PDA

View Full Version : Śpiwory puchowe CUMULUS -20% czyli zamówienie zbiorcze


Neno
27.05.2013, 17:07
Nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie proszę o przeniesienie.

1.Skoro tu zajrzeliście zakładam, że szukacie sprawdzony śpiworów puchowych
2.Zapraszam więc Was na stronę www.cumulus.pl (http://www.cumulus.pl) i wybranie sobie odpowiedniego dla swoich potrzeb śpiwora.
3.Jeśli nie ma tam czegoś dla Was ( bo macie 197cm wzrostu, bo chcecie więcej wypełnienia na plecy ) piszcie na z_namiotem@przezswiat.eu – za dodatkowa opłatą można wiele zdziałać. Prześlę w Waszym imieniu prośby do producenta który wyceni ile taka przyjemność kosztuje extra.
4.Jeśli już wiecie jaki model jest najbliższy Waszemu ciału to na powyższy adres e-mail z tytułem CUMULUS -20% , podajecie mi model który Was zainteresował.
5.Gdy uzbiera się odpowiednio wielkie zamówienie (mam nadzieję, że dość szybko bo sezon wakacyjny za pasem) wysyłam je do producenta a do Was dane gdzie dokonacie wpłaty. Wpłata na konto firmy Cumulus ( podane również na stronie www producenta śpiworów). Kwota wpłaty to cena ze strony www, pomniejszona o rabat w wysokości 20%, powiększona o koszty przesyłki – 19zł.
WAŻNE: wpłat dokonujecie tylko po otrzymaniu ode mnie sygnału, że zebrała się odpowiednio duża grupa zainteresowanych, w przypadku mniejszej grupy po prostu cała akcja traci sens, chyba, że producent zgodzi się przygotować mniejsze zamówienie (będę negocjował)
Równie WAŻNE: tytuł wpłaty – model śpiwora i dopisek MotoGóry
6.Z takim samem tytułem jak tytuł Waszej wpłaty wysyłacie e-mail ( office@cumulus.pl ) do producenta, podając mu adres do wysyłki.
7.Koszty przesyłki podane wyżej obejmują wysyłkę również kilku śpiworów – dla grupy znajomych, by zbić koszty.
8.Adres do wysyłki proszę również przesłać do mnie bo jest wielce prawdopodobne, że dostanę paczkę zbiorczą i będę musiał się zając przepakowaniem tego wszystkiego - to moja odpowiedź dla tych, których ciekawi co z tego będę miał:)

Moja współpraca z Cumulusem układa się znakomicie a przez takie zamówienie chciałbym ją tylko wzmocnić.

Moje doświadczenia z Marką Cumulus na razie ograniczają się do modelu Lite Line 400. Oczywiście jestem z niego mega zadowolony, w innym przypadku nie było by tej akcji.
Zapraszam do wysyłania e-maili (patrz pkt. 4) nie tylko z zamówieniami ale również z pytaniami.

Tymon
27.05.2013, 18:54
*za zgodą autora wątku przeniosłem z działu "Kupię"

JARU
27.05.2013, 22:31
Neno dlaczego producent nie podaje wymiarów po spakowaniu a jedynie wagę? Co to znaczy objętość pokrowca? To jest objętość spakowanego śpiwora?

Neno
28.05.2013, 14:19
Neno dlaczego producent nie podaje wymiarów po spakowaniu a jedynie wagę? Co to znaczy objętość pokrowca? To jest objętość spakowanego śpiwora?
Nie mam pojęcia ale się dowiem u źródła.
Mogę zmierzyć swojego LL400 ale to już chyba po weekendzie :(

Mirmil
28.05.2013, 22:59
Neno dlaczego producent nie podaje wymiarów po spakowaniu a jedynie wagę? Co to znaczy objętość pokrowca? To jest objętość spakowanego śpiwora?
Objetosc pokrowca= pojemnosc pokrowca(domniebywam)
Jak kupujesz worek wodoszczelny, czy nawet plecak, to jego pojemnosc tez jest w litrach.Chyba latwiej sobie uzmyslowic, ile miejsca bedzie zajmowal spiwor spakowany do takiego worka??
Ja zawsze porownuje do butelki po pepsi( 2l) lub do takiej po duzej wodzie mineralnej(5l).
Zazwyczaj pojemnosc tankbakow, czy sakwy tez jest wyrazana w litrach, czasami stosuje sie dane pojemnosc(litry) oraz wymiary(cm)

