PDA

View Full Version : Za mocno zakuty łańcuch


ozeh
14.06.2013, 20:04
No właśnie. Jestem amatorem w tej kwestii, dlatego pytam czarniejszych czarnuchów. Czy łańcuch może być za mocno zakuty? Objawy są takie, że jedno ogniwo wydaje się zatarte i nie rusza się swobodnie, natomiast z użyciem kombinerek rusza się, ale z oporem i takim jakby przeskokiem, czyli nie płynnie.

Wszelkie czyszczenie nie odniosło skutku, a łańcuch smarowany jak serwisówka zaleca (nie wiem jak poprzedni właściciel).

Po przejechaniu jakiegoś dystansu łańcuch w tym miejscu jest lekko zakrzywiony, więc siła na zębatkach daje radę to ogniwo ruszać, ale lepiej reagować jak olać.

wegiel
14.06.2013, 20:37
zakuwka nie kosztuje fortuny. rozwiercić starą zakuć na nowo i głowa spokojna,a przynajmniej będzie wiadomo czy w tym akurat tkwił problem. łańcuch może być zakuty zbyt mocno. ogniwa powinny uginać się w palcach beż użycia jakiś narzędzi

rambo
14.06.2013, 21:00
Przedewszystkim zczytaj co to za łańcuch i jaki model. Mam tu jakieś zapinki do DID. Tą co masz diax i do śmieci i można zakuć nowy i jeździć dalej.
Jaka tylko zębatka, tj ile zębów i napinacz łańcucha na którym jest dołku..
Bo może już nie ma co i cza nowy napęd..

Marcin-BB
14.06.2013, 21:44
Panie Ozeh podjedź do mnie z tym łańcuchem pojutrze albo w poniedziałek!:)
607-siedem-cztery-5-227.Bielsko- Złote Łany.
Mam jakieś ogniwa i zapinki do DID-a, więc coś poradzimy na Twój problem!

ozeh
14.06.2013, 23:33
Super. Zjawię się w takim razie, a kiedy dokładnie to dam jeszcze znać. Łańcuch to DID jakiś na 12, albo 13 dołku.

Pozdrawiam.

Marcin-BB
15.06.2013, 10:46
Zapinka do DID-a kosztuje u Olka jakieś 12 zł. Sugeruję się zaopatrzyć w taki sprzęt, bo nawet jak go nie założysz to można wozić pod kanapą na wypadek W.