PDA

View Full Version : O'neal Sierra - zbiorcze zamówienie


Evvil
02.03.2014, 22:25
Witajcie,

W sklepie http://enduro-cross.pl/ jest r. promocja dla FAT na kaski O'Neal Sierra.
Do niedzieli 09.03.2014 r. zbieram zamówienia na kaski w promocyjnej cenie -10% od ceny sklepowej plus koszt wysyłki kurierskiej 15 PLN.

http://enduro-cross.pl/img/products/46/1/1_max.jpg

Jak zamawiać:

Do niedzieli potrzebuję od Was na priv zamówienie w następującym formacie - na priv.

NICK forumowy, imię i nazwisko, adres do wysyłki, nr kom, email, kolor kasku, rozmiar (rozmiarówka na stronie enduro-cross.pl)

PRZYKŁAD: JANEK23, JAN KOWALSKI, KONWALIOWA 3A, 02-354 WROCŁAW, kom: 605 143 234, jan.kowalski@dżimej.kom, CZARNY, XL

i proszę się trzymać tego formatu.

Wymiana - jeśli z rozmiarem przestrzelimy, jest możliwość wymiany, ale tylko jeśli będą mieli odpowiadający nam rozmiar na stanie w danym momencie - jeśli nie, to po prostu pytać w sklepie co i jak. Oczywiście stan nietknięty i takie tam zwyczajne rzeczy. Dostałem też info, że te Sierry idą jak ciepłe bułki.

UWAGA: Ponieważ zamówienie będzie zbiorcze, oczekuję, że osoby które prześlą zgłoszenie jak zostaną poproszone o przelewanie pieniążków do sklepu za kaski uczynią to niezwłocznie po sygnale ode mnie. W niedzielę wieczorem prześlę zbiorcze zamówienie do sklepu i w poniedziałek pewnie będę wiedział co i jak z terminami i gdzie wpłacać.

Opóźnienie jakie może wyniknąć może wynikać tylko i wyłącznie z tego, że na stanie zabraknie kasków. Jest z tym problem ponieważ idzie ich dość sporo, ale zamówienie zbiorcze pozwoli to ogarnąć.

antitank
03.03.2014, 11:30
Jestem zdecydowany:-D

Evvil
03.03.2014, 12:39
Dostałem przed chwilą info. Przy takiej ilości (napisałem 3-5) jeśli zadeklarujemy kolory i rozmiary (schodzą jak ciepłe bułki) mamy na FAT 10% rabat, czyli cena spadnie do ok. 560 pln, co jest moim zdaniem fajnym rabacikiem.

Kto na 110% zadeklarowany, proszę o info nt rozmiaru i koloru na priv. Jak zbieże się co najmniej 3 osoby, puszczę info, że na określone hasło które podam wam w wiadomości ma być 10% rabat.

nadol
03.03.2014, 12:46
Nie mierzyłem więc w ciemno - Biała M-ka. Mam nadzieję, że w razie niedopasowania nie będzie problemu z wymianą. W Wawie nie ma gdzie tego pomierzyć.

Evvil
03.03.2014, 15:34
Ok, przepraszam za małe zamieszanie z tym jak zgłaszać i zamawiać ale już wszystko mam jasne i opisuję w pierwszym poście.

Evvil
03.03.2014, 17:27
Mam propozycję - kto złożył zamówienie i zapłacił przelewik to niech da info tutaj, to będzie wiadomo kiedy przekroczymy granicę 3 kasków żeby wysyłka ruszyła. Moje zamówienie już po drutach poszło do banku.

wojtekk
03.03.2014, 18:33
A może dostawa zbiorcza do Wawy?

Evvil
03.03.2014, 18:37
A kto to będzie ogarniał potem :). Nie no już się ugadałem na wysyłki indywidualne, tak będzie sensowniej.

wojtekk
03.03.2014, 18:39
Ok. Tak tylko pytałem :)

piotreklodz
03.03.2014, 18:53
Ja zamówiłem w piątek, jutro jadę odebrać. Załapię się jakoś na hasełko?

JarekAT
03.03.2014, 19:01
A jak będzie więcej niż 5 zamówionych?? :)

nadol
03.03.2014, 19:30
Zamówiłem.

Evvil
03.03.2014, 19:33
Kurcze chłopaki nie wiem co będzie jak będzie więcej jak pięć zamówionych.
Piotrekłódź - szczerze to nie wiem, nie mam pojęcia i nie przewidywałem takich opcji :).

Układ prosty - więcej jak trzy zamówienia kasku tego konkretnego na hasło fat = 10% rabatu.

Bartekkk
03.03.2014, 19:58
Zamówiłem , więc chyba mamy juz te 3 :D


Ciekawe czy mocno parują, ktoś coś słyszał?
Taki mały off .... bede miał czarnego shoei horneta do sprzedania xl

Złom
03.03.2014, 20:20
Jak zrobić aby cena wyskoczyła 566,10 pln?? W koszyku cały czas jest cena 629pln! Czyli mam złożyć zamówienie na 629pln a przelać 581pln wraz z przesyłką??

nadol
03.03.2014, 20:23
Jak zrobić aby cena wyskoczyła 566,10 pln?? W koszyku cały czas jest cena 629pln! Czyli mam złożyć zamówienie na 629pln a przelać 581pln wraz z przesyłką??

Cenę zostawiasz, wpisujesz tylko info o rabacie w uwagach. Przelewasz kwotę pomniejszoną o rabat.

Evvil
03.03.2014, 20:30
Dokładnie

marecki999
03.03.2014, 20:50
Dobre wieści czytam - miałem zamawiać -ale czekam na wypłate;) a tu taka nowina na Forum ;) czyli jak zamówie jutro z dopiskiem FAT to przejdzie rabacik /\?

Złom
03.03.2014, 20:52
złożyłem!