Neno
29.05.2013, 11:05
Mirmil ma rację ale np przy LL400 podana objętość worka wynosi 5,7L a nie ma opcji by do środka zmieścić 5L bańkę wody. Ale to tylko dobrze, bo oznacza to, że śpiwór jest mniejszy po spakowaniu niż deklaruje producent.
Zmierzyłem swój śpiworek, czyli LL400 i ma około 25x17 ale da się go na pewno jeszcze ucisnąć w kufrze/sakwie, worku czy górskim plecaku tak, że spokojnie skompresuje się o dodatkowe 10-20%. Myślę, że na czas transportu nic mu się nie stanie przez coś takiego.
To bardzo popularna mata, może macie taką:
http://www.cumulus.pl/Trial-Lite,materace,71.html
Ona i omawiany śpiwór są naprawdę zbliżonych rozmiarów, z tym ,że tej maty już bardziej skompresować się nie da :)

Do wieczora postaram się podać wymiary pozostałych pokrowców/śpiworków po spakowaniu oraz odpowiedzieć na kilka innych pytań, które otrzymałem a być może Wam również chodzą po głowie.

Do uruchomienia akcji brakuje jeszcze chętnych na 5szt.
Jest duże parcie na termin wśród osób, które już złożyły zamówienie, więc pierwszą partię zamówień zamykam tuż po zebraniu minimum.
Czy będą kolejne: tak, o ile nie będzie zgrzytów i producent wyrazi chęć dalszej współpracy na takich zasadach.

Dubel
29.05.2013, 11:31
A materace też by były -20% jeśli się zamówi spiwór i materac??:)
Czy jest możliwość realizacji przed 12 lipca?
Pozdro

Neno
30.05.2013, 04:44
Uzupełnienie informacji:
1. Zamówienie składam prawdopodobnie w czwartek 6czerwca (chyba, że nie uda się zebrać brakujących zamówień) - na tę chwilę brakuje nam 5szt. Poganiam, bo są osoby którym zależy by odebrać towar już za 2 tygodnie.
2. Kolejne zamówienie zrobię pod koniec czerwca bo rabat mamy przyznany do 30go ale kilka dni poślizgu myślę, że uda się wynegocjować. Po tym terminie jeśli nie będzie wznowienia akcji proszę nie zawracać głowy dla producenta, powoływać się na to zamówienie bo rabatów (takich) i tak nie będzie.
3. Przy złożeniu zamówienia na śpiwór lub sweter puchowy można skorzystać z 10% rabatu na maty/materace ze strony Cumulus-a
4. Istnieje możliwość dołożenia dodatkowego puchu w miejsca w które zazwyczaj marzliście (plecy, stopy). Koszt: 10 zł za każde dodatkowe 10 g puchu 850 cuin. Można dołożyć teraz, można dołożyć po jakimś czasie (np. za 3 lata).
5. Dla ludzi słusznego wzrostu istnieje możliwość wydłużenia śpiwora. Koszt: to 80 zł plus koszt dodatkowego puchu. Przy tych śpiworach (robionych na zamówienie) rabat wynosi 15%.
6. Z wysyłką za granicę nie ma problemów. Koszt dla przykładu to: Anglia: 70 zł, Irlandia: 110 zł
7. Osoby którym mocno zależało na krótkim terminie realizacji dostaną dane do przelewu (zresztą są one na stronie) i informację, że mogą je już zrobić (przelewy) już w środę, tak by w piątek mogły być realizowane pierwsze wysyłki (o ile stan magazynowy na to pozwoli).
8. Wymiary pokrowców ( w cm) dla poszczególnych modeli śpiworów podam najpóźniej w poniedziałek.

