PDA

View Full Version : Jadem do cioci


ramoneza
28.04.2013, 21:25
Z racji że 1maja za progiem ,planów brak ,to spontanicznie 30 .04 po południu jadę z Gubina w okolicę Dobiegniewa koło Gorzowa.Trasa z Gubin - Łagów Lubuski -Skwierzyna -Drezdenko -Dobiegniew jadę offem
Trasa nie jest sztywna ,jak ktoś chce może się na jakiś odcinek dołączyć jadę na kreskę sam ,tak że mile bym widział jakieś towarzystwo
Zabieram namiot ,tak że jedną lub dwie nocki planuję spędzić w plenerze ,może długość trasy nie powala ,ale na bezrybiu i rak rybą
Atak na marginesie moja rodzicielka pochodzi z tamtych stron więc po 44letnim żywocie na tym ziemskim padole trzeba zobaczyć gdzie sięgają korzenie me.:D
A może w tamtych okolicach mieszka ktoś kto mnie oprowadzi po tamtych okolicach?

Dubel
29.04.2013, 06:56
Chętnie bym Cię oprowadził ale daleko od rodzinnej miejscowości aktualnie zamieszkuje. Warto na pewno odwiedzić Drawno, Notecki Park Narodowy, Pałac Mierzęcin. W okolicach masz mnustwo lasów, dróg leśnych, rzek i jezior więc nudzić się nie powinieneś. Jest dość fajne spore jeziorko o nazwie Lubiewo, w koło którego można pobawić się fajnie w terenie. Trasa lasami z Dobiegniewa na Mierzencin, Podlesiec,Kosin,Drezdenko. Ogólnie tereny w okół Dobiegniewa , Krzyża , Człopy polecam.
Pozdro

ramoneza
29.04.2013, 08:08
dubel dzięki ,o jeziorku Lubiewo opowiadała mi mama a pałac w Mierzęcinie też mam zamiar obejrzeć,ogólnie słyszałem że okolice są warte pojeżdżenia

Dubel
29.04.2013, 08:19
Nie zapomnij o rzece Drawie :)
Jezioro w Drawnie :)
Fajne jeziorko w okolicach Dobiegniewa to Hrapów i Derkacze gdzie uczą się co roku studenci Archeologi z Krakowa.

plakiet
29.04.2013, 08:46
Po drodze masz bardzo fajną (legalną) drogę Sieraków-Miały lasem. Latem zawsze jest tam dość głęboki piach - bardzo lubiłem nią jeździć :)

W trójkącie Skwierzyna-Oborniki-Wieleń znajdziesz jeszcze kilka takich. Zresztą nawet tymi asfaltowymi przyjemnie się jeździ bo to wszystko w lesie.

danek-dr
29.04.2013, 19:44
Notecki Park Narodowy
Puszcza Notecka, jeśli to miałeś na myśli nie jest P.N. i raczej nie będzie. Chyba że chodziło o Drawieński PN ale to dalej na pn.
Mam te tereny dość dobrze spenetrowane. Jeśli mogę coś doradzić to z Łagowa leć prosto na pn do jezior Buszno, Buszenko. Tam jest najwyższe wzniesienie w Lubuskiem ,góra Bukowiec. Da się wjechać moto. Sporo dobrych szutrów ale i gorszych też. Teren fajnie pagórkowaty. Potem na Bledzew ,można wzdłuz rzeki Obry. W Starym Dworku są północne umocnienia MRU. Powysadzane bunkry, most obrotowy itp. Przez Skwierzynę na drugą stronę Warty wbijasz się w Puszczę Notecką. Szutrówek opór we wszystkie strony. Płasko. Przy drodze 160 Międzychód-Drezdenko i wzdłuż niej teren bardziej pagórkowaty. Z Drezdenka do Dobiegniewa fajne lasy.

Dubel
29.04.2013, 19:54
Tak to miałem na myśli :)
Z drezdenka można lecieć nad Lubiewo a później lasami na Podlesiec, Mierzęcin i Dobiegniew
Pozdro

ramoneza
29.04.2013, 21:26
Dzieki pany za wskazówki ,jutro ok. 15.00 wyruszam, kierunek Łagów Lub. tam nocleg i nazajutrz dzida na Sarbinowo [miejsce narodzin rodzicielki] ,oczywiście nie te nad Bałtykiem ,potem Dobiegniew [ciocia]potem na zamek w Mierzęcinie, podobno pracuje tam mój wujek ,ale jako kto ...?:eek: .Z racji tego że mieszkam chyba w najbardziej zalesionym rejonie Polski to jazda lasami nie jest mi obca dlatego będę pruł głównie właśnie lasami ,wiem że to nie każdemu się podoba ,ale co mi tam .
Nikt nie ma chęci ze mną śmignąć ??? :mad: ,zapraszam

Dubel
30.04.2013, 07:13
Chętnie bym polatał i pokazał te okolice osobiście a znam je dobrze ale jestem jakieś 1600km od rodzinnej miejscowości
Pozdro

ramoneza
01.05.2013, 21:58
Oj ,piękne tereny macie tam w okolicach Drezdenka i Dobiegniewa w tamtą stronę jazda non top bez asfaltu noc w szczerym lesie w namiocie, w okolicach Łagowa,trochę się bałem żeby mnie wilcy nie zjedli ;)
Może to nie jest w ok ale przejechałem w poprzek Puszczę Notecką warto nawet jeśli przyjdzie mandat.
Wycieczka się udała, aaa polecam jeszcze pałac w Mierzęcinie coś pięknego,obiekt super odrestaurowany,ogrody cudne ,warto zwiedzić.

Dubel
02.05.2013, 08:32
Oj ,piękne tereny macie tam w okolicach Drezdenka i Dobiegniewa w tamtą stronę jazda non top bez asfaltu noc w szczerym lesie w namiocie, w okolicach Łagowa,trochę się bałem żeby mnie wilcy nie zjedli ;)
Może to nie jest w ok ale przejechałem w poprzek Puszczę Notecką warto nawet jeśli przyjdzie mandat.
Wycieczka się udała, aaa polecam jeszcze pałac w Mierzęcinie coś pięknego,obiekt super odrestaurowany,ogrody cudne ,warto zwiedzić.


Wiemy Wiemy :Thumbs_Up::D

danek-dr
05.05.2013, 12:33
W puszczy noteckiej Od kilku lat jest prowadzona akcja powrotu wilka w te rejony właśnie. Robi to zdaje się wydział Akademii Rolniczej z Poznania.
Sporo sztuk przechadza się właśnie to drogą wsh-zach. Ale wiadomo spotkać się nie da.