Evvil
03.03.2014, 22:15
Dobre wieści czytam - miałem zamawiać -ale czekam na wypłate;) a tu taka nowina na Forum ;) czyli jak zamówie jutro z dopiskiem FAT to przejdzie rabacik /\?

Do piątku

wojtekk
03.03.2014, 22:56
Dostawę mamy gratis: "Przy płatności przelewem zamówienia powyżej 500.00 zł są wysyłane na nasz koszt na terenie Polski."

Kupiłem kask i dorzuciłem drożsżą zbroję, więc jak dwa kaski :) Może jeszcze jakiś rabacik nam dadzą? :) Bo idziemy jak burza.

Evil - dzięki za ogarnięcie tematu

Evvil
03.03.2014, 23:04
Nie mamy dostawy gratis. Dlatego właśnie pisałem, bo napisał do mnie gość z firmy, że za dostawę musimy dorzucać 15 pln bo tak jakby się nie łączą promocje.

wojtekk
04.03.2014, 06:13
a! jasne.

majki
04.03.2014, 09:20
No dobra, kto z Wawy zamówił Mkę i może XS i dałby dotknąć przymierzyć jak już dojdzie (mam nadzieję, że przed piątkiem)? Trochę szkoda, że nie było listy wcześniej, bo pewnie by się zebrało kilkanaście kasków (ja sam rozważam zakup 2szt...).

Evvil
04.03.2014, 10:12
Majki, ale możecie zamawiać w trybie ciągłym do piątku!.
Każde zamówienie idzie oddzielnie, po prostu do piątku rabacik jest, nie musi być do tego żadnej listy.

majki
04.03.2014, 10:17
Ja panimaju, ale jakby wystąpić do nich z listą na kilkanaście kasków, może udało by się większego rabata ugrać. ;)

Evvil
04.03.2014, 10:26
Kurcze, jest rabat 10%. Następnego dnia pytanie dlaczego nie większy.

Jest 6 chętnych na chwilę obecną wg takich wolnych obliczeń. Układ był że przy ilości 3-5 kasków będzie rabatu 10%.

Jeśli w przyszłym tygodniu będzie więcej chętnych, to nic nie stoi na przeszkodzie aby wrócić do tematu.

JarekAT
04.03.2014, 13:47
Jak wróci temat z większym rabatem to ja przemyślę sprawę.
10% rabatu to 62,90 + 15 przesyłka to już 47,90.
Nie wiem gdzie ten szał?
Kask fajny, ale zadziałał znowu fenomen zamówienia zbiorczego.

ignac
04.03.2014, 14:37
Ja też zamówiłem ten kask, w komentarzu do zamówienia dopisałem text z pierwszego postu.

Graz
04.03.2014, 14:59
zamowilam

piotreklodz
04.03.2014, 17:19
Bylem dzis na miejscu i dowiedzialem sie ze ta oferta byla na max 5 kaskow a nie na im wiecej tym taniej, wiec moze wyjasnijcie sprawe zeby nie bylo rozczarowan i nerwow.

piotreklodz
04.03.2014, 17:22
Mozliwe ze cos sie nie zrozumieliscie albo ja.

Evvil
04.03.2014, 17:24
Trochę to dziwne ale napisałem do sklepu to się wyjaśni pewnie niebawem. Tak jak pisałem wcześniej mowa była o ilości 3-5 natomiast nie wydaje mi się żeby był to dla sklepu problem.

Bochenek
04.03.2014, 18:05
ja rowniez zamowilem

Kici
04.03.2014, 18:06
to ja się wstrzymam do wyjaśnienia

Evvil
04.03.2014, 19:19
Jestem po rozmowie z szefostwem sklepu i sprawa wygląda tak:

WSZYSTKIE zamówienia które zostały zrealizowane za pomocą kodu wpisywanego w polu uwagi zostaną zrealizowane niezależnie od tego, że grubo przestrzeliliśmy z ilością.

Limitem jest to, że dotyczy to tylko zamówień które zostały złożone w dniu dzisiejszym do godziny 18:00. Jeśli ktoś zdążył, to kask jest zamówiony i wszystko tak jak było umówione, więc można spać spokojnie.

Powinniście dostać na maile potwierdzenie zamówienia i wysyłki. Sam takie dzisiaj dostałem.

Teraz małe wyjaśnienie: Rabat jest tylko dla użytkowników Forum Africa Twin i aby... ekhem.. zapobiec możliwości rozprzestrzenienia się frywolnego informacji o rabacie na hasło wcześniej podane wprowadzamy modyfikację w zamawianiu - robimy zbiorczą listę, do niedzieli. Info wrzuciłem w pierwszym poście.

Uczulam na jedną kwestię - dostałem info, że kaski wyszły. Częściowo przez tą akcję, poniewaz nikt nie zakładał, że zleci tyle zamówień. Co za tym idzie - przy tej kolejnej partii, postaram się dowiedzieć o termin realizacji, ponieważ muszą je ściągnąć. Dlatego proszę o cierpliwość. Jak pójdzie lista do sklepu przeze mnie, to dowiem się o termin realizacji. Natomiast wazne będzie to, aby terminowo dokonać wpłat.

Natomiast to na co liczę i na co uczulam to pewna uczciwość elementarna. Nie kupujemy kasków hurtem w celu odsprzedania ich potem na alledrogo i nie rozsiewamy informacji na inne fora. Enduro-Cross.pl bardzo chętnie podejmie współpracę z różnymi forami, natomiast wszystko musi być utrzymane pod kontrolą pewną z uwagi na kwestie handlowo-biznesowe.

Zatem tak - limit 5 kasków zostaje zdjęty, rabat utrzymany, koszta wysyłki pozostają, zamawianie tak jak w pierwszym poście.

HOWK!