Neno
03.06.2013, 13:55
Wymiary śpiworów po spakowaniu ich do worków kompresyjnych bez dodatkowej kompresji :
Excuistic 1400 46x24cm, objętość:20,8L
Excuistic 1200 40x23cm, objętość:16,6L
Excuistic 1000 40x21cm, objętość:13,8L
Alaska 1300 40x23cm, objętość:16,6L
Alaska 1100 40x21cm, objętość:13,8L
Alaska 900 32x21cm, objętość:11,1L
Teneqa 850 32x21cm, objętość:11,1L
Teneqa 700 33x20cm, objętość:10,4L
Panyam 600 29x19cm, objętość: 8,2L
Panyam 450 26x18cm, objętość: 6,6L
Mysterious Trav.700 29x19cm, objętość: 8,2L
Mysterious Trav.500 26x18cm, objętość: 6,6L
Lite Line 400 25x17cm, objętość: 5,7L
Lite Line 300 22x16cm, objętość: 4,4L
Lite Line 200 19x15cm, objętość: 3,4L
X-Lite 200 18x13cm, objętość: 2,4L

Wymiary kołdry po spakowaniu do worków kompresyjnych bez dodatkowej kompresji :
Quilt 450 25x17cm, objętość: 5,7L
Quilt 350 22x16cm, objętość: 4,4L
Quilt 250 18x14cm, objętość: 2,8L
Quilt 150 16x13cm, objętość: 2,1L


Dodatkowa, zewnętrzna kompresja (przy pomocy np.pasków) pozwala zmniejszyć wielkość śpiwora o ok 40-50% (testowane w weekend przy udziale świadków ;) )
[/URL]
[URL="http://www.cumulus.pl/Quilt-150,spiwory-puchowe,82.html?sid=adad5a9b5ccf18505e58d3af8c9fbc 4e"] (http://www.cumulus.pl/Excuistic-1200,spiwory-puchowe,76.html?sid=adad5a9b5ccf18505e58d3af8c9fbc 4e)

Neno
10.06.2013, 11:25
Niestety mam jedną, niepokojącą kilka zainteresowanych osób, niekorzystna dla nich zmianę.
Od dnia 10czerwca rabat na "zamówienia specjalne" zmniejszony zostaje z 15% do 12%.

Wiele razy powtórzyły się dwa pytanie więc odpowiem hurtem.
Istnieje możliwość zmiany koloru śpiwora. Kosztuje to +50zł a na całość rabat wynosi wspomniane wyżej 12%.

Ta sama sytuacja tyczy się membrany. Dodatkowy koszt to +115zł a całość pomniejszona jest o 12%.
Słów kilka o membranie ( Partex Endurance)
Dostępne są dwie opcje tkaniny, cieńsza ( w zupełności wystarczająca do większości zastosowań )-
36 g/m.kw. i grubsza, pancerna ok. 55 g/m.kw.
Membrana w obydwu z nich jest taka sama, różnią się tylko grubością i co za tym idzie wytrzymałością.
Teraz waga śpiwora z membraną: w przypadku tkaniny 36 g - to jest marginalna sprawa, śpiwór cięższy o jakieś 10 g max.
a w przypadku grubszej tkaniny ciężar śpiwora zwiększa się o około 40-50g

Co do obliczania sobie rabatów , w przypadku zamówień specjalnych to:
Właściwe działanie: cena śpiwora + koszt przeróbek dodajemy, a dopiero
potem odejmujemy rabat. Czyli rabat dotyczy wszystkiego (oczywiście poza wysyłką:) )

Pierwsze śpiwory zostały wysłane już w miniony czwartek, kolejne w piątek, być może dziś też już coś "wyjdzie" do Was.
Ostatnie zamówienia przyjmuję 27czerwca.
Mam nadzieję, że to już koniec uzupełniania informacji ;)

Neno
17.12.2013, 12:06
Trochę późno by zrobić sobie prezent gwiazdkowy ale...wraz z firmą Cumulus reaktywujemy akcję zbiorcza na puchowe śpiwory.

