PDA

View Full Version : Dziwne objawy z prądem :(


Vooytas
26.09.2008, 09:20
Witam. U kumpla w AT wypalił się regler, wygotowało całą wode w aku.
Po wymianie reglera okazalo sie ze spalilo styki na pompie.
Pompe kumpel wymienił we własnym zakresie. Pompa nie pochodzi chyba z AT ma odwrotnie krućce (wlot - wylot). Kostka elektryczna pasowała.
Po zapaleniu motóra nie działał obrotomierz, licznik, trip:mur:
Bezpieczniki sprawdzone - ok
Co może być przyczyną ? czy możliwe że na pompie w kostce są zamienione kable? czy może mieć to wpływ?
Posprawdzam jeszcze kostki czy sie coś nie wypieło....

xtr
26.09.2008, 09:57
Hej jak na moje oko to są to pozostałosci po awarii regulatora posłał za duze napiecie i mogło troche popalić.

podos
26.09.2008, 09:59
tak sie dokladnie dzieje jak regler pali sie w sposób "ładowanie 20V" zamiast ładaowanie 11 V. A o przyczynach bylo juz napisane wszystko. Rowniez na starym forum.

Vooytas
26.09.2008, 10:19
też tak myślałem, ale wydaje mi się że przed montażem pompki było wsi ok...
czy odwrotne podpięcie pompki może coś zniszczyć? Wg mnie to jest elektromagnes na którym obrócenie biegunów nie powinno nic zniszczyć..
Ale mam rebus:dizzy:

powody zniszczenia samego reglera znam, oczywiście kiepski kontakt na stykach lub za niski poziom elektrolitu.

podos
26.09.2008, 10:58
pompa nie mia nic do tego. nie da sie podpiac zle pompki a w afrykach byly dwa modele - roznily sie wlasnie kierunkiem krocców i zostaly lekko ponoc przekonstruowane zeby az tak nie padały. mozna to rozroznic po numerach ramy. Stosowny post widzialem na xrv.co.uk

Vooytas
26.09.2008, 11:36
Dzięki Podos. Pozostało mi tylko szukać i pomierzyć napięcia, może nowy regler jest ciulaty i podaje za wysokie. Ale wydaje mi się że kierunki by szybciej migały a migają prawidłowo. Motor pełen niespodzianek... Słodowy by nie ogarnoł.

Babel
26.09.2008, 12:01
U mnie jak miałem problemy z modułem to nie działał obrotomierz, ale wtedy moto też nie palił na jeden gar .