PDA

View Full Version : Fan Klub Mitas


Strony : [1] 2

enzo
30.03.2008, 10:57
po wizycie w fabryce Mitasa w Zlinie (CZECHY) zostalem fabrycznym motocyklista MITASA, znaczy sie mili Panowie Karel i Martin dali mi 2 komplety opon (E08 i E07), kilka czapeczek z daszkiem, naklejki, dligopisy i cos tam jeszcze... w uznaniu za propagowanie Mitasa w Maroku i Indiach http://archiwum.africatwin.com.pl/gfx/emots/oczko.GIF

panowie pokazywali jakies wykresy po czesku ze anake nie jest lepsze ale ja sie na tym nie znam http://archiwum.africatwin.com.pl/gfx/emots/oczko.GIF powiedzialem im tylko ze kiedys jezdzilem na anake ale przelaczylem sie na mitasa bo lubie knedliczki i prazony syr.

wiec chetnie sie podziele tymi gadzetami z innymi fanami MITASA, albo po prostu z wszystkimi fanami czeskiego piwa, jedzenie i czeskich dziewczyn - www.missczech.com (http://www.missczech.com)
szczegolnie polecam "promenada w plavkach" czyli "pokaz w strojach kapielowych" http://archiwum.africatwin.com.pl/gfx/emots/oczko.GIF

namiar do MITASA:
karel.spanhel@mitas.cgs.cz

PS to tez jest fan klub Karoliny Kurkovej
http://www.pobandzie.pl/Pobandzie/1,86193,4895526.html

chomik
30.03.2008, 23:20
Napisałem już swego czasu do Karela i mnie olał :(

dj.1
30.03.2008, 23:29
Ja wole w deszczu tych opon nie uzywac, chce jeszcze pozyc .Wole dac 50 euro wiecej i kupic np Bridgestone.:friday:

chomik
30.03.2008, 23:31
Ja jezdze i w deszczy i w sniegu i w lodzie i jakoś nie czuje dyskomfortu..... a w terenie są rewelacyjne.... oczywiście to wszystko na Mitasach E09

Misza
31.03.2008, 00:12
A jak z tym osławionym odpadaniem kostek w E-09? Nadal odpadają? Czy może używacie wersji Dakar która chyba nie jest zbyt dostępna w Polsce...

chomik
31.03.2008, 08:30
Mi tam i Chinskiemu nic nie odpada :) a jak pamietam to nie w E09 odpadały tylko E08, ale to bylo kilka lat temu wydaje mi sie ze od tego czasu mogla sie znaczenie poprawic jakos Mitasa bo my naprawde nie narzekamy na wlasnosci jezdne czy wytrzymalosc opon...

Mat
31.03.2008, 09:06
Ja jezdze i w deszczy i w sniegu i w lodzie i jakoś nie czuje dyskomfortu..... a w terenie są rewelacyjne.... oczywiście to wszystko na Mitasach E09

A czego używasz z przodu ??

Ktoś pisał, że przód E09 schodzi w oczach.

Założony na jesieni tył sprawuje się świetnie :D

chomik
31.03.2008, 10:22
Obie E09 zrobiłem na nich i trasę asfalt do Bieszczad i dużo off i schodzi, ale nie jest to jakieś przerażające, normalne zużycie opony, w tej chwili mam na niej zrobione jakieś 4500 i jest jeszcze całkiem całkiem.

enzo
31.03.2008, 18:57
Napisałem już swego czasu do Karela i mnie olał :(

wyslij mi na prv co mu napisales to moze pomoge

chomik
02.04.2008, 21:49
wyslij mi na prv co mu napisales to moze pomoge
Enzo możesz mi wrzucić swoje maila, prześlę Ci wtedy 1:1 tą wiadomość.

Szpilon
02.04.2008, 23:00
Witam!
Pierwszy raz założyłem E09 (kostki) na sprzęta. Z dużą niepewnością i ostrożnością nakręcałem pierwsze kilometry i muszę stwierdzić...... że są rewelacyjne. Spodziwałem się na asfalcie ślizgów, braku kontroli, hałasu, wibracji itp. Tym czasem jest wszystko w normie, nie buczy, hamuje dobrze a winkle stabilnie i bez nerwów. Natomiast w terenie to DZIKI UŚMIECH I ZABAWA PO PACHY!!! Pierwszy raz moja Afryka (ze mną oczywiście) tak raźno śmiga po leśnych duktach, piachu, łąkach, polach itp.! Myślę że dzięki tym oponom przełamałem jakąś barierę w swojej dyńce co do terenu. E09 rządzi...

enzo
03.04.2008, 00:45
amciek@yahoo.it

chomik
03.04.2008, 08:46
Witam!
Pierwszy raz założyłem E09 (kostki) na sprzęta. Z dużą niepewnością i ostrożnością nakręcałem pierwsze kilometry i muszę stwierdzić...... że są rewelacyjne. Spodziwałem się na asfalcie ślizgów, braku kontroli, hałasu, wibracji itp. Tym czasem jest wszystko w normie, nie buczy, hamuje dobrze a winkle stabilnie i bez nerwów. Natomiast w terenie to DZIKI UŚMIECH I ZABAWA PO PACHY!!! Pierwszy raz moja Afryka (ze mną oczywiście) tak raźno śmiga po leśnych duktach, piachu, łąkach, polach itp.! Myślę że dzięki tym oponom przełamałem jakąś barierę w swojej dyńce co do terenu. E09 rządzi...

Zgodzę się ze wszystkim powyższym oprócz tego o hałasie, bo one buczą jak cholera w porównaniu do zwykłych opon szosowych :)
ale co do reszty to podpisuję się obiema ręcoma i gierami.

Babel
06.04.2008, 09:26
Tez bede musiał kupic oponke na tył i skłaniam się do Mitasa - wiadomo cena.
Tylko ja zastanawiałem sie nad:
E07 lub E08 - macie z nimi doświadczenia??
E07 moi koledzy używaja w ruskich boxerach z koszem w terenie i sobie chwalą
E09 na asfalt to nie za dużo kostka??
Generalnie to trochę pomykam po terenie ale myślę że większośc po asflacie.

wieczny
06.04.2008, 16:30
A ja się waham, czy nie kupić sobie E-09 na tył... Blokuje mnie opinia o ich zachowaniu na deszczu. Jest tu ktoś z Warszawy, kto jeździł na nich po Prymasa Tysiąclecia w deszczu? Chodzi mi o zakręty przy cmentarzu. Jakie są prędkości max jadąc w jedną i drugą stronę? Na suchym przy jakiej prędkości zaczyna bujać w złożeniu? Najbardziej ceniłbym sobie wrażenia z zestawu przód TKC, tył E-09.

Kuba
06.04.2008, 22:02
Pany, a E07 lub E08? szosowo-lekko terenowe? ktoś na tym jeździł lub przeczytał więcej ode mnie? Jak to się sprawuje?

chinol
06.04.2008, 22:18
Witam!
Pierwszy raz założyłem E09 (kostki) na sprzęta. Z dużą niepewnością i ostrożnością nakręcałem pierwsze kilometry i muszę stwierdzić...... że są rewelacyjne. Spodziwałem się na asfalcie ślizgów, braku kontroli, hałasu, wibracji itp. Tym czasem jest wszystko w normie, nie buczy, hamuje dobrze a winkle stabilnie i bez nerwów. Natomiast w terenie to DZIKI UŚMIECH I ZABAWA PO PACHY!!! Pierwszy raz moja Afryka (ze mną oczywiście) tak raźno śmiga po leśnych duktach, piachu, łąkach, polach itp.! Myślę że dzięki tym oponom przełamałem jakąś barierę w swojej dyńce co do terenu. E09 rządzi...

one chyba zaczynają bardzie hałasować po jakimś czasie mniej więcej jak przód zejdzie połowę. wtedy tył to już wyje tak ze powyżej 110 mam wrażenie ze jakieś łożysko buczy w silniku albo coś ;) ostatnio bardzo nasłuchiwałem ale okazało sie ze to tylna opona. po założeniu nowych mitasów to bardziej przód wył ;)

mi tam uszy odpadają (kask mam enduro) od tego hałasu

generalnie na deszczu tył bardzo łatwo zblokować

myślę ze relacja cena do jakości czyni z niej dobra oponkę za rozsądne pieniacze ale na deszczu trzeba uważać ( zresztą na deszczu na każdej oponie uważam ) w terenie rewelacja ;)

kto raz wjechał na kostce w teren już nie chce innej opony ;):oldman:

E-09 :bow:

Tomasz.C.Afrykanin.
02.05.2008, 22:13
Popieram opinie Chomika na temat Mitasa E09 kupiłem za 200 zl i jest rewelacyjna w terenie. Na suchym asfalcie ścinam na zakrętach boczny kraniec kostki. To prawda że na mokrym asfalcie tył ucieka ale nie oszukujmy sie mając taką kostkę żadna inna opona żadnej innej firmy nie będzie lepsza.

KML
03.05.2008, 10:39
A ktoś wie gdzie dostać E09 na przód, najlepiej w Warszawie, szukam od dłuższego czasu i nigdzie nie ma :(

Misza
03.05.2008, 10:51
KML:

http://moto.allegro.pl/item323905633_opony_mitas_e_09_130_80_17_dr_xt_yz_ dr_klr_xt_tt.html

Kupowałem u niego komplet... szybko, tanio, nowe oponki

ramires
03.05.2008, 11:18
A ktoś wie gdzie dostać E09 na przód, najlepiej w Warszawie, szukam od dłuższego czasu i nigdzie nie ma :(

a Samson juz nie ma Mitasów?

Mat
04.05.2008, 23:37
A ktoś wie gdzie dostać E09 na przód, najlepiej w Warszawie, szukam od dłuższego czasu i nigdzie nie ma :(

Olek Motocykle - buszowałem u nich z miesiąc temu w regałach z oponami i znalazłem kilka sztuk :oldman:

motormaniak
05.05.2008, 11:56
Pany, a E07 lub E08? szosowo-lekko terenowe? ktoś na tym jeździł lub przeczytał więcej ode mnie? Jak to się sprawuje?
E08 to pomyłka - zapomnij o nich. Na asfalcie E07 lepiej trzyma - mimo wyraźnie bardziej terenowego bieżnika.

ps W ten mokry długi wekend latałem po Bieszczadach na Afri na E07 i całkiem ok.

Ronin
06.05.2008, 21:54
A ktoś wie gdzie dostać E09 na przód, najlepiej w Warszawie, szukam od dłuższego czasu i nigdzie nie ma :(

ja polecam firmę www.opona.pl (http://www.opona.pl), w ciągu 2 dni będziesz miał w domu,do tego cena najniższa jaką znalazłem, za komplet E07 zapłaciłem 323zł, przesyłka gratis, firma była polecana przez parę osób na starym forum. zamówiłem, dostałem szybko,mogę polecić następnym :)

chomik
06.05.2008, 22:57
ja polecam firmę www.opona.pl (http://www.opona.pl), w ciągu 2 dni będziesz miał w domu,do tego cena najniższa jaką znalazłem, za komplet E07 zapłaciłem 323zł, przesyłka gratis, firma była polecana przez parę osób na starym forum. zamówiłem, dostałem szybko,mogę polecić następnym :)

No zamówiłem właśnie komplet E09 za 339 zł z wysyłką. Zobaczymy jak szybko dojdą. :)

chinol
06.05.2008, 22:59
No zamówiłem właśnie komplet E09 za 339 zł z wysyłką. Zobaczymy jak szybko dojdą. :)

nie maja przodu z tego co zaobserwowałem :drif:

Ronin
07.05.2008, 01:06
nie maja przodu z tego co zaobserwowałem :drif:



http://www.opona.pl/opony,Mitas,MIME210090900E09T


a to nie jest na przód:confused::dizzy: ??

Franz
07.05.2008, 08:58
http://www.opona.pl/opony,Mitas,MIME210090900E09T


a to nie jest na przód:confused::dizzy: ??


Obrazek - fotka jest tyłu , natomiast rozmiar przodu.
E-09 przód ma krótkie życie. Szybko się zużywa i słabo w terenie trzyma.
Ostatnio u widziałem u Iziego 90/90 Mitas Trelleborg czy jakoś tak

Bardzo ciekawa opona . Coś na wzór TKC 80 ino gęstszy bieżnik - więcej klocków

Na przód bym założył tą a tył E-09
Następny mój komplet będzie tak wyglądał. E - 09 90/90-21 już nie kupię.

Poncki
07.05.2008, 13:33
A czy ktos moze mi powiedziec na jakie przebiegi mozna liczyc na E-07? Chodzi mi o jazde wyprawowa (sporo trasy, troche szutrow 80/20%).

Baal
07.05.2008, 17:52
Nie wiem czy też do fanklubu dołącze ale wczoraj zamówiłem sobie na opona.pl komplet E07. Mam nadzieje ze w tym tygodniu bede je miał. Poncki słuszne pytanie:) może ktoś coś w tym temacie powiedzieć?

Andrzej_Gdynia
07.05.2008, 20:03
To co prawda fanklub Mitasa, ale ponieważ wielu nowych uzytkowników zaglląda tu i wyrabia sobie opinię o tych oponach to pozwólcie ze wrzucę łyzkę dziegciu w ten miód.
Trzy lata jezdziłem na Michelach i nigdy nie miałem slizga a rzadko stresa. Na Mitasach w deszczu jest moim zdaniem naprawdę niebezpiecznie. Uslizg kół mozna mieć na białym pasie nawet przy 40km/h (oczywiscie przy deszczu). Moim zdaniem Mitasy są dobrymi gumami ale tylko w teren. Na asfalcie na mokrym są zwyczajnie niebezpieczne! To moje zdanie i go nie zmienie. Chciałem tylko dać znać żeby kazdy zastanowił się ile km robi w terenie, a ile na asfaltach i podejmował decyzje świadomie.
Teraz możecie mnie opierd...ać.

chomik
07.05.2008, 20:15
Miechliny sa lepszymi oponami od Mitasow i tutaj nie ma watpliowsci. Mitasy jednak w sosunku do swojej ceny daja dobre parametry nawet na mokrym. Jezdzilem na e09 i po lodzie i po wodzie i po sniegu i mokrych asfaltach, zapakowany i sam.. i nie mialem stresow, jednak wszystko to biorac poprawkę ze to Mitas i uwazać trzeba. Mysle, że jak Andrzej jezdzil 3 lata na Michelinach i pozniej wskoczyl na Mitasa pokladajac w nich takie same zaufanie jak w Michelinach to mogl sie najesc strachu...

Baal
07.05.2008, 21:42
Zrobiłem 4tys km na Shinko Trailmaster, po tym jak w deszczu przy 100km/h postawiło mnie bokiem żaden Mitas nie jest mi straszny:) A poważnie to za taką cene nie można chyba wymagać zbyt wiele. Do mojego emeryckiego stylu jazdy powinny się nadać

chomik
09.05.2008, 14:20
No zamówiłem właśnie komplet E09 za 339 zł z wysyłką. Zobaczymy jak szybko dojdą. :)

No i doszły.... czyli 3 dni (ale w opcji przedpłata więc pewnie czekali aż się przelew zaksięguje), przesyłka gratis :)

Mroq
04.06.2008, 10:58
podrzućcie linka gdzie są dobre ceny na mitasy, mam blisko do czech, może tam je łowić?

puszek
04.06.2008, 11:15
Jak chcesz miec opony w teren to 07 sobie daruj. Krystek ma takie i po trawie pod góre gdzie moje o9 darły glebe ..jego bezradnie sie slizgały w miejscu...Wyjechał po mekach ale to zadna radosć. A na asfalcie 09 trzymaja jako tako..Tylko wyje przod jak wsciekły....:)

chomik
04.06.2008, 11:41
podrzućcie linka gdzie są dobre ceny na mitasy, mam blisko do czech, może tam je łowić?
www.opona.pl
Komplet e09 339 zł przesyłka gratis - 3 dni realizacja.

Babel
04.06.2008, 12:31
Jak chcesz miec opony w teren to 07 sobie daruj. Krystek ma takie i po trawie pod góre gdzie moje o9 darły glebe ..jego bezradnie sie slizgały w miejscu...Wyjechał po mekach ale to zadna radosć. A na asfalcie 09 trzymaja jako tako..Tylko wyje przod jak wsciekły....:)
A może kombinację zapodac typu 07 na przod a 09 na tył?

puszek
04.06.2008, 13:01
Nie próbowałem...Ale jesli chodzi o kombinacje to raczej na przód TKC 80(230 zeta) badz Trelleborg Army(podobno 90 zeta). Kostka z przodu na błocie ratuje zycie nieco dłuzej niz jodełka 07...a jak wyglada...::D

Misza
04.06.2008, 13:04
A może kombinację zapodac typu 07 na przod a 09 na tył?

Mam taką kombinacje... AbOLNjH9-nY <- tak się sprawuje e09 na trawie pod górę, jednak... moje 3 grosze z obserwacji:

asfalt: jest git, na dobrym asfalcie można się złożyć dość mocno, przycieranie podnóżków nie jest problemem :) być może ma tu swój wpływ obecność jodełki e07 na przodzie

asfalt mokry, ogólnie mokre środowisko drogowe: ślizga się nadal i będzie się ślizgać

szutry twarde: trzyma jak głupie

szutry miękkie: przód popuszcza :/

błoto: wjedzie i wyjedzie zewsząd lecz niekoniecznie będzie to przyjemne - po prostu przód nie wydzierża

zużycie po 4kkm na tym zestawie: przód -zero zużycia, tył - zrobi drugie tyle

styl jazdy: ogólnie ostro, hamowanie głównie obydwoma hamulcami, sporo zrywania przyczepności... w terenie i na asfalcie :D:lol8:

podsumowanie: następne również będą e09 na tył i chyba e09 na przód sobie sprawdzę

wieczny
28.06.2008, 13:41
W miarę rozsądnie.

Misza
28.06.2008, 13:50
W "miarę" :D bo Ramires ma teraz chyba tanio T63 :D w cenie niemal E09 :D

wieczny
28.06.2008, 14:02
Dokładnie. Bardzo fajna oponka.

Babel
29.06.2008, 13:23
Dokładnie. Bardzo fajna oponka.
Ja dzieki promocji Ramiresa i namową Wiecznego czekam na przyjazd mojej T63 na tył - dzieki panowie za cierpliowść przy moich marudzeniach - mam nadzieje że kiedys mały rewanaz dla was w postaci złocistego chłodnego płynu :)
Jeszcze przod TKC dokupię - tylko mógły niezawodny Ramires znowu coś wynegocjowac :) w dobrych cenach.

Tylko do fanklubu Mitasa narazie nalezeć nie bede

ramires
29.06.2008, 13:34
na TKC nie mam ani dobrych cen ani tak naprawde dobrego dojscia wiec w tej materii nic nie pomoge

chomik
29.06.2008, 15:52
Ja tam uparcie na mitasach bede jezdzil po Polsce :) E09...

A na wyprawe Anakee na asfalty i od Egiptu Deserty....

wieczny
29.06.2008, 17:06
Deserty są na 17''?


EDIT: Są, dobrze wiedzieć :). Bo ramires w ofercie nie miał...

chomik
29.06.2008, 17:15
Deserty są na 17''?


EDIT: Są, dobrze wiedzieć :). Bo ramires w ofercie nie miał...
On też myślał, że nie ma :) dotąd aż nie zamówiłem u niego :)

wieczny
29.06.2008, 17:34
Heh :). Ciekawe jak się na nich jeździ na asfalcie.

chomik
29.06.2008, 17:41
Heh :). Ciekawe jak się na nich jeździ na asfalcie.
Tył wygląda jak Mitas Czy TKC ale przód to już bardziej hardcorowo (kostki z podstawą znacznie większą niż górna część) i podejrzewam, że na mokrym może być różnie... raczej kicha...
http://holan.pl/images_mce/opony/desert_przod.jpg

wieczny
29.06.2008, 18:20
No tak, zapomniałem zaznaczyć, że chodzi mi o tył :). Jestem ciekaw jaka guma, jak trzyma. Przód to w AT na ancfalcie zejdzie szybciutko.

Poncki
02.07.2008, 02:41
Siemanko,

wybieram sie w sierniu do Albanii i zalezy mi na e-09 (komplet). Jedyne co mnie zastanawia to czy wytrzyma.Lacznie moge zrobic jakies 6-7 kkm (pokrece sie jeszcze po Balkanach) i sila rzeczy wiekszosc to beda asfalty. Czy ktos zajezdzil juz komplet e-09 w podobnych warunkach? Da rade? Sprawa jest dosyc pilna bo chce szybko kupic gumeczki. Dzieki z gory za konstruktywna pomoc.

Pzdr.

chomik
02.07.2008, 07:53
Siemanko,

wybieram sie w sierniu do Albanii i zalezy mi na e-09 (komplet). Jedyne co mnie zastanawia to czy wytrzyma.Lacznie moge zrobic jakies 6-7 kkm (pokrece sie jeszcze po Balkanach) i sila rzeczy wiekszosc to beda asfalty. Czy ktos zajezdzil juz komplet e-09 w podobnych warunkach? Da rade? Sprawa jest dosyc pilna bo chce szybko kupic gumeczki. Dzieki z gory za konstruktywna pomoc.

Pzdr.
Przód raczej nie da rady... tył spoko, tylko jak to mają być w większości asfalty to po co E09 ?

Poncki
02.07.2008, 11:48
Jesli chodzi o asfalty to jest to odwieczny problem z uniwersalnymi oponami. W Albanii nastawiam sie tylko na teren i tam e-09 mi sie marzy. Natomiast jakos trzeba tam dojechac i to jest problem. Poza tym chce jeszcze skoczyc do Czarnogory i Bosni, a tam juz bede latal pewnie po asfaltach.
W kazdym razie dzieki za konkret Chomik.
Pozdr.

