PDA

View Full Version : kierunkowskazy problem


Maniek
04.11.2008, 21:22
Witam
Musze przyprowadzić afryczkę która ma problem z kierunkowskazami:
Przerywacz „cpyka” – ale brak efektów świetlnych J
Mam mało czasu a trasa będzie długa.
Panowie od czego zacząć naprawe gdzie szukać usterki?
Z relacji wynika że cos było nie teges po myciu poźniej przestała działać jedna strona, dalej został jeden aż w końcu żaden…? Dziwne.
A przerywacz cpyka z wyższą częstotliwością
Proszę o sugestie

wieczny
04.11.2008, 23:51
Witaj!
Jeśli padło coś po myciu, to zobacz, czy w przerywaczu nie ma wody. Kiedyś mi się nalała i nic nie działało.
Jeśli nie to, to proponuję rozebrać manetkę z przełącznikiem kierunków. Jest tam mechanizm z trzema stykami zwieranymi blaszką. Blaszkę tą przesuwasz dyngsem manetki lewo-prawo. Blaszka ta ma takie dwa wytłoczone cycki, które właśnie zwierają odpowiednią parę styków. Cycki się z czasem wycierają. Należy blaszkę wymontować i punktakiem delikatnie wybić cycki tak, by się zrobiły bardziej wypukłe. W moim przypadku zadziałało.

U mnie szwankował kierunek lewy, potem prawy, a potem nie miałem w ogóle. Zmiana przerywaczy nie pomogła. Poprawienie blaszki okazało się sukcesem, śmigam z powrotem na hondowskim przerywaczu.


PS: przepraszam za brak niektórych fachowych terminów ;).

Ropuch
05.11.2008, 08:04
...mialem dokładnie tak samo jak piszesz....ale chłopaki napisali już to co zrobiłem i pomogło :)

hubert
05.11.2008, 10:34
Maniek żarówki sprawdzałeś ? Jeśli są popalone to sprawdź jakie jest ładowanie...

ramires
05.11.2008, 15:24
jakby co bułe od kierunków mogę wziąść na zlocik, aby w razie awarii poważniejszej była

Maniek
05.11.2008, 19:37
Dzięki za spostrzeżenia
To będzie jakieś 180km/ myślę więc że jazda sprawi mi większą frajdę gdy do sygnalizacji manewrów posłuży mi lewy kciuk niż ręce J
Jeśli chodzi o popalone żarówki – to aż takim pechowcem nie jestem coby mi wszystkie naraz trafily się przepaloneJ
Wezmę miernik dwa wkrętaki, bezpiecznik i poszpące.
Licze że to wina wody teraz stoi w cieplutkim garażu woda odparuje i wszystko będzie ok.
Jeśli nie to:
1. Czy przy uszkodzonym włączniku pracowałby przerywacz?
2. Czy pracowałby przerywacz przy przepalonym bezpieczniku?

szwedzkikucharz
05.11.2008, 19:42
Jeśli chodzi o popalone żarówki – to aż takim pechowcem nie jestem coby mi wszystkie naraz trafily się przepalone

Hubert pytając o żarówki, miał bardziej na myśli sprawność regulatora napięcia, jak sądzę.

wieczny
05.11.2008, 20:23
1) u mnie działał jak szalony, a potem nie działał wcale...
2) nie.

Maniek
11.11.2008, 20:28
Przyczyną awarii był włącznik kierunkowskazów- dokładnie tak jak opisał Wieczny,
nic dodać nic ująć!
Dzięki

Reinchardt
12.11.2008, 15:58
A gdybys chciał wymieniać przerywacz na elektroniczny to załatw sobie od razu kostkę do żarówki h4 bo w nią da się idealnie wpiąć nowy przerywacz. Ja dodatkowo żeby nie ciąć oryginalnej instalacji wpiąłem w oryginalną kostkę tą kostkę od h4 konektorami męskimi (jest tylko problem z podłączniem tego wszystkiego we właściwe miejsca ale wiem że Wasilczuk to zrobił po Bożemu i niech sie wypowie jak to zrobił )