PDA

View Full Version : fox v3? suomy mr jump? arai just 1 ?


blackhorse
09.03.2013, 19:23
stanowczo czas na nowy kask, a okazuje sie ze to nie takie proste.
mieszam sie jeszcze pomiedzy
Fox v3
suomy mr jump
i nowość Kask J12 Stamp Black – JUST1 – czarny -http://motorsklep.dirtarena.pl/kaski-ochraniacze/kaski/kaski-just-1/kask-j12-stamp-black-just1-czarny
aviator po przeczytaniu forum juz wykreslony z listy.

bardzo ladnie prosze o porownania, opinie, subiektywne zdanie, wrazenia i wszystko co wyczytacie i wnioski ktore wyciagniecie, o podziele sie widzą :)

majki
09.03.2013, 21:28
A może by tak najpierw dzieńdobry, cześć, cokolwiek o sobie, a nie od razu ze sprawą... :Thumbs_Down:

A czym się różni ten Just1 od Aviatora? Przeca to jest kopia i do tego kosztuje tyle samo...

Mirek Swirek
10.03.2013, 04:47
Blackhorse, codzien piszesz tak na odpi...dol, czy lekcewazysz nas?
Co do dalszej czesci Twego slowa, to powiedz cos o sobie. Nie wiemy jak mamy Tobie pomoc.
Bardzo ladne poproszenie... Daj cos z siebie.

blackhorse
10.03.2013, 14:27
witam wszystkich bardzo serdecznie w niedziele zimne popoludnie, czesto czytam rózne fora, i szukajac czegos cenie sobie porzadny tytuł i pisanie na temat, a nie miliony watkow w ktorych moze jest zawarte cos co by mnie interesowalo ale trzeba by przeczytac wszystkie od deski do deski- jako stali bywalce tego forum- zdajecie sobie sprawe ze jest to ciezka robota na miesiac czasu. dlatego skierowalem sie do was z precyzyjnym pytaniem, bez zbednych opowiesci w kolo, za to dostalem namiastke trollingu.
super, jednak bym prosil o pomoc w temacie, a nie szukanie dziury w całym.

Wegrzyn
10.03.2013, 14:31
Chłopakom po prostu chodzi o to, że należy się przywitać. Najlepiej tu:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=69&page=408&highlight=powitalnia

Później jeśli ktoś będzie miał taki kask, to z chęcią Ci pomoże :Thumbs_Up:

Mirek Swirek
10.03.2013, 14:43
Klasa.
Mam Foxa V3. W zasadzie na ten sezon. Jechałem w nim chwile, wiele nie opowiem. W porównaniu do Tour x, czy Horneta różnica jest jedynie w tym, że zapięcie na DD jest zamontowane w kasku głębiej, można je lekko przesunąć, bo uwiera w grdyke. Ciężko się go zakłada w porównaniu do powyższych, ale na głowie leży doskonale. Rozmiar odpowiedni, ale nie ma szans by zdjąc kask bez calkowitego rozpięcia DD co uważam za nieporozumienie. Zazwyczaj luzowałem pasek i kask zdjęty.
Wentylacja wystarczająca, dach duży, lekki. Na moje potrzeby wystarczy. Czy kupił bym go jeszcze raz? Odpowiem po sezonie.

majki
10.03.2013, 17:03
witam wszystkich bardzo serdecznie w niedziele zimne popoludnie, czesto czytam rózne fora, i szukajac czegos cenie sobie porzadny tytuł i pisanie na temat, a nie miliony watkow w ktorych moze jest zawarte cos co by mnie interesowalo ale trzeba by przeczytac wszystkie od deski do deski- jako stali bywalce tego forum- zdajecie sobie sprawe ze jest to ciezka robota na miesiac czasu. dlatego skierowalem sie do was z precyzyjnym pytaniem, bez zbednych opowiesci w kolo, za to dostalem namiastke trollingu.
super, jednak bym prosil o pomoc w temacie, a nie szukanie dziury w całym.
Aha, czyli wpadłeś na chwilę m.in. na to forum, potrzebujesz czegoś i tyle...wybacz, ale to nie jest sklep gdzie ktoś przychodzi zapytać o towar, tylko internetowa społeczność.