Ronin
02.07.2008, 14:28
to może jednak weź E-07? całkiem niezłe połączenie asfalt-nieasfalt;)

podos
02.07.2008, 14:43
czyli znow wracamy do TKC...

puszek
02.07.2008, 15:09
Filozofia jest prosta...Jesli mozesz odmówic sobie przyjemnosci dziczenia to kupuj opony na asfalt i szutry. Anaki dadza rade...Ale jśli masz diabła w oczach gdy zobaczysz cos ciekawgo...(piach,trawa,błotko) To lecza Cie tylko kostki. Ja aktualnie mam przód TKC 80 (opona szosowa w zasadzie ale nacieta w kostke)Który powinien wytrzymać 12,000 i tył mitas09 który ma juz7 000 i jeszce jakies 3-4 tysiaki wytrzyma. Poniewaz Mitas 09 kosztuje na tył tyle co Michelin T63 to sprawdze sobie michelina .Ale to chyba jedno i to samo. Co do mitaska uniwersalnego ...to nie daje rady w terenie...Dla mnire to to samo co anaki. Rada.Zostaw mitaska e o9 na tyle a na przód cos bardziej wytrzymałego..

Poncki
03.07.2008, 00:44
Panowie dzieki za wyjasnienia i rady. Tak sie akurat zlozylo ze Ramires mial promocje i kupilem sobie Sirac-i, wiec temat Mitasow chwilowo upadl.
Tak czy inaczej dzieki.

Babel
03.07.2008, 08:34
Poniewaz Mitas 09 kosztuje na tył tyle co Michelin T63 to sprawdze sobie michelina .Ale to chyba jedno i to samo.
Wczoraj do mnie przyjechał T63 i o dziwo jest wyprodukowany w Czechach.
Ciekawe czy nie idą z Mitasem z jednej linii i tylko kolesie zmieniają napis na oponie z Mitas na Michelin ;)
Moze jest tak że Zdenek do Iriego krzyczy - ty promocja ma byc u Ramiresa - zmien no na maszynie robiącej opony napis z Mitas na Michelin :haha2:.
Ramires - nie obrażaj się ;) - tak mi się kojarzy historii z czasów komuny jak znajomy miał hurtownie piwa i jezdził po nie do rozlewni.
No i chciał Żywca - no to kolesie nakleiki z Warki na Żywca zmieniali w maszynie naklejającej na butelki a piwo leciało nadal z jednej tej samej beczki
A poźniej dyskusje do bialego rana o wyższości Zywca nad Warką :haha2::haha2: - co by tak nie było w przypadku naszych opon :haha2:.

Oczywiście pewnie tak nie jest ale jak to wczoraj zobaczyłem że zrobiony moj Michelin u Pepików - to nie mogłem sie powstrzymac.
Poza tym miec na oponie napis Michelin - bezcenne ;)

chomik
03.07.2008, 08:36
Jest tylko mały element dość ważny cena.... ale to chyba dyskusja o wyższości świąt.... każdy ubiera kapcie w jakich się czuje i na jakie go stać i tyle :)

ramires
03.07.2008, 10:43
Wczoraj do mnie przyjechał T63 i o dziwo jest wyprodukowany w Czechach.
Ciekawe czy nie idą z Mitasem z jednej linii i tylko kolesie zmieniają napis na oponie z Mitas na Michelin ;)
Moze jest tak że Zdenek do Iriego krzyczy - ty promocja ma byc u Ramiresa - zmien no na maszynie robiącej opony napis z Mitas na Michelin :haha2:.
Ramires - nie obrażaj się ;) - tak mi się kojarzy historii z czasów komuny jak znajomy miał hurtownie piwa i jezdził po nie do rozlewni.
No i chciał Żywca - no to kolesie nakleiki z Warki na Żywca zmieniali w maszynie naklejającej na butelki a piwo leciało nadal z jednej tej samej beczki
A poźniej dyskusje do bialego rana o wyższości Zywca nad Warką :haha2::haha2: - co by tak nie było w przypadku naszych opon :haha2:.

Oczywiście pewnie tak nie jest ale jak to wczoraj zobaczyłem że zrobiony moj Michelin u Pepików - to nie mogłem sie powstrzymac.
Poza tym miec na oponie napis Michelin - bezcenne ;)

a co ja mam sie obrażać. Najlepsze jak miałem ostatnio jakies tez michałki (ale nie z tych "promocyjnych") i przody byly w Tajlandii robione a tył był w Czechach ... :dizzy:

podos
03.07.2008, 12:39
no to nie checie przeczytac co jest na TKC... :(

ramires
03.07.2008, 12:43
Podos, niech zgadne, Malezja

trafiłem?

Babel
03.07.2008, 13:57
no to nie checie przeczytac co jest na TKC... :(

Podos a gdzie tanio TKC zanabyć - na przod szukam propocji ala' Ramires

ramires
03.07.2008, 14:05
sprawdz Bodocar - jak on nie ma to niemcownia pozostaje

podos
03.07.2008, 15:45
ma ma, szybko i tanio.

Wojteak
04.07.2008, 00:23
potwierdzam cenę i sprawność Bodzia w temacie TKC - sprawdzone i przedyskutowane z Bodziem w maju podczas zakładania u niego michałków:-)
Jak TKC i inne to tylko Bodzio, jak michałki to promocje Ramiresa.
pozdrawiam

Babel
10.07.2008, 12:50
no to nie checie przeczytac co jest na TKC... :(
Juz wiem co jest na TKC - własnie przyjechał zakup z Bodocar na przód - faktycznie szybko i solidnie:Thumbs_Up:

Franz
12.07.2008, 19:20
Czy mógłby ktoś sprowadzać Pirelli Mt21?

Roman
12.07.2008, 20:59
Mam pytanie czy te Pirelli Mt 21 nadają się na asfalt i czy są głośne bo mam dylemat Mt21 czt TKC 80 ?

Franz
14.07.2008, 09:20
To tak Jakby zapytać w jakich butach dziś wyjść. Jaka jest pogoda - odpowiadam-
czyli na jakie drogi.
Tkc jest bardziej uniwersalna a Mt21 bardziej terenowa ,ale na sfalt też jest ok tylko bez szaleństw.
Jakbym miał jechać do Marocca z przejazdem przez pustynię wybrałbym Pirelli Mt21

STRUś
14.07.2008, 22:43
Kupiłem na przód E-08, ogólnie nie czuję, żadnego dyskomfortu. Wcześniej śmigałem na Tourancach. Ostatnie dwa dni jeździłem po mokrych asfaltach (solo i z pasażerką). Jest jeden minus - w zakresie od 60 do 70 km/h zaczyna cholernie wyć. Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia na temat tej opony !!!???
Do kupienia został mi tył ale widzę, że nic o tej oponie nie piszecie a lubię mieć pewność, że afrykańska brać akceptuje moje wybory :)

ramires
24.08.2008, 10:03
Kupiłem na przód E-08, ogólnie nie czuję, żadnego dyskomfortu. Wcześniej śmigałem na Tourancach. Ostatnie dwa dni jeździłem po mokrych asfaltach (solo i z pasażerką). Jest jeden minus - w zakresie od 60 do 70 km/h zaczyna cholernie wyć. Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia na temat tej opony !!!???
Do kupienia został mi tył ale widzę, że nic o tej oponie nie piszecie a lubię mieć pewność, że afrykańska brać akceptuje moje wybory :)

Oby Cię Allah i inne bustfa uchroniły przed zakładaniem E-08 na tył, na czwartym biegu przy sporej prędkości jesteś w stanie zerwać przyczepność nawet, w deszczu to nawet nie masz co marzyć o spokojnej jeździe.

kup kurna opony z melexa, potnij je i poskladaj aby weszly na AT ale niech Ci ręka czy nawet oko nie drgnie i nie kupuj NIGDY E-08, tym bardziej na tył.

Idz w Metzelera, Michelin-a, czy inne ale nie E-08.
Przy 60km/h w zakręcie robi się już ciepło ... zwalniać trzeba

ramires
25.08.2008, 08:04
Nie wiem co mam Ci odpowiedziec, ale to opona na "sztuke". Do momentu kiedy nie ma najechane 4kkm to mozna nazwac, ze da sie jechac, ale wystarczy minimalnie mokrego asfaltu i tracisz zupelnie pewnosc siebie na drodze.
Aby nie bylo, nie jest to moja tylko opinia. Solo1972 potwierdza to samo, ze na tej oponie Afryczką jedzie sie jak wozem drabiniastym, wszystko jest dobrze, dopoki nie trzeba skrecac. Oponia ta dotyczy z mojej strony wylacznie tylnej opony, a Solo chyba ma nawet komplet.

wieczny
25.08.2008, 10:57
e200g, kup chłopie dobrą oponę, pojedź na ostre winkle, tor kartingowy, itp, i poskładaj się porządnie. Jeśli nie zauważysz różnicy to nie ma o czym gadać :).

Robert Movistar
25.08.2008, 15:09
Że się wtrącę, w Moskwie założyliśmy funkiel nufki Mitas E09 Dakar na tył i Trelleborg Army Specjal na przód. Tył wytrzymał do samego domu (15 tyś km), przód wymieniłem po ok. 12 tyś km. Izi przód wymienił ok. 1 500 km przed domem.
Opony były katowane w skrajnie różnych warunkach, od ruskiej grawiejki, czyli ubitego, luźnego szutru, ostrych kamieni, dziur po których grzaliśmy 110 km/h, przez rzeki, bagna, piachy, śnieg, pył wulkaniczny, pył uranu z brzegu Amuru, po pokładzie statku na którym płyneliśmy, mosty kolejowe, gałęzie i cholera jeszcze wie co, no i asfalt. W temperaturach od 5 st. do 40.
Kostki na tyle poobrywane na bokach, ale się trzymają, z przodu kostek nie ma, u Iziego płótno wylazło, ale na takie warunki pracy, to dziwne że tak późno.

Wniosek mam tylko jeden, opony spisały się na 100 000%. Nie chce i nie wymienię ich na żadne inne!! Nie widzę argumentu ani cenowego, ani jakościowego żeby zmieniać je na jakiekolwiek inne.
Tyle w tym temacie.
Jak ktoś ma kontakt z Mitasem, to proszę złożyć w moim imieniu gratulacje i szacun producentowi.

ramires
25.08.2008, 15:48
i dobrze :)
ja psy wieszałem i wieszam TYLKO na E-08.

NaczelnyFilozof
14.09.2008, 11:49
H07. Nie do Afryczki ale do Transalpa. Ile teoretycznie może wyjeździć kapeć 120 na asfaltach?

Klocki nie lubią asfaltów. Ta "jodełka" chyba lepiej znosi asfalty? Ja z ząbkowaniem tej opony na przodzie?

Trzeba ten FanKlub obudzić :spac:

147+186(120mm)=333pln za komplet na http://www.opona.pl (http://www.opona.pl/opony,mitas,MIME21009090TE070)
Na innym renomowanym serwisie oponiarskim 389pln.

A może są gdzieś jeszcze H07 taniej?

e200g_
17.10.2008, 21:12
A może są gdzieś jeszcze H07 taniej? Ja brałem z opona.pl Mitas E09 na tył, 188zl wysyłka wliczona w cenę opony, kupiłem w piątek, a w poniedziałek już miałem w domu. I to było najtaniej jak znalazłem. Przed kupnem sprawdź stan na magazynie. Ponadto przy tej cenie opon nie ma co sie bawić w jakieś używane itp. Jak z jakością H07 to nie wiem, niech się wypowiedzą Ci którzy jej używają. Ja tam powodów do narzekania na E09 nie mam.

ramires
17.10.2008, 22:36
Trzeba ten FanKlub obudzić :spac:

147+186(120mm)=333pln za komplet na http://www.opona.pl (http://www.opona.pl/opony,mitas,MIME21009090TE070)
Na innym renomowanym serwisie oponiarskim 389pln.

A może są gdzieś jeszcze H07 taniej?

nie H tylko E, E-07 ma Baal i daje rade, niech się wypowie

co do cen - nie wiem czy dostawca jeszcze bedzie miał, ale za komplet E-07 z wysylka nie powinno wyjsc wiecej niz 375zl.
potwierdze jutro czy są jeszcze dostepne.

Jako alternatywa i wcale nie zła wez pod uwage Heidenau K60 - na allegro mają po 80zl przody - tył sobie dobierzesz jaki chcesz, nawet E-09 :D (jak dostaniesz ...)

e200g_
17.10.2008, 23:39
Jako alternatywa i wcale nie zła wez pod uwage Heidenau K60 - na allegro mają po 80zl przody - tył sobie dobierzesz jaki chcesz, nawet E-09 :D (jak dostaniesz ...)

Święta racja nie H, tylko E. Ja miałem te K60 na przodzie właśnie, a na tyle E09. Zmieniłem przód na TKC80, gdyż w warunkach lekko nawet terenowych z przodem motonga jakieś dziwne rzeczy sie robiły i dużej pracy fizycznej trzeba było, aby się nie wywrócić. Po założeniu kostki na przód to jakbym po szynach jechał:rules: . Na asfalcie K60 nawet całkiem po ludzku, bez niespodzianek i bez strachu przed uślizgami. Gdzieś czytałem, ze K60 maja opnie opon zrobionych z plastiku, ale nie pamiętam o co dokładnie chodziło??

Kazmir
18.10.2008, 22:24
Gdzieś czytałem, ze K60 maja opnie opon zrobionych z plastiku, ale nie pamiętam o co dokładnie chodziło??Jeśli z plastiku to prędzej Mitasy - na pewno nie Heidenau K60 miałem
i chwaliłem sobie.
Heidenau K60 to podobno "córka" Metzeler'a

ramires
18.10.2008, 22:39
tak, zgadza się Kazmir

Niemal każdy producent tworzy coś, aby wykonywać z odpadu/surowca drugiego gatunku wyroby imitujące te dobre, lepsiejsze.

Mitas to tani brand, wykorzystuje gume z ciagników rolniczych tłukąc bieżnik Michelin-a itp... Heidenau tak samo.

Mitas nie jest z plastiku, plastik ma Trelleborg (też powinowactwa Mitas/Michelin).

Kazmir
18.10.2008, 23:04
Trudno coś mi powiedzieć są to zasłyszane opowieści (do kotła im nie zaglądałem)
Nieraz może chodzi też o cenę np:
Silnik do łodzi Selva to to samo co Yamaha tyle że inaczej malowana i robiona w II zmianie (na I zmianie na tej samej linii produkcyjnej robi się Yamaha)

ramires
18.10.2008, 23:16
moze nie do konca tak
ale dobrym przykladem jest VW i Skoda
pierwsza selekcja i jakosc idzie do VW a reszta do Skody.

Ryży Koń
15.12.2008, 21:32
No teraz to jak łysy grzywką o kant kuli strzeliłeś z tym VW i Skodą.....
Ja, jeśli chodzi o opony dałem sobie siana z taniocha i od kiedy mam TKC to śmiga sie bosko. Heidenauy i Majtasy na mokrym wyraźnie kijowo robiły i w Afryce i w Bigu

hubert
17.12.2008, 13:23
Mitas to tani brand, wykorzystuje gume z ciagników rolniczych tłukąc bieżnik Michelin-a itp... Heidenau tak samo.


Mitas nie jest związany z Michelinem tylko z Continentalem ..

Babel
18.12.2008, 11:57
Mitas nie jest związany z Michelinem tylko z Continentalem ..
No tak mitas 09 jest na oko taki sam jak misiek t 63

rambo
18.12.2008, 14:25
t63 cos jak deser t ;)

Mecia
20.12.2008, 16:04
Michelin przejoł Majtasa Hubercie

majo
11.01.2009, 21:29
Dobra panowie to teraz zapytam o MItasy do cięższego terenu. Jeżdżę od jakiegoś czasu na C-02 o dziwo jeszcze kostki nie odpadly a w terenie to cud miód malina, na asfalcie do 110 mozna jechać, powyżej tej predkości tył zaczyna byś strasznie niestabily. po ok 4 tys teren/asfaslt widać znaczne zuzycie. teraz pytanie jaką gumę "tylko i wyłącznie z oferty mitasa" dobrać na przod. zastanawiam sie nad C-17 lub E-09. interesuje mnie wytrzymałość szutry/teren i prowadzeni do 120 max.

ramires
12.01.2009, 00:48
tak jak Majo gadaliśmy, Mitas na tyle (i u mnie na przodzie) koło 150km/h dawał rade, ale przód powyżej 140 już mniej stabilny się robił. Generalnie dają radę 9-tki. Z E-07 na przodzie będziesz miał stabilniej napewno.

C-02 z założenia jest oponą pod mimo wszystko lżejsze niż AT motocykle, ale też da rade. Jest jednak małe ale ... nie ma homologacji na ulice a co za tym idzie to widać ... czerwony, wtopiony pasek w opone ... jak glina się znajdze upierdliwy to może dowód zabrać za to.

pałeł
12.01.2009, 11:18
majo smigasz na c02 w africe ? jaki przebieg masz obecnie i jak jeździsz bo ja się na to tez łasze ino do trampka

a jeszcze jedno do jakich predkosci dochodzisz na luźnym ? bo siłę uciągu ta opona musi mieć niesamowitą

c17 bedzie zdecydowanie lepsza na luznym :) e09 na asfalcie

ramires
12.01.2009, 11:55
Pałeł, za chwilke będzie trzeba zrobić fan klub mitasa C-02 :D

pałeł
12.01.2009, 12:53
plan przecież znasz :) a oponka ciekawa :)

majo
12.01.2009, 14:41
zrobilem na niej ok 4- 5 tys , , 60/40 asfalt/teren myśle ze wytrzyma jescze w tym cyklu max 2 tys na asfalcie jak pisalem mozna jechac 110 , powyzej tej predkości zaczyna sie ostra walka :(w terenie ile masz odwagi:) przy 100 prowadzi sie nieżle:)
Ile wytrzyma przod E-09 a ile C-17 na szutrach i kamieniach??

Na mokrym asfalcie sie nie rozpedzalem za mocno:)

pałeł
12.01.2009, 14:58
czyli miej więcej taki przebieg jak u mnie t63 jak utrzyma te 4kkm to i tak super chyba sobie założę :) jako następna

ramires
12.01.2009, 16:34
T63 jest ok, sam wiesz, ja jestem ciekaw jak na odchudzonej mojej AT da rade C-02

Pawel_z_Jasla
13.01.2009, 14:09
A więc z mojego pkt widzenia:
1. C-02 daje rade nawet na nie odchudzonej Afri ale tak po prawdzie to na błoto nadaje sie średnio i trzyma nieźle tylko na nowym bieżniku /mimo wszystko jednak znacznie lepiej jak E-09/. Na szutry, twardszy teren czy po prostu kamienie nadaje się idealnie. Co do wytrzymałości i przebiegu jaki na niej można osiągnąć nie będę się wypowiadał bo to głównie zależy od stylu jazdy i podłoża /mnie wytrzymywała 2-4 tyś. przy "mieszanej" jeździe - po stracie mniej więcej połowy wysokości kostki opona świetnie trzyma na suchym asfalcie ale niestety tylko na asfalcie i ewentualnie laitowym szuterku, kostki są "stożkowe" więc czym niższe tym szersze przez co mniej agresywne/.
2. C-17 jest niezła i w Afri da rade ale o "komforcie" należy zapomnieć, ta opona nadaje się max do 100km/h ale czasem latałem na niej znacznie powyżej tej wartości. Osobiście polecam C-19, jest zbliżona do C-17 ale mam wrażenie, że kostki są nieco "sztywniejsze" przez co moto o słusznej wadze mniej "pływa" na twardym.
3. Jak złoże drynde będę na tyle testował chyba Kende /miał być Michałek chyba AC-10 czy 12 ale koleś stwierdził, że Kenda na nasz błotnisty teren będzie lepsiejsza bo ma nieco wyższą i rzadszą kostkę/ a potem Dunlopa D-606, którego odebrałem w sobote /opona typu TwinDuuuuro w zalecanych proporcjach 80% teren, 20% asfalt, dostępna w USA ale może i na UE doszła/.

Aaaa no i na koniec - to co napisałem o Mitasach odnosi sie jedynie do motocykli użytkowanych "turystycznie" czyli w terenie, żeby nikomu do głowy nie przyszło na zestawie C-02 + C-fafnaście śmigać asfaltami np. po chorwackim wybrzeżu:oldman: - ZDROWIA i przemyślanych wyborów ;)

pałeł
13.01.2009, 21:56
Pawle wielce cenie twoje zdanie i ja dołączam do grona mitasowego fana :) za nabyłem to oto cudo w bardzo fajnej cenie
http://img222.imageshack.us/img222/7084/dscf4499nv4.jpg (http://img222.imageshack.us/img222/7084/dscf4499nv4.jpg)
http://img222.imageshack.us/my.php?image=dscf4499nv4.jpg (http://img222.imageshack.us/my.php?image=dscf4499nv4.jpg)

majo
13.01.2009, 22:28
Ładna jest:) Bedzie sie działo:) Teraz poczujesz róznice:)

pałeł
13.01.2009, 22:34
zobaczymy pewnie na asfalcie mi spadnie przelotówka :) a w terenie może mi już brakować odwagi zeby szybciej jechać :) bom cienki :) jak dupa węża :)

pałeł
14.01.2009, 00:39
C-02 z założenia jest oponą pod mimo wszystko lżejsze niż AT motocykle, ale też da rade. Jest jednak małe ale ... nie ma homologacji na ulice a co za tym idzie to widać ... czerwony, wtopiony pasek w opone ... jak glina się znajdze upierdliwy to może dowód zabrać za to.


dementi a wiec gówno prawda opona C-02 jest dopuszczona do ruchu drogowego ponieważ na opnie widnieją:

symbol DOT oraz symbol E8 w kółeczku

a one mówią o spełnieniu norm

Oznaczenie "ECE" pojawia się jako E lub e i potwierdza zgodność z europejską normą (ECE- R 30).

DOT - opona spełnia zalecenia Departament of Transportation (USA)

oznaczenie pasków to zastosowanie opony
i po czesku za producentem

Označení pneumatik pro motokros
Červený pruh – pneumatika pro motokros
Žlutý pruh – pneumatika pro FIM Enduro a Country Cross
Zelený pruh – pneumatika s odlehčenou kostrou pro použití s elastickou výplní Moose
Bílý pruh – pneumatika pro hřebování a zimní použití

ramires
14.01.2009, 00:45
a ja odszukam katalog MITASa papierowy, gdzie praktycznie wszystkie kapcie o oznaczeniu "C" miały dopisek "not for road".

