PDA

View Full Version : Witam się i o poradę proszę


wasilczuk
31.03.2014, 23:40
Witajcie.
Jako, że jestem tu nowy, to się przedstawię.
Nazywam się Paweł,jestem z Podlasia, piję dużo ale z umiarem, zajmuję się kaskaderstwem rolniczym, lubię zimne piwo i gorące kobiety.
Rozglądam się za dużą terenówką z dużym bagażnikiem, która pomieści 5 osobową rodzinę. Auto ma służyć na co dzień do jazdy koło domu, kilka razy w roku na kilkudniowy wyjazd oraz zimą i w trudnych warunkach drogowych żonie do pracy.
Interesuje mnie prosty mechaniczny diesel z manualną skrzynią biegów.
Początkowo napaliłem się na discovery 300. Potem kolega powiedział, że ciężko znaleźć nie zgnitego i lepiej kupić disco 2 bo jest w ocynku ale ma silnik z elektroniką. Jeszcze inny kolega-mechanik powiedział, żebym nie lazł w disco tylko land cruiser. Popatrzyłem na allegro, otomoto i innych.Ceny są wysokie ale to wiadomo, że za dobre trzeba zapłacić. Najbardziej podoba mi się hilux, 4 runner w wersji kombi tzn. ze stałą zabudową a nie odkryty pickup z lat ok 95-98.Ceny jakieś chore. Ktoś potrafi wyjaśnić ten fenomen?
Z land cruiserów na moją kieszeń jest 5 drzwiowy model 95. Co o tym myślicie?
Pomóżta dobrzy ludzie i nie piszczcie, żebym przeszukał forum bo już to zrobiłem ale odpowiedzi nie znalazłem.
Z góry dziękuję. Pozdro.

Mirmil
31.03.2014, 23:53
jaka kasa?
klima ma byc?

Toyoty drogie, bo Toyoty

XRV 1996 kosztuje tyle samo,co o 10 lat mlodszy vstrom 650.
Podobnie z Toyota LC

LC 90 fajna,ale 2x wiecej kasy niz zadbane i ladne Pajero,czy Terrano.

I z tych dwoch mozna powybierac, czesci tanie, serwis znosny, japonia, wiec bedzie to jezdzic i jezdzic

Maras
01.04.2014, 09:48
Opel Monterey 3.1 d. Też ciężko o zadbany egzemplarz, ale mi rok temu się udało i jestem zadowolony. Duże rodzinne auto. Przy spokojnej jeździe spalanie 10,5l.

Mhv
01.04.2014, 11:12
Disco to dobry wybór i nie bardzo drogi. Silników bez elektroniki już jest mało a jeśli są to mają na licznikach często kilkaset tys. 200tdi czy 300tdi ludzie lubią ale z małym przebiegiem nie znajdziesz, czas płynie....TD5 to dobry motor, niech się wypowiedzą posiadacze. Lepi sprzedaje takiego chyba?

jorge
01.04.2014, 23:06
Szukam jak i Ty Wsil (ciśnienia nie mam). Powiem tylko, że fakt jest że Toyki kosztują chorą kasę. Z innych marek to Terreno. Ale nade wszsytko od kogoś kto nie ściemnia o stanie. Lepi sprzedaje i gdyby nie wyjazd do Azji brałbym go dziś.

Lepi
02.04.2014, 03:26
To prawda że:
- Disco I to głównie zgnilizna (można trafić perełkę)
- Disco II nie rdzewieje.
- Toyoty są strasznie drogie.

Co do elektroniki to co masz na myśli? To źle jak auto ma ABS albo TC? A może niemodny jest climatronik :p Jasne, jest też sterownik silnika. Jak w każdym pojeździe oprócz motopompy ;)
Nie jestem pewien czy trzyseta nie ma jakiegoś sterownika.

Ja sprzedaję automat więc nie spełnia Twoich wymagań.

Jakbym miał kupę kasy to kupiłbym Toykę. Jakbym miał zamiar wozić rodzinę to ponownie kupiłbym Disco II. A do lasu to Disco I a jeszcze lepiej Defender.