Evvil
04.03.2014, 19:21
Bylem dzis na miejscu i dowiedzialem sie ze ta oferta byla na max 5 kaskow a nie na im wiecej tym taniej, wiec moze wyjasnijcie sprawe zeby nie bylo rozczarowan i nerwow.

Od początku pisałem że nie ma im więcej tym taniej. Naprawdę - jeśli uważacie że 10% rabat to nie jest rzecz warta świeczki, to możecie nie kupować i olać sprawę.

ignac
04.03.2014, 19:39
Ja dziś zamówiłem kask, dostałem maila z kwotą do przelewu wyliczoną już po rabacie.
Akurat szukam kasku dla dziewczyny i fajnie się trafiła ta akcja zbiorcza :)
DZIĘKUJĘ

Evvil
04.03.2014, 20:30
1. Kici
2. Antitankun

Kurde, zliczyłem że z 10 zamówień już łącznie będzie.

wojtekk
04.03.2014, 22:12
Mój ma przyjść jutro. Jakby ktoś chciał pomacać w Wawie L-kę (chyba, że wymienię na większy) to zapraszam


Nie wiem gdzie ten szał?


47,90.

O tyle jestem bogatszy.

Evvil
04.03.2014, 22:32
Mój w sumie też jutro powinien być. Jak ktoś chce pomacać, przymierzyć, to zamówiłem biały XL. Wojtek - to jak coś możemy się zamienić zawsze jak twój za mały a mój za duży :)

piotreklodz
04.03.2014, 23:59
No i fajnie się wyjaśniło :)

Sub
05.03.2014, 08:26
MOTO-PERFEKT (http://www.64344.host4.iap.pl/) - z głupia zadzwoniłem do znajomego i bez ceregieli dał cenę 570 pln z przesyłką. Bez tajnych haseł, limitów ilości, cyrografów lojalności...;)

ŁukaszBIA
05.03.2014, 09:05
Nie każdy ma takich znajomych.

wojtekk
05.03.2014, 09:28
MOTO-PERFEKT (http://www.64344.host4.iap.pl/) - z głupia zadzwoniłem do znajomego i bez ceregieli dał cenę 570 pln z przesyłką. Bez tajnych haseł, limitów ilości, cyrografów lojalności...;)

Tylko co z tego?

Evilowi się chciało i dzięki niemu mam oszczędność. I spora grupa też. Ty nic wcześniej w temacie nie zrobiłeś.

JarekAT
05.03.2014, 09:49
Wojtekk nie zaczynaj, że nikomu nic się nie chciało. Evil zaczął temat chwała mu za to, ale troszeczkę za szybko to poszło.
Jak byśmy zrobili listę było by z tego co tu liczę 15 jak nie 20 kasków do zamówienia. Nie sądzisz, że wtedy można było by wynegocjować inną cenę?
Próbowałem wynegocjować cenę w innym sklepie. Na jeden kask jako gość z ulicy dostałem identyczną promocję czyli 50 zł.

wojtekk
05.03.2014, 10:01
Wojtekk nie zaczynaj, że nikomu nic się nie chciało. Evil zaczął temat chwała mu za to, ale troszeczkę za szybko to poszło.
Jak byśmy zrobili listę było by z tego co tu liczę 15 jak nie 20 kasków do zamówienia. Nie sądzisz, że wtedy można było by wynegocjować inną cenę?
Próbowałem wynegocjować cenę w innym sklepie. Na jeden kask jako gość z ulicy dostałem identyczną promocję czyli 50 zł.

Jarek. Ale zrób wątek.

nadol
05.03.2014, 10:08
Na FTA też piszą o tym, że można taniej. Tylko to jest oczywista oczywistość. Co innego zająć się akcją zakupu zbiorowego i zrobić coś pozytywnego dla większej grupy, nie tylko dla siebie. Evvil podjął się i chwała jemu za to. Jak ktoś ma lepsze możliwości to zapraszamy!

ŁukaszBIA
05.03.2014, 10:16
Nikt nikogo nie zmusza do zakupu!! Skoro można taniej to kupujcie gdzie indziej. Nie dziwię się że nikt nie chce już organizować zamówień zbiorczych na FAT.

Sub
05.03.2014, 10:32
Wojtek, nie napinaj się tak... zamieściłem informację nie po to, by dyskredytować akcję Evvila (fajnie, że chciało się mu zająć tematem), tylko po to żeby dać namiar na firmę, która oferuje podobną cenę na Sierrę: bez limitów czasowych, ilościowych itp. A po twoim poście przestaje mi się chcieć robić coś dla ogółu...

ŁukaszBIA
05.03.2014, 10:48
Chciałem Wam zrobić zamówienie zbiorcze na Dakary do AT w cenie 390zł/komplet ale pewnie znajdzie się ktoś, kto w znajomym sklepie ma taniej więc wolę uniknąć fermentu. Po prostu przestaje mi się chcieć robić coś dla ogółu...

Evvil
05.03.2014, 16:01
Powiem Wam tak, bo cała ta sytuacja mnie trochę niesmaczy.

Jeżeli któryś z Was uważa, że jest w stanie zrobić rabat wyższy niż 10%, to niech ogarnie temat a nie marudzi. Bo trochę to taki syndrom narodowy nasz przypomina - dostajesz cukierka, to pytasz dlaczego nie batona. No żenua.

Jak czytam - a ja do znajomego zadzwoniłem i mi dał cene taka a taka bez szemrania - to zajebiście. Pewnie gdybyś zrobił zbiorcze zamówienie sam bym się dopisał.

Mi to nie przeszkadza, że to ogarniam i załatwiam. Udało mi się 10% i sporo osób z tego skorzystało i chyba są zadowolone. Cieszy mnie to, że ja również dzięki temu Sierrę kupiłem taniej.