Tak czy inaczej, zaufałem katalogowi Mitasa i ... przyznaje, ze bezpodstawne plotki szerzyłem :D

za kare robie promocje na kapcie i za 147zł/sztuka 130/17 rozmarówkę sprzedawac dla forum bede :)

kajetan
15.01.2009, 09:12
3. Jak złoże drynde będę na tyle testował chyba Kende /miał być Michałek chyba AC-10 czy 12 ale koleś stwierdził, że Kenda na nasz błotnisty teren będzie lepsiejsza bo ma nieco wyższą i rzadszą kostkę

Pawełku ja mam Kende model Milville (czy jakoś tak) założona na drz. Kapec jest zajebisty, świetnie spisuje sie na piasku, blotku, (zajebiście szybko sie czyści) jak i na twardym podłożu (kamienie,skały) niczego mu nie brakuje. Oponki założyłem w zeszłym sezonie i jeszcze jest na nich trochę bierznika ale i tak juz zmianiam na nowe oczywiście marki Kenda :)
A to jeszcze taka krótka opowieść:
Będąc na jakis tam spotkanku z czarnuchami z Opola i okolic rozmawialiśmy :friday:o opnkach itp. Chłopaki jak usłyszeli, ze zakupiłem Kendy to prawie popłakali sie ze śmiechu (co to za kapcie, to chyba do kosiarki itp)
Ich usmiech gościł na ich twarzach do momentu gdy spotkaliśmy sie na pustyni siedleckiej. Tam brudasy mieli juz całkiem inne miny. :mur::mur::mur: Walczyli o kazdy podjazd a ja tym czasem z uśmiechem na twarzy śmigałem sobie aż miło :oldman:

Pozdrowionka dla wszystkich BRUDASÓW !!!

blacha_świecie
15.01.2009, 22:18
Ja ma też opony Kendy. Bieżnik uniwersalny. Na asfalcie radzą sobie bardzo dobrze, w terenie na szutrach i kopnym piasku dość dobrze, ale w błocie żadnego trzymania.

Pawel_z_Jasla
15.01.2009, 23:00
No tak, tylko że my z Kajtkiem raczej o nieco innej oponie piszemy /słabo widać, ale zawsze coś/:

http://img395.imageshack.us/img395/6325/dsc07878gu2.jpg (http://img395.imageshack.us/img395/6325/dsc07878gu2.jpg)

Motor jeszcze w kawałkach więc prosze Szanownego Towarzystwa się nie smiać i jaj sobie z pogrzebu nie czynić:haha2:

http://img81.imageshack.us/img81/365/dsc07879ez9.jpg (http://img81.imageshack.us/img81/365/dsc07879ez9.jpg)

No i jeszcze w kwestii formalnej - chodzi o koło, a w zasadzie opone 18" /były takie fabryczne, aczkolwiek krótkie wersje Afri, wypuszczane niestety niemal wyłącznie z taśmy montażowej we Wrocławiu i Gorlicach ewentualnie w Jaśle;)/

Ps.
Aż boję sie pomyśleć jak tego sk... po ściagnięciu z "taśmy montażowej" dosiąść - jak stane obok to kanape mam pod cyckami:dizzy:
Jutro ma ponoć dotrzeć stelarz, kokpit i instalacja pod "zegary" zaś załączona fotka jest z grudnia więc królowa "na dziś" już nieco inaczej się prezentuje /co wcale nie znaczy, że lepiej:vis:/ - Zdrowia życzę

Joo_ras
21.01.2009, 21:09
witam, od niedawna posiadam AT. w tej chwili stoi na E09 przód i tył, przebieg około 1500 km od nowych. na wiosnę wybieram na południe, Chorwacja- może kawałek dalej. w związku z tym, iż nie jestem starym wymiataczem chciałbym się poradzić czy te oponki dadzą rade czy może wymienić je na jakieś inne. jeśli tak to na jakie i obie czy wystarczy tylko przód ?

Pozdrawiam

ramires
22.01.2009, 02:13
E-09 na mokrym pokazuje, czym jest brak kontroli nad moto, tragedii nie ma, ale miej się na baczności. Zrobiłem ponad 8kkm na takim zestawie i da rade jeszcze na powiedzmy 1,5-2kkm. Powinny dać radę, ale powrót będzie już na końcówce, szczególnie przednia.

MaRP
22.01.2009, 07:42
Rami, to w końcu na czym jeździłeś: E 08 czy E 09 ?

ramires
22.01.2009, 09:40
i to i to, a teraz C-02 :)
i nigdy więcej E-08!

podos
22.01.2009, 09:45
witam, od niedawna posiadam AT. w tej chwili stoi na E09 przód i tył, przebieg około 1500 km od nowych. na wiosnę wybieram na południe, Chorwacja- może kawałek dalej. w związku z tym, iż nie jestem starym wymiataczem chciałbym się poradzić czy te oponki dadzą rade czy może wymienić je na jakieś inne. jeśli tak to na jakie i obie czy wystarczy tylko przód ?

Pozdrawiam

NA kostce chcesz jechać autostradami i asfaltami 99% trasy? Zmien na jakąś szosówkę, po co sie męczyć. A na południu jest sucho, wiec wszystko pojedzie po lokalnych szutrach. Mitasy sobie zostaw na upalanie po polskich krzakach.

pałeł
22.01.2009, 12:51
podos - krucjata przecinkowa :lol8:

:hehehe:

DANDY
10.02.2009, 11:47
Mitas C-02 założyłem taką oponkę na tył i stwierdzam ,że na asfalcie da się jechać a w terenie to już poprostu zajebioza trzyma jak wściekła i co najważniejsze nie zapycha się . Afri zachowuje się badzo stabilnie na karzdym rodzaju podłoża często ciężko nawet o boczny uślisk koła jak to się dzieje np. w e-09 . Mowa tu oczywiście o jeździe w terenie .
Zobaczymy co będzie jak się troche zużyje .

majo
10.02.2009, 22:04
Jak się trochę zużyje to na asfalcie bedzie się jeszcze lepiej prowadziła:)

ŁukaszBIA
03.03.2009, 12:43
No to mi się dzisiaj udało wyrwać fajny zestaw Mitasa: 90/90 21 E07 + 130/80 17 E09 za przyzwoitą cenę 282zł. Przód był chyba za 130zł a tył 150pln. Nie wiem czy można taniej czy nie ale na necie nic nie widziałem. Tyle że odbiór własny, ale za to w siedzibie firmy w Białymstoku.

chinol
05.03.2009, 07:59
No to mi się dzisiaj udało wyrwać fajny zestaw Mitasa: 90/90 21 E07 + 130/80 17 E09 za przyzwoitą cenę 282zł. Przód był chyba za 130zł a tył 150pln. Nie wiem czy można taniej czy nie ale na necie nic nie widziałem. Tyle że odbiór własny, ale za to w siedzibie firmy w Białymstoku.

wyrwałem wczoraj E09 90/90/21 145 zł 140/80/17 200zł rabat udzielony 25%

SzymonBBI
05.03.2009, 09:59
A ja 140/80-17 za 184zł :D

czosnek
05.03.2009, 10:11
A ja 140/80-17 za 184zł :D

A czy ta cena jest dostępna dla takiego statystycznego mnie ? ;)

SzymonBBI
05.03.2009, 18:30
Raczej nie bardzo tym bardziej, że zabrałem ostatnią sztuke w tym rozmiarze. Nowa dostawa nie wiem kiedy bedzie i po ile będą opony.

motormaniak
05.03.2009, 19:12
11 zł drożej , ale wysyłka za free. http://www.opona.pl/opona_sz.php?ostatni=motocykle&typ=M&sel_szerokosc=WW&sel_profil=WW&sel_srednica=170&sel_indeks=-&sel_prod=WW&sel_sezon=E&page=1&sort=0&jak=0&opona=Szukaj

czosnek
05.03.2009, 20:24
Raczej nie bardzo tym bardziej, że zabrałem ostatnią sztuke w tym rozmiarze. Nowa dostawa nie wiem kiedy bedzie i po ile będą opony.

Acha, dzieki. Nic to, zwłaszcza, że:

11 zł drożej , ale wysyłka za free. http://www.opona.pl/opona_sz.php?ost...0&opona=Szukaj (http://www.opona.pl/opona_sz.php?ostatni=motocykle&typ=M&sel_szerokosc=WW&sel_profil=WW&sel_srednica=170&sel_indeks=-&sel_prod=WW&sel_sezon=E&page=1&sort=0&jak=0&opona=Szukaj)

:)

ŁukaszBIA
05.03.2009, 21:50
11 zł drożej , ale wysyłka za free. http://www.opona.pl/opona_sz.php?ostatni=motocykle&typ=M&sel_szerokosc=WW&sel_profil=WW&sel_srednica=170&sel_indeks=-&sel_prod=WW&sel_sezon=E&page=1&sort=0&jak=0&opona=Szukaj


Z tego co widzę to i tak całkiem niezłą cenę wywalczyłem za e09, a tak na przyszłość, dla członków grupy podlaskiej mogę załatwić oponki(przy odbiorze osobistym) z całkiem niezłym rabatem. (oczywiście poza grupą też, z tym, że koszta wysyłki pewnie podniosą znacząco cenę opony i nie jestem pewnien czy będzie to opłacalne). Pozdr, blink

torak
06.03.2009, 19:07
Ja mam zapytanie:
Czy
130/80-17 E-07 za 187 zł.
i
90/90-21 E-07 za 158 zł. to dobra cena?

Czy jest możliwe znaleźć taniej? Dodam że będzie odbiór osobisty więc kosztów przesyłki będzie brak.

ŁukaszBIA
06.03.2009, 20:02
Ja mam zapytanie:
Czy
130/80-17 E-07 za 187 zł.
i
90/90-21 E-07 za 158 zł. to dobra cena?

Czy jest możliwe znaleźć taniej? Dodam że będzie odbiór osobisty więc kosztów przesyłki będzie brak.

moja e07 90/90-21 na przód kosztowała 130zł. Wychodzi na to że się da.

torak
06.03.2009, 21:30
To dość duża różnica. A byłbyś w stanie podzielić się wiedzą tajemną gdzież to takie suweniry rozdają, bo bym coś zanabył.

ŁukaszBIA
07.03.2009, 07:34
Swoje kupiłem w firmie Handlopex w Białymstoku. Firma, w której pracuję ma tam 35% rabatu na gumy stąd ta cena.

torak
07.03.2009, 18:09
A widzisz... moje ceny są też z tej firmy tylko bez rabatu.
Fajny rabat :drif:

ŁukaszBIA
07.03.2009, 22:20
Wiesz, kupiliśmy tam ze 3 komplety opon do aut przedstawicielskich i sami wyskoczyli z tym rabatem.

pałeł
08.03.2009, 21:34
panowie o c02 slow parę :)
ciągnie jak głupia :)
nie buksuje za dużo nie zapycha się daje sobie rade świetnie w błocie dziś ani razu się nie zakopałem na asfalcie tez da rade choć mnie bardziej przód stresuje ale 90 do 100 da się jechać ogulnie zadowolony jestem

ramires
08.03.2009, 21:41
Pałeł, ale Kenda jest cienka ... rzadka ... na bloto jest jak nalezy, asfalt to wiadomo ze nie moze miec rewelacji

pałeł
08.03.2009, 22:05
na asflscie jest cienka a w błocie to porównanie będę miał z kimś jak będę jechał :)

swing
08.03.2009, 23:07
Ja też zostałem fanem Mitasa . ale mam problem z kupieniem tylnej opony 130/90/17 E-07 , może ktoś z Was wie gdzie mogę ją kupić ?

Pozdrawiam
Janusz

ramires
08.03.2009, 23:42
opona.pl

swing
10.03.2009, 01:52
Dziękuję za info , na razie założyłem na tył 140/80/17 , może nie będzie żadnych niespodzianek.

Janusz

JarekAT
16.03.2009, 21:33
może ktoś mi odpowiedzieć czym się różni mitas e-09 od e-09dakar??

ramires
16.03.2009, 22:40
może ktoś mi odpowiedzieć czym się różni mitas e-09 od e-09dakar??

Żółtym paskiem ... i twardością

chinol
16.03.2009, 23:45
Żółtym paskiem ... i twardością

to tak dla uściślenia, która jest twardsza ?? ;)

Robert Movistar
17.03.2009, 15:16
Niby Dakar twardszy. Przynajmniej ma mocniejszy rant

czosnek
23.03.2009, 16:25
Jako, że właśnie jestem na etapie zamawiana nowych opon mam dylemat.
Jak wielu szukam rzeczy nieistniejącej czyli zestawu uniwersalnego. Po przeczytaniu wielu wywodów a forach różnych wyszedł mi zestaw (dodam że cena gra tutaj niebagatelną rolę). Przód Metzeler karoo. Tył natomiast to Mitas E-09 Dakar.
A pytanie moje takie: Czy mam szansę, nie zabić się na pierwszym zakręcie przy mokrym asfalcie?? To mój pierwszy sezon na Africe i wolałbym nie zakończyć go przed czasem. Czy taki zestaw jest dużo bardziej "śliski" na asfalcie od takiego np. E-07 (nad, kórym też się zastanawiam)

ramires
23.03.2009, 16:33
Każdy mitas jest sliski.
Miałem E-08 i nigdy więcej. 3-4 bieg na asfalcie lekko wilgotnym bez problemu uślizg przy dodawaniu gazu.
http://beta.cgs.cz.epsilon.nen.cz/design/produkty/08-moto/e-08reard.jpg

Potem miałem założonego mitaska E-09
http://beta.cgs.cz.epsilon.nen.cz/design/produkty/08-moto/e-09reard.jpg

Ślisko na mokrym, tak samo jak na E-08, ale to w końcu kostka jest.
Tak czy inaczej Mitas należy do bardzo śliskich gum.
Co do Karoo mogę powiedzieć jedynie zasłyszane o bardzo wielu użytkowników nie tylko AT oponie, że też potrafi ... pociągnąć, jednak nie jest tak źle jakby porównać to z mitasami.

Teraz zakładam zupełnie inne oponki - pod teren - i wiem, że one będą bardzo śliskie.

Pisałem trochę o tym Unicrossie, kapeć naprawdę zajefany, ale co z tego, jak Metzeler na ten rok nie puszcza jego produkcji i nawet mi trudno ją upolować.

czosnek
23.03.2009, 16:38
Unicrossa można kupić na opony.pl. Niestety bardzo mało opinii na ich temat znalazłem i boję się ryzykować. Też mi się bardzo podoba

Misza
23.03.2009, 16:41
Po raz kolejny: na E09 da się normalnie jeździć, bez przesady tam że niby śliska jest :)

czosnek
23.03.2009, 16:45
A jeśli chodzi o asfalt to E09 czy E09 Dakar?
Czy może jednak E07? Wygląda bardziej uniwersalnie. Łeb mi już spuchł od kombinowania :dizzy: (kłamstwo, bo nadal ubieram Uvexa enduro rozmiar s)

Misza
23.03.2009, 16:50
E09 są w porząsiu, E09 Dakar nie próbowałem ale zamierzam jak mi się skończy mój stosik E09

ramires
23.03.2009, 17:38
Unicrossa można kupić na opony.pl. Niestety bardzo mało opinii na ich temat znalazłem i boję się ryzykować. Też mi się bardzo podoba

Powiem ci tak, ze skoro przód przetestowany z pozytywnym efektem, nawet trzymanie na śniegu miał takie jak trzeba i dobrze trakcje na asfalcie trzyma to ja bym się nie zastanawiał. Jeśli mają w opona.pl (nie sprawdzałem jeszcze) to zaraz sam biore na stan sobie komplecik :)

puszek
23.03.2009, 17:39
Na deszczu to każda kostka śliska..Trzeba mieć 6 zmysł zeby wyłapać kiedy odpuszcza..U Wasilczuka na Agrodisko lecieliśmy solo 140 w deszczu i wydawałoby sie ze jest oki... Jedynie jak próbowałem wjechać na stacje benzynowa to jakby nie reagowały na ostrogi...Ale Michałki T63 podobnie... Po prostu trzeba miec non stop czuja....

czosnek
23.03.2009, 17:42
Powiem ci tak, ze skoro przód przetestowany z pozytywnym efektem, nawet trzymanie na śniegu miał takie jak trzeba i dobrze trakcje na asfalcie trzyma to ja bym się nie zastanawiał. Jeśli mają w opona.pl (nie sprawdzałem jeszcze) to zaraz sam biore na stan sobie komplecik :)

:) Wiesz..chyba mnie przekonałeś. Też wezmę, zanim znów zacznę wymyślać cuda. Jakby co to posadzisz mi orchideę na mogile. Tak więc klamka zapadła. Dzięki i pardon na upierdliwość. Amen

Ronin
23.03.2009, 18:06
mitas fajny jest, ale w teren lub na trasę . jeśli tak jeździć to super, nawet ulewy nie straszne dla opon:) mnie dobija śliskość e07 jak się jeździ po mieście,kiedy jest zimno i pada...zanim opony się rozgrzeją często mi się zdarza jechać bokiem w pierwszym kilometrze, a nie jest to fajne bardzo, bo dwa razy przez to całowałem się z asfaltem i boczku jeszcze nie skleiłem do tej pory...ale ogólnie stosunek cena/jakość/trwałość/śliskość/itp przemawia całkiem nieźle za mitasami, także chętnie kupię następne na wakacje, ale teraz chyba założe wątek - Fan Klub Shinko - chętni? :D ;)

czosnek
23.03.2009, 18:36
Jeśli mają w opona.pl

oponY.pl

komplet 516zł

ramires
23.03.2009, 18:57
dobre ceny mają, ja zamówiłem właśnie komplet dla mnie, pewnie w czerwcu założę. Narazie obuty jestem w C-02 i inne wynalazki.

ŁukaszBIA
25.03.2009, 20:09
Panowie, pytanie: Zakładam właśnie E-07 na przód i odrobinę się pogubiłem. Nie ma na niej oznaczenia ROTATION. Jedynie przy strzałce 'ząbku' podpisana jest FRONT WHEEL. Przy tym samym znaczku E-09 na tył ma właśnie napis ROTATION. I teraz pytanie: czy traktować to oznaczenie jako kierunek obrotu? Jeśli tak bym założył to wychodzi odwrotnie niż na zdjęciu poniżej.

Ronin
25.03.2009, 23:20
dokładnie tak. ma być do dołu, tak jakby jodełka. :)

chinol
26.03.2009, 00:09
Panowie, pytanie: Zakładam właśnie E-07 na przód i odrobinę się pogubiłem. Nie ma na niej oznaczenia ROTATION. Jedynie przy strzałce 'ząbku' podpisana jest FRONT WHEEL. Przy tym samym znaczku E-09 na tył ma właśnie napis ROTATION. I teraz pytanie: czy traktować to oznaczenie jako kierunek obrotu? Jeśli tak bym założył to wychodzi odwrotnie niż na zdjęciu poniżej.

http://img529.imageshack.us/img529/3539/1001125uu4.jpghttp://i216.photobucket.com/albums/cc131/DRpilot/2008_0828June0001.jpg?t=1238022746


tył odwrotnie
http://images02.olx.com.br/ui/2/93/52/17099152_3.jpg

ŁukaszBIA
26.03.2009, 06:30
Dzięki.

dabal
26.03.2009, 08:13
Dla mnie osobiście mitaski 07 to kupa (szczególnie na przodzie) na asfalcie nie jest lepiej od kostki, a w terenie szybko się zapycha i nie trzyma jak kostka np.tkc 80.Podobną oponą jest Sahara-ładny bieżnik dobrze trzyma w zakrętach i szybko schodzi, w razie deszczu -tragedia,w terenie jak mięsa jest sporo idzie wytrzymać,potem jest coraz gorzej.Zdaję sobie sprawę jak dużo wymaga się od opon i jak ciężko je dobrać.Wszystko zależy od tego jaki styl jazdy preferujesz i po czym będziesz śmigał.Warto posłuchać opini innych-szczególnie na początku-potem samemu się dochodzi do swojego doświadczenia i łatwiej jest podjąć decyzję przy wyborze opon.Podobnie można traktować sprawę dętek.

podos
26.03.2009, 08:29
Dla mnie osobiście mitaski 07 to kupa (szczególnie na przodzie) na asfalcie nie jest lepiej od kostki, a w terenie szybko się zapycha i nie trzyma jak kostka np.tkc 80..

dabal, tu jest napisane FUN KLUB MITAS - tu można tylko pochlebstwa pisać;)

ramires
26.03.2009, 08:37
dabal, tu jest napisane FUN KLUB MITAS - tu można tylko pochlebstwa pisać;)

Poczytaj moje posty to będziesz widział jaką miłością pałam do tych opon ... :haha2::haha2::haha2:

dabal
26.03.2009, 09:00
:haha2:OK czyli jakby nie patrzeć to 08 lepsze od 07.

MOTOMYSZA
26.03.2009, 10:17
To i ja wrzucę swoje 3 grosze ad MITASÓW E-09.
Jeżdżę już trzecim moto (Super Tenere,XRV RD04 i teraz XRV RD07a)na E-09 w układzie 60/40 -asfalt/teren i niezamieniłbym ich już na żadne inne. Jechałem też na nich na dłuższe wycieczki: 1)do Rumunii 2)na Ukraine, i też było spoko tzn 120-140 km/h z załadowanymi kuframi przelotowa. No a na mokrym, to na każdych gumach trzeba uważac i ostrożnie z manetą i hamplem się obchodzic.

Więc cóż mogę dodac więcej-po prostu POLECAMhttp://africatwin.com.pl/images/icons/icon14.gif
Wobec tego w "Fanklubie MITAS'a" wynik +1,bo + MYSZA.:brawo:
Pozdro Wsiem!!!!!!

