PDA

View Full Version : Opinie o kasku ROCC 770.


Marcin-BB
01.02.2013, 14:24
Hej!
Chciałem zapytać o Wasze opinie- może ktoś już ma, zdążył trochę pojeździć czy przynajmniej pomacać w sklepie:
http://www.motoakcesoria.com/kask-rocc-kask-enduro-szyba-p-3018.html
Sezon idzie a mój uvex już tylko do jazdy off się nadaje. Szukam niedrogiego kasku typu enduro z szybą. Myślałem o LS2 ale chciałbym białe malowanie a u nich chyba nie ma.
Może ktoś porównać LS2 enduro z tym Rocc??
Dzięki z góry

Zet Johny
01.02.2013, 21:12
Ciekawa propozycja.

ArturS
01.02.2013, 21:32
W grudniu byłem w katowickim Olku i od razu rzuciły mi się dwa kaski tego typu. Oba były niskobudżetowe, poniżej 600zł. Jeden był jota w jotę jak ten ROCC, przynajmniej tak zapamiętałem. Wygląda na to, że w tym roku będzie w czym przebierać :)

borys609
02.02.2013, 11:48
Artur, z pewnością widziałeś w Olku takiego:
http://allegro.pl/kask-enduro-nox-n731-blenda-rozm-xl-gliwice-i2923191466.html
Ja też go przymierzałem. Bardzo fajny. Podobno nie ma białego.
Jeśli ten ROCC to to samo kopyto, może warto się zastanowić...
Muszę się zastanowić nad kupnem czegoś takiego, bo prawie 2-kg wielki szczękowiec nieco mnie dobija po zjechaniu z twardego... :)

Gawień
02.02.2013, 12:49
Nie kupiłbym takiego kasku do jazdy codziennej , chyba że mógłbym go co najmniej kilka dni przetestować. Miałem niedrogi kask enduro z szybką (Airoha) i wiem że takie kaski nie nadają się za bardzo do jazdy na co dzień :/

Pozdro!

rambo
02.02.2013, 13:01
To chińszczyzna, sprzedawana pod setkami różnych nazw.

W Olku nazywa się to NOX N731. W tej chwili są tylko M i L czarne

Śmieszna faza bo te kaski mają pompowane policzki :)
W zestawie do kasku jest pompka

375zł

borys609
02.02.2013, 15:08
Gawień, czy mógłbyś uargumentować jakoś swoją niechęć do tego typu kasków?
Jestem bardzo ciekaw, bo myślałem że będzie to ciekawa alternatywa dla wielkiego szczękowca na codzienną jazdę wkoło komina i wypady w delikatny off.
Krótko mówiąc, dlaczego się nie nadają?

Gawień
02.02.2013, 15:17
Nie wiem jak te z wyższej półki ale te tanie typu właśnie Airoh czy te co pokazujecie w tym wątku , nie mają uszczelki szyby(jak zamkniesz szybę to piszczy:)) a ogromny otwór z przodu wpuszcza wodę (w Airohu nie było zamykania tego otworu, w tym jest ciekawe jak to działa) Niezbyt ciche itp itd.
Ogólnie jak dla mnie kask ma wszystkie wady kasku crossowego nie dając w sumie nic w zamian , no może poza fajnym wyglądem .
To oczywiście moje zdanie , na wiosne będę chciał przetestować Horneta , zobaczymy jak to się ma w wyższej półce :)

Marcin-BB
03.02.2013, 11:32
Dziękuję Wszystkim za opnie i podpowiedzi!:Thumbs_Up:
Nie skumałem, że to ta sama chińszczyzna co u Olka- a będę tam w tym tygodniu to sobie pomacam. Ja to znalazłem gdzieś w gazecie, promowane jako Buse i pomyślałem, że może być dość dobre. Wiadomo, że do horneta mu sporo brakuje, ale nie oczekuję zbyt wiele za 4 stówy.;)
Generalnie nie jestem wybredny i nie zamierzam w tym ani jeździć po autostradzie z prędkościami powyżej 120km/h czy w ofiie. Mam uvexa, ale życie go już trochę zmęczyło a poza tym szukam teraz zdecydowanie kasku białego. Ten mi się spodobał ze względu na blendę. Przy wysokiej szybie w afryce i spokojnej jeździe nie potrzebuję super szczelności czy cichości.
Zależy mi na solidnie wykonanym kasku typu enduro, koniecznie w białym lub innym jasnym kolorze, dobrze by było gdyby miał jak ten Rocc blendę przeciwsłoneczną, ale tu się nie będę upierał.
Jak ktoś ma jakieś sugestie, przemyślenia czy doświadczenia to piszcie śmiało- jest jeszcze czas pomyśleć i powybierać.:)
Pozdrawiam!