Natomiast jest to dla mnie nauczka abym następnym razem trzy razy się zastanowił zanim będę chciał zrobić jakieś zbiorcze zamówienie.

ignac
05.03.2014, 16:11
Nie Nie Nie
Trzeba twardym być
Jednym uchem wpuszczaj, drugim wypuszczaj
Zanim zrobisz kolejne zbiorcze coś, zastanów się tylko raz, bo jak człowiek za długo myśli to traci ułańską fantazję

Bartekkk
05.03.2014, 16:33
Powiem Wam tak, bo cała ta sytuacja mnie trochę niesmaczy.

Jeżeli któryś z Was uważa, że jest w stanie zrobić rabat wyższy niż 10%, to niech ogarnie temat a nie marudzi. Bo trochę to taki syndrom narodowy nasz przypomina - dostajesz cukierka, to pytasz dlaczego nie batona. No żenua.

Jak czytam - a ja do znajomego zadzwoniłem i mi dał cene taka a taka bez szemrania - to zajebiście. Pewnie gdybyś zrobił zbiorcze zamówienie sam bym się dopisał.

Mi to nie przeszkadza, że to ogarniam i załatwiam. Udało mi się 10% i sporo osób z tego skorzystało i chyba są zadowolone. Cieszy mnie to, że ja również dzięki temu Sierrę kupiłem taniej.

Natomiast jest to dla mnie nauczka abym następnym razem trzy razy się zastanowił zanim będę chciał zrobić jakieś zbiorcze zamówienie.


Jestem właśnie jedna z tych zadowolonych osób. Kupowalem nie dlatego że zadziałała magia 10% bo wole 40 % najmniej , ale dlatego że potrzebowałem akurat kask, i :bow: Tobie Evvil Twin mam do kasku butelke GRATIS. I odpale Ci jej pół przy okazji ;)

Evvil
05.03.2014, 20:22
1. Kici
2. Antitankun
3. Pkisiel3

Mój dotarł dzisiaj z samego rana. Zajefajnie leży, rozmiar trafiony, duża odmiana na plus względem AGV K4. No i wykonanie bardzo fajne. Nic nie zajeżdża tandetą, nic nie skrzypi i wogóle. Do tego plakat z panią w bikini.

Tylko nie ogarniam jeszcze tego zapięcia. Ktoś wie jak to się "wiąże"?

Edit, znalazłem: https://www.youtube.com/watch?v=54R23KS_oGE

:D

Kici
05.03.2014, 20:24
Przekładasz przez oba oczka a potem tylko przez jedno i dociągasz.

Evvil
05.03.2014, 20:34
No już filmik dopadłem i faktycznie. Chociaż pierwsze co jak zobaczyłem to lekkie zdziwko. DD nie miałem nigdy jakoś na głowie.

JarekO
05.03.2014, 21:34
Kici - jak Ty coś wytłumaczysz to nie ma mocnych. :bow:

Opiszcie proszę przy okazji jak ten kask ma się po 100 "mth" użytkowania.

Pozdro
--
Jarek

mishieck
05.03.2014, 22:26
Czy możecie zważyć to cudo (rozmiar L najchętniej)? Plz :D

Evvil
05.03.2014, 22:49
Spocony ważyć czy nie?

Bochenek
06.03.2014, 14:56
do mnie dzis doszedl helm :D oczywiscie tez w gratisie dostalem ladny plakat, powiedzcie mi czy u was tez szyba po zamknieciu nie jest dokladnie docisnieta do uszczelki? moj pierwszy tego typu kask wczesniej same typowo crossowe

Złom
06.03.2014, 15:56
Do mnie też dotarł dzisiaj!

Po pomacaniu nie mogę się do niczego przyczepić. Szybka rzeczywiście w dwóch miejscach nie przylega do uszczelki ale to są jakieś milimetry. Zobaczę czy da się coś podregulować. Dobrze, że daszek ma regulację położenia bo przy maksymalnym pochyleniu do dołu ociera o podniesioną szybkę co może powodować jej rysowanie. Można też podciąć plastik daszku w miejscu styku albo coś podkleić aby nie rysowało.

Z rozmiarem chyba trafiłem, leży ściśle nie pijąc w żadną część mojej czachy.

Nawet łokulary mi się mieszczą!

Evvil
06.03.2014, 21:25
Uważajcie przy regulacji zawiasu - plastikowa śrubka go trzyma w kasku i u mnie pękła przy główce. Niby nic takiego, bo i tak się trzyma, ale zawsze.

Złom
06.03.2014, 22:04
Z Majkim dzisiaj go zważyliśmy, niestety okazał się dosyć ciężki: ok. 1700g

Evvil, uwaga co do śrubki plastikowej spóźniona, u mnie też już nie ma łebka!

Evvil
06.03.2014, 22:15
Evvil, uwaga co do śrubki plastikowej spóźniona, u mnie też już nie ma łebka!

dzięki Bogu, bo już myślałem że to ja tylko mam takiego pecha :beer2:


Ktoś jeszcze ujebał tą śrubkę?

Bochenek
07.03.2014, 05:02
Jakby komus udalo sie wyregulowac szybke by idealnoe dolegala dajcie znac

nadol
07.03.2014, 08:22
U mnie prawa strona przy "nosku" (patrząc na garnek - bo wtedy widać szczelinkę :)) nie przylega do uszczelki.

sluza
07.03.2014, 20:11
Panowie, a jak wrażenia ogólne? solidne to wykonane? wygodne? stosunek jakości do ceny?
nie ociera szybka/blenda o nic przy otwieraniu?
czy szyba w pełnym otwarciu nie włazi w pole widzenia?
czy wkręty trzymające daszek to metal czy plastik?
robiliście próbną jazdę? nie gwiżdże przez te nieszczelności?

