PDA

View Full Version : Niedokręcony górny uchwyt kierownicy?


p3nny
13.06.2013, 20:52
Mam pytanie,
mianowicie w trampku zauważyłem taką przestrzeń tutaj zaraz między górną półką a tymi mostkami dla kierownicy. Nie mam u kogo porównać więc nie wiem czy ta przestrzeń jest czymś normalnym czy wynika z niedokręcenia. Próbowałem to kluczem dociągnąć ale łohoho co to to nie. Wygląda na dokręcone...hm..

http://i39.tinypic.com/2pziljo.jpg

Misza
13.06.2013, 21:02
Spoko... tam jest silentblock i tak to ma wyglądać :)

p3nny
13.06.2013, 21:03
Dzięki dobry człowieku.

Kupek
13.06.2013, 21:22
Dzięki za posta, p3nny. Podczepię się pod temat. W moim przypadku prawe mocowanie kiery ma taką szczelinę która jest nieco większa z przodu niż z tyłu. Zważywszy że mam zamontowane podwyższenie kierownicy - efekt się potęguje przez co kierownica jest jakby skręcona w prawo. Czy wystarczy gdzieś stuknąć-puknąć, czy pozostaje się z tym pogodzić i zapomnieć ?

Misza
13.06.2013, 21:26
Popuść mocowanie pod półką, popuść mocowania kierownicy i kręcąc kierą ustaw pożądaną osiowość:) po całym zamieszaniu wystarczy dokręcić i jest... do pierwszej gleby :)

Rozwiązanie bardziej niż tymczasowe to dopasowani podkładek pomiędzy mocowaniem kierownicy a półką... tak żeby zlikwidować częściowo zlikwidować możliwość odkształcania się tulejki gum-met w półce.. Co prawda może to powodować większe przenoszenie wibracji ale ja to mam tak zrobione już z 4 rok i działa.

Kupek
13.06.2013, 21:30
Dzięki za błysk-odpowiedź. Przyczyny dopatruję się więc w tym, że zdecydowanie częściej glebię na lewą stronę :D.