Poniżej fotka pokazująca podłogę w bagażniku mojego diskacza. W Disko jeden w tym miejscu ZAWSZE jest jedna wielka dziura albo wspawana nowa podłoga.

fari2
07.04.2014, 23:18
Ja się nie znam i kupiłem Jeepa. Pali dużo jeździ powoli, ale lubię go całkiem. Drogi nie był a napędza go gaz, więc wychodzi jak diesel.

Mirmil
10.04.2014, 01:21
Wasilczuk- i co juz ogladales, jak sie jezdzilo i jakie wrazenia???

wasilczuk
11.04.2014, 14:15
Narazie niczym. Na obecnym etapie zakochany jestem w Toyota 4-runner. Mało ich w dieslu

wasilczuk
13.04.2014, 09:04
Mirmił.
Porównałeś wyżej Afrę do Sroma.
Jestem dziwakiem, który wbrew logice wybierze afrykę. Tak samo z autem.
Czy ktoś mógłby porównać właściwości terenowe 4 runner VS land cruiser z analogicznych generacji?
W necie wyczytałem, że runner ma większą budę ale lżejszą. Poza tym oba samochody bazują na tych samych podzespołach.

wolly
13.04.2014, 09:38
Wasyl nie tak do końca , 4 runner bardzo fajna bryka ale na dzień dobry to będzie miało klapnięte zawieszenie tz przysiad (TYŁ ) nie bój sie automatu i Pb prawie niezajebliwe tak jak AT ale to jest TOYOTA i cenny jak to ceny jak mogę doradzić nissan jest ok może nie jest ładny ale PRAKTYCZNY i tani // tylko z 2,7 taki traktorek całość żeliwo co tu więcej pisać o Y60/61 nie piszę bo to 2/3 litry więcej pali i nie jestem pewien ale LC jest pędzona cały czas 4x4 co też nie jest obojętne na spalanie

wasilczuk
13.04.2014, 13:46
Dzięki Wolly. Benzyny nie boję się tylko szkoda mi miejsca w bagażniku na butlę LPG. Z tego co wyczytałem, to do 2002 roku były produkowane runnery z silnikiem 3.0 TD. To by mi pasowało ale ciężko to znaleźć.
O jakim nissanie konkretnie mówisz? Terrano dla mnie za małe.

consigliero
13.04.2014, 14:49
4 runner w dieslu był tylko w II generacji dostępny w Europie. Ja posiadam IV i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego XT1032

pałeł
13.04.2014, 21:00
wasilczuk ja obecnie choruje na pajero drugiej generacji z silnikiem bezynowym 3,5L w wersji 208 koni koniecznie w automacie :) ale 3 drzwiowe
Jak w każdej terenówce problemem jest rdza i ogólne zmęczenie po offroadzie, kup cos co nie jest wynalazkiem i nie jest zmęczone życiem a żeby ci się podobało jeszcze :)

Mirmil
14.04.2014, 01:36
Ktorego LC chcesz porownywac do 4 runner?

Jak postawisz LC80 przy 4R z podobnego rocnzika , to zobaczysz roznice wielkosci.
Silniki, zawieszenie, rozmiar budy, bagaznika. Te auta sie roznia.
Natomiast LC 90 VS 4R po roku 2002 beda porownywalne wielkosciowo.

O jakim nissanie konkretnie mówisz? Terrano dla mnie za małe
Jak dla Ciebie terrano za maly, to Toyota 4R przed 2002 bedzie jeszcze mniejsza

consigliero
14.04.2014, 08:40
IV gen to LC 120 mechanicznie spód bliźniaczy

wasilczuk
14.04.2014, 12:40
A w terrano i pajero jakiego silnika w dieslu szukać? Są te wersje 7 osobowe- buda dość duża.

Mirmil
14.04.2014, 12:45
Wasilczuk napisal

A w terrano i pajero jakiego silnika w dieslu szukać? Są te wersje 7 osobowe- buda dość duża.