Co do precyzyjności tematu, to nie znalazłem kasku Arai Just 1...

Do tego wybrałeś dość mało popularne modele w rozstrzale cenowym od 1200 do ponad 2kpln...nie określiłeś czego oczekujesz od kasku, ani do czego będziesz go wykorzystywał, ani dlaczego akurat te modele. W tej kasie jest akurat spooory wybór...

blackhorse
10.03.2013, 21:10
Mirek Swirek- dziekuje bardzo za odpowiedz.
majki- szkoda ze masz nastawienie - z gruntu trzeba komus pokazac ze jestes tutaj starym wyjadaczem, i lamerow trzeba zjechac, niezaleznie od tego czy wpadlem tu na chwile czy zabawie na dluzej, rozpoczynam jakas dyskusje, ktora moze pomoze mi, a moze komus kto kiedys znajdzie ten watek, -tylko z gruntu te osoby przepraszam ze opocz informacji ktore chca przeczytac beda jeszcze dodatkowo musieli przebrnac przez bezsensowne dyskusje niezwiazane z tematem powstałe ze strony osob jak juz wczesniej pisalem- szukajacych dziury w calym.
Jedze w zawodach cross coautry i motocross, szukam kasku z wyzszej połki,
zainteresował mnie shoei- ale po przymiarce s lekka załamka- bardzo cizko sie wciska, a pozniej jest luźny- jak dojdzie do tego piach błoto i cała reszta to nie zaloze go wcale.
pozniej aviator poniewaz jak wielu zawodnikow kusi niska waga, aczkolwiek widzac i słyszac coraz wiecej opini ze nie idzie to w parze z bezpieczenstwem, oraz ze chce wydac na kask jakas wieksza kwote nie po to zeby miec go do 1 powazniejszego wypadku- odpuszczam.
suomi mr jump- rozmiar xs- i mam szpare na potylicy na dłoń- tak chyba byc nie powinno.
z tego wszytkiego powstał wniosek ze kupno kasku wcale nie jest takie proste, a ze chce wydac na niego wiecej niz 500 zł to zwracam sie do was jako do doradcow i osób posiadajacych jakies doswiadczenie i wiedze.
pozdrawiam

BartekJ
10.03.2013, 22:36
Cześć. Twoje zagajenie to zabrzmiało jak zarywanie laski w stylu: hej, jestem Marcin, ruch.sz się czy trzeba z Tobą chodzić? O to chodziło. A nie o pokazywanie, kto jest starym użytkownikiem, a kto świeżym. :) Jest powitalnia i tam, naszym zwyczajem, coś piszemy o sobie, thats all.
Merytorycznie. Mam Suomy Mr Jump. Rozmiar L. Kupiony w Intercarsie. Przejeździłem w nim jakieś 5 tyś km. Z tego ok. 4 tyś w terenie. Po tym czasie wchodzi nieco lżej na głowę, ale i tak robię dzióbek paszczą, jak zakładam. Zawsze jeżdżę w cienkiej kominiarce. Na mojej głowie nie rozklapciał się, policzki są bez przesady ściśnięte. Waga rewelacja, bo parę razy zdarzyło mi się zapomnieć, że mam go na głowie - mając wysoko daszek ( i nie widząc go) strzeliłem dzięcioła w drzwi garażowe :D. Jest w oficjalnej sprzedaży, więc nie powinno być problemów z ewentualnymi częściami zamiennymi. Co do jego wytrzymałości to nie miałem okazji przetestować przy dobrej glebie - na szczęście. Jakieś ślady na lakierze od gałęzi są.
Gogle mam większe, dla okularników, Smith Optic, i nie mam kłopotów z jazdą w brylach.
Podsumowując, jestem zadowolony z samego kasku. Tylko cena bolała. Osłodą jest europejska homologacja. Jak jeździsz CC, to może to być sprawdzane. Wiem, że z amerykańskimi, sprzedawanymi na alle.....o, bywa różnie.
Pozdrawiam :).

blackhorse
11.03.2013, 21:25
dziekować:)