PDA

View Full Version : Kurtka - jaki kolor polecacie :)


KubaPOZ
11.03.2013, 18:11
Szanowni koledzy i koleżanki, stoję przed zakupem kurteczki i generalnie mam dylemat co do koloru..
Mam do wyboru jasny popiel (akurat dostępny rozmiar) lub czekać nie wiem ile na czarny.. a mogę się i nie doczekać...
I tu rodzi się mój dylemat.. Sporo ciuchów podróżnych robi się też w jasnych kolorach - odcienie szarości itp. Więc chyba jest tu jakiś sens.

Na pewno w upały jasny kolor jest in plus, ale jak to się ma w podróżach, w planie mam Rosję z namiotem na 4 tygodnie w lecie oraz Mołdawię w Maju . Pozostały czas to małe wypady w obrębie europy środkowej.

Szczególnie interesują mnie opinię ludzi którzy mają lub mieli jasne kurtalki. Bo spodnie raczej ciemne wezme :)

Z góry dziękuje za pomoc.

majki
11.03.2013, 18:15
Mam już drugą kurtkę w kolorze srebrno-szarym, w lecie jest zdecydowanie lepiej, nie nagrzewa się tak jak czarna. Minusem jaśniejszych jest to, że się szybciej brudzą, ale i tak nie kupię czarnej kurtki na moto...ani kasku...ani spodni, buty mogą być czarne. ;)

Benjamin
11.03.2013, 18:18
A może moro?? Warto przybrac bojowe barwy przy dosiadaniu Afry! :D

Acer
11.03.2013, 18:18
ja mam czarną i nie narzekam :)

KubaPOZ
11.03.2013, 18:28
Jak mówiłem szara mogę kupić.. czarna nie wiadomo kiedy będzie.. :) A sezon zaraz się zaczyna..
Brudzą się jakoś mega szybko? trochę przeraża mnie jazda w deszczu i te wszystkie brudne krople z asfaltu na niej..

Pranie częste ma jednak wpływ na membrane goretex ;( tu chyba czarna ma plus.

Dubel
11.03.2013, 18:40
Na czarnej faktycznie trochę mniej widać brudu ale jasna daje naprawdę dużo lepszy komfort w lecie. Ja tak samo jak Majki pnie kupie już czarnej kurtki, kasku itp.
Pozdro

matjas
11.03.2013, 18:49
ja mam już czwarty sezon UvexTransworld w kolorze kawa z mlekiem czy jakoś tak. Nie chcę juz nic innego - nie nagrzewa się a poza tym w ogóle nie widac błota jak przyschnie :D

matjas

malina
11.03.2013, 19:13
Siemanko!

Ja używam od kilku sezonów Halvarssona jasno-szarego. Raz na sezon wypinam z niej membranę oraz wyciągam ochraniacze i pozostawiam do odmoknięcia. Potem przecieram, przepieram i już! Jak ktoś nie jest czyściochem i nie musi wyglądać na codzień jak Olivier Janiak to polecam! Rzeczywiście latem jest lepiej niż w czarnych ciuchach, a po wypięciu membrany jest, jak dla mnie, rewelacja.

Pozdrawiam, malina

Gawień
11.03.2013, 21:15
http://www.emotos.pl/galerie/k/kurtka-vanucci-ventus-ii_5953.jpg

Ja mam taką kurtkę , po raz pierwszy umyłem po całym sezonie (16 tys km) , w lato zdecydowanie lepiej jak jest jasna :) Nie brudzi sie wcale tak strasznie. Warto tylko pamietac zeby miala wypinaną membrane(łatwiej prać - można prać częściej i normalnie w pralce) i warto impregnować dobrym impregnatem .

Pozdrawiam

Mirek Swirek
11.03.2013, 22:15
Róźowy :)
http://www.btosports.com/p/TEKNIC-SEQUOIA-TEXTILE-JACKET

KubaPOZ
11.03.2013, 22:27
Trochę mnie podnieśliście na duchu :) A spodnie też jasne macie do tych kurtali? :)

Dubel
12.03.2013, 08:34
Ja mam jedne piaskowe i trochę za szybko się brudzą w blocie, choć że przy tym stylu jazdy to kolor nie gra roli :D nie mniej tygodniowe błoto łatwiej sie dopiera z ciemnych :D
Pozdro

Michal
12.03.2013, 10:03
Mam jasnego Helda, jasnego HeinGerice i jasne BF.
Brudzą się, ale do zniesienia do ciuchy do jezdzenia a nie do teatru.
Czarnych już nie kupię, chyba, że buty lub rękawice.

Julka
12.03.2013, 18:23
Kuba, jeśli faktycznie głównie nad kolorem się zastanawiasz, to ja jestem zdecydowaną zwolenniczką takiego rozwiązania: http://www.richa.eu/compare/
Przy czym nie ukrywam, chodzi tutaj głównie o widoczność przez innych kierowców. Codziennie rano mijam motocyklistów jadących do pracy - i jest różnica...

Ps. Nie wiem, jak takie kolory sprawdzą się w Rosji...

KubaPOZ
13.03.2013, 14:10
Zakładam kamizelkę odblask szczególnie w mieście :) Wiem, że jest niebezpiecznie :(
Pocieszam się że czarnulka jest wysoka i mnie jakoś tak widac nad autami :)

Tymon
13.03.2013, 15:52
Ciemne kolory są najbardziej uniwersalne, dobrze się prezentują i nie brudzą się (a raczej nie widać na nim zabrudzeń) tak szybko. Niestety w słońcu już nie jest tak wesoło...
Drugą ważną sprawą jest widoczność - pomimo elementów odblaskowych ciemne kolory są słabo widoczne - w szczególności podczas świtu/zmroku jak i przy opadach deszczu...

Sam posiadam ciemną kurtkę ale wiem, że następny zestaw taki już nie będzie...

zielony
13.03.2013, 15:57
Osobiście jeżdżę w ubranku + kask i rękawice prawie rodem z ekipy drogowej, lecz mam to w du... ważne że mnie widać, brudzą się lecz od tego są pralnie.

bliźniak
13.03.2013, 16:06
W NL dominują seledynowe kolory kurtek, również kasków. Widoczność takiego jeźdźca jest znakomita. Jeśli jednak zależy Ci nie tylko i wyłącznie na oczojebności polecam mieszankę białego, czerwonego, pomarańczowego. Sam pomału zrzucam czarne ciuchy na rzecz jasnych. Już mam i w tym sezonie będę testował:

Dubel
13.03.2013, 17:03
No panowie bez przesady biel w naszej blotnej profesji to ju chyba przesada :)
Nigdy nie widomo kiedy to się skręci w krzaki na spontanicznego offa, a po błotku biel nie bedzie zbyt dobrze się prezentować :)
Pozdro

bliźniak
13.03.2013, 17:50
Taka biała, utytłana w błocie będzie wyglądać jeszcze lepiej :D

Lupus
13.03.2013, 17:54
Ja też