Terrano dla mnie za małe.

WTF?

wasilczuk
14.04.2014, 13:22
Chodzi o to, że sam nie wiem co chcę ;D
Wiem tylko, że chcę diesla, manuala, duża buda i prosta konstrukcja.

KORNIK
14.04.2014, 13:25
No to pomyśl o Terrano 2,7

Mirmil
14.04.2014, 13:27
terano za maly przeciez
chyba nie ma na rynku auta do Ciebie
No i wyladowales w tym samym worku co Jorge

KORNIK
14.04.2014, 13:32
Myślę że wielkościowo to Chevrolet Suburban - tylko te silniki;)

pałeł
14.04.2014, 14:08
A w terrano i pajero jakiego silnika w dieslu szukać? Są te wersje 7 osobowe- buda dość duża.
Jeslu dizel w pajerio to 2.8 bo 2.5 w długim za cienki 3.2 did w 3 generacji lubi pompa wtryskowa sie zepsuc nie tania naprawa. silnik 2.5 nie jest zły ale 100koni to malo na dlugiego silniki proste 2.8 na łacuchu 2.5 paski nie zajebliwe podobno

wasilczuk
14.04.2014, 14:59
Dzięki Panowie.
Mirmił- nie denerwuj się. Wiem, że zadaję pytania jak dziecko. W temacie terenówek jestem laikiem. Raczkuję.

jorge
14.04.2014, 15:08
terano za maly przeciez
chyba nie ma na rynku auta do Ciebie
No i wyladowales w tym samym worku co Jorge

Mirek bo Ci kopa sprzedam :D. Co się czepiasz. Ja całe życie w osobówkach siedziałem i na nich się znam. Na 4x4 nie znam się, ale poznam :). Póki co znam kilka modeli. Niestety nie każdy ma możliwość mieć takie doświadczenie jak Ty, więc zamiast nerwowo reagować opisz ludziom o swoich wrażeniach. Myślę, że z Wasilem chętnie poczytamy i nauczymy się od Ciebie. Np. Od Ciebie wiem ,że Terrano to nie taki syf jak inne Fordy (nieMoveriki) i Nissano-Renówki, od Pałeła co nie co o Mitsubi, a od Lepiego o LR II. Sam wiesz jestem fanem Toyek - ale mnie na nie stać....na razie :D
A na jesień sobie coś kupię tylko jeszcze nie wiem co. Tzn. - jak do mojego powrotu nie uda się Pan L. sprzedać to wiem chyba już co :D.

wasilczuk
13.06.2014, 22:46
Siemacie.
Czy ktoś może coś wie na temat tego auta?
http://otomoto.pl/toyota-land-cruiser-C33051891.html
Za przemawia 7 miejsc, skóra i silnik.
Przeciw skrzynia automat choć dla niektórych to podobno zaleta.
Przeciw jest też komplet super narzędzi firmy Yato w bagażniku ;D
Jak nie ta sztuka to poczekamy na coś innego.

wasilczuk
15.06.2014, 20:56
No i kupiłem tego sztrucla.

jorge
16.06.2014, 17:34
Ile, ile ? :D Dokładnie tego z ogłoszenia ?

wolly
16.06.2014, 18:23
witaj w klubie , będzie pan zadowolony a automat to tylko zaleta w twoim przypadku sam zobaczysz

wasilczuk
16.06.2014, 21:45
Siemacie.
Tak. Kupiłem tego z ogłoszenia. O pomoc poprosiłem Zbyszka za co mu na łamach tej gazety serdecznie dziękuję. Reszcie towarzyszy podróży do stolicy też dziękuję.
Ile? Hmm... gentelmeny nie pytajo baby o wiek i nie gadają o piniondzach ;D
Automat super sprawa. Już przekonałem się. Żona jeszcze nie ale pewnie wkrótce.
Na razie był raz na wsi i przewiózł dzieci z przedszkola do domu. Czas pokaże.