PDA

View Full Version : szeroko¶æ opony enduro vs szosowej


electro
12.11.2013, 19:08
Hej,

Czy oznaczenie szeroko¶ci na oponie szosowej i enduro oznacza w praktyce dok³adnie tê sam± szeroko¶æ patrz±c z góry na oponê?

Mam za³o¿on± w tej chwili z ty³u oponê enduro 120/90, która ma mocno wysuniête na boki skrajne kostki. Taka opona ociera delikatnie bokiem o t³umik przy dobiciu zawieszenia. Chcê u¿ywaæ drugiego kompletu kó³ sm. Czy opona szosowa 130/70 w praktyce bêdzie jeszcze szersza?

A 130 to raczej minimum. Ko³o SM z opon± 120 z ty³u to by³oby jednak nieporozumienie, wiêc pomys³ upada.

Scorpi
12.11.2013, 19:14
Z tego co wiem to szeroko¶ci w milietrach potrafi± sie ró¿niæ o ponad 10mm w oponach tego samego rozmiaru ale innych producentów. Cie¿ko z tym utrafiæ jesli potrzebujesz optymalnej szeroko¶ci.

motormaniak
12.11.2013, 22:19
masz cos przestawiony ten t³umik bo 150 wchodzi spokojnie.

Mirmil
12.11.2013, 23:36
Elektro- napisz o jaki motocyk chodzi, bo wiesz, to jest forum Afryki Twin, wiec czyzbysmy rozmawiali napewno o AT?
Nowa Michelin S12 140/90-18 ma taka sama szeroksoc jak Michelin AC10 120/90-18
Ja kiedys mialem do swojej S zamontowana opone terraflex 140/80-18 I nie pamietam,zeby cos obcieralo
http://i67.photobucket.com/albums/h317/blood_ox2/DRZ2/JungleGym.jpg
a to naprawde szeroka opona
http://www.mandhtires.com/image/cache/data/tflarge-700x700.jpg

Jak masz tlumik zamontowany od srodka ramy,to przeloz na strone zewnetrzna, a jak juz masz na zewnetrznej, do doloz tam kika podkladek- moze 3-4 mm wystarczy

Piszesz o kolach supermoto- czy moze masz na mysli zwykle kolka z oponami na szose?
Kola SM maja inna srednice tarczy hamulcowej, wiec czy za kazdym razem zmiany to bedziesz tez zmienial zacisk hamulcowy?

Jak bys chcial fajny komplet opon na szose do swojego motocykla, to mam,pisz email

electro
13.11.2013, 14:28
Hej,

Chodzi o DRZ400E. Mirmi³, musisz mi darowaæ - wiem, ¿e to forum AT, ale co poradzê na to, ¿e to w sumie jedyne dobrze dzia³aj±ce forum motocyklowe z do¶wiadczonymi w bojach lud¼mi ;-) A ¿e forum ³apie szerszy horyzont widaæ po tym, ile ludzi w opisach ma inne motocykle ni¿ AT i np. gangu Suzuki DR. Czy to dobrze, czy nie - nie wiem i nie podejmujê siê oceny.

Mam za³o¿ony akcesoryjny t³umik FMF Powercore, ale faktycznie idzie po wewnêtrznej stronie ramy. Da³em podk³adki, ale teraz opona 120 "prawie" nie obciera.

Ko³a SM maj± wiêksz± tarczê, ale da siê bez problemu prze³o¿yæ od wersji S/E i do³o¿yæ podk³adki dystansowe - ko³a wchodz± bez problemu.