Wszystko zgodnie z tym, co było latem (proszę o dokładne przeanalizowanie całego tematu, jest tam grom informacji). W skrócie :
20% na śpiwory "z półki" oraz te uzupełnione o dodatkowy puch
12% na te szyte na specjalne zamówienia:
- skracane lub wydłużane
- w innym kolorze
- z membraną

Akcja trwa ok. 5 tygodni, do 20 stycznia. Ostatnie śpiwory powinny być wysłane przed 5lutego.

Pirania
17.12.2013, 14:01
Śpiwory godne polecenia, kilka dni temu właśnie taki dotarł do mnie, zamówienie indywidualne rabat na poziomie 10-12%.

Masa / kompresja i parametry idealnie nadają się na wypady czy to moto czy z plecakiem zwłaszcza w górskie klimaty!

Mirmil
17.12.2013, 14:10
Pirania-ktory model kupiles?

Neno
17.12.2013, 14:13
Pirania, 12% to bardzo dużo - musisz mieć dar przekonywania :P Ci krakowiacy ;)

Też jestem ciekawy co kupiłeś.
Ja jestem zachwycony uniwersalnością Panyam 600 - 990g! Mały, lekki a grzeje jak szalony! Oczywiście nie jest to model na motocykl latem ale jako jeden, jedyny śpiwór do wszystkiego - ideał!

Kamyk
17.12.2013, 16:59
To ja mam pytanie: czy spiwory -2 do -10 nie beda za gorace na lato? Pod namiot na zlot?

Pytam sie poniewaz nigdy nie mialem takiego spiwora, a chce wlasnie zakupic.

Pozdrawiam,
Kamyk

Pirania
17.12.2013, 17:50
Neno,
10% dostałem po pierwszym mailu, podczas realizacji zamówienia jeszcze ok.2%, generalnie ludzie z Cumulusa słyną z fajnych relacji z Klientami no i są elastyczni.;)

Myślę,że każdy powinien dobrać śpiwór do swoich potrzeb, sposoby podróżowania, biwakowania etc. u mnie padło na Panyam 450 - dla mnie najbardziej uniwersalny przy zachowaniu rozsądnych parametrów i wagi.

Myślałem o Panyam 600 ale dla mnie na letnie wypady chyba za ciepły a 450tkę w chłodniejsze wypady 4x4 można dogrzać samemu uszytą wkładką polarową - sprawdzony patent.

Kamyk
17.12.2013, 22:45
A ta 450 nie bedzie za ciepla na wypady letnie? Ja myslalem o sie wlasnie zastanawiam nad Panyam 450 a Lite Line 400 i powiem szczerze nie wiem co wybrac ;)

Kamyk

Lupus
17.12.2013, 23:05
Jak ja lubię te zimowe rozmowy... Kupujesz taki do -5 i jak jest ciepło rozpinasz. Proste jak budowa cepa. Ważne żeby nie był duży i ciężki, czyli (jeśli nie jesteś żeglarzem) puchówka min 750 cuin, najlepiej polska. ok 400 gr puchu. To wszystko

Neno
18.12.2013, 04:02
KAMYK: Panyam 450 jest luźniejszym śpiworem 80vs77cm w barkach, dla wyższego osobnika 190vs185cm. Większa komora wymusiła dla zachowania zbliżonej temperatury dołożenie 50g puchu. O tyle różni się waga. Cena już o 140zł (112zł po rabacie). Oczywiście na tym nie kończą się różnice - LL400 nie posiada np ściągacza przy szyi, który jest nieodzowny przy ujemnych temperaturach, poprawia znacząco termikę. Dla niektórych już sam inny kolor będzie miał znaczenie ;)

Jeśli nie będziesz sypiał przy granicznych dla tych śpiworów, ujemnych temp. to brałbym LL400, dosypując ew. te 50g puchu (różnica w cenie wyjdzie wtedy 72zł. na korzyść LL400. 50g puchu = 50zł - 20% = 40zł dopłaty do ceny). Oczywiście pod warunkiem, że mieścisz się w zakładanej wysokości, czyli nie masz więcej niż 185cm wzrostu).

