PDA

View Full Version : Dluższe linki.


Tymon
02.12.2013, 20:36
Witam panowie!

Staralem sie znalesc info na temat linek do Afry z podwyzszeniem kierownicy.

Otoz sie okazuje, ze moje linki beda za krotkie na podwyzszenie kierownicy 35mm (mam inne polki) i potrzebuje linki sprzegla i ssania dluzsze o jakies 3cm...

I teraz pytanie:
Z jakich motocykli szukac te linki?
Jakies modele?

Z gory dziekuje za pomoc.

madafakinges
02.12.2013, 22:36
http://allegro.pl/easypull-wspomaganie-sprzegla-easypull-i3692969905.html
Do sprzęgła zastosuj to, a do ssania kup sobie dźwigienkę od jakiegoś innego moto i daj u dołu kiery, u mnie też trochę pipnie z linkami, ale jakoś udało się że się na styk mieszczą, choć będę musiał o 1 cm obniżyć moje wieżyczki...
http://imageshack.us/a/img69/7830/q4c3.jpg

Tymon
03.12.2013, 02:23
Dzięki za radę! Ale właśnie takich rozwiązań wolałbym uniknąć - chce zachować Afre w jak najbardziej oryginalnym stanie... - wiem, że po wymianie przodu to raczej trudne ale nie chce robić nic co będzie widać - teraz dla laików moja Afra wygląda na nie grzebaną - a dodatkowe dźwignie, wspomagacze itp zmienić to mogą...

- jestem pewien, że jest opcja aby dokupić dłuższe przewody... (zapewne jest to też tańsza opcja)

Borewicz
03.12.2013, 09:53
Np tutaj http://www.autolinka.com.pl/ dorabiają dłuższe na wzór oryginału.

calgon
05.12.2013, 10:29
Ktoś korzystał z ich usług?

Tymon
05.12.2013, 11:26
Np tutaj http://www.autolinka.com.pl/ dorabiają dłuższe na wzór oryginału.

Uu to lipa - bo pewnie potrzebuja na wzor oryginalna linke... :/ a ja nie chce unieruchamiac Afry na czas kiedy im bede to wysylal...

Na pawde nie ma jakis innych modeli motocykli ktore akurat maja odpoeiednia dlugosc?

madafakinges
05.12.2013, 11:29
Ty to byś chciał wszystko na tacy;) przejdź się do sklepu moturowego i szukaj.

Adagiio
05.12.2013, 11:30
Akurat z usług tej firmy nie korzystałem . Dorabiałem dużo linek pod wymiar i uważam ze jest to najlepsze rozwiązanie , może nie tak ekonomiczne jak chińskie zamienniki , ale przynajmniej takie linki działają i nie urywają się .

Borewicz
05.12.2013, 12:05
Korzystałem, dlatego polecam, robią dobrą robotę :)

Tymon, pomierz jakie masz teraz długości, dodaj ile potrzebujesz cm zapasu, zrób zdjęcia końcówek i im wyślij na pewno sobie poradzą. Wiem, że mają jakieś katalogi więc nie zaszkodzi napisać do jakiego motóra to potrzebujesz :D

Tymon
05.12.2013, 18:26
Korzystałem, dlatego polecam, robią dobrą robotę :)

Tymon, pomierz jakie masz teraz długości, dodaj ile potrzebujesz cm zapasu, zrób zdjęcia końcówek i im wyślij na pewno sobie poradzą. Wiem, że mają jakieś katalogi więc nie zaszkodzi napisać do jakiego motóra to potrzebujesz :D

O!! I tu mnie pocieszyles!

Tymon
06.12.2013, 21:38
Update:

Napisalem do nich maila - odpisali:

Witam,
.
nierstety nie posiadamy ani wzorów linke ani katalogów więć trzeba nam dostarczyć te stare linki na wzór lub zrobić rysunki techniczne linek.
koszt wykonania takich linek to ok 65-75 zł netto za 1 szt.
Czas realizacji to ok 1 dzień
Zapraszamy
AUTO-LINKA


I teraz sie zastanawiam czy robia same linki czy wraz z pancerzem?
Bo chyba jak juz linka gotowa to pancerZa siebnie da zainstalowac...

Druga sprawa to czy linka ssania ma dwie czesci i czy nie wystarczy tylko dorobic ta czesc przed trojnikiem? Ktos to rozkrecal kiedys? Da rade to rozlaczyc i polaczyc?

Ja niestety bede musial tu na wyspie obczaic sprawe bo rysunkow tech. Nie potrafie robic (CAD) a wysylac do PL to troche potrwa a ja musze jezdzic!! ;)

Adagiio
07.12.2013, 12:07
Linki są robione razem z pancerzem oczywiście . Od ssania przedłużasz tylko linkę która znajduje się przed łącznikiem , reszty nie dotykasz . Można to wszystko zrobić samemu w garażu , kupujesz zestawy naprawcze linek ( są różne końcówki i grubości linki) , następnie pancerz pod średnice linki , zmierz +/- ile jest luzu w tej co masz na moto żeby nie było za ciasno , Na pancerz zakładasz zakówki ( to te metalowe końcówki co ma linka na końcu i początku ) . Dobierasz odpowiednie końcówki zaciskane na śrubkę i gotowe . 30 lat temu jak na pólkach w sklepie był tylko ocet , też się jeździło na motocyklach i trza było samemu wszystko robić , nie było firm co dorabiali wszystko i netu .