PDA

View Full Version : Filmik


7Greg
19.11.2008, 00:14
Ostatnio postanowiłem pobawić się w montażystę filmowego. Co prawda gówno z tego wyszło ale dla chętnych i wytrwałych możliwości jest sporo.

Pozbierałem kilka fotek, filmików i jakiejś muzy i zacząłem eksperymentować.

Dzięki Zazigi za cenne wskazówki :Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

Do zabawy użyłem programu Sony Vegas, który ma tyle możliwości, że pewnie można by matrixa na nim skręcić :dizzy:


Nie traktujcie tego jako jakiś zajebisty filmik, a raczej jako sposób na uatrakcyjnienie naszych błotnych i nudnych filmów ;)

Użyłem zaledwie 2% możliwości programu :dizzy:

Jakość niestety nie najlepsza, ponadto Google strasznie masakruje rozdzielczość :mur:
Jeżeli ktoś ma uwagi co do sposobu poprawiania jakosci to chetnie wyslucham :oldman:

Oto co mi wyszło.

-6245715595212935677

Zazigi
19.11.2008, 01:37
Zaszalałeś Greg :) jestem pełen podziwu :brawo: ogarnąłeś temat w moment.

Co do jakości to niestety internetu nie przeskoczysz. Nie wiem jak w Google ale na Youtuba zaleca się kodować do WMV w rozdzielczości 640x480, przy rozsądnym bitrate (np 3Kb/s). To daje optymalną jakość.

Czekam na więcej!!

giziu
19.11.2008, 08:02
Nie wyglądasz na takiego zdolniache :) gratuluje debiutu

Ronin
19.11.2008, 08:23
nominacja w kategorii debiut roku;)

7Greg
19.11.2008, 09:20
Nie róbcie sobie ze mnie jaj :oldman: Nie przystoi śmiać się ze starszego pana ;)

Można by to pociąć na jeszcze mniejsze fragmenty, częściej zmieniać muzę i byłoby jak u Hitchcocka. Dodać jakieś zbliżenia, oddalenia, więcej napisów itp.


Co do kodowania wmv. Ja to wysyłam zakodowane mpeg4. Google i tak kompresuje do 320x240 mpeg4. Nie wiem czy wysłanie w wmv coś by zmieniło.

Nie bardzo sobie też radzę z dopasowaniem rozdzielczości i innych parametrów w Vegasie. Film z kamery ma jedne parametry, zdjęcia inne, a film z aparatu jeszcze inne. Nie bardzo wiem jak to wszystko skleić w całość tak aby miało większy sens.

Ale pierwsze koty za płoty. Coś tam będę dłubał ;)

Jarek
19.11.2008, 09:35
te,te...starszypanie..:):)- widzę, ze prędzej kasę zrobisz w przemyśle filmowym niźli w ...wynajmowaniu A8 do wyjazdów na motozloty :):):)-

a tak poważnie Grzesiu to ..szacuneczek../bo ja nihuhu nie umiem żadnych filmików tworzyc/...i tez pozazdrościć wypraw w takie miejsca..:)) pzdr:oldman::haha2:

7Greg
19.11.2008, 09:43
Jarek, jesteś mi jak Tata ;) Dodałeś otuchy, znowu chce się żyć :)

Zazigi
19.11.2008, 11:15
Gregu, przy każdym klipie na tajmlajnie jest taki mały prostokącik tam jak wejdziesz możesz zmienić kadr, dopasować rozmiar zdjęcia, filmu etc.

Jak klikniesz prawym przyciskiem w to to możesz dopasować klip do parametrów projektu (Match Output Aspect). Parametry projektu najlepiej ustawić na początku w File->Properties na takie w jakich masz filmiki źródłowe np 640x480

http://lh3.ggpht.com/_pTB4hENf_90/SSPmKCQXagI/AAAAAAAAAY0/OSGrIWJwJ6c/greg.jpg

7Greg
19.11.2008, 19:23
Próba nr 2 :)

2950763554647698431

wieczny
19.11.2008, 19:25
Dobre :). Choć czekałem na dachowanie ;).

giziu
19.11.2008, 19:33
Jak to zrobiłeś Grześ że kładzik się nie przewrócił, musisz coś jeszcze w ustawieniach programu poprzestawiać żeby więcej hardkorowo było

Zazigi
19.11.2008, 22:11
Gregu nieźle sobie poczynasz :):brawo:

Kotrrin
19.11.2008, 22:18
No Złotej Maliny chyb nie dostaniesz....

greton
19.11.2008, 23:13
mnie to zara film sie urywa...