Evvil
07.03.2014, 20:34
Szybka odstaje o 1mm-1,5mm w okolicach nosa.
Śruby mocujące daszek - dwie aluminiowe, jedna plastik
Szyba otwarta nie wchodzi w pole widzenia i nie obciera (przynajmniej przy tak ustawionym daszku jak mam fabrycznie)
Śruby mocujące szybę - dwie aluminiowe
Śruby mocujące zawias - dwie plastikowe. Jedną już złamałem przy dokręcaniu. I niestety nie jest to rozmiar 5,8mm - za wąska. Pewnie 6 mm.
Mam plan kupić taką alu i ją przyciąć i wkręcić zamiast tych plastików, teoretycznie powinno "robić". Mam nadzieję tylko że nie rozwalę gwintów, bo wtedy będzie cienko.

Ogólnie wykonanie hmmmm..... warte ceny. Tak powiem. Chcesz kask za 600 pln to masz jakość za 600 pln. Jest dobry ten kask tylko ciężki jak diabli.

sluza
07.03.2014, 21:11
dzięki Evvil. Zostanę zatem jeszcze przez ten rok ze swoim AGV AX8, a przyszłym roku się szarpnę na coś lepszego
w AGV musiałem powymieniać wszystkie śrubki od daszku bo same z siebie popękały
odnośnie odstawania szybki - w AGV zamyka się na szczelnie i w czasie deszczu musiałem zapałką sztucznie robić szparę żeby się dobrze przewentylował więc to może nie okaże się wadą

Evvil
07.03.2014, 21:26
No właśnie AX8 rozważałem również, natomiast jak wypuszczą wersję z blendą to się przesiądę. Zajebisty garnek tylko właśnie, brakuje blendy. A blenda była dla mnie priorytetem bo w okularach z racji "głowy" jeździć nie mogę.

Evvil
09.03.2014, 12:12
ktos jeszcze sie decyduje na kask czy zamykac liste?

poss'ter
09.03.2014, 15:13
Limitem jest to, że dotyczy to tylko zamówień które zostały złożone w dniu dzisiejszym do godziny 18:00. Jeśli ktoś zdążył, to kask jest zamówiony i wszystko tak jak było umówione, więc można spać spokojnie.



Pogubiłem się. Myślałem że to był graniczny czas zamawiania kasków.:confused:

Evvil
09.03.2014, 23:57
Ok, zamówienia zamknięte.

Dubel
10.03.2014, 19:20
Spóźniłęm się :/

Evvil
11.03.2014, 18:13
Dla tych którzy się spóźnili - to już na własną rękę proszę abyście organizowali. Ja nie prowadzę dalej listy.

Do pozostałych z listy puszczę przez priv informacje jak z realizacją (kaski dostępne od ręki).

Evvil
17.03.2014, 23:37
Ponieważ do dnia dzisiejszego tylko jedna (JEDNA) osoba z listy wpłaciła pieniądze i kask do niej poszedł a ja robię z siebie głupa - dziękuję bardzo.

I nie dziwię się, że akcji takich nikt nie chce realizować.
Zgodnie z informacją ze sklepu, akcja promocyjna zakończona.

Kici
18.03.2014, 00:52
A może by stworzyć listę osób nieodpowiedzialnych i jakoś ich napiętnować. Nie pierwszy raz ktoś musi świecić dupa i się zraża do organizowania czegokolwiek!!!

Evvil
18.03.2014, 09:19
Kici, ty zdaje się właśnie byłeś tym jednym co wpłacił.

JarekAT
25.06.2014, 10:32
Co prawda temat z zamówieniem zbiorczym, ale wydzielony dla Sierry, więc wklejam test owej skorupy.
Użytkownicy niech napiszą ile w nim prawdy, bo z tego co pisaliście na forum jest kilka rozbieżności ;).
http://www.motogen.pl/Oneal-Sierra-dual-sport-w-rozsadnej-kasie,21098.html

Jak komuś się nie podoba, że tu to proszę wydzielić z tematu opinie i dodać test.

Evvil
25.06.2014, 17:32
Zgadzam się ze wszystkim w recenzji poza jednym: szyba nie przylega dobrze do uszczelki. Wentylacja faktycznie świetna ale po części dzięki szparze pomiędzy szyba a uszczelka.. To czego nikt w recenzji nie napisał to jakość "srubek" do mocowania zawiasy szybki - bęę zna aaa dzieja. Waga - idzie się przyzwyczaić.

piotreklodz
25.06.2014, 17:41
Troche przereklamowane... Ja swoj sprzedalem i nic podobnego juz nie kupie.

nadol
25.06.2014, 17:46
Jako jedyny kask to chyba bym go nie wybrał. Z drugiej strony to mój pierwszy kask dualowy. W połączeniu z Nolanem 104 na dłuższe asfaltowe przeloty przy każdej pogodzie dobrze go uzupełnia. Aktualnie traktuje go jako kask leni lub w teren. Evvil chyba wszystkie mankamenty wyłapał poza jednym... jak ktoś jest okularnikiem to jest problem z zausznikami w okularach - żeby było wygodnie trzeba wyciąć kawałek wypełnienia.

PARYS
26.06.2014, 07:58
Tzn co? Nie kupować?

madafakinges
26.06.2014, 09:35
http://www.intermotors.pl/product-pol-126423-kask-enduro-ISPIDO-DESERT-kolor-bialy.html
a to nie jest przypadkiem to samo co acerbis activ tylko za 60%ceny? Może warto...

piotreklodz
26.06.2014, 09:41
Jest to wielki kask ktory z daszkiem nie miesci sie do naprawde duzego kufra, a ja nie wyobrazam sobie zalatwiac cos na miescie z kaskiem w reku. Druga sprawa to beznadziejnie wyprofilowana szyba i zapiecie do ktorego trzeba sie przyzwyczaic... i miec cierpliwosc. Po prostu dobrze przemysl do czego go potrzebujesz. Ogolnie kask jest fajny ale ja wole typowy crosowy z goglami i drugi typowy integral badz porzadny szczekowiec. Rzeczy do wszystkiego sa jakie sa i to sie potwierdza.
Wiecej nie powiem bo nie najezdzilem sie w nim.

