PDA

View Full Version : Ślady routowalne z Google Maps do 60tki


matjas
25.01.2013, 10:52
hej
przepraszam z góry jeśli dubluję jakiś istniejący temat.
kwestię śladów z Google Earth do 60tki przerobiłem jeżdżąc offami wielokrotnie i jestem zadowolony ze swoich umiejętności w tym elektronicznym temacie.
w tym roku jednak działalność przerzucam trochę bardziej na asfalt ale 60tki się broń Boże nie pozbywam.
zaczął mnie w związku z tym zastanawiać taki temat jak wrzucanie sobie po łatwości tras do garmina 60Cx ale generowanych w route plannerze w Google Maps.
jest tam funkcja od -> do z możliwością szybkiego dodawania punktów pośrednich i w pół godzinki można sobie wypstrykać traskę nawet i 3000km po Polsce pełną winkli itd.
od niedawna /jak dla mnie/ Google Maps pozwala na zapisywanie takie trasy w formacie .kml, który można sobie przekonwertować na .gpx no i jesteśmy w domu.
mam jednak jedną niewiadomą - JAK KONWERTOWAĆ taką trasę aby 60tka chciała po niej nawigować. o ile jechanie w offie po śladzie to w sumie bułka z masłem to tutaj jednak jest się uczestnikiem ruchu, nie bardzo jest jak się zatrzymać, żeby coś sprawdzić, no i jednak chciałoby się mieć dostęp do roadbooka w 60tce, z którego ja osobiście bardzo lubię korzystać: rzut oka i już wiadomo ile mamy do następnego manewru i w którą stronę on bedzie. podczas jazdy nic w sumie nie jest mi potrzebne. pilnuję tylko dystansu a w odpowiedniej chwili Garmin i tak wyświetla mi dane skrzyżowanie czy skręt w detalu.
tak więc - ktoś wie? może pomóc?

matjas