PDA

View Full Version : Panel kontrolek RD04


CzarnyEZG
25.03.2014, 13:14
Witam.

Zanabyłem voltomierz kolegi Rafwro i postanowiłem dać go przymocowanego od spodu do panela kontrolek (ten po lewej od predkościomierza)

Jako, że życie jest proste, a człowiek sam je sobie utrudnia zakupu voltomierza dokonałem po kompletnym złożeniu motocykla po zimowym serwisie, czyli chciałbym go założyć jak najmniej ponownie rozbierając moto.

Teraz pytania: - czy panel kontrolek trzyma się prędkościomierza?
- czy jak odkręcę trzy śruby mocujące prędkościomierz i odepnę linkę to panel kontrolek będzie się trzymał tylko na przewodach?

Z góry dzięki za info :)

Ps: przewody do voltomierza mam już poprowadzone, tylko o mocowaniu nie pomyślałem :mur:

magicl
25.03.2014, 14:30
Ja mam zamocowany bez rozbierania. Podklejony na tasmie 3M dwustronnie klejacej i trzyma jak zle.
http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=542058&gclid=CJa5t7Plrb0CFUKL2wodI4YAYA

mishieck
25.03.2014, 14:55
Dokładnie - byle jaka taśma montażowa dwustronna (na piance). I nie wiem czy od spodu wejdzie - większość chłopaków ma zamontowane nad kontrolkami.

CzarnyEZG
25.03.2014, 15:03
Kurka wodna, na taśmę ? :/
Z drugiej strony jak mówicie, że daje radę.

Co do mocowania nad panelem - to tam mam kontrolkę od kosy i chcę przycisk programatora obok wstawić, a trochę wyżej mam kompas, więc tam będzie to niewidoczne.

mishieck
25.03.2014, 15:20
W ten deseń (to akurat siódemka, ale zakładam że u ciebie nie różni się znacząco).

http://img20.tablica.pl/images_tablicapl/123685985_5_644x461_honda-africa-twin-rd07a-xrv-750-kujawsko-pomorskie.jpg

CzarnyEZG
25.03.2014, 15:31
Wielkość i umiejscowienie panela jest identyczne jak u mnie :)

Z różnic - u mnie w miejscu pierwszej (niepodświetlonej) cyfry voltomierza jest kontrolka kosy wielkości 50 groszówki (oryginał w RD04)
Dlatego voltomierz chcę dać pod (na Twoim zdjęciu także widać, że sie zmieści)

Twój pomysł poddał mi jeszcze jedno rozwiązanie - voltomierz przykleję na taśmę dwustronną i ściągnę z puszką kontrolek długą i szeroką tyrtytką dla pewności.

Dzieki za pomoc :) jak to ulepię to pokażę jak wyszło.

Evvil
25.03.2014, 16:57
Dwustronna taśma i trytytki załatwiają sprawę.

Miras Sc
25.03.2014, 19:23
Wystarczy dwustronna taśma i nawet bez trytytek - dobrze odtłuścić. A oderwać to kur..sko ciężko

CzarnyEZG
25.03.2014, 19:34
U mnie wygląda to tak.
Faktycznie taśma dwustronna trzyma bardzo mocno, ale poprawię tyrtytką trzymającą jednocześnie przycisk programowania, który będzie na górze obok kontrolki.

wolly
25.03.2014, 20:29
kontrolka od stopki bocznej jest na dwa wkręty w plastik , dramatu nie ma :mur: demontujesz czachę kilka śrubek i kontrolkę przekręcasz gdzie chcesz i działa
46927

esemes
25.03.2014, 20:32
Co tam voltomierz – fajny kompas :) działa dobrze? Żelazo z afry nie zakłóca wskazań kompasu?

Evvil
25.03.2014, 21:43
przycisk sterowania wsadzasz w gąbkę. Masz tam zaślepkę, wystarczy ją wyciągnąć (uwaga można połamać), wsadzasz tam przycisk którego gwint owijasz taśmą dla lepszego trzymania. Kabelek przewlekasz pod gąbką - i tak - w rd07 PODOBNO da się kabelek puścić przez plastikowy stelaż (zobaczysz pod gąbką dziurkę w plastiku). W rd04 ten otwór jest zaślepiony.

http://2.bp.blogspot.com/-QiFLcyg9wUg/UyVl_J3iaSI/AAAAAAAAEbE/MAIPRw63HpA/s1600/2014-03-15+16.23.57.jpg

magicl
25.03.2014, 22:54
Hehe no to mamy nowy watek ''pokaz swoj kokpit'', jutro pokaze moj:p

CzarnyEZG
26.03.2014, 08:22
Wolly - i tak tam nic nie wcisnę, bo kompas wszystko by zasłaniał gdy siedzę na Moto.

Esemes - dobre pytanie, bo w polu go jeszcze nie sprawdzałem. Narazie założyłem go w takim miejscu, żeby miał jak najdalej do metalu i do obrotomierza (bo co ciekawe ten go mocna zakłucał jak był obok) i pokazuje zgodnie z innym kompasem oraz moją znajomością okolicy. Zobaczymy jak się sprawdzi :)

Evvil Twin - dobry patent. Na początku myślałem, żeby go do kierownicy ciągnąć, ale jak poczytałem do czego służy, to stwierdziłem, że to bez sensu.
Jak masz tak navi, to nie zawadza Ci ona o Tankbag? (oczywiście jak jeździsz z czymś takim)

Magicl - jestem tu nowy i jak robiłem jakieś zmiany w swojej Królowej, to szukałem najpierw na forum zdjęć i opisów jako inspiracji (po co wyważać otwarte drzwi, a z drugiej strony można się ustrzec paru błędów, które ktoś już rozkminił) więc to może być dobry pomysł :)

magicl
26.03.2014, 09:35
Magicl - jestem tu nowy i jak robiłem jakieś zmiany w swojej Królowej, to szukałem najpierw na forum zdjęć i opisów jako inspiracji (po co wyważać otwarte drzwi, a z drugiej strony można się ustrzec paru błędów, które ktoś już rozkminił) więc to może być dobry pomysł :)[/QUOTE]

Mysle podobnie a ludziska maja rozne ciekawe patenty ale wstydza (?) sie pokazywac.

Evvil
26.03.2014, 11:03
Nie jeżdżę z tankbagiem, nie znoszę i nie uznaję :). Patent nie mój tylko Szparag mi podpowiedział. Tylko mapnik przypięty do baku.