PDA

View Full Version : Wizy do 'Stanow' dla nieletniego


lecchu
05.02.2014, 17:27
Witam
Czy ktoś przerabiał problem zdobycia wiz do Azji Centralnej (Rosja, Kazahstan, Tadżikistan, po drodze jeszcze wjazd do Kirgizji) dla nieletniej (15lat), która - uwaga - jechałaby bez rodziców, w towarzystwie osoby spoza rodziny? Do tego wiza na długi okres (1,5msc) i większości dwukrotne, więc np w Rosji musiałaby to być wiza biznesowa...

Idzie to jakoś ugryźć, żeby nie wyjść na handlarza ludźmi?

Ludzie z firm wizowych rozkładają ręce, bez rodzica według nich ani rusz.

Pzdr
L.

lecchu
05.02.2014, 17:57
Problem dziecka jadącego z rodzicem to ogarnięty jakoś mam. Problemy się pietrzą, jak inne dziecko (pannica raczej, bo już kole piętnastki ma... piękny wiek, tak na marginesie :D) ma jechać bez rodziców, w towarzystwie.. hmmm.... jakby to ująć - przyjaciela mamy? No z punktu widzenia prawa - nikogo z rodziny. No normalnie przemyt ludzia.

A co do ambasad - to rzeknij mi Elwood jak mam zagadać do rosyjskiego konsula, że chciałbym dla piętnastolatki trzymiesięczna dwukrotną wizę biznesową. I że ona na tą wize jedzie samodzielnie (bo bez rodziny). Że zaproszenie do tej wizy dla niej jest wiarygo... no że jest właśnie, owo zaproszenie!

Pzdr
L.

lecchu
05.02.2014, 18:26
Tranzyt odpada, bo Rosjanie nie chcą obecnie dawać tranzytu (obojętnie ilukrotnego) na okres dłuższy niż 30 dni.

Byłem nawet rok temu u konsula po prośbie o dwukrotny tranzyt na okres 1,5msc, rzekł mi jednak stanowczo, że nie ma takiej możliwości. Jedynie co zaproponował, to tranzyt jednokrotny w jedną stronę, a potem, w docelowym kraju, przed powrotem, mielibyśmy się starać o powrotną wizę tranzytową (znowóż jednokrotną).

Ja mu (onemu konsulowi) nawet pokazałem taką wizę (dwukrotny tranzyt wystawiony na 50 dni) w moim paszporcie z wyjazdu w pamir w 2011, ale konsul najpierw baaardzo długo się wpatrywał w tą wizę, potem rzekł, że to bezprawne (sic! - zwłaszcza w świetle faktu, że ja na niej przejechałem tam i spowrotem), a na koniec rzekł, że nawet jakby chciał mi cos takiego wystawić, to okienko ichniejszego systemu do wystawiania wiz nie przyjmie dla wizy tranzytowej żadnej liczby większej niż 30. I życzył mi miłego dnia :D

konsulat krakowski - jedyny mi przysługujący ze względu na rejonizację

Pzdr
L.

przepraszam
05.02.2014, 22:35
Czy dziewczyna miała by zgodę rodziców potwierdzoną notarialnie przetłumaczoną przez tłumacza przysięgłego na język rosyjski? Druga sprawa kiedy jest wyjazd i czy macie znajomych w Rosji (myślę tu o możliwości zorganizowania wizy prywatnej)? Z najnowszych wieści to od 1.02.2014 aplikacje do konsulatu Kazachstanu należny składać i odbierać osobiście w Konsulacie niestety nawet akredytowane biura pośredniczące nie mają już tej możliwości. Jutro dopytam w konsulatach i dam znać jak rozwiązać tą kwestię.

lecchu
07.02.2014, 10:59
Witam
Ano ze zgodą obu rodziców pannicy może być słabo - jakieś tam kwestie rozwodowe chyba, walka o opiekę nad pociechami.... ech, nie wnikam tam zbyt intensywnie w szczegóły. Także mama się zgadza na wyjazd, ale ojciec - czy napisze zgodę, tego nie wie nikt....