ŁukaszBIA
26.03.2009, 19:03
Powiem tak: miałem okazję kupić E 07 za 130zł-całkowicie nowa, to kupiłem. Jak będzie jeździła, zobaczymy. Jak się okaże do niczego to nie będę płakał, co najwyżej wyrobię sobie jakieś zdanie na jej temat i spróbuję innej.

stanul
26.03.2009, 19:41
Mam pytanie chce kupic mitasa 09 na tyl i nie wiem 140 czy 130 ,chodzi o szerokosc

Sławekk
26.03.2009, 19:48
Ja dodam , od miesiąca na tyle mam E-08 i podobnie jak ramires - nigdy więcej ! Szukam innej , coś z większą kostką.
A jak ktoś lubi w teren pojechać, a ja lubię , to E-08 tym bardziej nie zakładać na moto.

dabal
26.03.2009, 19:53
Mam pytanie chce kupic mitasa 09 na tyl i nie wiem 140 czy 130 ,chodzi o szerokosc
subiektywnie nie miałem różnicy, ale ja bym wybrał szerszą

rafcio
26.03.2009, 20:25
a po co,zakładać 07 lub 08 przecież jest 09-dobra tania i skuteczna ,kol.dabal ma rację. przy wadze Afryni-szersza jest lepsza

ramires
26.03.2009, 20:26
140 pakuj i się nie zastanawiaj.

Sławekk
26.03.2009, 21:03
Ramires a jest u ciebie C-02 140/ /17

puszek
26.03.2009, 21:43
Co do mitasa E-09
Miałem anaki i kiepsko sie na nich glebowało... Wpadlem na pomysł zakupu drugiego kompletu kół i załozenia kostki..E-09 własnie...Od tego czasu anaki ze starymi kółkami leza w garazu a Afri pomyka na kostkach i ani mysle wracac do anaków..No moze jak daleko gdzies po szosach bede chciał poleciec...
Kosta jest dobra na wszystko...Oczywiście nie nadaje sie do robienia marcowych fotek do kalendarza, ale chyba do takiej jazdy znajdzie sie kilka lepszych motorków...E-09 jest OK:Thumbs_Up:

ramires
26.03.2009, 22:06
Ramires a jest u ciebie C-02 140/ /17

130 jest tylko, stan - 7 sztuk "w domu"
jak trzeba więcej to ściągnę :D

kajetan
30.03.2009, 15:50
Mam pytanie chce kupic mitasa 09 na tyl i nie wiem 140 czy 130 ,chodzi o szerokosc

Kolego jak chcesz dużo pomykać w terenie to lepiej spisuje sie 130-tka. Sprawdzone na własnej skórze :)

dabal
30.03.2009, 16:50
kolego Kajtku-powiedz mi proszę :dlaczego lepiej?Bardziej się wgryza"? czy lepij w zakrętach?

jendrus
31.03.2009, 17:56
Ile trzeba dac za majtasa E-09?
2 stówki to dobra cena (130/80), czy są gdzieś tańsze?

ŁukaszBIA
31.03.2009, 18:01
Jędruś, ja za ten model w tym rozmiarze zapłaciłem 150zł. Kupiłem w Handlopexie na Przędzalnianej. Jak będą chcieli więcej to daj znać, wezmę na firmę z rabatem.

jendrus
31.03.2009, 23:50
Jędruś, ja za ten model w tym rozmiarze zapłaciłem 150zł. Kupiłem w Handlopexie na Przędzalnianej. Jak będą chcieli więcej to daj znać, wezmę na firmę z rabatem.

Sorry, nie doczytałem wcześniejszych wątków :fool2:
Dzięki za info, jakby co to będę do Ciebie uderzał :beer2:

Kotrrin
08.04.2009, 13:36
A ja bym chciał wrócić do odpadających klocków...
Zainstalowałem komplet e09 i dziś stwierdziłem że na tylnej gumie 1 siakiśtaki krótszy jest... chyba się nie skurczył od słońca wiosennego? Nie śmigałem szybciej niż 115 :)
Reklamować czy co?

petrosbike
29.04.2009, 03:45
Chciałbym sie dopytac czy takie Metzellery
METZELER MCE Karoo T Front

to sa odpowiedniki E-09 czy na odwrót?
Zna ktos takie oponki?http://opony.webwweb.pl/x_C_I__P_115528063.html

czosnek
29.04.2009, 09:38
Chciałbym sie dopytac czy takie Metzellery
METZELER MCE Karoo T Front

to sa odpowiedniki E-09 czy na odwrót?
Zna ktos takie oponki?http://opony.webwweb.pl/x_C_I__P_115528063.html

Podczas doktoryzowania się w temacie opon dowiedziałem się, że z karoo na przód najlepszy jest karoo zwykły, bez żadnych T czy 2. tył e09 przód karoo

japur
29.04.2009, 11:02
ale teraz chyba założe wątek - Fan Klub Shinko - chętni? :D ;)

Tak ja tez takowe założyłem do turlania i jak tylko coś konstruktywnego bede miał do napisania to na pewno uwagami się podzielę.

Ronin
29.04.2009, 12:40
Cytat:
Napisał Ronin http://africatwin.com.pl/images/buttons/viewpost.gif (http://africatwin.com.pl/showthread.php?p=50608#post50608)
ale teraz chyba założe wątek - Fan Klub Shinko - chętni? :D ;)

Tak ja tez takowe założyłem do turlania i jak tylko coś konstruktywnego bede miał do napisania to na pewno uwagami się podzielę.

ja się jeszcze turlam na mitasach e07, ale następnych spróbuję Szinko;)
jak trochę przejedziesz, załóż proszę wątek i opisz wrażenia :)

petrosbike
29.04.2009, 13:11
Chciałbym aby fani Mitasia wypowiedzieli sie na temat głośności "śpiewania" opony E-09 na asfaltach. Czy to głosne i nie do zniesienia? Mam teraz tanie Mefo i "grają" jak cholera. Denerwuje mnie to bardzo. Przymierzam sie do jakowychs opon i tak nad Mitasiami rozmyslam czy aby nadadza na 50%/50% asfalt /teren bez błota noooooo chyba że jakis mus błotny sie trafi.

ZJ78
30.04.2009, 10:55
Chciałbym aby fani Mitasia wypowiedzieli sie na temat głośności "śpiewania" opony E-09 na asfaltach. Czy to głosne i nie do zniesienia? Mam teraz tanie Mefo i "grają" jak cholera. Denerwuje mnie to bardzo. Przymierzam sie do jakowychs opon i tak nad Mitasiami rozmyslam czy aby nadadza na 50%/50% asfalt /teren bez błota noooooo chyba że jakis mus błotny sie trafi.


Ja mam e07 z tyłu i z przodu i to typowa opona na tzw 50%. Czyli 50% szosa 50% offroad. Najlepiej radzi sobie jak nie jest zbyt mokro. Ale wysoki bieżnik daje komfort śmigania zarówno po żwirowniach jak i błotnistych bagienkach. Bardzo ładnie spisuje sie na drodze - prędkości do 150km prowadzi się stabilnie. pamiętac trzeba tylko że jest to rodzaj opony uniwersalnej więc extremalna jazda w terenie i po szosie odpada- turystycznie i w lekki, średni teren - strzał w 10tkę. Jakis filmik na youtube wrzuce to zabaczysz jak ciągną. http://www.youtube.com/watch?v=g0a4qKjTv9g

petrosbike
30.04.2009, 15:44
Noooo ładnie błotkiem rzuca- nie powiem złego słowa. A jak w takim razie przód trzyma na błotku a jak na piachu? To sa rozumiem biezniki jodełki tak?

Ok 07 to podobne do moich Mefo/Heidenau tez jodełka ale jak z głosnościa na asfalcie?

Misza
30.04.2009, 15:51
Na błocie E07 trzymają tak jak mają to opisane w przeznaczeniu: na 50%... Spadają w koleiny, hamowanie ogólnie nie wychodzi. Do normalnej jazdy jest spoko, ale do dzidowania już niekoniecznie :)

petrosbike
30.04.2009, 20:08
W swoim avatarze widze ze masz TKC albo E09 prawda? Napiszcie wreszcie jak to jest z ta głosnością tych osławionych E 09 !

Misza
30.04.2009, 20:15
Miałem e07 dawniej, zmieniłem na dziewiątki i powrotu nie będzie. Jak na moje (wrażliwe niezmiernie przecież ) ucho E09 nie świszczą bardziej niż E07 ani heindeneu które miałem jeszcze wcześniej albo po prostu nie zwracam na to uwagi.

petrosbike
30.04.2009, 22:12
Miałem e07 dawniej, zmieniłem na dziewiątki i powrotu nie będzie. Jak na moje (wrażliwe niezmiernie przecież ) ucho E09 nie świszczą bardziej niż E07 ani heindeneu które miałem jeszcze wcześniej albo po prostu nie zwracam na to uwagi.
Własnie- nie bardziej niz jodełki :) to juz cos, bo chyba głosniejszych niz moje mefo explorer czyli jodełki heidenau'opodobne to trudno juz znależć.
Gdybys jeszcze opisał jak te E09 na piaseczku trzymaja kierunek(przód) to chyba sie na nie pokuszę. Pytam o piasek bo po błotku to brrrrr nie lubię.

rafcio
30.04.2009, 22:30
po zastosowani 09 twierdzę -stosunek ceny do jakości -super.trochę na asfalcie wyje,zakręt czyli położenie afri na bok -opona daje radę prędzej i tak zacznie przycierać osłona silnika albo but...-na suchym.jeśli jest dzielny,który sprawdził namokrym,bardzo proszę o opis zachowań. w terenie MIODZIO .wiadomo to nie klasa C ale daje radę.Moim skromnym zdaniem 70%terenu 30%asfalt.Dla turystów długodystansowych raczej NIE. czekam z niciepliwością na inne opinie pozdr rafał

Misza
30.04.2009, 22:41
Petros... w piasku to wg mnie trochę inaczej się jeździ, mniej zależy od przedniej opony więcej od kierownika i od warunków (koleiny itp). Naprawdę... jeśli jeździsz w terenie to E09 to najlepszy wybór wg mnie. Są oczywiście lepsze opony do offu, ale E09 do tego naprawdę świetnie działają na asfalcie.

Zazigi
01.05.2009, 01:47
Dla turystów długodystansowych raczej NIE

Przejechałem ostatnio około 7kkm długodystansowo i nie powiem, na pewno są przyjemniejsze opony do takiej jazdy ale o ile Mitas E-09 się trochę wypłaszczył i zużył nieznacznie to TKC z przodu pofałdowała się bardzo nieprzyjemnie. Jak dla mnie TYLKO MITAS i to nawet przy proporcjach 30% teren 70 % asfalt, bo Mitas daje 100% frajdy w terenie i 70% na asfalcie. Przynajmniej dla mnie.

puszek
01.05.2009, 10:54
Miałem Mitaska E 09 z przodu i zszedł bardzo szybko... Hamowanie jest dla niego bardzo nie teges...TKC trzyma sie dłuzej ale niestety podczas hamowania na asfalcie tez go pozera. T-63 i E-09 z tyłu to według mnie to samo...Nie widzę zadnej róznicy Mam tez koła z Anakami...Na daleka droge po asfaltach na pewno lepsza od kostki...Ale mokra trawa czy piach to juz porazka. Na kostce dojedziemy wszedzie... na anakach nie koniecznie..Chociaz komfort anaków w trzymaniu na asfalcie (nawet mokrym) i głosnosci jest nie do pogardzenia. Reasumujac Jezdze non stop na kostkach a anaków uzywam incydentalnie... Np na zlot nad Balaton...

petrosbike
01.05.2009, 22:35
Petros... w piasku to wg mnie trochę inaczej się jeździ, mniej zależy od przedniej opony więcej od kierownika i od warunków (koleiny itp). Naprawdę... jeśli jeździsz w terenie to E09 to najlepszy wybór wg mnie. Są oczywiście lepsze opony do offu, ale E09 do tego naprawdę świetnie działają na asfalcie.

Jasne że sama opona po piasku nie jeżdzi i na ten temat troche sie juz dowiedziałem- dość że juz 4 opone próbuję na przodzie. Niestety jak miałem tam metzeller endourance, TrailWing, metzeller enduro1 oraz ostatnia mefo explorer(gruba jodełka) to jest róznica w prowadzeniu i utrzymaniu kierunku. Tamte niestety robiły to co one chciały teraz ta ostatnia mniej wiecej robi to co ja sobie życzę. Pewnie że nauczyłem sie trzymac gaz , nie odpuszczac w panice itd oraz że przeważnie jeżdże w żona po piasku to juz cos znaczy, a biorąc pod uwage to ostatnie to potrzeba mi pewnego prowadzenia przodu. Tyłem to sie juz specjalnie nie zajmuję, jak zarzuca to mi zbyt nie stanowi, żona tez sie juz oswoiła. Wobec tego na tyle to ja moge miec włąściwie dowolną byle jakotako ciągneła do przodu.
Mam jeszcze pytanie jak włąściwie gruba w milimetrach(wysoka) jest ta kostka w E 09?

ramires
01.05.2009, 23:20
jest cieńka, koło 5-6mm
co do piaskowych opon na nasze motocykle (masa spora niestety) ze sprawdzonych:
- Michelin AC 10
- Michelin Desert (cena powala)
- Motoz Tractinator Desert - Australijskie - twarde, bazują na kauczuku przez co twarde i mało śliskie (Mijamoto właśnie testuje z powodzeniem, głośne jak każda kostka, spory przebiej powinny uciągnąć).
- Motoz Tractinator Enduro - trochę rzadka jak na asfalt, ale w błoto i piach bajka.
- Trelleborg T644 (Army Special) już chyba nieprodukowana ...
- Metzeler Unicross .. na 2009 nie ma produkcji, ale nie została zakończona na dobre więc za jakiś czas jeszcze będą.
- Pirelli Scorpion Rally (tylko ta cena ... )
- Pirelli MT21
- Mitas E-09, ale tylko jak jest nowy, powiedzmy do 4mm, potem już hardcore.
Pewnie pojawią się głosy o TKC80 na przód i pewnie będą mieli rację, nie miałem, ale ekipa sobie chwali, niech się zresztą wypowiedzą.

Motozy jak w rzeczywistości wyglądają można popatrzeć tu: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2807

petrosbike
02.05.2009, 00:19
jest cieńka, koło 5-6mm

- Trelleborg T644 (Army Special) już chyba nieprodukowana ...

Zainteresowały mnie takie opony tylko jakies dziwne rozmiary są
zreszta sam popatrz
http://www.moto-opony.com.pl/trelleborg_lato.html

Nie kumam tego calowego 3,5/21 czy to odpowiednik 90/90/21 czy tez inne ustrojstwo? Moja felga to 1,85x21 DID japan. Jak by to lezało na feldze? czy to bedzie stroma i pionowa elipsa a nie torus kołowy?

ramires
02.05.2009, 00:35
Będzie pasowała, Izi, Mijamoto i jeszcze ktoś ma/miał zamontowane takie zestawy.
Trelleborg jest głośny, moto pływa na asfalcie powyżej 130km/h (czy jakoś tak) ale twarda i żywotna jest ... śliska też jednak w terenie wgryza się bardzo dobrze.

Babel
02.05.2009, 09:01
Pewnie pojawią się głosy o TKC80 na przód i pewnie będą mieli rację, nie miałem, ale ekipa sobie chwali, niech się zresztą wypowiedzą.


Ja mam TKC z przodu T 63 z tyłu.
TKC zdecydowanie opona do lekkiego terenu - trochę błota i lusterka u Ramiresa musiałem zanabyć ;) - na asflacie bdb.
Generalnie na tył już czeka Mitas C02 a na przód pojdzie pewnie jakiś Motoz .
Jeśli chodzi o głosność kostek na asflacie- wiadomo jak TIR na "zdrapce" - tylko po co jezdzić po asfalcie :D

Robert Movistar
04.05.2009, 19:02
Będzie pasowała, Izi, Mijamoto i jeszcze ktoś ma/miał zamontowane takie zestawy.
Trelleborg jest głośny, moto pływa na asfalcie powyżej 130km/h (czy jakoś tak) ale twarda i żywotna jest ... śliska też jednak w terenie wgryza się bardzo dobrze.

Jak ktoś planuje większość tras robić asfaltem to do Trelleborga niech właduje min. 2,5 - 3,0 atmosfery. Robi wtedy dużo większy brzebieg. Śliska wcale nie jest, można w winlkle spokojnie się kłaść.
Co do wytrzymałości można być spokojnym. Zajeżdżamy już kolejny taki zestaw. Nowe kapcie założone w Moskwie, endurzenie po Kamczatce i BAM a potem tylko asfalt. Wymiana przodu zrobiona dopiero pod Kijowem, a na tyle przyjechaliśmy do domu. Kiedyś pisałem że ideałem jakości do ceny jest dla mnie E09 tył i właśnie Trelleborg przód. Tego trzymam się nadal.

ZJ78
04.05.2009, 21:44
Noooo ładnie błotkiem rzuca- nie powiem złego słowa. A jak w takim razie przód trzyma na błotku a jak na piachu? To sa rozumiem biezniki jodełki tak?

Ok 07 to podobne do moich Mefo/Heidenau tez jodełka ale jak z głosnościa na asfalcie?

Ja nic nie słysze bo śmigam w kasku....:) żarcik .... ale naprawdę nie można o tej oponie powiedzieć złego słowa na asfaltowych drogach - jak popada dam znać jak się śmiga po mokrym asfalcie..... jak nie dam znac to znaczy, że dochodzę do siebie :) i to może potrawać kilka miesięcy..... żarcik..... opona stosunkowo cicha. Uwaga na hamowanie - na błotku - tył .... ale to chyba tylko kostka daje rade....

Przód wypada dość dobrze. Póki co nie zchodzi gwałtownie pomimo jazdy głównie po asfalcie ... fuj, tfffu, .... jodełka w układzie przeciwstawnym ładnie hamuje, na błotku nawet jest znośnie. ALE TAK JAKI PISAŁEM JEST TO OPONKA 50/50 asfalt/bezdroża i troszkę cienko w bardzo drobnym suchym piasku - uwaga na żwirowniach.... może okazać się potrzebna pomoc.

Tak to własnie nieskładnie ale dosadnie wypada ocena oponki e07 mitas. 220zł za 140/80/17 179zł za 90/90/21 tak to wypadalo na początku sezonu.

petrosbike
05.05.2009, 14:20
Jak ktoś planuje większość tras robić asfaltem to do Trelleborga niech właduje min. 2,5 - 3,0 atmosfery. Robi wtedy dużo większy brzebieg. Śliska wcale nie jest, można w winlkle spokojnie się kłaść.
Co do wytrzymałości można być spokojnym. Zajeżdżamy już kolejny taki zestaw. Nowe kapcie założone w Moskwie, endurzenie po Kamczatce i BAM a potem tylko asfalt. Wymiana przodu zrobiona dopiero pod Kijowem, a na tyle przyjechaliśmy do domu. Kiedyś pisałem że ideałem jakości do ceny jest dla mnie E09 tył i właśnie Trelleborg przód. Tego trzymam się nadal.

Jakos mi ta opona przemawia do rozsądku ale w motoopony nie maja juz nic. Podobno importer sie poddał. Mógłbys podpowiedziec gzdie takie oponki mozna zakupic w miare rozsądnie? Kupno za granica to pomysł niespecjalnie fajny z uwagi na koszty przesyłki więc lepsza byłaby polska.

nikodem783
06.05.2009, 16:41
Nie wie ktos moze czy E09 tyl 130/90-17 jest dostepny ? Bo nie moge takich wyszukac.

EDIT:

A przepraszam, pomylka :lol8:

Jednak mam standardowa oponke 130/80-17 :)

Pzdr.

dandan
07.05.2009, 09:30
http://opony.pl/TiresList.aspx?sezon=0&rodzaj=4&rozmiar=12&producent=47

nikodem783
07.05.2009, 10:30
Tu chyba najtaniej:

http://www.opona.pl/opony,mitas,MIME210090900E09T

Pretor
12.05.2009, 21:00
Panowie doradźcie coś. Nie chcę zakładać nowego topicu więc wpiszę tutaj. Ogólnie nie chodzi o Mitasa ale chodzi o sam fakt zakupu opony z lekkim uszkodzeniem. Jest na allegro oponka która akurat mi pasuje na asfalt ale ma lekko uszkodzony rant. Czy ma to znaczenie jeśli latam z dętkami?

Tutaj aukcja:
http://moto.allegro.pl/item634138572_nowa_opona_bridgestone_battlewing_bw _502_150_70_17.html

xtr
12.05.2009, 21:59
Nie powinienes miec problemow z lataniem na tej gumie stopka (czy jak to sie zwie) jest cała a ona trzyma gume ja bym na takiej latał :) coponiektórzy pewnie nie :)

petrosbike
20.05.2009, 21:46
Noo OK zakupiłem E09 przód. Hmmmmmm nauczony poprzednią opona wziąłem ją na boczna asfaltówke na przytarcie. Masakra- asfalt czysty, pozamiatany nawet ( tak tak jeżdziłą 2 godziny wczesniej zamiatarka) a opona przód ma poslizg eee tam poslizg ma mega poslizg. Podocierałem troche ale powiem wam ze takiego poslizgu(poslizgów) przodu jeszcze nie zaznałem. Po kilku ostrych hamowaniach troche sie uspokoiła ale jak zajrzałem na klocki to:
wyglada na to ze po 30 ostrych hamowaniach będzie po oponie.
Czy to tak ma wygladac opona Mitas?

