PDA

View Full Version : Nolan N43E air


Rychu72
03.04.2013, 14:12
Chodzi mi po głowie jakiś berecik na gorące klimaty.
Mam Horneta, ale za bardzo zabudowany. Nolan szczękowy wygodny, ale za bardzo rzuca głową przy jeździe z podniesioną szczęką.

Jak ktoś ma doświadczenie z tego typu kaskami to pisać za i przeciw.

O taki :

MarekM
03.04.2013, 14:18
Używam wersji bez pałąka pod szczęką - na skuterze i na moto w lecie (raczej wkoło komina).

Wygodny, duża szyba, praktyczna blenda. Jestem zadowolony.

CeloFan
03.04.2013, 14:22
:Thumbs_Up:
Poleciłem taki kask koleżance. Jest jak klocki lego. Można zrobić z niego wszelkie kombinacje i ma wszystko co kask mieć może.
O wygodzie i "nagłośnieniu" nie piszę bo nie mam doświadczenia ale właścicielka jest zadowolona.

madafakinges
03.04.2013, 14:24
Sam chciałem kupić takiego.
W ostatnim motocyklu był test długodystansowy. Raczej średnia ocena, blenda rysuje się ocierając przy wsuwaniu / wysuwaniu, szcęka taka se, ogólnie trochę mnie zraziło...
http://allegro.pl/kask-scorpion-exo-300-air-czarny-mat-r-l-i3076099531.html

może warto dołożyć...

matjas
03.04.2013, 14:39
no wygląda na tradycyjnego włocha z opisów - pomysł fajny i design też ale wykonanie takiese....
Nolany słynęły onegdaj również z gównianego pinlocka, który rysował i siebie i szybę, nieszczelności między szybą a kaskiem i szybą a pinlockiem... totalna lipa. W deszczu masz wodę cieknącą po szybie i wpadającą między szybkę a pinlock. Typowy Italian Style...
wszystkie możliwe kombinacje też tak nie do końca bo z daszkiem i szybką /a'la Hornet czy Uvex Enduro/nie polatasz.
teraz jest już N44 i może cokolwiek poprawili z blendą na przykład. sam teraz szukam kasku trochę bardziej ON i również patrzyłem na N44 ale nie przekonuje mnie ta wielka szyba za samą brodę. dodatkowo koszt jej wymiany nie będzie mały + noszę okulary więc jednak będzie jakaś szczęka.

matjas

Rychu72
03.04.2013, 14:39
Coś takiego znalazłem i Nolan nie jest taki zły
http://www.nolan.it/images/rinocoscimenti/N43AIR_TESTINMOTO_EN.pdf

mygosia
03.04.2013, 16:18
Nolany słynęły onegdaj również z gównianego pinlocka, który rysował i siebie i szybę, nieszczelności między szybą a kaskiem i szybą a pinlockiem... totalna lipa
Problem ten rozwiązuje pinlock z silikonowymi uszczelkami - polecam od razu w taki zainwestować [bo pinlock i tak nie jest w zestawie].

Moja opinia:

Zalety:
- lekki
- duża szyba
- szybka pinlocka - czyli antifog
- blenda

Wady
- głośny - od dołu, w okolicy brody jest właściwie otwarty i mam wrażenie, że duża powierzchnia twardej, nie pokrytej przez miękki materiał szyby dodatkowo rezonuje i odgłos mojego tłumika była dla mnie nie do zniesienia :/
- przewiewny - zaleta w mieście, ogromna wada w trasie. Też wszystko przez tą przestrzeń w okolicach brody :/ Pizga strasznie.
- czasem zacina się mechanizm otwierania górnego wywietrznika
- sprawia wrażenie mało solidnego - trzeszczy, gnie się.

Na pyrkanie po mieście jest ok.
Gdzieś dalej - niekoniecznie.

MarekM
03.04.2013, 16:22
Swojego używam kilka lat. Na blendzie nie mam żadnych rys.

Pewnie robię coś nie tak ;)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

KML
03.04.2013, 18:21
Przymierzałem , dla mnie ta szczęka jakoś za blisko mordy była i dziwnie się czułem ,na ten sezon kupiłem na skuter szczękowego N90 , ale namawiam na ten kask powyżej swoja Kobitę , zobaczymy może na najbliższym bajzlu jej kupię .

Rychu72
03.04.2013, 19:43
No i mam :dizzy::dizzy::dizzy:

Zacząłem zerkać na N44, tyle że to nowość i opinii praktycznie brak.

igi
03.04.2013, 20:04
Sam chciałeś

lord
17.01.2017, 22:39
Odgrzeję temat, ktoś coś pojeździł w N44 (wcześniej N43), opinie o głośności i szczelności? Szukam czegoś do 1000 zł i mogę pogodzić się z jakimiś niedogodnościami ale świadomie.

JarekAT
17.01.2017, 23:46
Jak nie zależy Tobie na daszku tylko na wypinanej szczęce to alternatywą może być Airoh Executive.
Wypinana część szczękowa i wpinana na tył kasku, blenda przeciwsłoneczna, szyba pod pinlocka, podbródek.

trolik1
18.01.2017, 10:43
Odgrzeję temat, ktoś coś pojeździł w N44 (wcześniej N43), opinie o głośności i szczelności? Szukam czegoś do 1000 zł i mogę pogodzić się z jakimiś niedogodnościami ale świadomie.
Wczoraj kupiłem N44 i czekam na lepszą pogodę. Na razie czuję, że zapięcie gniecie mnie w grdykę-coś będę musiał z tym zrobić. Jak pojeżdżę to dam znać.
pozdrawiam trolik

shak
18.01.2017, 11:50
Mam Nolana N43E air z n-com z B4 na zbyciu.

Generalnie kask taki se. Dosyć głośny jak jeździsz bez owiewek na moto tak że trzeba dawać B4 na max aby czegoś posłuchać. Za szybą jest już ok. Wentylacja nawet dobra. Leży wygodnie. Z pinlockiem zero mgły a w deszczu po ok 2 godzinach wszystko suche.
W zestawie dobra blenda i podbródek do wyciszenia.
Generalnie kask bardziej na armaturę.

Jarek
18.01.2017, 17:12
cześć, zapodaj może rozmiar no i oczywizda ile liczysz za niego
pzdr, Jarek