PDA

View Full Version : Kurtka uvex x-plosion airbag.


DwaMariany
11.03.2013, 20:56
Cześć i czołem druzja.
Ciekawią mnie wasze opinie na temat tego wynalazku. Może ktoś ma?
http://moto.allegro.pl/kurtka-uvex-x-plosion-airbag-roz-l-wyprzedaz-i3079216156.html

Balugass
11.03.2013, 21:03
ciekawa sprawa:Thumbs_Up: tylko kiedy poduszka ma się otworzyć po kontakcie z twardym podłożem?? może być już za późno:Sarcastic:

DwaMariany
11.03.2013, 21:07
No teoretycznie po rozstaniu z moto powinna się otworzyć, a jak będę leciał tuż obok to sie nie otworzy?

Gawień
11.03.2013, 21:08
jak widać kurtka ma linkę na dole którą zaczepia się do motocykla i poduszka otwiera się jak "wylatujesz" z siedzenia . Gorzej jak ktoś zapomni odpiąć przed zsiadaniem :>

dreed
11.03.2013, 21:14
Posiada wymienne naboje CO2.. mozliwe, ze da sie to zwinac i uzyc ponownie... Cena super jak na kurtke z takim systemem

PARYS
11.03.2013, 21:25
Ciekawi mnie ergonomia takich poduszek. To na szyję to już gdzieś widziałem w jakichś reklamach / filmikach ale reszty nie. Ciekawe jak to się zachowuje przy upadku, czy nie powoduje niepotrzebnej rotacji, znaczy przewracania się itd. Na asfalcie ślizg chyba najlepszy a koziołkowanie niebezpieczne i turlanie.

spider2you
11.03.2013, 21:44
Poduszki, ale jako kamizelki, widziałem w tamtym sezonie na żużlu w Anglii.
Jak zawodnik wyleciał z moto, to cała kamizelka błyskawicznie się napompowała, a w powtórce biegu miał już jak nową, no chyba, że miał drugą.
Skoro są wymienne naboje, to powinna być kamizelka wielokrotnego użycia.

BartekJ
12.03.2013, 10:55
Jakiś czas temu mogłem tą kurtkę kupić, a wcześniej przejechać się w niej. Zrobiłem może z 500 km i nie pasowała mi. Z powodu tych poduszek, nabojów i innych utensyliów normalnie nie występujących, miałem wrażenie, że jestem ubrany w byle jaki worek, a nie w kurtkę dopasowaną do mnie. Stwierdziłem że tu mnie ciągnie, tam mnie gniecie, kołnierz się zwija, chromolę, nie biorę.

dreed
12.03.2013, 17:21
Bartku mowilem Ci juz, ze Twoje wywody filozoficzne oraz stoicyzm niesamowicie mnie sie podobują :)
Co do kurtki jakby byl moj rozmiar w takiej cenie to bym sie skusil. Cena atrakcyjna jak za kurtke, ktora pelni rowniez funkcje homonta.

BartekJ
15.03.2013, 22:41
Dreed, staram się jak mogę, być Zajebi...cie Wyluzowanym Kwiatem Lotosu..:). Także w pracy zawodowej :)....
A żeby offtopa nie było, to deszcz nie za duży mi się zdarzył podczas jazdy w rzeczonej kurtce. Miałem dość szybko mokre rękawy, chyba trochę za szybko.