Pretor
20.05.2009, 21:51
Ja zrobiłem coś ciekawszego. Mam z przodu mistrza czyli TKC80 co pozwala czuć się bezpiecznie i hamować przodem bez problemów. Mitas 09 z tyłu przy lekkim depnięciu w hamulec blokuje się na asfalcie momentalnie.
Nie narzekam bo zestaw mam typowo pod teren więc na asfalcie śmigam 80-100 km/h :):)

Kotrrin
21.05.2009, 21:33
A moja po ok 1500 km więcej asfaltu niż piochu wygląda tak:
http://lh6.ggpht.com/_Zmsk4M3rEJM/ShWrsh2DCvE/AAAAAAAAAxU/Hqg9DLQ_ovo/s160-c/Mitas.jpg (http://lh6.ggpht.com/_Zmsk4M3rEJM/ShWrsh2DCvE/AAAAAAAAAxU/Hqg9DLQ_ovo/s160-c/Mitas.jpg)mitas (http://picasaweb.google.pl/tomasz.kotarski/Mitas?feat=embedwebsite)"
http://africatwin.com.pl/%3Ctable%20style=%22width:194px;%22%3E%3Ctr%3E%3Ct d%20align=%22center%22%20style=%22height:194px;bac kground:url%28http://picasaweb.google.pl/s/c/transparent_album_background.gif%29%20no-repeat%20left%22%3E%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.pl/tomasz.kotarski/Mitas?feat=embedwebsite%22%3E%3Cimg%20src=%22http://lh6.ggpht.com/_Zmsk4M3rEJM/ShWrsh2DCvE/AAAAAAAAAxU/Hqg9DLQ_ovo/s160-c/Mitas.jpg%22%20width=%22160%22%20height=%22160%22% 20style=%22margin:1px%200%200%204px;%22%3E%3C/a%3E%3C/td%3E%3C/tr%3E%3Ctr%3E%3Ctd%20style=%22text-align:center;font-family:arial,sans-serif;font-size:11px%22%3E%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.pl/tomasz.kotarski/Mitas?feat=embedwebsite%22%20style=%22color:#4D4D4 D;font-weight:bold;text-decoration:none;%22%3Emitas%3C/a%3E%3C/td%3E%3C/tr%3E%3C/table%3E (http://africatwin.com.pl/%3Ctable%20style=%22width:194px;%22%3E%3Ctr%3E%3Ct d%20align=%22center%22%20style=%22height:194px;bac kground:url%28http://picasaweb.google.pl/s/c/transparent_album_background.gif%29%20no-repeat%20left%22%3E%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.pl/tomasz.kotarski/Mitas?feat=embedwebsite%22%3E%3Cimg%20src=%22http://lh6.ggpht.com/_Zmsk4M3rEJM/ShWrsh2DCvE/AAAAAAAAAxU/Hqg9DLQ_ovo/s160-c/Mitas.jpg%22%20width=%22160%22%20height=%22160%22% 20style=%22margin:1px%200%200%204px;%22%3E%3C/a%3E%3C/td%3E%3C/tr%3E%3Ctr%3E%3Ctd%20style=%22text-align:center;font-family:arial,sans-serif;font-size:11px%22%3E%3Ca%20href=%22http://picasaweb.google.pl/tomasz.kotarski/Mitas?feat=embedwebsite%22%20style=%22color:#4D4D4 D;font-weight:bold;text-decoration:none;%22%3Emitas%3C/a%3E%3C/td%3E%3C/tr%3E%3C/table%3E)

Ronin22
22.05.2009, 20:46
witam jestem nowy na forum a chce zapytac o opony ... bo widze ze temat schodzi na cos innego ... dobra ... Wiec jezdze od bardzo niedawna moja africa i mam opony pirelli scorpio mt 90 ... dobre na asfalt ale w blocie utonalem ...chcialbym dostac jakas alternatywe ... bo zdania sa podzielone miedzy E09 a 08 ... bo zrozumialem ze 07 odpada ... Wiec prosze o pomoc ... chce podobne opony jak te ktore mam ... jednak teren to swietna zajawka i tez chce tam sie sprawdzic ... tylko ze wiekszosc trasy wykonuje do pracy i z powrotem a to jest sam asfalt .... wiec jaka obrac alternatywe??

AnubisXRV
06.06.2009, 00:53
Wątek wielowątkowy, u mnie w tym momencie siedzi TKC 80 ( na przodzie), tył niestety już się wysłużył (ok 9000km + kilka ostrych hamowań, co by nie zaparkować w tzw. minibusie). Na chwilę obecną Mitas E-09, lubi ślizgnąć ale tj. kwestia przyzwyczajenia. Lżej tyłem hamować i jest git ! Natomiast na przód bym nie założył :) Lubie uślizgi ale kontrolowane :) I maly off-top -> TKC w połowie życia swego zaczyna "buczeć" czy mam szukać innych przyczyn ?

pałeł
06.06.2009, 12:57
zeby móc wypowiadac sie o loponach trza zjezdic ze 4 komplety w sezonie :)
a nie jeden komplet w 4 lata :)
ja tam z mitasa jestem zadowolony mimo ze miałem figure na asfalcie niezła :)
ale teraz mam fajna kierownice :) i klawe lusterka :)

grabsztyk
08.06.2009, 22:11
Pałeł, a Ty latasz na C-02? Bo właśnie taką chcę zamówić sobie do transalpa.. Tylko czasem muszę wyskakiwać na asfalt, jak to się sprawuję ? Może ktoś lata jeszcze na nich?

E-09 są ok, tylko jak już Ramires zauważył w mocniejszym terenie sprawują się tylko jak są jeszcze całe. ..ale za to na asfalcie sobie radzą..ciężko znaleźć złoty środek, chyba go nie ma..coś za coś :)

grabsztyk
09.06.2009, 20:30
I na błotku rewelacja? Są opony niemieckie Mitas, kolega mi je bardzo rekomenduje są bardzo twarde długo bieżnik trzyma, i robią też bardzo podobne do TKC 80. Może by wypróbować, a TKC na asfalcie długo żyją?
..sorki za off topic, ale jak na razie latam na Mitaskach E09 cały czas myśle co założyć bo tył mi już się kończy..
Dzięki za rady :)

Misza
09.06.2009, 20:42
Grabsztyk... przeglądnij pozostałe 23 strony tego wątku, wyciągniesz z tego informację, że są różne fajne oponki ale jednak E09 używa potężna większość ludzi którzy jeżdżą na kościach. Jeśli nie dzidujesz jakoś specjalnie ostro to nie ma nic lepszego w teren co by dawało jeszcze możliwość ostrego polatania po asfalcie. Hołk

czy TKC długo żyje? A E09 długo żyje? Zajechałem juz sporo E09 i wszystkie tyły żyły od 3 tys do 9 tys i za ch*j nie wiem co mam powiedzieć w tym temacie... tak jak będziesz użytkował tak długo bedzie opona działała

grabsztyk
09.06.2009, 20:58
Staram się mocno dzidować :) Nawet bardzo intesywnie myślałem nad zmianą moto na lżejszy ale cholernie się zżyłem z moim Trampim znamy się już na wylot :) No i ciągnie mnie jednak do dużych moto w terenie, stąd i moja obecność na tym forum :)

Moje E-09 na tyle poszły dość szybko, ciekawy jestem jak C02 by się sprawdziły na asfalcie czy da się w miare podrózować, bo w teren na pewno lepsze od E09 . Pozdrawiam

A jak już założe C-02 na tył to co na przód byście zaproponowali? to samo?

ferdek
10.06.2009, 23:04
C-02 rzeczywiście śliska, na przód chyba nie najlepszy wybór, podróżowania raczej sobie nie wyobrażam, no ale krótko na niej jeżdżę, wcześniej miałem anaki, może się oswoję z czasem. Ja na przodzie mam motoza, w terenie ten zestaw miodzio cud malina, po asfalcie da się jechać ale szału nima. Ja się zdecydowałem na takie oponki jako, że nie planuję dalszego wypadu w tym sezonie więc bawię się w terenie.

pałeł
11.06.2009, 08:12
Pałeł, a Ty latasz na C-02? Bo właśnie taką chcę zamówić sobie do transalpa.. Tylko czasem muszę wyskakiwać na asfalt, jak to się sprawuję ?


a wyśmienicie :)
nie łamiesz przepisów bo wolniej jedziesz przelotowa spadła guma sliska na mokrym ale za to na luznym i na błocie miodzio i dlatego nastepna tez taka bedzie tkc to tylko na szutrze daje raade :) zjezdziłem kompleet :) schodzi podobnie jak co2 razy 2 :)

grabsztyk
11.06.2009, 09:32
Ok to zamawiam sobie tez taki komplet i dzida, muszę walczyć bo latam z TT600 tką i lc4 jak wlatujemy ba błotko to na E09 ja zostaję i źle mi z tym :)

AnubisXRV
11.06.2009, 15:38
Panowie a z Mitasa na asfalt cos moze polecicie ? Potrzebuje pokonac jedynie 5000km po asfalcie, a niestety na Anaake-i nie mam :/

Ronin
11.06.2009, 16:34
Panowie a z Mitasa na asfalt cos moze polecicie ? Potrzebuje pokonac jedynie 5000km po asfalcie, a niestety na Anaake-i nie mam :/


na asfalt raczej shinko e 705, e 703. na razie jeżdżę na mitasie e07(ok 10kkm,klocki bieżnika u podstawy zaczynają pękać) i na asfalt spoko, tyle, że wtedy kiedy sucho:) na mokrym taniec na lodzie;)a i gwiazdy przez to dwa razy widziałem;)

ksenon
12.06.2009, 08:37
Panowie a z Mitasa na asfalt cos moze polecicie ? Potrzebuje pokonac jedynie 5000km po asfalcie, a niestety na Anaake-i nie mam :/

E08, idealna opona na ładne dni (tz słoneczne i ciepłe), wtedy klei się asfaltu, ale kiedy pada deszcz i temp. spada to guma robi się twarda i ...... trzeba uważać,

przy zakupie uważaj na datę produkcji, nie kupuj starsze niż 2-3 lata,

i zdecydowanie profil jest lepszy niż E07

grabsztyk
12.06.2009, 16:02
a wyśmienicie :)
nie łamiesz przepisów bo wolniej jedziesz przelotowa spadła guma sliska na mokrym ale za to na luznym i na błocie miodzio i dlatego nastepna tez taka bedzie tkc to tylko na szutrze daje raade :) zjezdziłem kompleet :) schodzi podobnie jak co2 razy 2 :)

Pałeł, a ty masz w przodu też C-02? na opona.pl nie moge znaleźć rozmiaru :/

pałeł
12.06.2009, 18:22
na przodzie ac 10 michała :) ale ja cały czss szukam sobie idalnego przodu :)
a rozmiarowo 80/100 -21" tez sie nada :)

grabsztyk
13.06.2009, 12:41
na przodzie ac 10 michała :) ale ja cały czss szukam sobie idalnego przodu :)
a rozmiarowo 80/100 -21" tez sie nada :)


..no widzę ją, trochę wzmacniana guma.. mi się wydaję że trzeba znaleźć twardą kostkę żeby się nie zdzierała szybko i tyle, na mokrym asfalcie na wszystkim trzeba uważać i tak. Mitas to dobre rozwiązanie,bo tanie, ciekawi mnie tylko jeszcze Mefo, mamy tu na mazurach chłopaków którzy latają KTM adv,Viaradero!!!i kilka innych po lasach i mocnym offie i jeżdżą na Mefo, mówią że nie ma lepszej gumy ;)

pałeł
13.06.2009, 13:14
kurde miałem kende melwila czy jak się to pisze na przodzie i to była ekstra guma ale małe przebiegi ja zdyskwalifikowały :) ale do lekkich sprzetów mega wypas mieka mieszanka i rzadka kostak daj sobie zajebiscie rade w terenie :)
prawda jest tak ze mieka guma i rzadka zawsze jest lepsza w terenie niz twarda a gesta :) ale zato scodzi jak wsciekła ale lepiej zminiać czesciej gume i miec ekstra trakcie niz meczyc sie w błocie czy glinie :)
bo tu tylko niekture opony sobie radza dobrze :)

rumpel
14.06.2009, 10:29
pałeł (http://www.africatwin.com.pl/member.php?u=106) sprobuj Kende Trackmaster , ja mam teraz na przodzie i jestem b. zadowolony. Opona ma DOT.

Pawel_z_Jasla
14.06.2009, 12:11
Jeżeli piszemy już o typowo offowych oponach to Kenda Millville o które pisze pałeł jest faktycznie bardzo dobra i miękka. Wytrzymuje max 1500-2000 km. przy asfaltowych dojazdówkach w proporcji 30/70. Na tyle grzebie ekstra przy niskim ciśnieniu. Jako przednią gume testowałem niemal wszystkie dostępne Majtasy czyli od C-15 przez C-17 aż do nowości 2008 czyli C-19. Wszystkie dają rade ale wytrzymują niskie przebiegi, chyba najwięcej wytrzymała C-17. Majtas C-02 to opona na twardy teren więc żywotność ma sporą jak na gumę „C” jednak w błocie daje znać o sobie gęsty bieżnik i gruba kostka. Generalnie przy TA i AT nawet w wersji odchudzonej zanim stracimy przyczepność z uwagi na słaby dobór opony sama masa nie pozwoli nam na jazdę na krawędzi przyczepności. Dlatego po wielu próbach stwierdzam, że na tył C-02 jest oponą optymalną pod warunkiem, że nie będziemy Szkotami i wymienimy ją przed zużyciem 2/3 bieżnika zaś na przód jest dobre wszystko co kosztuje poniżej 150 zł. /wymiana średnio co 1500 km./. Moja ostatnia C-19 zeszła prawie do zera /opone-kostki wycina w kierunku jazdy na ostro czyli w postać prostokątnego trójkata/ po przejechaniu właśnie 1500 km. Jak czytam posty w temacie opon to mam czasem wrażenie, że wielu Afrykanerów myli pojęcia tzn. pytając o opone offowa tak na prawdę oczekują informacji o oponie uniwersalnej a takie rzeczy to „tylko w erze”. Panowie, niemal wszystkie opony o których pisał ostatnio pałeł w tym C-02 są oponami TERENOWYMI więc proponuje ograniczyć wyobraźnię i nie pytać czy na takiej oponie da się jeździć po mokrym asfalcie – pewnie, że się da, nawet na samej feldze można, tylko po co ?? Każdy z nas zanim kupi opone musi wiedzieć gdzie będzie jej używał i czego od niej w związku z tym oczekuje – pełeł wie!! ale boję się, że kilku pytających po zakupie i założeniu polecanych gum powiesi go za jaja:vis: /skoro komuś ślizga się E-09 to mam nieodparte wrażenie, że Kenda Millville czy C-02 również niemile na czarnym go zaskoczy:haha2:

Ps.
To co pisałem o przebiegach na poszczególnych oponach odnosi się do Afri, w każdym lżejszym moto przebieg należy przemnożyć razy fafnaście czyli powiedzmy razy dwa.

grabsztyk
14.06.2009, 12:28
..ja na dzień dzisiejszy po przeczytaniu kilku postów na tym zacnym forum doszedłem do wniosku, że moim nowym zestawem będzie: tył C-02, a przód Motoz Desert :) i zobaczę jak te błotko będzie brało. Te C-02 są cholernie tanie, można sobie wymienić co jakiś czas ..Pozdrawiam serdecznie

Adagiio
14.06.2009, 15:38
Jeżeli piszemy już o typowo offowych oponach to Kenda Millville o które pisze pałeł jest faktycznie bardzo dobra i miękka. Wytrzymuje max 1500-2000 km. przy asfaltowych dojazdówkach w proporcji 30/70. Na tyle grzebie ekstra przy niskim ciśnieniu. Jako przednią gume testowałem niemal wszystkie dostępne Majtasy czyli od C-15 przez C-17 aż do nowości 2008 czyli C-19. Wszystkie dają rade ale wytrzymują niskie przebiegi, chyba najwięcej wytrzymała C-17. Majtas C-02 to opona na twardy teren więc żywotność ma sporą jak na gumę „C” jednak w błocie daje znać o sobie gęsty bieżnik i gruba kostka. Generalnie przy TA i AT nawet w wersji odchudzonej zanim stracimy przyczepność z uwagi na słaby dobór opony sama masa nie pozwoli nam na jazdę na krawędzi przyczepności. Dlatego po wielu próbach stwierdzam, że na tył C-02 jest oponą optymalną pod warunkiem, że nie będziemy Szkotami i wymienimy ją przed zużyciem 2/3 bieżnika zaś na przód jest dobre wszystko co kosztuje poniżej 150 zł. /wymiana średnio co 1500 km./. Moja ostatnia C-19 zeszła prawie do zera /opone-kostki wycina w kierunku jazdy na ostro czyli w postać prostokątnego trójkata/ po przejechaniu właśnie 1500 km. Jak czytam posty w temacie opon to mam czasem wrażenie, że wielu Afrykanerów myli pojęcia tzn. pytając o opone offowa tak na prawdę oczekują informacji o oponie uniwersalnej a takie rzeczy to „tylko w erze”. Panowie, niemal wszystkie opony o których pisał ostatnio pałeł w tym C-02 są oponami TERENOWYMI więc proponuje ograniczyć wyobraźnię i nie pytać czy na takiej oponie da się jeździć po mokrym asfalcie – pewnie, że się da, nawet na samej feldze można, tylko po co ?? Każdy z nas zanim kupi opone musi wiedzieć gdzie będzie jej używał i czego od niej w związku z tym oczekuje – pełeł wie!! ale boję się, że kilku pytających po zakupie i założeniu polecanych gum powiesi go za jaja:vis: /skoro komuś ślizga się E-09 to mam nieodparte wrażenie, że Kenda Millville czy C-02 również niemile na czarnym go zaskoczy:haha2:

Ps.
To co pisałem o przebiegach na poszczególnych oponach odnosi się do Afri, w każdym lżejszym moto przebieg należy przemnożyć razy fafnaście czyli powiedzmy razy dwa.

Lata temu jak zaczynaliśmy po krzokach jeździć na Mitasach , to mało kto wiedział co to jest . Dzisiaj wymaga się specjalnych trakcyjnych cudów od kapcia , przeznaczonego do jazdy po krzokach na mokrym asfalcie za półtorej stówki .
Jak zrobić żeby : " Zjeść ciastko i mieć ciastko "
Uniwersalne opony to te dedykowane dla GS-owców , bo przecież mając uniwersalny motocykl , muszą też robić do niego uniwersalne opony .
Jeśli nadal ktoś ma poważne dylematy odnośnie wyboru odpowiedniej opony , to proponuję wymienić AT na Virago 535 :haha2:
Ps. Jeszcze nie straciłęś motywacji do tłumaczenia ? :)

siwy
14.06.2009, 17:06
Moje luźne spostrzeżenie: jeździłem trampkiem na komplecie mitasów e-09 . Opona fajna, na mokrym asfalcie nosiło momentami ostro i myślałem że tak ma być. Przesiadłem się na xr650r, mam po poprzednim właścicielu jakieś opony terenowe, nie pamiętam marki ale chyba nie są dostępne w polsce (postaram się sprawdzić następnym razem ich nazwę). Opony o kostce bardziej terenowej niż e-9 (podobny bieżnik do c-02), moc xr większa, masa co prawda sporo mniejsza ale na mokrym asfalcie, ba nawet gdzie było po kostki wody opona trzyma się całkiem w porządku i kontrola nad nią jest o niebo lepsza niż przy mitasach e-09. Pewnie guma jest miększa albo masa motocykla robi tu swoje.

znalazłem, to chyba ten model mam u siebie: http://www.veerubber.co.th/web/300r.html

pałeł
14.06.2009, 19:43
Adaggio takiej fajnej riposty nie czytałem już dawno :)

Pawel_z_Jasla
14.06.2009, 21:57
Jak mawiał Nasz były Prezydent "nie kcem ale muszem" więc jeszcze kilka uwag. Od Mitasa E-09 jest kilka lepszych kapci typu "twinduro" np. TKC czy Dunlop D-606 /jeśli Xr-ka była z USA to mógł być właśnie Dunlop który w UE jest ciężko osiągalny/ jednak "ziemniaki mnie gniją" jak czytam, że E-09 wytrzymuje max 5.000 km., że jeździć się na tym nie da, że na mokrym to zabija, że ta guma to jedno wielkie gówno ... itd. Majtas E-09 jest oponą która pozwala na w miarę komfortowe latanie po szutrach i lżejszym terenie oraz na rozsądne poruszanie się po asfalcie przez co dla osób z wyobraźnią i nieco mniejszą zawartością portfela jest godną polecenia alternatywą na dłuższy wakacyjny wyjazd w nieznane. Kompletów E-09 zjeździłem kilka w różnych warunkach i wydaje mi się, że moja ocena jest dość obiektywna. Kilka przykładów na szybcika z pały: Maroko - Sahara - Al Dahla czyli razem spoooro więcej niż 5.000 km. w dwie Afri po czym obie na tych samych kompletach E-09 zawitały do Rosomaka na zakończenie sezonu Afri w Bieszczady, Ukraina - Rumunia - Bułgaria pod granice turecką w Rezowie w dwie Afri kole 5.000 km. po kamienistych Urdelach, dzikich Rodopach i błotnistej Bukowinie, jesienne Bałkany w deszczu kole 4.000 km. no i zeszłoroczny wypad tam i nazad w 24 h. nad Balaton non stop w ulewie. Jak widzicie jeszcze żyje a co więcej nigdy nie zaliczyłem asfaltowej gleby /w terenie wstyd się przyznać ale czasem więcej leże jak jade/. Na E-09 już nie latam bo uznałem je za zbyt mało "terenowe" ale miło je wspominam bo były ze mną w różnych "okolicznościach przyrody" i zawsze, przy zachowaniu rozwagi oraz wyobraźni pozwoliły bezpiecznie wrócić do domu. Jakiś czas temu, gdy na forum było sporo mniej użytkowników a Afric w Polsce może z dwieście zajmowałem się "pokątnym" rozprowadzaniem wśród forumowiczów Majtasów E-09, które były wtedy dla nas "hiciorem w najostrzejszym hardcorowo-offowym wydaniu". Kilka osób, które za moim pośrednictwem zanabyły te opony było rozczarowanych ale zdecydowana większość "użytkujących je zgodnie z przeznaczeniem" wracała do tej gumy wielokrotnie. Ot i tyle mojego wystąpienia w obronie Majtasów.