JarekAT
19.11.2008, 23:28
dobre dobre
teraz wiemy ze greg do filmówki łódzkiej poszedł, a kiedy oscar?? :D
a tak na serio to fajne filmiki na samym poczatku tobie wychodza, az strach pomyslec co bedzie dalej

Marcin SF
20.11.2008, 07:31
ten plik wideo jest obecnie nie dostepny, spróbuj ponownie później :confused: :(

spróbowałem później i podziałało.

czym montujesz?

Obydwa filmy pod względem montażu wideo bardzo fajne. Gratulacje :D

W pierwszym dość niespodziewanie i bez wyraźniej zmiany tematu zmienia się muzyka. Można by dać wyraźniejszą zmianę "nastroju" w filmie. Podobnie też film mógłby się skończyć razem z jakimś podkreśleniem w muzyce (koniec refrenu, koniec zwrotki) w drugim filmie pod tym względem jest znacznie lepiej :drif:

mam nadzieję,że się nie narażam koństruktywną krytyką ;) i że jest ona koństruktywna

giziu
20.11.2008, 07:59
Następny odcinek----> Afrykańskie orgie cz.12

7Greg
20.11.2008, 08:40
ten plik wideo jest obecnie nie dostepny, spróbuj ponownie później :confused: :(

spróbowałem później i podziałało.

czym montujesz?

Obydwa filmy pod względem montażu wideo bardzo fajne. Gratulacje :D

W pierwszym dość niespodziewanie i bez wyraźniej zmiany tematu zmienia się muzyka. Można by dać wyraźniejszą zmianę "nastroju" w filmie. Podobnie też film mógłby się skończyć razem z jakimś podkreśleniem w muzyce (koniec refrenu, koniec zwrotki) w drugim filmie pod tym względem jest znacznie lepiej :drif:

mam nadzieję,że się nie narażam koństruktywną krytyką ;) i że jest ona koństruktywna


Luzik, jak pisalem wcześniej :oldman: Sony Vegas i prosilem o krytykę :p

podos
20.11.2008, 09:00
no i mówilem Ci ze z Twoim tembrem głosu możesz sam podkladać tekst :)

lena
20.11.2008, 10:11
Pierwszy wątek i jego klimat bardziej mi odpowiadają.Podobało mi się. Gratuluję udanego debiutu!

samul
20.11.2008, 13:38
Bardzo piknie, baaardzo :-) :-) mniam! Specjalny plus za "Two Minutes To Midnight"!

A z tym guglem to jest problem blokowania (blocking), a nie rozdzielczosci. Te klocki to sa bloki pikseli. W taki sposob kodek ulatwia sobie robote, zwlaszcza gdy obraz w kadrze szybko sie zmienia. Innymi slowy "plynnosc ruchu" ponad "jakoscia obrazu".
Domyslam sie, ze filmik, ktory greg skrecil jest jakosci jak brzytwa. Musi byc wiec to robota kodowania na wejsciu w guglu. Wydaje mi sie, ze w takiej sytuacji podanie im zrodla o _identycznych_ parametrach moze rozwiazac problem... Program "skuma" i przepakuje po prostu w kontener flasha nie grzebiac w zawartosci. Przynajmniej niektore narzedzia tak maja...

A swistak to wszystko... w sreberka!

JANEK
22.11.2008, 02:21
Dobra filmik już zrobiłem tylko jak go teraz tu zapodać? Greg zajebista zabawa jest z tym programem niepamiętam kiedy mnie tak coś wciągneło!

klanol
22.11.2008, 10:26
fajne filmiki. najlepsze bo swoje :) a wspomnienia... bezcenne :)
przy montarzu staraj się jednak unikać przejść bocznych, górnych i dolnych. albo tnij poprzez delikatny przenik albo na otro czyli bez efektów. spróbuj a zobaczysz, że przyjemniej się będzie oglądać :) ujęcie statyczne ok 3 sekund, ruch ok 5 :)
ale to nie forum filmowe :)

7Greg
22.11.2008, 14:18
fajne filmiki. najlepsze bo swoje :) a wspomnienia... bezcenne :)
przy montarzu staraj się jednak unikać przejść bocznych, górnych i dolnych. albo tnij poprzez delikatny przenik albo na otro czyli bez efektów. spróbuj a zobaczysz, że przyjemniej się będzie oglądać :) ujęcie statyczne ok 3 sekund, ruch ok 5 :)
ale to nie forum filmowe :)
Dzieki za uwagi ;)

klanol
22.11.2008, 15:06
taki kozak sam nie jestem, mam natomiast kumpla mistsza ciętego reportarzu, który sam mnie uczy porawnego obchodzenia się z obrazem co by widzowi gały nie pękały :)