PDA

View Full Version : Albania na 2 tygodnie [czerwiec 2013]


mikelos
16.04.2013, 21:02
Cześć
Zabieram się za planowanie wyjazdu, tym razem celem jest Albania. Pierwotnie myślałem by pojechać tam z moim wspaniałym kumplem (luki.gd) ale niestety rehabilitacja złamanej (dwukrotnie !) nogi przebiega powoli i ten sezon turystyczny spędzimy w "separacji" :(

Zgrubne założenia:
- Termin od 8 do 22/23 czerwca (+/- 1-2 dni mogę rozciągnąć ale raczej nie więcej)
- Spokojny dojazd 4-5 dni (Słowacja, Węgry, Chorwacja, Bośnia/Hercegowina, Czarnogóra)
- Szwendanie się szutrami Albanii - max 6-7 dni
- Powrót "na szybko" przez Chorwację/Austrię autostradami 3 dni ale opcją jest też powrót przez Rumunię - kwestia czasu i preferencji.

Jazda w stylu 140 km/h po autostradzie przez 12 godzin - zdecydowanie odpada. Dzienne przeloty na dojeździe - 400-500 km, tak by był czas na fotki i rozprostowanie nóg w ciekawszych miejscach. Na miejscu w Albanii przeloty rzędu 100>300 km, chce nacieszyć oczy krajobrazami, zwiedzanie zabytków i foto - jak najbardziej mile widziane.

Wyjazd jest w stylu leśnych dziadów, czyli spanie w namiocie, żarcie w przydrożnych spelunach i tanie wino na kolację kupione u chłopa. Spanie w hotelach tylko w sytuacji awaryjnej (mega ulewa, ciężka sra...a, itd).

Kogo szukam ? Jakiegoś spokojnego gościa, któremu pasuje taki styl podróżowania, tutaj nasze poprzednie wyjazdy:
Krym i Rumunia 2011 http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11703
Turcja i Gruzja 2012 http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14980

Ps. Będę na IZImeetingu, więc jest szansa na pogadanie.

Sylwek bbi
18.04.2013, 20:59
Plan i założenia super.Gdzieś w tym czasie też tam się będziemy kręcić:Thumbs_Up:

ELvIS2704
19.04.2013, 07:29
Witaj kolego, ile mniej wiecej kasy trzeba szykować na taki wypad?:)

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

jumajkel
19.04.2013, 09:28
Witam. Mam pytanie na jakich oponach planujesz jechać? Wyjazd raczej bez kufrów?
Plan i termin całkiem niezły. Nawet malowanie Afri mam takie samo jak twój kumpel:D. Jednak wiele spraw mi się pokomplikowało ale jak mi się wszystko uda ogarnąć to kto wie. Pozdrawiam

mikelos
19.04.2013, 12:04
Witam. Mam pytanie na jakich oponach planujesz jechać? Wyjazd raczej bez kufrów?
Plan i termin całkiem niezły. Nawet malowanie Afri mam takie samo jak twój kumpel:D. Jednak wiele spraw mi się pokomplikowało ale jak mi się wszystko uda ogarnąć to kto wie. Pozdrawiam


Cześć
Oponki to świeże Heidenau K60 Scout, kufry (jak widać w dziale sprzedam) nie jadą ze mną, przekonałem się do Rogala (lekko, wąsko i przyjemnie) ;)

mikelos
19.04.2013, 12:08
Witaj kolego, ile mniej wiecej kasy trzeba szykować na taki wypad?:)

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Wstępnie liczę że w 3000 PLN się zmieszczę (+/- 500 PLN).

Faraon
22.04.2013, 15:30
Cześć Mikelos
puściłem Ci wiadomość na priva, pozdrawiam