Ps.
Tak po prawdzie to wielokrotnie obiecywałem sobie w ten wątek nie zaglądać ale "nie dało" zaś na koniec mnie Adagio vel XRV Rally sprowokował :oldman:hehehehehe

Artuditu
14.06.2009, 22:29
Lejesz Pan miód na moje uszy bo czekam na wypłatę i komplecik zamawiać chciałem. Teraz już się nie wycofam.
A rozsądnie i z głową to nie tylko na kostkach ale NA WSZYSTKIM trzeba jeździć. A do tego dochodzi fakt że jeżdżę jak renta. Poprostu gumy dla mnie.

petrosbike
15.06.2009, 13:54
Jak mawiał Nasz były Prezydent "nie kcem ale muszem" więc jeszcze kilka uwag. Od Mitasa E-09 jest kilka lepszych kapci typu "twinduro" np. TKC czy Dunlop D-606 /jeśli Xr-ka była z USA to mógł być właśnie Dunlop który w UE jest ciężko osiągalny/ jednak "ziemniaki mnie gniją" jak czytam, że E-09 wytrzymuje max 5.000 km., że jeździć się na tym nie da, że na mokrym to zabija, że ta guma to jedno wielkie gówno ... itd. Majtas E-09 jest oponą która pozwala na w miarę komfortowe latanie po szutrach i lżejszym terenie oraz na rozsądne poruszanie się po asfalcie przez co dla osób z wyobraźnią i nieco mniejszą zawartością portfela jest godną polecenia alternatywą na dłuższy wakacyjny wyjazd w nieznane. Kompletów E-09 zjeździłem kilka w różnych warunkach i wydaje mi się, że moja ocena jest dość obiektywna. Kilka przykładów na szybcika z pały: Maroko - Sahara - Al Dahla czyli razem spoooro więcej niż 5.000 km. w dwie Afri po czym obie na tych samych kompletach E-09 zawitały do Rosomaka na zakończenie sezonu Afri w Bieszczady, Ukraina - Rumunia - Bułgaria pod granice turecką w Rezowie w dwie Afri kole 5.000 km. po kamienistych Urdelach, dzikich Rodopach i błotnistej Bukowinie, jesienne Bałkany w deszczu kole 4.000 km. no i zeszłoroczny wypad tam i nazad w 24 h. nad Balaton non stop w ulewie. Jak widzicie jeszcze żyje a co więcej nigdy nie zaliczyłem asfaltowej gleby /w terenie wstyd się przyznać ale czasem więcej leże jak jade/. Na E-09 już nie latam bo uznałem je za zbyt mało "terenowe" ale miło je wspominam bo były ze mną w różnych "okolicznościach przyrody" i zawsze, przy zachowaniu rozwagi oraz wyobraźni pozwoliły bezpiecznie wrócić do domu. Jakiś czas temu, gdy na forum było sporo mniej użytkowników a Afric w Polsce może z dwieście zajmowałem się "pokątnym" rozprowadzaniem wśród forumowiczów Majtasów E-09, które były wtedy dla nas "hiciorem w najostrzejszym hardcorowo-offowym wydaniu". Kilka osób, które za moim pośrednictwem zanabyły te opony było rozczarowanych ale zdecydowana większość "użytkujących je zgodnie z przeznaczeniem" wracała do tej gumy wielokrotnie. Ot i tyle mojego wystąpienia w obronie Majtasów.

Ps.
Tak po prawdzie to wielokrotnie obiecywałem sobie w ten wątek nie zaglądać ale "nie dało" zaś na koniec mnie Adagio vel XRV Rally sprowokował :oldman:hehehehehe
Sprawa najważniejsza to nie dac się emocjom i pochopnym ocenom ani w obronie ani w potępianiu jakiegos modelu - w tym przypadku E09.
Jak sam symbol wskazuje jest to enduro wiec i na asfalt i na teren w samym założeniu konstrukcyjnym powinna sie nadawać. Stopień przydatnosci na poszczególne nawierzchnie siedzi w modelu w tm przypadku off-70% asfalt 30% albo cos koło tego więc do terenu mozna dojechać(ostroznie). Cały szkopuł tkwi w tym jednym dodatku "ostrożnie". Poważna i uczciwa ocena opony powinna zawierac jej wszystkie własciwości. Tutaj mamy zarzut ze na suchym (nie mokrym) asfalcie leci jak narta przód przy hamowaniu od 50km/h. To niestety fakt a takowy należałoby w jej ocenie umieścic,po prostu po to aby niedoświadczonych i slepo ufajacym w słowo pisane przyszłym uzytkownikom ostrzec aby uzywali jej z wielką rozwaga i ostroznością. Wolniej jechac, wczesniej i delikatniej hamować, przewidywac zawczasu sytuacje i ogólnie jechac po emerycku. Niestety jak sie spojrzy na stosunek powierzchni kostek do całkowitego pola styku opony z podłożem asfaltowym to jasno widac że mamy do dyspozycji raptem połowe opony np Metzeller Endurance, więc nie mamy czego sie dziwić ze opona nie łapie przyczepności przy ostrym hamowaniu. No tak ale nie kazdy musi byc alfą i omegą w oponach.
Wiekszość z nas opiera sie na ocenie kolegów- po to jest to i inne fora.
Niestety ja musiałem sie o tym przekonac na włąsnej skórze, dobrze że zrobiłem wogóle próbe przed wyruszeniem w wieksza trasę.
Wobec tego mówię: faktycznie E-09 jest niezła w terenie , ładnie sie na kole ukłąda co świadczy o klasie wykonania, dobrze sie wgryza w miekkie i kamyki ale jedno pamietajcie:: UWAŻAĆ na asfalt przy ostrym hamowaniu- przód wyjeżdża jak cholera . Przebieg tutaj uważam za mniej istotny - jesli wytrzymuje 5000 to wystarczy, cena jest dobra a nawet bardzo dobra.
Do tej pory nie rozumiem dlaczego moja konstruktywna badz co badz krytyke uznano za zamach na Mitasa?

JarekAT
16.06.2009, 10:56
Czytając ten temat i chcąc kupić opony do AT miałem więcej dylematów niż przed przed przystąpieniem do czytania :D
3 miesiące temu jednak padł wybór na E-09ki i jak do tej pory jestem zadowolony. Czytając o małej przyczepności na mokrej nawierzchni mam do nich wielki respekt przy takich warunkach, aczkolwiek wydaje mi się, że bez zbędnego szaleństwa nie jest to aż taki hardcor jeździć nimi w deszczu.
W ten weekend testowałem je w Kotlinie Kłodzkiej i na suchym zapominam, że to są kostki nawet na bardzo krętych drogach górskich. Na mokrym po prostu zwalniam.
Podsumowując nie zdarzył mi się jeszcze uślizg na tych gumach i jestem spokojniejszy niż przed zakupem. Dla mnie okazały się dobrym wyborem, ale ekonomia też przeważyła bo marzyły mi się TKC.

rambo
16.06.2009, 18:04
z tymi mitasami (miałem tylko e07) i ich możliwościami na mokrym asfalcie w porównaniu do np: Anakee jest podobnie jak w możliwościami na asfalcie pomiędzy transalpem a hornetem :) Można tylko po co, skorą są lepsze rzeczy!

Artuditu
16.06.2009, 20:24
Chciałem brać MITASa ale padły tu stwierdzenia że na asfalt lepsze SHINKO e705. Dziś podczas deszczu spotkałem kumpla na TA. Miał na tyle właśnie SHINKO e705. Powiedział że ślizga się jak głupia nawet na suchym. Jaki wniosek wyciągnąłem? OPONY TO INDYWIDUALNA SPRAWA KAŻDEGO CZŁOWIEKA. Byćmoże się mylę ale tyle wersji jest że pozostaje mi tylko testować na sobie.

laska
16.06.2009, 21:06
Każda kostka na mokrym asfalcie leci. Wracałem z Chińskim z Ukrainy, On na Mitasach ja na T63, jechałem za Nim i widziałem, że czasami coś niedobrego się dzieje, cieszyłem się, że Michałki ładnie trzymają. Ale to ja przyłożyłem o glebę przy przejeżdżaniu przez mostek, który drogowcy zrobili na czas remontu z desek, w deszczu nie zauważyłem. Nic nie robiłem, nie hamowałem, nie odkręcałem, trójka, 60-70 km/h. Żadnego sygnalizowania, że dzieje się coś niedobrego. Po prostu tył wyleciał spode mnie. Dodam tylko, że przedtem hamowałem przodem na tyle mocno, że doprowadzałem do blokowania koła i oponka dawała się kontrolować. Chinol przeleciał przez mostek bez problemów, czy to oznacza że Mitas na mokrym lepszy niż Michelin? Pewnie nie i w pełni zgadzam się z Pawłem, to opony w teren i do tego nie za ostry bo w błocie się zapycha - tu akurat mnie zawiodła ale pewnie w błocku nic nie działa :) A na suchym można ją prawie domknąć i teraz sobie przypomniałem, że raz na wilgotnym (nie lało ale nie było sucho) przytarłem butem na T63, głównie dlatego, że się na jakieś lalunie na chodniku zagapiłem i spóźniłem hamowanie przed zakrętem ;)
pozdr,
laska

NaczelnyFilozof
16.06.2009, 21:09
Byćmoże się mylę ale tyle wersji jest że pozostaje mi tylko testować na sobie.

Ja mam już na przodzie Mitasa 07 od dwóch tygodni. Wiedziałem że Mitasy są śliskie więc przeprowadziłem kilkanaście hamowań testowych aby obejść się z oponą.

Zachowanie opony jest lepsze niż kilkuletniego Dunlopa Trailmax'a. No ale to stary kapeć był...

Dunlop na zablokowanym przodzie sie ślizgał na asfalcie. Mitas piszczy. Nie wiedziałem że motocyklowa opona tak piszczy jak samochodowa :)

Odbyłem testy w deszcczach i drogach mokrych. Myślałem że bedzie tragicznie ale do normalnej jazdy taka opona mi wystaczy.

Na wiosne kupie 07 na tył :)

rambo
16.06.2009, 22:45
Dobry kierowca napewno poradzi sobie z e705 jak i z e07/e09. Tylko po co się męczyć. Ja tam wole czerpać przyjemność z jazdy, jak się zastanawiać czy da się czy nie da się, nie mówiąc już o udowadnianiu sobie i innym czegokolwiek.

hubert
17.06.2009, 16:26
Rambo moim zdaniem to nie o to chodzi ... Jeśli ktoś oprócz jazdy po asfalcie lata ostrzej w terenie to musi znaleźć jakiś kompromis. Mi się zajebiście lata na Anakach ale wracam na jakiś czas do TKC żeby polatać w terenie. Może kiedyś ktoś wymyśli opony, które po naciśnięciu magicznego guziczka będą zmieniały swoje właściwości terenowo/szosowe i założę się że jako pierwszy zastosuje je BMW :D

grabsztyk
21.06.2009, 19:54
mówiliśmy o mitasie C-02, a dzis przypadkiem zobaczylem w sklepie C-04, ma mniejsze kostki i ma środkowo rozłożone może mieć lepsze toczenie na on. Jeździ ktos na tym?

ramires
21.06.2009, 20:21
ale że niby masz 18" na tyle?
C-04 nie jest dostępna w 17"
Jakbyś miał to mogę napisać, że jej przeznaczenie to raczej średnio miękki do pół twardego.
Występuje tylko w rozmiarach:

130/90-18
120/90-18
110/90-18

Wojtek_RD04
21.06.2009, 23:11
ja miałem założoną c04 na ktm-e exc 350 i mogę powiedzieć tyle, w błoto idze z tak lekkim motorkiem elegancko, ale na asfalcie znika w tempie natychmiastowym :(

grabsztyk
22.06.2009, 10:28
ale że niby masz 18" na tyle?
C-04 nie jest dostępna w 17"
Jakbyś miał to mogę napisać, że jej przeznaczenie to raczej średnio miękki do pół twardego.
Występuje tylko w rozmiarach:
130/90-18
120/90-18
110/90-18


no tak nie doczytałem ja mam 17' z tyłu

siwy
03.08.2009, 22:04
Właśnie szukam oponek do xr 650r. zastanawiam się między c-04 a c-16 na tył + c-17 przód. W temacie crossowych opon jestem zielony. Dodam że oprócz terenu sporo jeżdżę po asfaltach więc dobrze by było żeby guma wytrzymała parę tys km chociaż cudów się nie spodziewam. Jakby ktoś miał doświadczenia w tym temacie i mógł mnie jakoś nakierować byłbym wdzięczny.
pozdro
c-04:
http://www.motormann.hu/images/MITAS%20C_04d.jpg
c-16:
http://www.motorcycletyres.net.au/shop/images/P/C-16-large.jpg
c-17:
http://www.motormann.hu/images/MITAS%20C17d.jpg

Szaman
04.08.2009, 08:35
witam,

Tak przeglądam i przeglądam różne tematy o kapciach i troszkę się zakręciłem. Chciałbym założyć na rd04 jakieś kapcie w miarę uniwersalne (tak wiem jak coś jest do wszystkiego to jest do du....y) tzn tak aby się dało po mieście polatać i w jakąś małą traskę skoczyć, a jednocześnie polatać troszkę po terenie. Na razie doświadczenie w terenie to mam tylko jeżdżąc Samuraiem, ale wszystkiego można się nauczyć =) Afri kupiłem na jakiś Bridgestonach ale dedykowanych na asfalt, praktycznie na każdej nawierzchni poza asfaltem moto skacze wszędzie tylko nie jedzie do przodu .... a na asfalcie spoczko można i butami trzeć ... Tym przydługim wstępem chciałem chciałem nawiązać do pytania Tył Mitas E09 przód E07 czy może coś innego radzicie ??? Pytanie jaką żywotność (w km) może mieć taki zestaw zakładając jazdę powiedzmy 60/40 czarne/off

pozdrawiam
Szaman

podos
04.08.2009, 09:23
cos innego... powiadasz? - w tym, wątku to tylko Mitas.

Henryk-Knox
12.08.2009, 11:14
Hi. mozecie mi wyjasnic czym sie różni E09 w wersji Dakar od poprzedniej wersji tego modelu - konstrukcją , składem mieszanki gumy? i jak to w praktyce sie spisuje , która lepsza ? Pozdrowionko.

grabsztyk
14.08.2009, 11:58
Też chodziło mi to mocno po głowie? Z tego co pamiętam to chyba twardsza guma? tylko gdzie to mozna kupic? u kolegi ramiresa?

Henryk-Knox
15.08.2009, 09:30
Ja to weszłem na strone , opony pl. maja tam komunikator GG i zaytałem o te dakary gosc tez powiedzial ze maja twardsza gume ale to chyba na asfalt i kamieniste podłoze gorzej , mieli 130tkę dakar , przyszła nowa dostawa poprzedniego modelu 140/80 - 17 E-09 69T TT Enduro 191 zł

MaRP
15.08.2009, 21:32
Z tego co pamiętam, E09 mocno gubiły kostki, nie wytrzymywały obciążenia afri. Dlatego jest Dakar, wersja wzmocniona. Jeżeli się mylę, prosę mnie poprawić:)

Pretor
15.08.2009, 23:08
Może kiedyś gubiły. Ja kończę już drugi tył 09 na moim GSie i nic nie odpada. Opona jest doskonała. Karoo czy TKC się umywają.
Na starcie Karoo ma o 1/3 mniej bieżnika niż Mitas.
GS ma 90 kM i kostki nie urwałem.;)

MaRP
15.08.2009, 23:24
Ile waży załadowany GS F800 a ile załadowana Afryka?

grabsztyk
16.08.2009, 09:52
zależy od ładunku :P

Henryk-Knox
16.08.2009, 16:42
Może kiedyś gubiły. Ja kończę już drugi tył 09 na moim GSie i nic nie odpada. Opona jest doskonała. Karoo czy TKC się umywają.
Na starcie Karoo ma o 1/3 mniej bieżnika niż Mitas.
GS ma 90 kM i kostki nie urwałem.;)
Hej Pretor a ty na przodzie masz E09 ? bo mam obawy ze przednia moze mieć zbyt rzadki bieżnik szczególnie na przelotach asfaltowych i jeszcze jedno zakładacie 140stki czy 130stki wystarczą do Afri .

Pretor
16.08.2009, 20:41
Henryk-Knox hehhe co do przodu masz rację. Nie używałem wprawdzie 09 na przodzie ale jakoś taki rzadki się wydaje:)
Stosuję z przodu TKC bo jest sprawdzona. Tak więc mój układ jest taki: przód TKC a tył MITAS 09. Koszt łączny ok 450 zł. Uważam to za doskonały układ:)

MaRP
16.08.2009, 21:39
zależy od ładunku :P

Pewnie,:), afri gotowa do jazdy 240, F 800 GS chyba do 200 nie dobija?

Misza
16.08.2009, 21:52
Afri gotowa do jazdy 230, 800GS pewnie koło 220 ale ma moc większą i na pewno moment. Mi tam w dziewiątkach nigdy sie nic nie urwało, a lampy nieraz oglądały niebo i to załadowana była. Na kamieniach też nie były oszczędzane.

Henryk-Knox
17.08.2009, 00:11
Henryk-Knox hehhe co do przodu masz rację. Nie używałem wprawdzie 09 na przodzie ale jakoś taki rzadki się wydaje:)
Stosuję z przodu TKC bo jest sprawdzona. Tak więc mój układ jest taki: przód TKC a tył MITAS 09. Koszt łączny ok 450 zł. Uważam to za doskonały układ:)
Tak myslałem ze E09 na przód to ryzykowne rozwiazanie a kto obute ma przednie w Heidenau ?

petrosbike
17.08.2009, 00:53
Henryk-Knox hehhe co do przodu masz rację. Nie używałem wprawdzie 09 na przodzie ale jakoś taki rzadki się wydaje:)
Stosuję z przodu TKC bo jest sprawdzona. Tak więc mój układ jest taki: przód TKC a tył MITAS 09. Koszt łączny ok 450 zł. Uważam to za doskonały układ:)

POTWIERDZAM TAKI UKŁAD OPON że bardzo dobry. Jestem po Bieszczadach i potworniastych kamienistych bezdrozach i tzw " dróg bitych" czyli kamień na kamieniu ostry jak cholera piaskowiec bieszczadzki wielkości 8-10 cm srednicy. Tył E-09 i przód TKC80 sprawowały sie wręcz doskonale. Natomiast tył na glinach i miękkich podjazdach nie zdaje egzaminu, za grube kostki, uslizguje sie bocznie i zapycha sie szybko. TKC to i owszem na glinach też nieźle sie sprawowała, a na kamienistym spokobajka.
Przód e09 tak jak pare postów wyżej -miałem i zaraz odsprzedałem po 100km bo na asfalcie zero hamowania a jeśli juz to kostka schodzi migiem ekspresem.

sambor1965
07.09.2009, 09:43
Pojawiam sie tu jako odwieczny wrog tanich opon. Poza dwoma eksperymentami (Heidenau i Mitas) od zawsze jezdze na oponach TKC, Michelin etc...
W tym roku dalem sie namowic na komplet tyl Mitas E09 i przod Trelleborg. Uzytkowalem to w Azji i musze przyznac ze nie bylo zle. Mitas byl swietny jesli chodzi o piachy i kamienie. Troche gorzej bylo przy hamowaniu na miekkim. W zakretach dupsko troche uciekalo na boki.
Trelleborg sie skandalicznie wyzabkowal na dystansie 6000 km. Nie uwazam tej opony za trwala, ale musze przyznac, ze wlasciwosci trakcyjne miala niezle.
Nie wiem jak to wszystko dziala na mokrym czy w blocie. Na Azje na pewno sie jednak nadaje. Na przyszly rok wzialbym pewnie TKC na przod + e09 na tyl...

chomik
07.09.2009, 09:49
Na przyszly rok wzialbym pewnie TKC na przod + e09 na tyl...
Tiaaa i tutaj obiema recyma się podpisuje, uważam to za idealne powiązanie droga+teren...

hubert
07.09.2009, 15:23
Wrócę do tematu wersji Dakar. Czy ktoś wie czym tak na prawdę się różnią ? Czy jest twardsza guma czy po prostu wzmocniona osnowa ?? W materiałach producenta nie ma w ogóle o tym info ...

chomik
07.09.2009, 15:33
Wrócę do tematu wersji Dakar. Czy ktoś wie czym tak na prawdę się różnią ? Czy jest twardsza guma czy po prostu wzmocniona osnowa ?? W materiałach producenta nie ma w ogóle o tym info ...
Jeździłem na tyle Dakar i zwykłym, w przebiegu, przyczepności nie ma różnicy jak dla mnie, więc nie mam zielonego pojęcia...

hubert
07.09.2009, 16:04
Dobra już wiem :) Napisałem do człowieka z pierwszego posta w tym wątku i szybko mi odpowiedział:

Type DAKAR is special reinforced version of classical tyre , this tyre has one ply more than classical. You can see when you compare weight of both version :

2000024158101 140/80-17 E-09 TT ……………….5,519 kg
2000024156101 140/80-17 E-09 TT DAKAR ……………… 5,921 kg

2000024649101 90/90-21 E-09 TT ……………………………………3,148 kg
20000024647101 90/90-21 E-09 TT DAKAR…………………………..3,693 kg

Version DAKAR has stronger carcass and better performance especially on hard track. This version is suitable for rallye (Paris-Dakar etc.) .Tread compound is in both type the same.






Czyli wersja DAKAR ma wzmocniony karkas ale mieszanka gumy pozostaje ta sama, więc przyczepność powinna być ta sama.

ramires
07.09.2009, 16:13
Ma to sens, chociaż pare osób kiedyś narzekało (ale nie afrykanerów), że jest bardziej śliski. Urban legend obalony :)

Ta wersja Dakar to będzie chyba odpowiednikiem Deserta w Michelin (czyli zwykły T63 -> Desert a Mitas E-09 -> E-09 Dakar). (Oczywiście pomijam fakt, że Desert już nie jest produkowany w 17" i że był w profilu 140 zamiast 130 jak w T63.)

hubert
07.09.2009, 16:28
Hmm to ciekawe bo albo Czesi nie aktualizują strony albo jesteś w błędzie ?

http://www.mitas.cz/index.php?stranka=400&scid=52&action=Search

Sorry to ja jestem w błędzie bo mi się popierniczył Desert z Dakarem :) ....