A o Kazahstanie też słyszałem, że od 3 lutego pozmieniało się tam mocno (w przepisach wizowych znaczy się), nikt nic nie wie prócz tego, że teraz niby samodzielnie trzeba się zgłaszczać z wnioskiem w ambasadzie. A stronę kazachskiej ambasady w Polsce blokuje mi antywirus twierdząc, że witryna usiłuje mnie zarazić jakimś robakiem.... :D

Pzdr
L.

Roberto
10.02.2014, 22:43
Czy ja dobrze rozumiem Lecchu, że w Rosji w 2011 przebywaliśmy nielegalnie? No niezłe jaja. Może trafimy na jakąś czarną listę służb?

lecchu
13.02.2014, 15:55
Aż tak odważny to nie będę, by twierdzić, że wtedy, w 2011, udało się nam do Mateczki-Rosji tak po kozacku, na nielegalu - ale pan konsult w Krakowie był naprawdę mocno zaskoczony wizą tranzytową dwukrotną na 1,5 msc.

Inna sprawa, że mnie to już pewnie zapisali na listę uważności, bo w zeszłym roku jadąc do Mongo wjechałem do Rosji (na przejście) o 5h za wcześnie (wizy zaczynały się o 24 w nocy, my byliśmy o 19) - no i dokonałem tym samym naruszenia nietykalności terytorialnej imperium. Mają na to paragraf, choć - ponoć wyjątkowo - potraktowali nas ulgowo (jako wykroczenie, a nie przestępstwo).

Pzdr
L.

bajrasz
13.02.2014, 18:18
Tak na marginesie...pozdrowienia dla siostry:) Jak zniosła resztę podróży, bo podczas naszego spotkania przed Irkuckiem, wyglądała...hmm...bardzo adwenczersko;)

lecchu
20.02.2014, 10:02
Cze Piękny!
A nie zniosła za dobrze... Słabe żarcie, stres z nocowaniem w głuszy, dłużyzny bez zawiązanej akcji, pot, pył.... Okazała się być nazbyt nawykłą do cywilizacji, bardziej niż sama przypuszczała przed wyjazdem ;) Także bakcyla chyba nie załapała. (Chyba... :D)

A pozdrowienia oczywiście przekażę.

Pzdr
L.

PS Gdzie w tym roku? Już luty, trza powoli odpalać marzenia.

przepraszam
18.03.2014, 23:15
Hej lecchu czy temat z wizami jeszcze Cię interesuje? Jeśli tak to jest to wykonalne... W przypadku Rosji można zrobić Tobie wizę biznesową 90 dniową 2 krotną a dla dziewczyny niepełnoletniej i niespokrewnionej z Tobą wizę dla osoby towarzyszącej na postawie twojej wizy. Przy takim układzie potrzebowałbyś upoważnienia notarialnego przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na język rosyjski z informacją, że jesteś "prawnym opiekunem" :)

lecchu
19.03.2014, 10:24
Witaj
Temat mnie interesuje... schrodinger'owsko (interesuje i nie interesuje jednocześnie :D).

My jedziemy, a niepełnoletnia i niespokrewniona dziewczyna ostatecznie chyba nie. Więc jakby nie poszukuję już praktycznego rozwiązania problemu jej wiz.

Ale i tak skrzętnie chomikuję wszystkie istotne informacje o wizach - bo to dziedzina wiedzy osobliwa wybitnie. Znaczy ta o wizach. Interesująca wybornie, abstrakcyjna i nielogiczna - no miodzio!

Pzdr
L.

lecchu
04.04.2014, 11:05
Witam
A czy ktoś już próbował otrzymać wizę do Kazahstanu na nowych zasadach (osobiste stawienncitwo, etc). Na coś należy zwracać uwagę (kwiatki dla pani w okienku? flaszka dla konsula? komitet kolejkowy? :D)

Pzdr
L.