PDA

View Full Version : Wizualizacja prędkości podczas jazdy


sizyrk
27.02.2013, 00:39
Panowie jako , że temat troszkę nowy dla mnie i z dziedziny również nowej, mam pytanie ( szczególnie do tych co zawieszenie kata w AT mają ) - jak rozwiązali zagadnienie prędkościomierza. Słyszałem o jeździe z GPS - odpada.

Jaro-Ino
27.02.2013, 02:08
Można zapamiętać biegi i obroty ;)

zombi
27.02.2013, 02:15
licznik rowerowy

Artuditu
27.02.2013, 03:48
Acewell

sizyrk
27.02.2013, 07:01
licznik rowerowy

Dobry pomysl , ale musi to jakos wygladac

Acewell

a jak tam dziala predkosciomierz?

Rychu72
27.02.2013, 07:23
Dobrze działa jak dobrze skalibrujesz.
U mnie różnica 1 km/h przy setce względem prędkości w gps.

matjas
27.02.2013, 07:31
jeśli ma wyglądać ... to kup ktm 990 s i masz problem wyglądu rozwiązany. nie rozumiem dlaczego szukasz półśrodków.

licznik rowerowy spokojnie ogarnie temat.
jesli masz nadmiar kasy to może to być Acewell /są ze trzy odpowiednie/ lub Vapor Trailtech /licznik fajny ale strasznie małe cyferki/.

z własnego doświadczenia - miałem wypaśnego Acewella i powiem tyle, że teraz tę kasę wydałbym na co innego /paliwo?/ a założył sobie licznik rowerowy + miejsce na GPSa.

m

siwy
27.02.2013, 08:41
mi kiedyś rowerowy jakiś gnój wyjął pod marketem jak zapomniałem zabrać

Adagiio
27.02.2013, 14:05
Acewell lub Koso , oprócz prędkości masz inne potrzebne informacje . Występują dwa sposoby napędzania licznika , przejściówka która jest w komplecie wkręcana w ślimak , lub magnez na tarczy i czujnik w zacisku hamulcowym . W wyższych modelach Koso czujnik jest hallotronowy i wymaga napięcia .

sizyrk
27.02.2013, 16:37
jeśli ma wyglądać ... to kup ktm 990 s i masz problem wyglądu rozwiązany. nie rozumiem dlaczego szukasz półśrodków.

licznik rowerowy spokojnie ogarnie temat.
jesli masz nadmiar kasy to może to być Acewell /są ze trzy odpowiednie/ lub Vapor Trailtech /licznik fajny ale strasznie małe cyferki/.

z własnego doświadczenia - miałem wypaśnego Acewella i powiem tyle, że teraz tę kasę wydałbym na co innego /paliwo?/ a założył sobie licznik rowerowy + miejsce na GPSa.

m

Jak bym chciał kupić KATA to tytuł by brzmiał :
ZAMIENIĘ AT NA KATA...:haha2:

Ale do rzeczy : lubię sobie podłubać i uwielbiam AT , na Kata mnie nie stać , bo jak już coś kupię to tylko nowe.

Co do liczników rowerowy to wiem , że dadzą radę ale niestety mocowanie magnesika do szprychy i to że może dość szybko zmienić właściciela. Choć z drugiej strony koszt takiego zakupu jest żaden , a w moim przypadku mam kilka na stanie.

Co do Koso itp. cena ... troszkę wysoka i zabawy trochę ..... wszystko będzie zależeć od kaski

Lepi
27.02.2013, 18:04
Zakładam, że afryki jednak nie kupowałeś nowej ;)
Licznik rowerowy można przymocować, choćby na trytytki. Ale ma małe literki i czasami nie ogarnia prędkości powyżej 100 km/h
W UK może mają to gdzieś ale z takim licznikiem nie przejdziesz przeglądu.

Jaro-Ino
27.02.2013, 21:02
Do przejścia przeglądu wystarczy mieć obrotomierz. Przepisy mówią, że należy mieć urządzenie, które pozwoli Tobie określić prędkość pojazdu. Nie musi to być prędkościomierz :)

Lepi
27.02.2013, 21:05
Nie cwaniakuj bo do tego musiałbyś mieć wskaźnik biegu i kalkulator ;) Oczywiście wszystko z homologacją :D

samul
28.02.2013, 18:21
Masz do wyboru Acewell i Trail Tech. Od najprostszych do pokazujących prognozę pogody... no dobra, przesadzam. Oba mierzą prędkość albo z linki prędkościomierza albo z czujnika i magnesu na kole. Zajrzyj na ich strony, mają instrukcje montażu do ściągnięcia.

Sam kupiłem Trail Tech Vapor do XRki.

Artuditu
28.02.2013, 23:13
Ja najpierw miałem acewella podpiętego pod ślimak. Jak ten ducha wyzionął (czyt. zęby zgubił) to kupiłem za 10gr magnes-pastylkę, przykleiłem na kropelkę do tarczy, czujnik od jakiegokolwiek licznika rowerowego. Działało idealnie.

laska
01.03.2013, 09:43
Mam Trailtecha, magnes przykleiłem jakimś kopelkowatym klejem do plastiku pod tarczą. Czujnik taśmą izolacyjną i trytkami do lagi. Działa od paru lat. Przynajmniej ostatnio dział bo zapomniałem już jak moje moto wygląda. Ma tą przewagę nad licznikiem rowerowym, że jest podświetlany z aku i nie trzeba naciskać guzików żeby zobaczyć ile się jedzie w nocy. Licznik rowerowy też mam do obliczania średnich ale zmarło mu się chyba od wibracji po roku działania.
pozdr,
laska

motomax
01.03.2013, 22:49
i ja mam vapora

bardzo fajny licznik i trwały

http://www.trailtech.net/media/computers/vapor/stealth_vapor_kit-752-2010_w650.jpg

BLOB
04.03.2013, 13:52
i ja mam vapora

bardzo fajny licznik i trwały



Ta i pokazuje że jeździsz po 300km/h xr-ką 250 :haha2::haha2:

motomax
13.03.2013, 20:59
brak czasu na ustawienie,a twój ile pokazuje? :D