Henryk-Knox
08.09.2009, 13:28
Hubert a ty handlujesz tez E9tkami ?

hubert
08.09.2009, 17:12
Jeszcze nie ale za chwilę będę ...

rumpel
08.09.2009, 20:02
zwykla 09 jestem sam w stanie zmienic 09 dakar nie dalem rady

grabsztyk
08.09.2009, 21:12
Pytanie do osób używających C-02..: Czy stosujecie do tego cacka trzymaki? Bo ja założyłem bez i zastanawiam się czy nie zainstalować choć jednego...

pałeł
08.09.2009, 22:50
a poco trzymaki :)
jeżdżę bez

grabsztyk
09.09.2009, 08:21
no i o taka odpowiedz mi chodziło :) ogolnie oponka cacy na off, ale po krotkim przelocie ON schodzi w oczach, teraz tylko co na przód? desert?

a..i jakie ciśnienie dajesz na C-02? żeby tego wętyla nie urwało ..

pałeł
10.09.2009, 10:13
od 1,3 bara do 2 choć upuszczam rzadko

MOTOMYSZA
10.09.2009, 14:13
Siemka!
A ile pompujecie ciśnienia do Mitasków E-09 (przód i tył) ?

chomik
10.09.2009, 14:15
Siemka!
A ile pompujecie ciśnienia do Mitasków E-09 (przód i tył) ?
Tyle ile Bozia karze...
2,0 / 2,5
a w terenie to już jak kto woli... 1,5 - 1

majo
12.09.2009, 08:19
A mitas E-10 wszedł juz do produkcji?? gadalem z czechami i mowili ze majtka E-09 ma zastapic właśnie E-10:)

puszek
14.09.2009, 17:12
Masz wiesci jak bedzie wygladał? Moze jakies fotkli???

majo
14.09.2009, 19:57
hmm ja nic nie wiem ale podobno ma byc podobny do Deserta...

iwan
27.10.2009, 20:54
Pany!! Nie chcialem zaczynac nowego watku,dlatego zapytam tutaj. Potrzebuje oponki na nowy sezon dla Królowej, waham sie miedzy E-07 a E-09. Poki co szukam "uniwersalnego" kompletu. Oba typy maja podobne wlasciwosci. Trasy to glownie asfalt i szuterki/lekki teren, naprawde okazjonalnie poligon:D Tu nawet zlota rybka nie pomoze,ale doradzi ktos cos?:)

sambor1965
28.10.2009, 07:59
NO to juz chyba E10

http://img16.imageshack.us/img16/1143/fotka8002.jpg

Podobno bardzo w typie TKC

Babel
28.10.2009, 10:49
NO to juz chyba E10

http://img16.imageshack.us/img16/1143/fotka8002.jpg (http://img16.imageshack.us/img16/1143/fotka8002.jpg)

Podobno bardzo w typie TKC

No wygląda ciekawie

cheniek
28.10.2009, 12:50
Narazie jakoś skąpo z informacjami o E10. Jakby ktoś znalazł dojście do nich w PL to proszę o info

hubert
28.10.2009, 12:52
Hmm nawet na stronie mitas.cz nie znalazłem info ....

chinol
28.10.2009, 19:10
http://www.radar.pl/MITAS-E-10-15070B17-69R-TL-19434086/

chiba tylko w tym rozmiarze występują

bosz... się ludzie rzuca na te mitasy ... fajne som

majo
28.10.2009, 19:23
he he a nie mówiłem:)

sambor1965
28.10.2009, 19:36
Ale na razie ta gumka tylko w rozmiarach 110/80-19 przod i 150/70-17 tyl
Niewatpliwie pojawi sie jednak pelna gama...

http://www.bmwgs.cz/forum/attachments/mitas_1.jpg

chinol
28.10.2009, 19:44
szkoda ze cena wyższa od E09 ;)

ale ceny opon chyba poszły w gorę, dzisiaj szukałem do puszki zimówek to ceny do zeszłego roku chyba z 30-40-% większe

Ronin
28.10.2009, 20:03
w tym rozmiarze cena naprawdę spora...
http://www.handlopex.pl/pli/MITAS%20motocykle%20detaliczny.pdf

w zeszłym roku kupiłem komplet e07 za 323zł z przesyłką, na chwilę obecną mają przejechane 19kkm i wyglądają całkiem zdrowo:)
rzucę fotkę w weekend.

jak będą w przystępnej cenie, to chętnie spróbuję tych czeskich tkc;)

jak na razie jestem wiernym członkiem fan klubu:)

hubert
16.11.2009, 22:52
Obejrzałem sobie te gumy na targach we Włoszech. Wyglądają fajnie ... Niestety dystrybutor na Italię nie był w stanie powiedzieć czy będą inne rozmiary ...

http://img41.imageshack.us/img41/3338/p1010630u.jpg

cheniek
17.11.2009, 07:34
Hubert - a kiedy będą dostępne w sprzedaży wiesz może ?

hubert
17.11.2009, 10:39
Hubert - a kiedy będą dostępne w sprzedaży wiesz może ?
Niestety żaden ze znanych mi dystrybutorów nie przewiduje dostawy E10 ... Może wiosną ..

Ehh to jest Polska niestety :(

chomik
17.11.2009, 14:59
A nasz kolega Enzo bodajże, który miał kuntakty bezpośrednio w Mitasie ? Tak coś mi się kołacze...

hubert
17.11.2009, 15:23
No tak mamy przecież kontakt do Karela Spanhela ...

chomik
17.11.2009, 15:30
No tak mamy przecież kontakt do Karela Spanhela ...
Eee jak do niego swego czasu pisałem to mnie zlał... więc, co to za kontakt.

cheniek
17.11.2009, 15:46
Ja też próbowałem szukać na własną rękę ... i oponki są ale wirtualnie (na stronach internetowych) a przy próbie zamówienia DUPA ... nikt nie wie kiedy będzie dostawa.:vis:

chomik
17.11.2009, 16:02
Ja też próbowałem szukać na własną rękę ... i oponki są ale wirtualnie (na stronach internetowych) a przy próbie zamówienia DUPA ... nikt nie wie kiedy będzie dostawa.:vis:
Na stronach Mitasa też ich jeszcze nie ma, wydaje się więc, że należy cierpliwie czekać...

Adagiio
17.11.2009, 16:16
Pierwsza dostawa powinna być do końca marca , wiec trochę cierpliwości , takie dostałem informacje od importera , cena jeszcze nie znana .

JuIo
18.12.2009, 13:35
Pany, szukam E-09 w dobrych pieniądzorach? nic pilnego, na razie się rozglądam.

Wegrzyn
18.12.2009, 15:53
A moze jakies zbiorowe zakupy ?? Tez sie przymierzam do tej opony. Zawsze by taniej bylo przy wiekszej ilosci. Co wy na to ??

Wolo
18.12.2009, 16:09
Pany, szukam E-09 w dobrych pieniądzorach? nic pilnego, na razie się rozglądam.
http://www.opona.pl/opony-motocyklowe/endurro/mitas-mi/

dery
18.12.2009, 16:34
ja tez musze w e-09 zainwestowac..

rambo
18.12.2009, 17:02
dobre ceny wezne ze dwie ;)

Wegrzyn
23.12.2009, 18:54
Nie ma nikt namiarów na tanie E09 ??

Wolo
23.12.2009, 19:01
taniej, niż na opona.pl szukaj na Allegro- używek.

Ropuch
23.12.2009, 20:02
http://www.opona.pl/opony,mitas,MIME17013080TE090 dokładnie dobra cena :)

JuIo
23.12.2009, 21:23
a tą C-02 albo 04 testował ktoś? bo całkiem całkiem jest ten laciek.

Misza
23.12.2009, 22:04
C02 - zakładam jak skończy mi sie dziewiątka, koleś ma w Dakarze i powiem tak: na dziewiątce ciężko podjechać pod taki nasz testowy nasyp bez solidnego rozpędu... na C02 ciężko podjechać bo idzie na nim na koło :)

ramires
23.12.2009, 22:12
Dandy, Mijamoto, Pałeł, Puntek, Adagiio i ja z powodzeniem testujemy je.
Ja o dziwo najwięcej gleb miałem :D

ma jedną wadę, jest dużo bardziej śliska od E-09.
Generalnie pozostanę w gronie fanów C-02.

Jeszcze jedno - rozrzut przebiegów wynika z odkręcania manetki. Moja C-02 wygląda tak jak u niektórych po 4 kkm ... a ma zaledwie 500-600km :)

JarekAT
23.12.2009, 23:36
a co z E-10??
Są w sprzedaży i czy ktoś już próbował??
Jak E-10 mają się do E-09??

ramires
23.12.2009, 23:39
a co z E-10??
Są w sprzedaży i czy ktoś już próbował??
Jak E-10 mają się do E-09??


Kurde, plizz, wczytaj sie w info na forum - okolice marca będą dopiero nowe E-10 - nie ma ich jeszcze w sprzedaży, może szybciej będą, ale napewno NIKT ICH NIE TESTOWAŁ u nas jeszcze

Vooytas
24.12.2009, 00:23
Ja też się zaprzyjaźniłem z c02.

W terenie jest o niebo skuteczniejsza od 09 niestety po asfalcie pływa strasznie, zwłaszcza na początku. Jak się troche zetrze to już jest nieźle.

chinol
27.12.2009, 09:40
http://www.opona.pl/opony-motocyklowe/mitas-mi/140-80-r17/

tanie E09 ostatnie sztuki

maher
27.12.2009, 21:24
Jeśli ktoś będzie potrzebował oponkę która jest w ofercie HANDLOPEXu to mam tam fajny rabat i mogę załatwić, ostatnio kupiłem do trampka na tył e09 za niecałe 170 pln

hubert
28.12.2009, 10:18
Maher sklep opona.pl to właśnie handlopex.

JuIo
28.12.2009, 11:39
Hubert a ty tam nie masz jakiejś 140tki na stanie w dobrych pieniądzach?

Wegrzyn
28.12.2009, 13:09
No właśnie nie masz Hubert jakiejś noworocznej promocji, bo też szukam takiego rozmiaru ??

hubert
28.12.2009, 14:55
Ceny na opona.pl są niewiele wyższe od hurtowych. Nie jestem w stanie przebić ich oferty bo oni są dystrybutorem Mitasa ...

JuIo
28.12.2009, 16:09
A chcieliśmy ci dać zarobić, nie to nie...:)

maher
28.12.2009, 19:48
HUBERT dzięki za info nie wiedziałem, biorę u nich do tirów itp. ale mam ich pod nosem więc jeśli ktoś będzie miał potrzebę to mogę pomóc zawsze to jeszcze pare groszy taniej niż na opona.pl

JuIo
28.12.2009, 19:55
HUBERT dzięki za info nie wiedziałem, biorę u nich do tirów itp. ale mam ich pod nosem więc jeśli ktoś będzie miał potrzebę to mogę pomóc zawsze to jeszcze pare groszy taniej niż na opona.pl

maher to weź, jeśli oczywiście możesz, zapytaj ile by wyszło za dwie 140/80/17 majtasa E09.

maher
28.12.2009, 21:39
ok jutro Ci odpowiem

Futrzak
28.12.2009, 21:46
maherku a zerkni mi tam 19 110/90 tył

ewentualnie 21

maher
29.12.2009, 21:49
maher to weź, jeśli oczywiście możesz, zapytaj ile by wyszło za dwie 140/80/17 majtasa E09.
Witam Cię i powiem na wstępie co się dowiedziałem w handlopexie,na dzień dzisiejszy oponki w rozmiarze o który pytałeś są tylko z bieżnikem E08 i E07 .Koleś powiedział mi że spodziewają się dostawy oponek od mitasa w połowie stycznia więc jeśli dalej będziesz potrzebował to daj znać chętnie pomogę.

majki
29.12.2009, 22:30
A może by tak przed sezonem zrobić jakieś zbiorcze zamówienie forumowe?? Pewnie kilku chętnych się znajdzie na majtaski terenowe?? Sam pewnie jakieś bardziej terenowe gumy będę chciał nabyć. ;)

JuIo
30.12.2009, 07:25
Dzięki maher.
Majki było wyżej o zbiorczym i powiem Ci, że odzew był mizerny. Nie wiem jakie kto ma wtyki, ale dla zwykłych zjadaczy chleba, to żeby dostać jakiś konkretny rabat to cza tych opon ze 30 zamówić, inaczej gra nie jest warta świeczki. Znalazłem z kumplem TKCeki w niemcowni w jakby to powiedzieć umiarkowanej cenie, nieco taniej niż w polszy, tak więc majtasy tylko na rezerwę która nie jest mi szczególnie teraz potrzebna, hej!

dery
30.12.2009, 14:40
Znalazłem z kumplem TKCeki w niemcowni w jakby to powiedzieć umiarkowanej cenie, nieco taniej niż w polszy,

powiedzialbys cos wiecej o tych TKC?
moze byc na priv zeby nie smiecic w watku o majtach.

jaro5000
30.12.2009, 15:51
Panowie, kombinujecie i szukacie oszczędności rzędu 30zł, zamiast bezproblemowo załatwić sprawę z forumowym kolegą. Wspomagajmy się wzajemnie. Jeżeli Hubert będzie miał duży obrót to i ceny spadną, proste.

Pozdrawiam
Jaro

Wegrzyn
30.12.2009, 19:03
Panowie, kombinujecie i szukacie oszczędności rzędu 30zł, zamiast bezproblemowo załatwić sprawę z forumowym kolegą. Wspomagajmy się wzajemnie. Jeżeli Hubert będzie miał duży obrót to i ceny spadną, proste.

Pozdrawiam
Jaro

Ty chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz..... Hubert i tak ma już bardzo tanio i raczej ciężko byłoby mu jeszcze taniej sprzedawać, chyba, że charytatywnie :haha2:A jak ktoś ma możliwość kupić znacznie taniej to niech z niej korzysta....

baransky
31.01.2010, 14:52
Hmm a te E-09 dają radę jako tako na śniegu?
Chciałem dziś polatać swoim nowym Trapim po okolicy (choćby po podwórku), niestety Michelin Anakee do tego stopnia ssą na śniegu, że biedny Trapi nawet z miejsca ruszyć nie chciał, a rozbujany ujechał kilkadziesiąt centymetrów i znowu się zakopał. Następne kilka metrów przejażdżki pokonałem na zmianę zakopując się i jadąc do przodu bokiem... masakra.

Misza
31.01.2010, 15:01
E09 dają całkiem sporo siły uciągu. Na śniegu tył działa super tzn wystarczająco mocno chwyta do przodu ale ostrzejsze traktowanie gazem powoduje fajny uślizg...

baransky
04.02.2010, 16:15
Hehe, zakupiłem do Trampka E-09 na tył i C-17 na przód.
Z tym C-17 to chyba trochę przegiąłem pałę bo trochę po asfalcie też się zdarzy pojeździć.
Bieżnik na focie nie wyglądał tak hardcorowo jak w realu... ale może przynajmniej w śnieg się będzie ładnie wgryzał. :)
W weekend spróbuję zamontować i zdam relację z jazdy ;)

HRABIA z Krosna
04.02.2010, 17:22
Mam C17-tkę na przodku w KLR 650 extra sprawa na mokrej trawie :Thumbs_Up: w błotku też sobie nieżle radzi i mało się oblepia ,szybko się czyści , bardzo dobrze trzyma na żwirach ,troche gorzej na asfalcie ale tragedii nie ma ,na śniegu nie próbowałem ale pewnie to zrobię...

BLOB
06.02.2010, 16:00
W związku z tym, że ja szukałem takiego spisu obrazkowego i wreszcie znalazłem zapodaję i wam. Mam cały katalog mitas ale pisany po CZ jak kogoś interesi to zeskanuję.

Dzieju
06.02.2010, 20:10
No i bardzo ładnie, takie tabelki przydały by się do wszystkich interesujących nas producentów opon, jest to dobry przegląd bieżników.

HRABIA z Krosna
06.02.2010, 21:19
Super :rules:na pewno się przyda :Thumbs_Up:.

JarekAT
06.02.2010, 22:15
trzeba jeszcze brać pod uwage e10

BLOB
06.02.2010, 22:42
Wiem ale te 10-tki to new product- i nie jest dostępny w ofertach. A na pewno nie w realnych ofertach jak do tej pory to tylko ceny i obrazki a opon jak nie było tak u nas niema, ale mogę się mylić niewiem.

HRABIA z Krosna
07.02.2010, 15:07
Niestety E-10 to faktycznie na razie wirtualna gumka...:drif:
http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=24&t=4347

hubert
08.02.2010, 22:02
To je jeszcze może dorzucę coś.

Tu jest kalog Mitas w pdf:

https://www.cgs.cz/soubor.php?fid=420

A tu stronka:

http://www.mitas.cz/index.php?stranka=400&scid=7

jaro5000
28.02.2010, 18:53
Wczoraj i dziś przetestowałem swój komplet E09 tył / E07 przód.
Założenia były takie: ciągle sporo podróżuję po czarnym, jednakoż szutry i błoto i lasy i wszystko to co po za asfaltem też chętnie zwiedzam i chcę co raz więcej off. W związku z powyższym po wielu dniach i nocach spędzonych na czytaniu forów doszedłem do takich właśnie wniosków- nie ukrywam kasa też miała jakieś znaczenie.
Rezultaty, jak na dzień pierwszy: jazda w deszczu po asfalcie- całkiem ok, przyznaję jechałem dość zachowawczo, bo nie znam opon i nie wiedziałem czego się spodziewać, ale z upływem czasu i km rozkręciłem się trochę. Nie odczuwałem większego dyskomfortu. Dziś pojechałem w błoto: rezultat zgodny z przewidywaniami, czyli tył bardzo ok, przód mógłby być stabilniejszy w błocie, ale dramatu nie było- nie wyp...nie wywróciłem się i jechałem mniej więcej tam gdzie chciałem.
Dalsze obserwacje po jakimś tysiącu opiszę.

Pozdr.
Jaro

matti
01.03.2010, 08:22
Poczas tych dalszych testów uważaj na mokre. Wczoraj uniesiony ulańska fantazją, wyposzczony po zimie miałem uślizg tyłu(e09) na szczęście przy małej prędkości.

pałeł
01.03.2010, 08:40
opinia o oponie po 200km :> trochę chyba za mało, zjedz z 3 komplety w roku i wtedy będziesz miał inne wrażenia teraz porównujesz tylko nowa oponę do starej

jaro5000
01.03.2010, 09:13
opinia o oponie po 200km :> trochę chyba za mało, zjedz z 3 komplety w roku i wtedy będziesz miał inne wrażenia teraz porównujesz tylko nowa oponę do starej

Oczywiście, że tak.

BLOB
01.03.2010, 09:58
Odnosząc się do tych uślizgów to niestety ale bendą. Mitasa zjeździłem na cross-ie i innych kaszlakach. Niestety teren w jakim ja je katowałem był taki, że nie dawały rady CO2 na tyle i C15 na przedzie-opony się zabijały i ślizgały w błocie i glinie(ale to już extrema była)
Jezeli chodzi o ancwalty i coś bardziej cywilizowanego w postaci opon to niestety też beną się ślizgały.
Śmiem się niezgodzić z opinią że trzeba zjeździć 3 komplety mitasów żeby coś o nich powiedzieć. Po zmianie pirelli na mitas widoczne zmiany już po 20 km w błotku poprostu kiepśniejsze ale jak powiedziałeś cena czyni ją dobrą.
Dobrze że nie wszyscy lubimy to samo bo było by nudno a i wyznajemy zasadę wobec siebie w poszukiwaniu idealnej opony "Quo vadis".

pałeł
01.03.2010, 10:13
blob ja mowie o 3 kompletach obojętnie czego w roku żeby móc o oponie dyskutować
nowa opona zawsze robi w porównaniu do starej
a wiem ze najwięcej do gadania na temat opon maja ci co zmieniają opony raz na 4 -5 lat lub rzadziej wiec ich opinie są lekko mówiąc nie wiarygodne,
kazda opona ma swój ze takl powiem segmet odbioru i c02 bym nie zakładał do lekkiego motora :) bo ma za mało agresywna rzeźbę bieżnika sa fajniejsze propozycje

BLOB
01.03.2010, 10:27
Ja bazuję na majtasie bo jak dobry sezon to z3 czasami 4 komplety idzie to czasem na przemian P i T-oczywiście cross.
Tak więc, wiesz i rozumiesz "cenka opada".

Pawel_z_Jasla
01.03.2010, 11:49
Blobik, a sprawdziłeś przed kupnem opony jej specyfikację ?? Na ten przykład C-02 jest na teren twardy, kamienie a nawet czarne dojazdówki !! a nie na błoto więc jej "zabijanie" należy z zasady przyjąć za normę. Załóż na tył C-10 lub C-12 a będziesz Pan nieco bardziej zadowolony ;).

BLOB
01.03.2010, 12:18
C10 były w 350 i zjadły zęby na konarach i ostrych bobrowaniach w podjazdach. Moje obawy były tym większe że moje moto ma pewnie ze 20 kilo więcej bo ja mam 500-cetke.
Fajnie to nawet wyglądało bo opona zrobiła się żadka jak moja wypłata-niewiem czy to feler tej jednej sztuki czy wszystkie takie bo więcej nie kupowaliśmy c10 a c12 nieznam zupełnie

jaro5000
01.03.2010, 14:27
a już tak żeby było jaśniej, ja nie wydaję opinii o oponie tylko opisuje wrażenia, wiem że nie mam zbyt bogatego doświadczenia, są ludzie, którzy je mają (jedni się tym dzielą inni mniej) , są tacy którzy mają jeszcze mniej. Wszyscy tu zaglądają w poszukiwaniu jakiś informacji. Forum jest miejscem gdzie dzielimy się wiedzą, spostrzeżeniami i obserwacjami, czasem trafnymi, czasem błędnymi i toczy się jakaś dyskusja. Pawle, masz jakiś mocno sceptyczny stosunek do świata- często tak można wnioskować z twoich wypowiedzi.

:zdrufko:

Pawel_z_Jasla
01.03.2010, 23:16
Rany Boskie !! Ja sceptyczny stosunek !! Stosunek to mam raczej jednoznacznie okeślony ale to czy sceptyczny czy pełen entuzjazmu zależy raczej od partnerki a nie rodzaju ogumienia ;). Chłopaki !! "pace and love" !!