Jest to wszystko jednak mocno uzależnione od cech osobniczych.
Ja w LL400 spałem niedalej jak 2 tyg. temu gdy temp spadły do około -3/-4*C. Spałem tylko w letniej bieliźnie termoaktywnej z długimi rękawami/nogawkami i cienkiej czapce ale ja... łysy jestem ;). Spokojne 10h snu, bez budzenia się. Ciepło, komfortowo.
Kolega w tym czasie spał w drugim namiocie, podobnie ubrany, bez czapki -w skróconym Panyam 600 z dodatkową warstwą puchu i jemy tez było idealnie, pomimo tego, że miał 250g puchu więcej! Także nie ma co uogólniać. Podejrzewam, że w LL400 po prostu by musiał się delikatnie ubrać tej nocy.

Co do spania latem - tak jak pisze Lupus, rozpinasz zamek i robisz sobie ze śpiwora kołderkę. Tak ja sypiam gdy temp. są wyższe niż te 16/20*C. W środku po prostu jest zbyt ciepło. Poniżej 16*C spokojnie mogę już wejść już do środka i spać z zasuniętym w 60-70% zamkiem.

Kiedyś pokusiłem się o taki zapis (dla LL400) i działa on w sumie do dziś:
Noclegi w temp. powyżej 28*C - nago, tylko delikatnie przykryty ( bez przykrycia nie usnę) - warunki: za gorąco !!
w temp. 20-27*C - nago, tylko delikatnie przykryty - warunki: ciepło.
w temp. 12-20*C - nago, w zasuniętym śpiworze - warunki: idealne
w temp. 6-11*C - cienka bielizna termiczna(letnia), zasunięty śpiwór - warunki: idealnie
w temp 0- 5*C - bielizna zimowa, skarpety, zasunięty śpiwór - warunki: idealne
w temp. -4 - 0*C - bielizna zimowa, skarpety, zasunięty śpiwór, kaptur ściśnięty tak, że wystawał tylko nos do oddychania - warunki: spałem, nie zmarzłem, problemów z zasypianiem nie odnotowano, rano było na tyle ciepło, że nie chciało się ze śpiwora wychodzić.

Pirania
18.12.2013, 09:15
Tak jak wspomniał Lupus nie zabierać na żagle, kajaki, ryby a poza tym idealny. Ważna objętość i masa.

Myślałem o LL400 ale jako, że może mi się zdarzyć spanie w śniegu ( kołnierz) wybrałem model Panyam. Jeśli unikasz takich warunków posłuchaj Neno, chociaż przy tych kwotach parę zł więcej nie robi różnicy, pytanie czy potrzebujesz. Jak zadbasz o śpiwór to będzie służył nawet kilkanaście lat --> 15 lat temu zrobiłem sobie na zamówienie kurtę puchową, 12 komór, temp. - 35, 850 cuin i do dziś działa także te parę zł rozkłada się na lata użytkowania.

Kamyk
18.12.2013, 09:17
Dziekuje serdecznie za pomoc i odpowiedzi. Na szybkosci skladam zamowienie u Ciebie :)

Kamyk

Dunia
19.12.2013, 11:31
Neno-a jaki jest najcieplejszy?
Bo taki chcę kupic a nie mam czasu się wgryzać we wszystkie parametry i analizować ilości miliniewiadomoczego w jednym milimetrze przestrzeni

Neno
19.12.2013, 12:33
Dunia, te najcieplejsze są duże i drogie. Niekoniecznie może Ci na takim zależeć...
Napisz do czego ma służyć, to poszukam czegoś dla Ciebie, jak mniemam zmarźlaka ;)
Koledzy na Forum tez pewnie swoje typy podpowiedzą.

Dunia
19.12.2013, 12:38
Hm.. na Broad Peak w zimie się nie wybieram.
Chciałabym taki co na moto bez problemu się zmieści a zapewnia komfort cieplny do minus 5 -10 st.:)

Pirania
19.12.2013, 15:25
Dunia,
jeśli ten przedział temp to myślę, że warto się zastanowić nad:
1. Panyam 450 graniczna temp. > -7, 830g, worek po spakowaniu 6,6l, ale w rzeczywistości wydaję być mniejszy. Myślę, że pewny komfort będzie przy temp ok. 0 > -2. Jutro będę testować w namiocie w Będkowskiej u Brandysa.
Jeśli chcesz jest to do obejrzenia w Krakowie, okolice Kapelanki.