To jest zupelnie inny kask niz acerbis.

Evvil
27.06.2014, 12:06
No ja mam porównanie pomiedzy integralem AGV K-4 a tym tak naprawdę i owszem - taki typowo integralny kask wygodnie się zakłada, wygodnie zdejmuje i jest lżejszy.

Natomiast wentylacja w Sierra jest naprawdę spoko i dużo lepiej niż w takim K-4 na przykład.

Zrobiłem w nim Rumunię i spełnił swoje zadanie w 100% - daszek dobrze chronił przed bryzgami, blenda dawała odpocząć oczom.

Przeszkadzał ciężar trochę i faktycznie zapinka - upierdliwe bo w rękawicach tego nie zapniesz :) No ale z drugiej strony kask mocno dostał po tyłku jeśli chodzi o błoto i akurat to że zapięcie DD jest wszystkoodporne się sprawdziło.

Reasumując - gdyby AGV miało kask dualowy z bledną, to bym wziął AGV. Ale skoro nie ma, to chyba na półce dualowych kasków jest mało kasków sensownych do wyboru a moim zdaniem Sierrę można rozważyć. Cenowo wychodzi to dobrze.

Co do utrzymania w czystości - ostatni kask który wziąłem w białym kolorze :), natomiast wypinany środek w całości to praktyczna sprawa dla utrzymania w czystości - odpięcie wszystkich elementów zajęło trzy minuty, a potem płyn do mycia naczyń, szmata i mocny prysznic :).

Co do zmieszczenia go w kufrze - racja, w dużym kufrze to się zmieści jeszcze (sprawdzałem), ale poza tym zostaje noszenie go ze sobą.

PARYS
27.06.2014, 18:15
Ok. Czyli jest decyzja.
W poniedziałek jadę kupić.

PARYS
28.06.2014, 21:30
NO i byłem dzisiaj i ch... rozmiar mój ale kuźwa jak mogą okulary aż tak bardzo nie wchodzić? Ciasno tu z przodu maks a ja uwielbiam właśnie w okularkach śmigać...

nadol
28.06.2014, 21:50
Parys, pisałem przeca że z okularami lipa. Zauszniki wypadają na połączeniu elementów. Efekt jest taki, że zauszniki opierają się na wypełnieniu a nie na uszach. Są wyżej i to jest wq... Na razie jeżdżę w soczewkach ale chyba wytnę trochę wypełnienia żeby okulary wchodziły.

PARYS
28.06.2014, 22:42
Tja - ale spróbowałem też innego duala jakiegoś i to samo było. Tam w sumie jeszcze gorzej bo normalnie jakby mi policzki ściskało takie jakieś do dupy w ogóle
W dupe z tym i tyle...

marecki999
29.06.2014, 09:21
w moim Oneal-u
-szyba przylega dobrze,
-do zapięcia DD idzie przywyknąć(by zdjąć kask nie trzeba za każdym razem do końca tego rozpinać-wystarczy poluzować),
-wentylacja lux,
-blenda jak i jej mchanizm narazie lux,
-nie podwiewa pod brodą - jest 'wypełnienie'
-szyba nie paruje mocno ale troche znieształca "wizje" gdy patrzymy w dół np. na zegary. jadąc w LS2 w podobnych warunkach pogodowych - szyba parowała mocniej, zniekształcała obraz w każdym momencie.
-żadne śrubki się nie zgubiły nawet po tym jak "przytarłem" po asfalcie :)...

Sierre Moge też porównać do Airoha S-4, którego też używam i tam właśnie szyba nie przylega, podwiewa ,paruje bardziej,blendy nima,ale jest lżejszy

Evvil
29.06.2014, 18:42
Tak, zapomniałem napisać o tym zniekształcaniu przy krawędzi szyby. Szczególnie upierdliwe jak się akurat zerka na navi :)

nadol
29.06.2014, 21:24
Potwierdzam problem z dołem szyby przy zerkaniu na navi. Chyba będę musiał ją przenieść nad zegary.
Dziś testowałem też kask podczas ulewy - paruje ale nie ma tragedii, można trochę szybkę uchylić. Co prawda jeszcze gorzej wtedy zerka się na navi ale jest do przeżycia.

qbaRD07
17.12.2014, 19:20
Kupić, czy nie kupić, oto jest pytanie ?!?

Stoję przed zakupem dualowego kasku.
Nie wchodzi w grę szoi czy airoch bo 2000 to dla mnie zdecydowanie za dużo kasy.
Powiedzmy granica finansowa to 1000 plnów.

Rozważam sierre adventure. A moze jakaś alternatywa ?
Z tego co zauważyłem na chwilę obecną to niewiele kasków ma możliwość założenia pinlocka, posiada blendę (najmniej mi na niej zależy bo jeżdżę w okularach), i jest względnie dobrze wykonanych (śrubki, daszki itp)

To jak z tym Onilem brać ?????

ŁukaszBIA
17.12.2014, 19:23
Każdy swoje chwali, polecam FLY Trekkera, solidne wykonanie, niezła wentylacja i przystępna cena (mój kosztował w IM 250zł w promocji).

sluza
17.12.2014, 19:46
w ostatnim Motocyklu w teście kasków ADV wygrał NISHUA Enduro Carbon. Cena 1175

Evvil
17.12.2014, 22:24
Ekhem. W maroku dwa tygodnie bez szyby a z goglami ze sierrą. Powiem tak - blenda spasowuje się z założonymi goglami. Kask się suuuuper sprawdził.

wojtekk
18.12.2014, 16:07
Bardzo polecam ten kask.

qbaRD07
18.12.2014, 20:02
OK siera jest niedostępna - niestety
A może ktoś ma doświadczenia z shark explore-r ??? Trochę zbajerowany ale mogę mieć biały za 1200 ???
Masa 1300, i jest blenda, tylko jest to jednak nieco wyższa póła finansowa niż np
NOX 731, czy fly treker, który to jest za 1/3 tej kwoty i też ludziska nie narzekają.

