PDA

View Full Version : Ochrona przewodów i styków


mucha_dub
29.07.2013, 08:21
Czołem... W związku z dalszymi pracami na rzecz utrzymania Afryki mam zapytanie: Czym najlepiej uporządkować przewody (izolka, termokurcze itp) oraz czy styki (kostki) po przeczyszczeniu powinienem czymś dodatkowo zaimpregnować?

Rychu72
29.07.2013, 13:51
Poszukać na forum, bo dużo o tym pisano. ;)

Tomas_XRV
29.07.2013, 14:34
http://faq.africatwin.com.pl/index.php/Regler_-_Problemy_z_regulatorem_napi%C4%99cia

lortprodisz
29.07.2013, 16:55
dodam ze swojej strony ze wczoraj zdechała mi kostka pod airboxem, ta z głownym zasilaniem stacyjki :) co by było weselej .....prad wody baaaardzo nie lubic :D
narzedzi oczywiscie nie miałem aby na drodze dostac sie bezposrednio do kostek ....
wiec rodem z mcGyvera kulturalnie po raz kolejny od Samborowego kompresorka kable obciołem robiac mostek , końcowki skreciłem do kupy bo przekrój przewodu mały a prad płynie duzo wiekszy niz kabelek jest w stanie bezpiecznie przeniesc ,mostek pomiedzy bezpiecznikiem na kierownicy od grzania manetek - oczywiscie juz po zapłonie , dodatnia klema akumulatora ......po 70 kilometrach troche grzało po paznokciach ale patent udany wiec kolejny element proponuje dodać do Podoskowej listy niezbednikóff = 2 metry przewodu 2,5mm2 :)