PDA

View Full Version : Ret Bike kurtka plus spodenki


Motocyklista
28.09.2008, 19:09
:hello:

Przeglądając gazetkę motocykl na porannej toalecie :p natknąłem się na całkiem ciekawy zestaw kurtka plus spodnie :)

Kurtka Ret Bike model Ret Voyage z kolekcji na 2008r.
http://www.retbike.pl/odziez/kurtki_tekstylne/2-4-32/retvoyage_2008.html

Oraz spodenki model Ret Travel (też kolekcja 2008)
http://www.retbike.pl/odziez/spodnie_tekstylne/2-6-85/rettravel_2008_.html

I w związku z tym pytanie...
Czy warte to jest zachodu? może ktoś miał z tym do czynienia i zechciał by się podzielić opinią? cena całkiem przystępna a do kupna zachęca mnie jeszcze fakt iż kolega zanabył zestaw tej firmy z modelu Ret Sport i jest zadowolony a nawet woda do środka mu się nie wlewa :p

Z Pozdrowieniami

Reinchardt
28.09.2008, 20:05
Kurcze wydaje mi sie że w tej cenie albo za kilka groszy wiecej dostaniesz cos lepszego. Ja znowu słyszałem i widziałem z resztą tez produkty RB i jakoś wykonania była raczej gorsza niż chińska (rozdarcia na szwach). Dołóż pare zł do innego kompletu....

barthez
28.09.2008, 20:56
mam spodnie retbike, co prawda jakiś stary model, ale NIE POLECAM. Kupiłem parę lat temu, jak zaczynałem jeździć - byłem młody, głupi i chciałem tanio...
Prują się na szwach, przemakają nawet przy niewielkim deszczu, łaty wzmacniające na dupie już odpadły całkowicie, ochraniacze na kolanach odwijają się i cisną powodując dyskomfort.
Ogólnie mówiąc tymi spodniami retbike załapał u mnie krechę i nigdy już nie kupię produktu tej marki.
Podobnie jak Probiker

szwedzkikucharz
28.09.2008, 21:18
Jeżeli budżet bardzo mocno Cię ogranicza to na motobajzlu za 600 zł można kupić kurteczki HEIN GERICKE na Gore-texie. Co do Retbikowych spodenek, tutaj (http://www.motogen.pl/laboratorium/testyakcesoriow/go:2/retbike-rettrip-do-boju,art16.html) możesz coś poczytać o chyba nieco "wyższym" modelu.
A Twój kumpel musi być mało wymagający ;)

Ronin
29.09.2008, 17:02
to może tak: jaka będzie Twoja następna kurtka i dlaczego nie znowu Retbike?
moja odpowiedź brzmi: przemaka, nieoddycha, cena wcale nie jest atrakcyjna, za taką kasę znajdziesz coś znacznie lepszego, tak jak pisze Szwedzki. Pamiętam, że zeszłej zimy na ebay.de były najniższe modele Rukki na gore-texie nawet za 200€(oczywiście nowe, jakiś duży sklep robił wyprzedaż), także lepiej poszukać, zapolować na okazje itp...
Retbike'owi mówimy stanowcze RACZEJ NIE!!;)

Motocyklista
29.09.2008, 18:12
Dziękuję, szkoda że opinie są takie a nie inne (lepsze)
Czytając Wasze opinie oraz tekst dostarczony przez Szwedzkiego Kucharza muszę stwierdzić iż odpuszczam sobie ten komplet :(
Lepiej trochę dołożyć niż kupić taniej i potem żałować :mur:

Wobec tego mam takie pytanie:
Co polecacie ?

Ja potrzebuję strój:
-na każdą pogodę
-dobry do podróży
-przewracać się nie zamierzam - Królowa nie jest crossem;)
-mam możliwość sprowadzenia towaru z usa
-cena gdzieś tak do 1300zł w porywach do 1500 ;)
-no i w miarę ładny, sporo kieszeni żeby miał ;)
-koniecznie kolor czarny
-no i co najważniejsze dobre ochraniacze

Pozdrawiam, szerokości :)

ramires
01.10.2008, 16:04
za 1500 masz komplet HG Touareg - polowac trzeba tylko na to, jeszcze ci zostanie na dobre rekawiczki

MrHW
01.10.2008, 19:12
Reta Bike jest bardzo uniwersalne, mokro w nim i w deszcz i przy słońcu (pot). :)

A poważniej, gdy chcesz mieć jak najbardziej uniwersalne ciuchy, zapomnij o czarnym kolorze. Trochę słońca i masz piekarnik na postoju.

Po co Ci ochraniacze jak nie zamierzasz się wywracać? ;)

Motocyklista
01.10.2008, 21:21
No racja sam z siebie to wywracać się nie zamierzam... ale zawsze wywrócić może mnie jakiś inny pajac :mur: ;)

Da się ten Hein Gericke Tuareg sprowadzić z usa...? pytam bo na y-ebayu tego nie znalazłem ;)

ps. musi być czarne bo motór czarny - pasować musi...

rambo
02.10.2008, 11:28
czarne ciuchy i kask to chyba nie na lato...:confused:

MaRP
02.10.2008, 13:16
No racja sam z siebie to wywracać się nie zamierzam... ale zawsze wywrócić może mnie jakiś inny pajac :mur: ;)

Da się ten Hein Gericke Tuareg sprowadzić z usa...? pytam bo na y-ebayu tego nie znalazłem ;)

ps. musi być czarne bo motór czarny - pasować musi...

Kupując swoje ciuchy wyszedłem z założenia, że motorem jeździ się w naszej strefie klimatycznej przede wszystkim latem, gdy temperatury jednak są wysokie. Pojedź sobie w takim ubranku na południe... Krótko mówiąc, życzę powodzenia każdemu, kto w pełnym słońcu jedzie ubranym od stóp do głów na czarno, na czarnym moto.

Hough:Sarcastic:

Reinchardt
02.10.2008, 15:33
EEE tam, nie znacie sie ja latam w czarnej kurtce i w czarnym matowym kasku i nie jest źle:):P Faktycznie bywa czasem cieplo ale jak masz dobra wentylacje daje rade. Ja jeżdze w BF desert i jest naprawde OK. W lecie jest tylko cieplo w miescie w korkach ale to chyba nawet w bialych sie spocisz...
Szczerze polecam komplet BF desert