Slowik
19.12.2014, 03:31
Sierrę adve.masz na Allegro za 650 PLN��

qbaRD07
19.12.2014, 18:33
no jest ale chciałbym jednak przymierzyć.
Padło na acerbisa active.
Wizualnie ok, i wyniósł mnie 450 złociszy. Zobaczymy jak w praktyce.
Testy w weekend

Sub
19.12.2014, 21:00
mam od 2 lat i nie narzekam :Thumbs_Up:

Prince
19.12.2014, 21:42
mam od 2 lat i nie narzekam :Thumbs_Up:

Też mam. Blenda już nie robi- tzn przycisk do zamykania. Ale ma za sobą tyle gleb, że nie mam do niej o to pretensji.

qbaRD07
21.12.2014, 21:03
Zobaczymy zobaczymy, póki co cieszą mnie Wasze opinie.

PS Było dzisiaj latane, niestety kask zawinęła żona pod choinkę i szlaban. Nie dogadasz się, nie odda bo dzieci się skapną, że nie ma gwiadki (czy jak to tam sobie regionalnie nazywacie).
Więc pierwsza ocena po nowym roku.

Pozdo

marecki999
11.02.2015, 10:40
a ja swój dziś sprzedałem- jednak za "toporny" dla mnie - dalej smigam w starym Airohu S-4

qbaRD07
17.02.2015, 09:06
Co masz na mysli mowiac toporny ?
Ja jestem mega zadowolony, choć długiego czy ostrego latania jeszcze nie było.
Wcześ iej ganiałem w szczękowcu wiec, mój punkt odniesienia też jest nieco spaczony

marecki999
17.02.2015, 09:58
Toporny- jak postawilem go obok S-4 to jakiś taki wielki ;) i ciężki ;) przy wyjezdzaniu z podporzadkowanej zaczepiałem kaskiem o ochraniacz barku od zbroi gdy patrzyłem mocno na boki...

qbaRD07
17.02.2015, 13:47
To fakt, mały ten kask to nie jest

teddy-boy
17.02.2015, 14:16
Sam uzywam Acerbisa Activ i wielkosc jego i ciezar przeszkadzaja,
poza tym sprawuje sie dobrze i moge go polecic

kamil_w
24.05.2017, 22:43
odświeżam temacik , jest ktoś chętny na kask sierra , jak będzie ktoś chetny to odezwę się do sklepu który oferował w wątku rabat i powalczymy conieco , na stronie mają teraz cene 649 zł ( czarny i biały ) pozostałe po 749 zł oraz nowe malowania sierra II
http://enduro-cross.pl/sierra-adventure-ii,c176.html

darius
24.05.2017, 23:33
Może bym się dołączył.

D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

qbaRD07
25.05.2017, 22:53
Dołączam.

kamil_w
25.05.2017, 23:01
gadałem dziś , jeśli chodzi i czarny i biały to cena już jest przeceniona wiec dodatkowe 10 % odpada a inne kolory powiedział że coś tak kiedyś był jakiś rabat i może by sie coś ogarneło . a nad jakimi kolorami się zastanawiacie ?

Andrzej_Gdynia
26.05.2017, 17:25
Hmmm.... gdyby coś jeszcze z tej ceny zeszli to chyba bym się zdecydował (biały)

qbaRD07
26.05.2017, 22:06
Mi pasuje ten seledynowa oczojebny. Wiadomo bezpieczenstwo przede wszystkim

Pozd

Lakrua
27.05.2017, 15:15
Znajomy kupił ostatnio slingshot pomarańczowy rozmiar M za 700 zł z przesyłka, wspominał ze białe można było wyrwać za 550

kamil_w
29.05.2017, 00:20
kupiłem czarny bez dodatkowego rabatu bo niby już przeceniony , kupowałem przez allegro wiec może dlatego tez nie było mowy o rabacie ( prowizja allegro wysoka ) ale poza allegro myślę że można cisnąc o cenę

zobaczymy jak się będzie sprawował

Macao
02.06.2017, 18:24
obecnie na www.enduro-cross.pl promocja na Sierra Adventure - 599 pln

chemik
12.07.2017, 12:41
obecnie na www.enduro-cross.pl promocja na Sierra Adventure - 599 pln

Minął miesiąc i można jeszcze taniej wyrwać (509PLN z przesyłką): http://www.freestylextreme.com/pl/strona-główna/item/motocross/dla-niego-motocross/kask-mx-oneal,-2015-sierra-snow---bialy.aspx?prodid=202318&catid=3584&sort=1&p=6

spider2you
12.07.2017, 12:46
Ale tylko S :(
Mam XXL, jakby ktoś coś, to pisać.

qbaRD07
02.08.2017, 10:06
Hej Ludziska, cały czas myślę o tym kasku.
https://www.24mx.pl/kask-oneal-sierra-ii-crank#?p

Wszystko OK tylko czy wejdą gogle bez problemu jeśli chciałbym wywalić szybkę okazjonalnie?

