PDA

View Full Version : 18"


Pawel_z_Jasla
01.04.2008, 13:26
Pytanie do forumowej "starszyzny": jak myslicie a może wiecie z własnego doświadczenia, czy zastosowanie sztywnego mocowania zębatki tylnej do koła /w tym przypadku chodzi o zastosowanie koła 18"/ bez gumowych "amortyzatorów" będzie baaardzo szkodliwe??? jakie są przeiwdywane rezultaty i niespodzianki po takiej przeróbce??? czy całość wytrzyma /żywotność łańcucha pewnie spadnie ale to nie jest dla mnie najistotniejsze/???

motormaniak
01.04.2008, 13:38
Myślę że nie będzie bardzo szkodliwe - w Afryce raczej sie nie zdarzają awarie skrzyni biegów. Z czego wyrwałeś koło? w późniejszych modelach dr 350 zrezygnowano z gum w tylnym kole.. W sprzętach z paskiem napędowym również nie ma amortyzatorów w tylnym kole. Można tylko zastanawiać sie nad wałkiem i zębatką zdawczą- czy to jej za bardzo nie obciąży...przyklej ją na wszelki wypadek.

Stolek
01.04.2008, 14:20
W sprzętach z paskiem napędowym również nie ma amortyzatorów w tylnym kole

Pasek jest sam w sobie jakims amortyzatorem...

Pawel_z_Jasla
01.04.2008, 14:27
Excele z Husqvarny TE570 /nietety srebrne a nie czarne ale tyz pikne/. Kupiłem komplet czyli przód i tył 1,60/21 i 2,15/18. Piasty Talona czyli powinno być ultra lekko i bardzo wytrzymale - pożyjemy zobaczymy.