2. Panyam 600 graniczna > -14, 990g, worek 8,2l. Tutaj pewnie komfort przy > -10.

Różnica w cenie mała 150 - % rabat od Neno. ;)

Neno co sądzisz?

Lupus
19.12.2013, 18:25
Nie wiem co cumul robi, ale jak jest taki elastyczny to dobra była by 400, 900+cuin. Taki uniwersalny i ciepły. Ja mam "kilówkę" Pajaka co nam ją na Aurorę robił to właśnie 950cuin, 95/5, 400 g puchu, spaliśmy przy -20, było ok. Dunia nie jest centusiem, doceni jakość ;)

Dunia
19.12.2013, 20:35
No pewnie, że docenię wprawdzie nie wiem co to jest ten 900+cuin i nawet nie chcę wiedzieć byle ciepły, lekki i na moto dał się przytroczyć:)

Lupus
19.12.2013, 22:20
ok, jak chcesz to załatwię ci to od Pajaka, ale być może cumulus będzie tańszy?

Neno
20.12.2013, 04:34
Jeśli na minus 10 (-10*C) to tylko Panyam 600 i w górę.
Ja bym się jeszcze zastanowił nawet nad przycięciem takiego śpiwora o jeden a może nawet dwa segmenty (zależnie od wzrostu) - wtedy realna temp. komfortu wzrasta i albo jest Ci cieplej albo...możesz zaryzykować skróconego Panyam 450 ;)
Tyle, że rabat mniejszy...
Wg mnie, realna temperatura komfortu dla tych śpiworów ( w wersji standardowej, czyli na 195cm) to odpowiednio -10/-4.

Lupus, ja w swojej 400ce nie zaryzykował bym noclegu przy -15, a nie mowa o 20! Szacuneczek!

ltd454
20.12.2013, 08:05
Niektórzy producenci damskie śpiwory robią krótsze i dają więcej wypełnienia w stopach. No i szersze robią "w klacie", że o różowych lamówkach nie wspomnę.

Lupus
20.12.2013, 09:05
Dobrze zrobiona 400tka z 950 czyni cuda. Pajak zrobił nam te śpiworki niejako extra, bo jak wiesz dobry puch jest piekielnie drogi i kiepsko się sprzedaje. Prawdę mówiąc nie wierzyłem że wytrzyma temp "murmańskie" i wziąłem dodatkowo starego puchowego Ajungilaka, ale obawy nie potwierdziły się, co mnie zaskoczyło. Ergo - dobra "kilówka" wiele potrafi. Pajak 950 robi tylko na zamówienie, bo nasz rynek jest cienki, nawet te jego niemieckie wyroby są tzw klasa premium.
Tu jest jego kilówka w wydaniu niemieckim
http://www.yetiworld.com/produkte/schlafsaecke/passion/passion-seven.html
Chwali się że jego patenty na Polskę i okolice są cieplejsze o 3 stopnie (wg nowych norm Euro)
http://www.pajaksport.pl/aspiwory/radical-4z.html
Tutaj śpiwór o którym mówię w wersji soft, tzn puch 750, 950 jest znacznie cieplejsza.
A tu coś specjalnie dla Duni i tych co lubią czytać nie tylko oglądać
http://www.pajaksport.pl//info/pl/puch
i jeszcze cena w De jakby co kto myslał że u nas śpiwory są drogie ;)
https://www.globetrotter.de/shop/yeti-passion-three-132886/
https://www.globetrotter.de/shop/yeti-passion-five-132887/?utm_source=peerius&utm_medium=reco&utm_campaign=product1

Neno
20.12.2013, 10:03
Hmm tak patrzę na nazwę... czyżby to Pajak sprawił, że wyroby firmy Yeti (ze stolicy) na zachodzie zmieniły nazwę ? :) Myślałem, że to zachodnia konkurencja a tu proszę... :D

Co do cen puchu to im lepszy tym droższy - to wiadomo. By zobrazować cenę kwotami... w PLNach średnio do śpiwora z wkładem 500g przy zmianie puchu z 700ki na 850kę musimy dopłacić 200-300zł w zależności od producenta.
Przy tych samych śpiworach ( z wkładem +/-500g) tego lepszego puchu (850ki) potrzeba o ok. 100hg mniej by uzyskać takie same temp. komfortu. Stąd pewnie te temp. o których pisze Lupus. Zakładam, że te 950cui Pajaka nie jest po prostu sztucznie "podkręcone" w laboratorium tylko realny wynik, bo inaczej nie było by opcji spania w takich temperaturach.