CzarnyCzarownik
18.06.2018, 19:42
Jakieś 3 lata temu kupiłem sierra adventure za około 700zł+.
Dziś z ciekawości znalazłem w sklepie za 399zł ....
sklep (http://enduro-cross.pl/kask-dual-z-szyba-o-neal-sierra-adventure-czarno-pomaranczowy,id861.html)

Na allegro po wpisaniu oneal sierra adventure mamy od 500zł
allegro (https://allegro.pl/listing?string=sierra%20adventure&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-uni-1-1-0329)

A jakiś czas temu (około roku temu?) znalazłem u chińczyka na aliexpress za ~130$. Przykład poniżej.
aliexpres (https://www.aliexpress.com/item/2015-Professional-Helmet-Transfomer-helmet-Off-Road-Helmet-transform-to-Street-Bike-helmet-DOT-ECE-approved/32416001985.html?spm=2114.search0104.3.9.603815b8T 2teb6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10 151_10065_10344_10068_5723115_5722815_10342_10343_ 10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_1061 8_10304_10307_10820_10301_10821_5722715_10843_1005 9_100031_10103_10624_10623_10622_5722515_10621_106 20,searchweb201603_2,ppcSwitch_7&algo_expid=ba221129-e893-4f64-adfe-649d8ed4df15-1&algo_pvid=ba221129-e893-4f64-adfe-649d8ed4df15&priceBeautifyAB=0)

Czuję się strochę oszukany, że mam chiński kask :mur:

Marcinnn6
20.06.2018, 12:38
trzeba by zamówić ten kask od chińczyka i porównać z onealem, bo to że wyglądają tak samo nie znaczy, że są takie same - ale może tak być. Teraz jest sierra dwójka i może "stary" model już chinol może sprzedawać pod swoją marką.

CzarnyCzarownik
24.06.2018, 16:39
Już w tamtym roku widziałem ten kask u chińczyka, tylko miał więcej opcji malowań. Teraz jak sprawdzałem to widzę, że nie ma aż tylu ofert z nim.

Pocieszam się tym, że może z napisem oneal jest bardziej wytrzymały... . W sumie trochę już ze mną jeździ i działa ok, nic nie odpada.

_-aska-_
06.02.2019, 22:57
Hej Ludziska, cały czas myślę o tym kasku.
https://www.24mx.pl/kask-oneal-sierra-ii-crank#?p

Wszystko OK tylko czy wejdą gogle bez problemu jeśli chciałbym wywalić szybkę okazjonalnie?

Czy może kupiłeś ten kask i coś możesz o nim napisać? :)

CzarnyCzarownik
07.02.2019, 10:16
Ja tylko dodam, że przed kupnem kasku warto sprawdzić stronkę https://sharp.dft.gov.uk/ Mamy tam ocenę bezpieczeństwa kasków i z tego co patrzylem to nie ma tam nawet marki Oneal. Ja w tym roku prawdopodbnie kupię jakiegoś LS2 i będę się pozbywac mojego starego Oneal. LS2 chyba jest najlepszym kompromisem (tanio i bezpiecznie).

Marcinnn6
07.02.2019, 14:31
to chyba w złą stronę idziesz. Bo Oneal jest jakościowo lepszy od LS2

nabrU
07.02.2019, 14:35
Ja tylko dodam, że przed kupnem kasku warto sprawdzić stronkę https://sharp.dft.gov.uk/ Mamy tam ocenę bezpieczeństwa kasków i z tego co patrzylem to nie ma tam nawet marki Oneal.

Sharp robi testy tylko dla kasków drogowych (integralnych i szczękowych). Nie ma tam w ogóle kasków off road.

chemik
07.02.2019, 14:36
to chyba w złą stronę idziesz. Bo Oneal jest jakościowo lepszy od LS2

Urban legend. Wszystko zależy od modelu. Jeśli bierzemy modele z tej samej półki to są porównywalne.
Żeby nie było - mam porównanie:
- z O'Neal mam ful-face rowerowy i motocyklowy enduro
- z LS2 mam motocyklowy dualowy, a moja Anka również ma motocyklowy dualowy, lecz inny (nowszy) model

_-aska-_
07.02.2019, 15:43
LS2 chyba jest najlepszym kompromisem (tanio i bezpiecznie).

Jeżeli dobrze widzę, to ich jedyny dual jest szczękowcem, a to go u mnie dyskwalifikuje. Plus szukam czegoś z zapięciem DD.

Ale dzięki za głos. Zbieram wszystkie informacje :)

Marcinnn6
07.02.2019, 16:14
Z tym urban legend to nie wiem, zależy jak długo używasz tego ls2 , mojemu koledzy po sezonie środek praktycznie się wysypał z kasku. A Sierre II męczy i nic się nie dzieję. nawet jak pokopiesz w tym wątku to jest kilka negatywnych opinii o LS2, więc to nie jest tak, że się biorą znikąd. Ale może coś poprawili jakościowo, różnie bywa ...

Lucky Luke
07.02.2019, 16:20
Po raz kolejny przestrzegam przed ls2. Straszny badziew.

chemik
07.02.2019, 16:36
...zależy jak długo używasz tego ls2 ...

Pełne 3 sezony. Albo inaczej - będzie ponad 40 tys. km w słońcu Kazachskiego stepu, rosyjskim śniegu i deszczu rumuńskich Karpat.

zaczekaj
07.02.2019, 19:58
Ls2 kupiony w 2014 roku uważałam za całkiem fajny kask. Niestety dość szybko się wyrobił i zużył. W 2016 kupiłam nowszy model, Pioneer bodajże i lipa totalna. Lekki i całkiem dobrze wentylowany ale jakościowo lipa totalna. Czułam się w nim mało bezpiecznie.
Obecnie mam nexx xd1 na dłuższe wycieczki i aviatora w krzaki. Teraz jest już fajnie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jac
07.02.2019, 20:02
A ja ze swojego ls2 jestem zadowolony. Owszem blenda mi się zacinała, ale po umyciu /wykopaniu kasku wszystko przeszło. Jak się mocno kurzy, to chyba może chodzić ciut gorzej.
Za tę kasę jest Ok.