to sie górna cześć odkręci i jest wiaterek na ryjek w upalne dni :p

szwedzkikucharz
14.12.2008, 11:44
Mam 186cm i smigam z szybą MRA Vario http://sklep.scigacz.pl/pozostale-vario-c-156_233_300_942_954.html


Ło matko, a czego to takie drogie? pińcet złoty? no żeby Panie chociaż 350.......

samul
14.12.2008, 22:06
Potwierdzam sprawe kasku. W starym Araiu Maveric wyje wlot powietrza ponizej szyby i oslony zawiasow. Zmienilem szybe w AT, bylo OK.
Zmienilem kask na Arai RX7 wyja mi teraz wloty na goze kasku :mur: Moze sprobuje znowu oryginalna szybe ? ? ? ;)

samul
15.12.2008, 19:17
Wierze :D

Maciej
16.03.2009, 10:47
Witam, jaką szybę polecacie do afryki za rozsądne pieniądze ?
mam seryjną i 185cm wzrostu i pizga po mordzie niemiłosiernie :mur:

podos
16.03.2009, 10:53
Kolego nie szanujesz nas, czy nie wiesz gdzie jest opcja szukaj? Nie bedziemy odpowiadac setny raz na to samo.
Masz stare i nowe forum, wykaż odrobinę dobrych chęci.

hubert
16.03.2009, 11:22
Witam, jaką szybę polecacie do afryki za rozsądne pieniądze ?
mam seryjną i 185cm wzrostu i pizga po mordzie niemiłosiernie :mur:

Wrzuciłem Twoje pytanie do już istniejącego wątku.

Maciej
16.03.2009, 18:29
Dziękuję.
Nawet nie wiedziałem że istnieje stare forum.
Na szczęście udało mnie się tam trafić.

Patrząc na ceny szyby postanowiłem wystrugac defrektor, zobaczymy co z tego będzie.

Darson
23.04.2009, 00:01
mam w swojej AT RD03 szybkę podwyższaną (45cm) i niestety przy moim wzroście -190cm nieźle daje mi w czachę.
może ktoś mi podpowie gdzie dokupić jakiś deflektor bądź jakieś inne rozwiązanie ?
pozdr
D

czosnek
23.04.2009, 00:03
Włala

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=258