PDA

View Full Version : przewody zap³onowe


Wójcik
06.05.2013, 10:10
Mam pytanie(mo¿e g³upie) ;-) a mianowicie: czy w AT przewód i fajka to 2 ró¿ne elementy? Odkry³em wczoraj, ¿e jeden przewód nie stanowi ca³o¶ci z fajk±. Sprawdza³em w innych i trzymaj± siê razem, jednak na wszelki wypadek nie sprawdza³em tego u¿ywaj±c wiêkszej si³y... Zacz±³em szukaæ przewodów bo stwierdzi³em, ¿e jak tak to wygl±da to mo¿e warto wymieniæ, ale podobno pozostaje zakup orygina³ów... A Pan z hondy poinformowa³ mnie, i¿ taka przyjemno¶æ kosztuje ponad 800z³, ale wspomnia³, ¿e przewody kosztuj± oko³o 300z³ a komplet ponad 800z³.Tyle, ¿e jako¶ nie mog³em siê z nim dogadaæ co jest przewodem a co kompletem... Zrozumia³em, ¿e fajki s± osobno i przewody osobno. Szczerze mówi±c taki uk³ad mi pasuje... W manualu te¿ nie znalaz³em odpowiedzi na to pytanie (ale manual jest po niemiecku a na obrazku nie widac) Na wszelki wypadek wolê siê upewniæ. Wiêc jak? Przewód i fajka to jeden element czy dwa?

krzysiek_m
06.05.2013, 13:23
http://czescihonda.motorista.pl/szukaj/model,1,1990,XRV750L,15114,

Chyba zale¿y który przewód...

Co do pana... Zale¿y gdzie pyta³e¶. Je¿eli w Intermotors w Rumii to siê nie dziwiê.
Nie ogarniaj± za bardzo hondowych czê¶ci zamiennych, nie za bardzo wiedz± co z której strony motocykla jest itp ;-).
Albo im poka¿esz palcem na monitorze co ma byæ, albo podasz im numer czê¶ci - wtedy miód-malina.

Wójcik
06.05.2013, 22:05
juz problem rozstrzygniety ;-) ten jeden na pewno sklada sie z 2 czesci. udalo sie wkrecic ;-)

Tymon
11.06.2017, 12:28
Sorry za odkopywanie starego w±tku - nie chcialem pisac nowego.

Zdaje mi sie, ¿e mam gdzies przebicie na przewodach zap³onowych i tak my¶le sobie czy ich nie wymienic (maja juz 17lat, a tu w Irlandii wilgoc i deszcze).

Problem w tym, ¿e po wpisaniu w wyszukiwarke "Przewody zaplonowe Honda XRV750" brak wynikow - mozna gdzies kupiæ (po za Hond±) przewody w calo¶ci?

Czy mo¿e ¼le szukam? (jest jaka¶ inna nazwa tych przeowdów?)

S³awekk
11.06.2017, 14:45
tak najpro¶ciej


1). mo¿na odpaliæ motocykl w nocy i zobaczyæ czy iskra gdzie¶ nie przeskakuje. Najlepiej ze ¶ci±gniêtym zbiornikiem paliwa.

2). mo¿na wykrêciæ fajki i na przewody za³o¿yæ dodatkowa os³onê. Fajki siê wykrêcaj±. Pierwszy raz idzie to mizernie, bo z tego co pamiêtam, ³±czenia mog± byæ zalane czym¶ w rodzaju sylikonu.

3). mo¿na kupiæ za niedu¿e pieni±dze cewki z przewodami.

Z cewek nigdy nie wykrêca³em przewodów. Wymienia³em w swojej 07 same fajki - kupi³em od RAMBO

Je¶li siê da wykrêciæ przewody wysokiego napiêcia z cewek, to prawdopodobnie mo¿na taki przewód kupiæ w sklepie motoryzacyjnym na metry i dorobiæ.

to takie moje przemy¶lenia, ale mo¿e kto¶ ju¿ ogarnia³ temat :)

matata
12.06.2017, 08:14
Jestem ¶wie¿o po wymianie przewodów WN i fajek w 07a. Przewód silikonowy Beru. Potrzeba tego ok 125cm. Fajki nowe NGK. Przy cewce po odkrêceniu kapturka przewód wyszed³ bez problemu. Nadziany by³ na co¶ co przypomina gwó¼d¼. W fajce jest wkrêcany. Przy cewce dodatkowo doszczelni³em dirko.

wys³ane ze starej nokii