PDA

View Full Version : Brak iskry... Pomocy!


Krzysiek009
21.04.2013, 21:04
Witam wszystkich. Posiadam AT RD03 z 1988r. po odpaleniu i przejechaniu 50m. obrotomierz spadł na 0 silnik dalej pracował i po 5 sekundach silnik zgasł. Sprawdziłem iskre , na pierwszym cylindrze nie ma , na drugim natomiast jest nie wiem co mam robic prosze o pomoc.:bow::at::mur: dodam ze dzien wczesniej jezdzilem normalnie. bez zadnych problemow. zamienialem moduły i dalej brak iskry na pierwszym cylindrze na drugim jest. i nie wiem czego to wina. dodam jeszcze ze ruszalem kostka od modułów i tez nic...

Misza
21.04.2013, 21:06
Zacznij od sprawdzenia ładowania a potem jeśli jest ok to przełóż moduły miejscami :)

Kazmir
21.04.2013, 21:36
Wygląda na typową przypadłość trójek. Uszkodzenie modułu przy wtyczce. Zdejmij kanapę i poruszaj delikatnie wtyczką przy module.
Jak masz ochotę to przeczytaj o sposobie zapobiegania tej usterce:
http://faq.africatwin.com.pl/index.php/Usprawniona_Honda_XRV750_Africa_Twin_-_Tekst_Kazmira_ze_%C5%9Awiata_Motocykli_%3F/2008

Dzieju
22.04.2013, 09:14
Poprzeczka nie zaszkodzi choć tak naprawdę siedzenie nie ma szans dotknąć modułów jedynie może dotykać regulatora i to tak że mu nic nie robi.

Andryś
15.10.2013, 10:21
Podbiję trochę temat. W mojej RD03 ostatnio też pojawił się problem z iskrę na przednim cylindrze i to tylko lewą. Po sprawdzeniu wyszło że cewka jest wporządku. Czy jest możliwe że po uszkodzeniu modułu będzie brak iskry tylko na jednej cewce? Czy te przewody nie mają wspólnego wyjścia? Czy iskra na garze jest na obu świecach w tym samym momencie? Nie będę nadmieniał, że po szaleństwach na poligonie nawaliła podczas powrotu do domku kawałek za Toruniem:( Poraz drugi w życiu musiałem kombinować powrót do domu:(

next22
15.10.2013, 22:45
1- obie iskry w jednym garze muszą być razem jeśli padła jedna "iskra " motorek powinien pracować normalnie
2- każda świeczka ma swoje wyjście z modułu i wewnątrz modułu swój własny kondensator
Jak ktoś pisał to pewnie kostka modułu a dokładniej popękane luty pinów wewnątrz modułu
temat do naprawienia