Zet Johny
03.02.2013, 11:50
Marcin ciekaw jestem Twojej opinii.
Też jak będę miał możliwość to chcę odwiedzić Ridera (główny przedstawiciel Busa na Pl).
Tak mnie zastanawia dlaczego Buse podpisuję się pod czymś co (jak niektórzy twierdzą) jest marnej jakości.
Nie miałem tego kasku w rękach ani na głowie tak że nie mam żadnej opinii.
Jedno co mi przychodzi do głowy to może nie jest tak tragicznie z tą jakością a firma ROCC wchodząc na rynek jako nowa marka nie może wyskoczyć z ceną np. tysiąc zeta bo nikt by się nie połakomił.

next22
03.02.2013, 14:32
Tak mnie zastanawia dlaczego Buse podpisuję się pod czymś co (jak niektórzy twierdzą) jest marnej jakości..

Nie jest marne :)
Poprostu jest adekwatne do ceny.
A widać że produkty LS2 ,NOX ,ROOC wyszły z jednej fabryki
Dla mnie wykonane myślę że starnnie. Oglądałem wyglądają przyzwoicie

Lupus
03.02.2013, 15:21
Może Acerbis Active? Czy to to samo? Acerbis tego na pewno nie robi, ale słyszałem trochę pochlebnych opinii - tyle że ciężki i głośny - jak większość niestety

zimny
03.02.2013, 15:48
Może Acerbis Active? Czy to to samo? Acerbis tego na pewno nie robi, ale słyszałem trochę pochlebnych opinii - tyle że ciężki i głośny - jak większość niestety

To jest mój typ. Widziałem, macałem - zdecydowanie przyzwoicie się prezentuje.

Jeśli nie zmienię na kolejnego integrala (mama Caberga V2R) to zapewne właśnie acerbisa zakupię. W miarę sensowne wykonanie i przyjemna cena. Może ktoś kojarzy czy ma on wyjmowalne wnętrze?

Pozdrawiam
zimny

Sub
03.02.2013, 16:40
Może ktoś kojarzy czy ma on wyjmowalne wnętrze?

Tak, wnętrze jest wypinane.
Kask przez ostatni sezon dobrze mi służył...

Grinch
30.03.2013, 14:27
A moze inne marki?
Wyglada jak by to był ten sam produkt
http://www.adventurebikerider.com/forum/22-clothing/171257-acerbis-active-duchinni-d311-wulf-prima-sport-whats-the-difference.html
Ktoś zna te produkty?

Zet Johny
15.04.2013, 07:45
Ostatnio przymierzałem Acerbisa Activ i nie wiem dlaczego jak zawsze mam rozmiar L to Activa dopasowałem dopiero XXL.
Czy ktoś jeszcze coś takiego zauważył?

Kobra
15.04.2013, 13:02
Podobnie miałem z LS2 enduro z szyba, normalnie mam L, a tam minimum to XL. Ale jak mierzyłem Acerbisa to L pasowało mi. Może ktoś naklejki przemienił na kasku :D Jutro śmigam do Gliwic po Acerbisa to poprzymierzam i dam znać.

Zet Johny
15.04.2013, 13:31
Jutro śmigam do Gliwic po Acerbisa to poprzymierzam i dam znać.

Byłem w szoku bo L-ki to w ogóle nie mogłem wcisnąć, Później XL cisnęła mnie w czoło aż czułem twarde. Dopiero 2xl była ok czyli lekko ciasna tak żeby się dostosował.

Daj znać jak przymierzysz.

Kobra
16.04.2013, 19:29
Muszę przeprosić za zamieszanie, pomyliłem chyba kaski i faktycznie z Acerbisa to noszący L muszą brać XXL. Byłem i mierzyłem ale białych nie było. Dalej zachodze w głowę z którym kaskiem sie pomyliłem.

rubin
31.07.2013, 13:47
Ktoś ma jeszcze jakieś opinie praktyczne info o użytkowaniu Acerbis'a Active??

Kobra
31.07.2013, 15:10
W kasku zrobilem ponad 1000km, z tego polowa w deszczu po Bieszczadach. Jestem zadowolony, parowanie znikome, halas dopuszczalny. Co do wagi do mam tylko porownanie do szczekowego ls2 i jest ok. Jestem zadowolony, jeszcze co do blendy, to jest o noibo lepiej niz w ls2. Moje zdanie-kasa dobrze wydana.

rubin
31.07.2013, 16:41
A gogle jak zalozysz mozna szybke zamknac?
Pewnie blendy nie da rady wtedy opuscic?

Kobra
31.07.2013, 18:05
Gogli nieposiadam, nawet nie mam skad pozyczyc. Bralem ten model kasku z uwagi na szybe i gogli nie przewidywalem.

Frantic
27.08.2013, 15:37
wczoraj próbowałem się wcisnąć w ROCC 770 w rozmierze XXL, niestety bez szans, w tym samym sklepie mieli również Acerbis Active w rozmierze XXl, udało mi się wcisnąć ale było ciasno. W starym szczękowym nolanie N62 mam XL i jest dużo luźniej niż w Acerbisie, ROCC jest bardzo ciasny. Mając w ręce Acerbisa i ROCC nie zauważyłem, żeby tańszy ROCC był wyraźnie gorzej wykonany, rzekł bym nawet że nie zauważyłem różnicy.