Wegrzyn
17.03.2010, 22:50
Nie wiem, czy już było, ale znalazłem gdzieś w necie więc wklejam

yonec
17.03.2010, 23:04
Fajna tabeleczka - przyda się na pewno hardbambusom :)

Tylko czemu Pepik w C-17 napisał że Rear=Predni - już mu się chyba to wszystko pomerdało w tym paintcie ;)

Avatar
02.04.2010, 08:33
Po przywróceniu furum z kopii zapasowej, wklejam ten post ponownie.


Mitas E09. Tak, ta opona była przedmiotem moich rozważań przed ubiegłorocznym wyjazdem na Ukrainę i Krym. Szukałem opony która da mi poczucie bezpieczeństwa na każdej nawierzchni, pozwoli cieszyć się z możliwości zjechania AT w teren, bez obawy że nie uda się z niego wyjechać, da możliwość pokonywania długich dystansów rzędu 12-15 kkm. A przy tym wszystkim nie będzie kosztować tyle, albo i więcej co opona do motocykla sportowego! Przeczytałem cały wątek tego forum na temat opon Mitas, niestety jednoznacznej odpowiedzi na dręczące mnie pytania i wątpliwości nie znalazłem, jako że każdy z użytkowników miał inne kryteria oceny. Wnioski z lektury były następujące:

E09
- jeśli E09 to tylko na tył
- ma słabą przyczepność na mokrym asfalcie
- dobra lub b. dobra przyczepność na suchym asfalcie
- żywotność w sprzyjających warunkach ok 7-10 tyś. km
- generowany w czasie jazdy hałas - opinie podzielone
- dobre właściwości trakcyjne w terenie

Kożystając z Waszego doświadczenia postanowiłem zastosować zestaw: E09 140/80/17 - tył i TKC80 90/90/21 - przód.
Poniższy tekst można potraktować jako wyniki testu tylnej opony Mitas E09. Postaram się podejść do niego w sposób pragmatyczny, w miarę możliwości skupiając się na suchych faktach, bez wydawania swojej opinii.

Trasa jaką pokonałem w ciągu dwóch pierwszych tygodni Lipca 2009r. to 5200 km, z czego ok. 900 po drogach polskich a 4300 po drogach i bezdrożach Ukrainy i Krymu. Po przekroczeniu granicy starałem się wybierać boczne trakty tak, aby uniknąć zatłoczonych tras i zobaczyć jak najwięcej z tego co kryje piękna Ukraina. W związku z tym, nawierzchnia po jakiej się poruszłem była urozmaicona. Zdecydowana większośc trasy to oczywiście asfalt, ale nie brakowało dróg brukowych, kamienistych, tłuczniowych i szutrowych. Szybkości podróżne wahały się w zależności od rodzaju i stanu nawierzchni. I tak na głowniejszych drogach asfaltowych ok. 100 - 120 km/h, na szutrach i tłuczniu ok. 60 - 100 km/h
Motocykl był w pełni obciążony. Kierowca, pasażerka, kufry, sakwy, torba 45l, tank bag, dwa namioty i odzież motocyklowa, która też nie jest lekka. Napewno ładowność dopuszczalna AT została przekroczona. Zastosowałem ciśnienie w oponach zgodne z zaleceniem instrukcji obsługi Africa Twin. Temperatura otoczenia - od kilkunastu st.C podczas jazdy w deszczu (Ukraina), do ponad 40 st.C na samym półwyspie krymskim.


10828


Moje wnioski z eksploatacji E09 -tył po przebiegu 5200 km:

1. Zużycie bieżnika - ok. 2,5 mm (nowa opona - 12,5 mm mierzone na środku opony, po 5200 km - 10 do 10,5 mm)
2. Przyczepność na suchym asfalcie: Nigdy nie doświadczyłem uślizgu
tylnego koła, nawet przy ekstremalnych przechyleniach podczas pokonywania niezliczonych stromych serpentyn południowego Krymu.
3. Przyczepność na mokrym asfalcie: Nigdy nie doświadczyłem uślizgu tylnego koła podczas jazdy w deszczu. Faktem jest że zakręty pokonywałem bardziej asekuracyjnie niż ma to miejsce na suchej nawierzchni (czynie tak bez względu jakim motocyklem i na jakich oponach jadę).
4. Generowany hałas: Napewno nie jest głośniej niż na TKC80.
5. Zachowanie w terenie: Kopny piach, plaże, podmokłe łąki w okolicach ukraińskich rzek, przejazd przez brody, kamieniste podjazdy górskie -
nie zdarzyło się abym nie mógł gdziekolwiek wjechać, przejechać i wyjechać z tamtąd.
6. Montaż i demontaż na feldze: Ranty E09 są dość sztywne. Opona siedzi ciasno na feldze co może być dodatkowym utrudnieniem jeśli "złapiemy gumę" gdzieś na odludziu. (TKC zdejmuje się łatwiej)
7. Nie odpadła żadna kostka, cała opona wygląda jak na zbliżeniach poniżej


10823
10824
10825
10826
10827


Moja ocena:

Mitas E09 (tył) jest dla mnie oponą idealną. Pozwoli na pokonanie (przy moim stylu jazdy) dystansu ok. 15 - 20 tyś. km bez konieczności wymiany - co przy dłuższych trasach jakie planuję w przyszłości ma kluczowe znaczenie. Doskonała przyczepność w każdych warunkach i nawierzchni. Opona jest cicha i zapewnia wysoki komfort podróżowania. Cena zakupu - bezkonkurencyjna! Zaznaczam że eksploatuję motocykl Africa Twin jako podróżne enduro, które aby przewieźć nas przez pół świata musi być odpowiednio traktowane, z całą pewnością nie jak crossówka czy ścigacz

Mam nadzieję że moje wypociny pomogą tym z Was, którzy stoją przed dylematem wyboru opon, tak jak to było w moim przypadku na początku przygody z AT. Pozdrawiam i życzę powodzenia w trasie!

JuIo
02.04.2010, 13:18
Po przywróceniu furum z kopii zapasowej, wklejam ten post ponownie.



hehe, przezorny zawsze ubezpieczony... :Thumbs_Up:

Futrzak
02.04.2010, 16:11
Ja mam na tyle 120-90-18 na garzskim gruncie poezja latania trzyma sie drogi niesamowicie rwie grunt i daje poczucie bezpiecznstwa az milo o tym gadac C 16

jaro
02.04.2010, 16:36
A ja zrobiłem na mitasach 09 trochę kilometrów i powiem tak:
jak sucho to zajebi...:Thumbs_Up:
jak mokro to przeje...:Thumbs_Down:
Na przodzie zrobiłem jakieś 4tysiące i po kolejnym ślizgu tym razem zakończonym glebą(przy prędkości 20km na godzinę odjechało na asfalcie przednie koło!!!)powiedziałem dosyć!
Tył na mokrym zachowuje się też bardzo źle ,ale jest szansa że się zdąży zareagować(zrobione jakieś 8tysi i jeszcze kilka dało się zrobić,ale jej też dziękuje za współprace.
tkc jest dużo droższa ale o wiele lepsza.
Jeśli można wydusić na tkc to lepiej zapłacić i cieszyć się z jazdy również na mokrym.
:at:

hans
19.04.2010, 20:37
Wzorem starszych madrzejszych i bardziej doswiadczonych kolegow zapodalem zestaw E09 dakar 130/80/17 - tył i TKC80 90/90/21 przod.
wstepny off jest obiecujacy a zywotnosc zestawu - naiwnie licze na 9-10 tys.....

Wolo
20.04.2010, 08:31
A ja zrobiłem na mitasach 09 trochę kilometrów i powiem tak:
jak sucho to zajebi...:Thumbs_Up:
Potwierdzam, latałem po torze i czułem się na nich bardzo pewnie, a to wszak kostki
http://img710.imageshack.us/img710/3377/clipboard02vp.th.jpg (http://img710.imageshack.us/my.php?image=clipboard02vp.jpg)

specnaz
20.04.2010, 23:41
Potwierdzam, latałem po torze i czułem się na nich bardzo pewnie, a to wszak kostki
http://img710.imageshack.us/img710/3377/clipboard02vp.th.jpg (http://img710.imageshack.us/my.php?image=clipboard02vp.jpg)
Wolo powiedz czego tym trampkiem nierobiłes:bow:

cheniek
23.04.2010, 09:46
Ma ktoś może jakieś nowe wieści o E10 ?
Widzę, że na stronie producenta ładnie opisane .... tylko gdzie to kupić ? :mur:

http://www.mitas.cz/index.php?stranka=300&scid=52&pid=2648&thread=&size=

puszek
23.04.2010, 14:09
Odnośnie Mitasa E 09...W Maroku zrobiliśmy w sumie 3500 km...Po piachu, szutrach, kamolach i asfalcie.. W temperaturze do 40 stopni po asfalcie. Mieliśmy na Tyle ..TKC 80 , T63 , E 09 Dakar..Zadna z opon się nie ślizgała.. Na zakrętach każda opona została domknięta..Bez problemu..Przody to były T 63 i Tkc 80 .
Jak wyglądają opony po trasie?

E 09 najmniejsze zużycie , kostki nie poodrywane , wygladają bardzo korzystnie...
TkC 80 i T63 dużo bardziej zużyte a do tego kostki ponadrywane.

Na tej trasie Mitaski E 09 zdecydowanie wygrały z TKC i Michelinami...Zachowywały sie równie poprawnie a do tego jeszcze nie ma na nich śladów naderwania kostek. Być może waga motoru plus bagaż i czasem pasażer to wymażona dla nich koncepcja. Ale było sucho....

HRABIA z Krosna
23.04.2010, 17:47
Ma ktoś może jakieś nowe wieści o E10 ?
Widzę, że na stronie producenta ładnie opisane .... tylko gdzie to kupić ? :mur:

http://www.mitas.cz/index.php?stranka=300&scid=52&pid=2648&thread=&size=

Rozmawiałem kilka dni temu z przedstawicielem Handlopexa , 10-tka ma być dostępna w Czerwcu w rozmiarze 140 ,cena będzie zbliżona do 9-tki.

kamek
24.04.2010, 23:06
Szukam szukam i nie widzę. Kto jeździł na e-08? Szukam budżetowej zmiany dla touranców które właśnie kończę..

PawelZDR
24.04.2010, 23:45
e08 wg mnie nie nadaje się do niczego nawet na suchym jest kiepsko szczególnie w gorącym klimacie

jaro
25.04.2010, 09:51
E 08 mialem jeszcze w trampku,pomysl o czyms innym, 08 sa tanie i to jedyny ich plus.

kamek
25.04.2010, 12:29
dziękuje za wskazówki dotyczące 08. Pójde raczej zatem sprawdzona przez siebie drogą tourance

majki
26.04.2010, 08:27
Hmmm, ja latam na 08 z tyłu. Nie narzekam, na suchym jest b.dobrze (nawet w lecie), na mokrym jest ok. Nie miałem jeszcze niekontrolowanego uślizgu tylnego koła (np.w Borku mokre serpentyny-było spoko). Opona jest z 2004r (założył ją poprzednik, a ja ją od 10tkm dojeżdżam). Następne pewnie będzie coś innego (może bardziej w stronę off), ale narazie oponie nic nie mogę zarzucić. Na przód bym mitasa nie założył, ale tył ;)

hans
26.04.2010, 14:04
na 08 - na suchym do zamkniecia
na mokrym, na PROSTEJ - uslizg przy dodaniu gazu na prostej.....

Dejvid
14.05.2010, 19:27
Oblecialem 2 komplety E08. Na suchum asfalcie zajebiste (w pelni zamknięte, gladkie asfaltowe serpentyny podnozkami po szosie). Na mokrym asfalcie makabra - uslizgi w zakretach, a podczas jazdy z maksymalnym obładowaniem kuframi bywaly uslizgi nawet podczas jazdy na wprost (ukrainskie dziurawe drogi). Po tych przygodach na Ukrainie postanowilem porzucic Mitasy i zalozylem Siraki - 100 razy lepsze na mokrym asfalcie, na suchym natomiast takie same jak E08.


Aha - i wlasnie jestem na etapie kupowania pierwszych kostek i chyba będą to E09 :D Na mokrym asfalcie i tak kazda kostka bedzie sie slizgac, więc co za roznica czy bedzie to Mitas czy miszelę. Ma być ogień na offie :D

wieczny
15.05.2010, 17:51
Na mokrym asfalcie i tak kazda kostka bedzie sie slizgac, więc co za roznica czy bedzie to Mitas czy miszelę.

Dupa :hello::umowa:.

hans
15.05.2010, 19:42
Na mokrym asfalcie i tak kazda kostka bedzie sie slizgac,
... i po to bardziej doswiadczeni koledzy radza na przód tkc80.....

podos
17.05.2010, 10:36
T63 na przodzie to też inna bajka niż Majtas.

Ale wracajac do Mitasów to sprawdzilem sobie sam tył E09 Dakar (z zółtym paskiem) i jest to doskonała opona do Maroko i pewnie wszystkich innych krajów o kilmacie suchym i gorącym. Nie wahałbym sie wziąć tej opony na wielomiesiączną wycieczkę do Afryki. Twarda i wytrzymała, zużycie minimalne, nawet na autostradzie nie schodzi jak inne które znam, najmniejszych pęknieć, odpadających kostek. Nic! Nawet gumy nie złapałem. I ta cena:) Na mokrą i zimną Polskę oczywiscie sie nie nadaje - slizgawka totalna.

wolly
17.05.2010, 10:48
T63 na przodzie to też inna bajka niż Majtas.

Ale wracajac do Mitasów to sprawdzilem sobie sam tył E09 Dakar (z zółtym paskiem) i jest to doskonała opona do Maroko i pewnie wszystkich innych krajów o kilmacie suchym i gorącym. Nie wahałbym sie wziąć tej opony na wielomiesiączną wycieczkę do Afryki. Twarda i wytrzymała, zużycie minimalne, nawet na autostradzie nie schodzi jak inne które znam, najmniejszych pęknieć, odpadających kostek. Nic! Nawet gumy nie złapałem. I ta cena:) Na mokrą i zimną Polskę oczywiscie sie nie nadaje - slizgawka totalna.

podos dobrze powiedziane , każda opona jest do czegoś , nie ma uniwersalnego środka

podos
17.05.2010, 10:55
Jest opona uniwersalna - nazywa sie TKC. Szosowa miękka guma nacieta na stosunkowo gestą kostkę.

Ale oczywiscie cos za coś. Szybko schodzi drogo kosztuje ale trzyma swietnie.

wolly
17.05.2010, 11:04
Jest opona uniwersalna - nazywa sie TKC. Szosowa miękka guma nacieta na stosunkowo gestą kostkę.

Ale oczywiscie cos za coś. Szybko schodzi drogo kosztuje ale trzyma swietnie.

No ja cię proszę , oprócz ze droga to do czego , i z tym trzymaniem to tez bym powiedział LEGENDA ale fakt najbardziej uniwersalna

pałeł
17.05.2010, 11:05
ale ten watek mitasa dotyczy :)

Dejvid
17.05.2010, 16:23
A co sądzicie o Majtasie 80/100 - 21 C-05 51R TT? http://www.opona.pl/opony,mitas,MIMC21008000RC050
Byłaby do pary z E09 na tyle (bo jest jakis deficyt na E09 na przód w tym sklepie :D )

Misza
17.05.2010, 19:49
Dawid szykujesz obuwie na wypadzik? :) Ta opona to jakaś taka żużlowa... załóż Motoza Deserta - w Olku motocykle wrocławskim masz od ręki chyba.... Wszystkie będziemy mieli takie same :)

Dejvid
17.05.2010, 20:29
Ano ano, szykuje Afri do naszego wypadziku :at:
Hm moze jakieś wiecej info o tych papciach? Co to to i ile jenów kosztuje? Bo ja powaznie mysle o Mitkach E09 jak narazie i może błądzę niepotrzebnie :confused:
A poza tym - gdzie wątek o tym wypadziku he? Trza by conieco poustalac :umowa:

pałeł
17.05.2010, 21:36
Dawid szykujesz obuwie na wypadzik? :) Ta opona to jakaś taka żużlowa... załóż Motoza Deserta - w Olku motocykle wrocławskim masz od ręki chyba.... Wszystkie będziemy mieli takie same :)

ten chłopaki macie przeciek :D ja tez chce z wami mogę ??

Dejvid
17.05.2010, 22:10
A takie cuś na przód: http://allegro.pl/item1025044153_opona_enduro_cross_90_90_21_maxxis_ 90_90_21.html ?? Kosztował ktoś juz Maxxisy?

puntek
21.05.2010, 08:22
Mam info, że MITAS podnosi ceny , ze względu na kurs i jakąś tam politykę Mitasa...:(

Tak że jak ktoś chce i planuje w zakresie Mitasa kupić to radzę się pośpieszyć ...

hubert
21.05.2010, 09:36
Mam info, że MITAS podnosi ceny , ze względu na kurs i jakąś tam politykę Mitasa...:(


Niech lepiej Mitas weźmie się za uporządkowanie rynku swoich opon w Polsce :)

Dejvid
21.05.2010, 20:08
No to kupiłem mam nadzieję fajny zestawik Mitasów: E-09 i C-17 na przód (ta z czerwonym paskiem który nie wiem po co jest :confused: )

pałeł
21.05.2010, 21:13
jesli na opnie jest dot i E4 czy inne E to opna ma homologacje drogowa jeśli nie ma jest na niej napis use only offroad
a kolory tych pasków zależą od producenta i jest to oznaczenie kodowe przeznaczenia opony

Lupus
26.05.2010, 14:15
Zastanawiam się nad oponkami w planowanej wycieczce do Indii w przyszłym roku. Przód prawie na pewno 07. ale mam pewien problem z tyłem; przetestowane przeze mnie mitaski 07, wytrzymały ponad 20 tkm, i zostało bieżnika na jakieś 10 tkm (ostrożnie). Są bardzo wytrzymałe i całkiem fajnie zachowują się na szutrze, i piaskach. Wytrzymują też b wysoką temperaturę (czerwiec na Saharze) i próby zniszczenia na szczątkowym asfalcie i skalnych krawędziach. Nie mam pojęcia jak zachowują się w szczególnych okolicznościach na asfalcie, ale każdy kto wybrał się w dalszą podróż wie że dla dobra przedsięwzięcia nie robi się głupich rzeczy. Wracając do tematu, Podosku, może podzieliłbyś się swoim doświadczeniem dotyczącym 09, jeżeli chodzi o ich trwałość, w wymiarze możliwej ilości km do przejechania? Ja liczę że będę miał do przejechania ok 30 tkm, i chciałbym zorientować się w ich możliwościach. Mogę zrobić zdjęcia moich opon po podróży (ok 22tkm) jeśli ktoś ma ochotę wybrać ten zestaw na dalszy wypad.
Ahoy Przygodo!

podos
26.05.2010, 14:27
Lupus nie wiem po ci opona terenowa z tył jak zakładasz szosę na przód. To już wolabym odwrotnie... Najgorsze gleby zawsze powoduje ucieczka przodu.
A jaka trasa i pora (monsun?) Moze kostka wogóle nie potrzebna?

Lupus
26.05.2010, 15:02
Nie wiem! Macam temat - najchętniej zabrał bym sprawdzony zestaw, ale, wiesz, kto pyta, błądzi inaczej! Jadę w tereny, gdzie spotkam pewnie nieco więcej wilgoci, znaczy błotka... Może ta kostka się lepiej oczyszcza? Takie tam różne rzeczy sobie wymyślam, bo mam czas. Trasa wte dołem przez Turcję Iran Pakistan, wewte chciałbym górą, ale się zobaczy.

podos
26.05.2010, 16:13
No to tym bardziej jesli sie wybierasz na błotko to kosta z przodu jest wiecej niz obowiazkowa.
Ale skoro jedziesz cala droge na kołach to jedz na szosowych. Moze być E07 skoro je tak lubisz. 30tys to żadna kostka nie da rady. CHyba ze wezmiesz zapas i zmienisz na jaiś odcinek. Wtedy Dakara polecam.

Lupus
26.05.2010, 17:41
Mitasów nie lubię szczególnie, ale darzę zaufaniem. Wiesz, trochę jak z teściową.

JarekAT
26.05.2010, 21:17
u mnie kolejna 09 wylądowała na tyle, na przód nigdy więcej mitasa (patrz zużycie), teraz z przodu TKC

puntek
27.05.2010, 19:01
Mitasów nie lubię szczególnie, ale darzę zaufaniem. Wiesz, trochę jak z teściową.
pod warunkiem że nie założysz E08 ...
szkodzą nawet na półce ...:mur:

PAWCIO
29.05.2010, 05:41
e-09 zakupiona 211 zł. wraz z przesyłko .Z wyglądu ma niezły bieżnik.

dery
30.05.2010, 18:10
moja tylna E-09 po 3kkm wyglada tak:

120591206012061

to norma, czy moj egzemplarz jest wadliwy? to pekniecie po prawej jest dosc glebokie, mam wrazenie ze siega az do 'drutow'. czy to bezpieczne na tym jezdzic?

waze 72kg, 80/20% on/off

wieczny
30.05.2010, 18:25
Skoro pytasz to pewnie nie chcesz wymienić ;). Jeździj i oglądaj. W Borku winklowałem na T63 pociętej w Rumunii.

Misza
30.05.2010, 18:57
Dery, bywało, że moje E09 po 3 tys km wyglądały znacznie gorzej :)

RAVkopytko
30.05.2010, 19:03
Misza ona jeszcze całkiem rześko wygląda,a wiem jak traktujesz oponki:haha2: chyba założe własnie E-09,jak się C-02 skończy za niedługo:D

jaro5000
30.05.2010, 19:44
chyba założe własnie E-09,jak się C-02 skończy za niedługo:D

a ja odwrotnie, pieprzyć półśrodki, C02 i C17 następne. Po dzisiejszej męczarni w piachu i błocie....ech. A na 09 i tak i tak trzeba uważać na asfalcie.

Pozdr.

Jaro

RAVkopytko
30.05.2010, 22:54
pieprzyć półśrodki
masz Pan kupe racji:beer2:

podos
31.05.2010, 09:24
moja E09 Dakar po 3500km w Maroko.

http://lh5.ggpht.com/_7BydYxQjpVI/S_mFuS8WsKI/AAAAAAAAHts/9JpKgNUxi54/s512/IMG_3251.JPG