P.S. Ja do wczoraj myślałem ,że 850/860 to szczyt możliwości, że już nie ma lepszych...a tu proszę.

Pirania
20.12.2013, 11:50
Z takich przyziemnych i lokalnych firmy to w Krakowie mamy http://www.eksplo.com.pl/pl/spiwory-puchowe

Robią co człek zechce na zamówienie, można pomacać materiał przed wyborem, zamówić dodatkowe kieszonki, komory etc. Firma mało znana, mam od nich wspomnianą kurtę ( 15 lat) i wciąż działa.

Lupus
20.12.2013, 14:15
Pajak ma problem z tym że chce być uczciwy i podaje temp w nowych normach euro (tam gdzieś są na to namiary) a wielu wymyśla sobie normy, albo podaje stare. Sam byłem świadkiem jak wysyłał te swoje puchy na badania za granice, gość nie bardzo może kręcić żeby utrzymać się na rynku premium. Robią też coś dla japońców (kurtki) i brytoli (Rab). To cholernie trudny rynek i trudno walczyć z chińczykami, którzy pakują pocięte kacze pióra i puszczają za bezcen. Generalnie jesteśmy w tej uprzywilejowanej sytuacji że mamy najlepszy na świecie puch i dobre do niego dojście. Tak że każda firma która produkuje najwyższej klasy sprzęt musi zahaczyć o Polskę ;) Tyle że uszyte w polsce bambetle za granicą zmieniają nazwę i cenę.

mygosia
20.12.2013, 14:40
Ja mam Radical 1Z Pajaka.

zauważcie, że Pajak podaje inny komfort cieplny dla kobiet i dla mężczyzn [organizm kobiety zaczyna walczyć o przetrwanie [czyli uruchamia się termogeneza - dla nas objawiająca się głównie uczuciem zimna i potem cała kaskadą reakcji organizmu] w temp 6 stopni wyższej, niż u mężczyzn].

Sądzę, że zakresy temeparatur Pajaka są rzeczywiście rzetelne.
Do 5-6 stopni spało się ok.
Gdy był przymrozek, to potrzebowałam czapki i dodatkowego okrycia kurtką, chociaż i tak najbardziej... w kość mi dawały kości ;)

Śpiwór spisał się jak należy - tak po prostu :)

Neno
23.12.2013, 11:15
Osoby zdecydowane na Cumulusa proszę o kontakt na PW lub najlepiej e-mail:
z_namiotem@przezswiat kropka pl

Będę wysyłał instrukcje dalszego "działania".

kali
19.01.2014, 18:01
No hej !
Czy akcja jeszcze aktualna? Byłbym zainteresowany jednym lub dwoma śpiworkami.
Pozdrawiam

Neno
20.01.2014, 08:52
Tak, zapraszam na PW/e-mail.

Jednocześnie, po krótkiej rozmowie z firmą Cumulus, mogę wydłużyć termin zimowej akcji do 10 lutego.

Neno
16.03.2014, 20:32
Kolejne zamówienie grupowe pewnie gdzieś za rok.
Na razie można składać zamówienia indywidualne, z rabatem około 6-12% (wycena indywidualna, zależna od tego czy śpiwór robiony pod specjalne zamówienie czy produkcja seryjna).
Pytania na PW a najlepiej na z_namiotem(at)przezswiat.eu

jorge
17.03.2014, 00:18
Hej. A możecie mnie oświecić z tym yeti.de i yeti.pl - to to samo? Pytanie 2 - jak z jakością cumulusa ?

