PDA

View Full Version : potrzebna krew 0Rh+


Faraon
07.01.2013, 16:33
Cześć Wszystkim!
na prośbę koleżanki z forum.motocyklistów.pl, zamieszczam prośbę o krew dla kolegi motocyklisty. Chyba wszystkie istotne informacje:

"Koleżanki i Koledzy
Nasz wspólny przyjaciel RAFIZACISZE potrzebuje PILNIE krwi. Najlepiej 0 Rh"+"

Sprawa związana jest z bardzo poważną chorbą a nie z wypadkiem.
Wszyscy chętni do oddania (w dowolnym miejscu Polski) proszeni są o podanie następujących danych w centrum krwiodawstwa:

Rafał KUCHARSKI
Instytut Hematologii i Transfuzjologii
ul. Indirii Ghandi 14
Warszawa

Pamiętajcie, że imię i nazwisko jest najważniejsze.
Skany zaświadczeń o oddanej krwi dla Rafiego przesyłajcie na maila żony iwonkuc@op.pl

Potrzebna jest każda grupa krwi. Instytut w którym leży Rafi zamieni każdą inną grupę, która będzie dedykowana dla Rafiego.

Proszę również chętnych do zgłoszenia się do bazy danych dawców szpiku kostnego. Tego Rafi będzie potrzebował i to bardzo szybko.

Tutaj info, jak można zostac dawcą szpiku: http://www.dkms.pl/index.php?id=1397

W imieniu całej rodziny Rafiego - z góry dzięki za pomoc "

magicl
07.01.2013, 17:11
Szkoda bo przelalbym troche ale dwa dni temu. Od wczoraj jestem w IRE.

spider2you
07.01.2013, 19:50
Ja mam 0 Rh+ - jutro jadę oddać dla Rafała krew.

pyntront
07.01.2013, 20:53
Katar chyba dyskwalifikuje tymczasowo?

spider2you
08.01.2013, 01:21
Martwi mnie jedna rzecz, a mianowice to, że o różnych rzeczach piszemy na forum bez przerwy, a jak trzeba takiej zwykłej, ale jak ważnej pomocy, jaką jest oddanie krwi, to kurna cisza i spokój.
Ciekaw jestem, jak czułby się każdy z Was, gdyby jemu (nie wywołuję wilka z lasu) lub komuś z rodziny była potrzebna krew.

Nad psiakiem 2 strony biedolenia, że Wam szkoda, że ludzie źli, a jak człowiek krwi potrzebuje to duuupaaa.
Ja honorowym dawcą nie jestem, ale jutro idę.
Miłej nocy.

arty1
08.01.2013, 08:12
spider2you
myślę, że wyciągasz złe wnioski
kto ma oddać krew nie będzie się tym chwalił specjalnie na forum
po prostu to zrobi.
Sam bym oddał, ale chory jestem i trzeba to mieć na względzie, że grypy szaleją i potencjalnych dawców usuwają.

lena
08.01.2013, 08:34
Proponuję powściągnąć emocje i język w ocenach innych i ich motywacji. Honorowi dawcy krwi oddają krew regularnie i nie zawsze mogą się "wstrzelić" z terminem donacji w tego typu akcje, mimo chęci : kobiety oddają krew co 3 m-ce, mężczyźni co 2.
Jeżeli w marcu akcja będzie aktualna, a krew nadal potrzebna, służę. W banku dawców szpiku już jestem, zachęcam innych do rejestracji.

spider2you
08.01.2013, 08:36
Może i macie rację, że mnie poniosło, ale jakoś taka chwila była.
Wypadek Hołka, pomoc dla Rafiego i cisza w temacie, jakoś mnie dość ukłuła.

Nich chłopak zdrowieje, a krew dawców będzie spływała do kliniki.

redrobo
08.01.2013, 08:41
Ja posiadam super 0Rh+ i oddalbym od razu, nawet i litr:) niestety dziabniety przez kleszcza posiadam niejaka borelioze, wiec dupa. panowie, panie - do oddawania, to nie boli.

zibiano
08.01.2013, 10:16
dokladnie Lena
honorowo oddajemy i sie nie chwalimy

spider2you
08.01.2013, 12:03
Zadzwoniłem dziś, przed wyruszeniem, do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i okazało się, że.....
Krwi nie transportują po kraju już od kilku lat, w krew zaopatrują się szpitale w danych regionach, więc jak ktoś jest z innego miasta niż potrzebujący, to oddaje krew dla ludzi w regionie.

Więc temat bardziej dotyczy ludzi w W-wy.

Trzeba być w stanie ogólnego zdrowia i po lekkim śniadaniu.


Co do zostania dawcą szpiku - to już inna sprawa.