Neno
17.03.2014, 02:40
Yeti.pl - to warszawska Yeti.
Yedi.de - to jak się nie mylę Pajak.

Cumulus - jakość bez zastrzeżeń, przynajmniej nikt mi się nie skarżył a i ja nie narzekam. Najstarszy śpiwór od nich niedługo będzie miał 3 urodziny - więc nie za dużo ale coś tam już czasu upłynęło, ileś tam nocek razem spędziliśmy (ponad 100).

Lupus
17.03.2014, 08:47
http://www.yetiworld.com/produkte/schlafsaecke.html tu Yeti niemieckie
https://www.yeti.com.pl/pl/spiwory-kurtki-kamizelki-puchowe/details/39/12/puchowe-%C5%9Bpiwory-turystyczne/%C5%9Apiw%C3%B3r-puchowy-%3Cbr-/%3Egt-ii-900 Tutaj polskie. Puch z tego samego źródła, aczkolwiek wykon i materiały niemieckie póki co lepsze, cena również ;)

jorge
20.03.2014, 10:01
http://www.yetiworld.com/produkte/schlafsaecke.html tu Yeti niemieckie
https://www.yeti.com.pl/pl/spiwory-kurtki-kamizelki-puchowe/details/39/12/puchowe-%C5%9Bpiwory-turystyczne/%C5%9Apiw%C3%B3r-puchowy-%3Cbr-/%3Egt-ii-900 Tutaj polskie. Puch z tego samego źródła, aczkolwiek wykon i materiały niemieckie póki co lepsze, cena również ;)

Pacz Pan - ciekawe kto komu nazwę podwędził :). A chyba Polska spółka już jest w jakimś przymierzu z markami z UK.

roku
20.01.2015, 11:29
Witam

Czy ktoś może teraz będzie zamawiał śpiwór z Cumulusa?
chetnie sie dolacze do zbiorowego zamowienia
jak cos prosze o kontakt na roku@op.pl

Miras Sc
20.01.2015, 19:05
Jest na forum taki zwyczaj, że tu się witamy:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=69

A potem to już z górki ;)

NUROFEN
20.01.2015, 19:47
A moze jest ktos chetny na nowy spiwor o temp komf -25C z puchu 850 cuin ?

Mam ROBERTSA model VOYAGER

Boski-Kolasek
20.01.2015, 22:49
Ile za Robertsa?

NUROFEN
20.01.2015, 23:18
1900 zl.

Dalem 2350 za spiwor plus dopinany zintegrowany ze spiworem wodoodporny kokon z Pertex endurance

Znawcy tematu będą wiedzieli o co kaman.
Ma maile typu "dam tysiaka " nie odpisuje ;-)
Zapraszam do siebie. ..puch jest NOWY i wisi pod sufitem w stanie rozprezonym.
Niestety bol kolan i wizyta u ortopedy przekreslaja hardcorowe gorskie plany....narty itp.

Mirmil
21.01.2015, 01:04
@Adasko

Oglos ten spiwor na gieldzie, a nie troluj w tym watku

QrczaQ
21.01.2015, 12:42
Jak szukalem swpiwora to bylem pozytywnie zaskoczony jakoscia polskich gési.
Polski Puch (http://outdoormagazyn.pl/2013/05/cudze-chwalicie-swego-nie-znacie-polskie-marki-outdoorowe-czesc-ii/)
Rozwazalem Roberts, Yeti, Eksplo, Cumulus, Pajak i Malachowski.

Wybor padl na Cumulus 300 tylko ze zwgledu na dostepnosc. Kupilem w sklepie w Pradze zeby stymulowac export ;-)

Jest super maly i spisywal sie doskonale w zimie w Maroku ~3C w nocy.

Nie lubie natomiast, ze przy zapinaniu suwaka, klinuje material (lapie material w zamek). Za te pieniadze to juz powinni ogarnac.

NUROFEN
21.01.2015, 15:15
Szanuję zasady Forum dlatego wsio jest w dziale sprzedam
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22902

Sorry za zamieszanie :bow:

NUROFEN
21.01.2015, 17:06
Tak już jest z Cumulusem ze materiał się wcina....
Cena Czyni Cuda