PDA

View Full Version : NAXA sx1 vs. NOLAN n43


madafakinges
01.01.2013, 13:30
Opinie na temat tych kasków.
Cena Naxy jest >3x mniejsza, a potrzebuje kupić dwa kaski do spokojnego weekendowania z plecaczkiem, więc cena ma znaczenie.
Oglądałem w sklepie i jest to wierna kopia n43 i z jakością też nie jest najgorzej.
Chodzi mi o opinie użytkowników, głównie chodzi mi o cichość/głośność tych kasków.

mishieck
01.01.2013, 14:48
Moim zdaniem juz lepiej LS2 kupić.

świra
01.01.2013, 15:25
Kaski Nolan są bardzo dobra , tylko ta cena :mur: Ale szukając kasku dobrego jakościowo i w bardzo dobrego cenowo polecam kaski LS2 Zapytaj NENO z wyprawy wagadugu on w LS2 pojechał do afryki fakt że w szczęce.

mlody
01.01.2013, 19:29
kobita posiada starszy model nolana n42 classic n-com i jest zadowolona bardzo solidny i cichy nawet twierdzi ze jest cichszy od kasku szczekowego

chemik
02.01.2013, 08:01
Mam Naxę, co prawda innym model, szczękowiec... W sumie to mam dwie... A w zasadzie przez moje ręce przewinęły się 4 sztuki...
Na poczatku nabyłem 2 sztuki - L i XL...
Pierwsza się popsuła blenda w jednym z nich (XL)... Zablokowała sie i nie dało się wysunąć... I to zaledwie dwa albo trzy tygodnie po zakupie... Zreklamowałem, dostałem nową sztukę...
Chwile później popsuło sie otwieranie nawiewu w szczęce... W tym czasie pożyczyłem koledze rozmiar L na wyjazd... Kask niestety się stopił (od wydechu), więc przełozyłem otwieranie nawiewu... Kolega mi kask odkupił, więc znów miałem dwa sprawne w rozmiarze L i XL... Od roku działają bez zarzutu...
Co do głośności, to albo mi się słuch wyczulił, albo one staja się głośniejsze w miarę uzytkowania... ;) Upraszczając sparwę - sa głośne...
Ja w kaski NAXA juz nie wpakowałbym się...

motormaniak
02.01.2013, 09:13
NAxa ma różne kaski, i widze że cały czas zmieniają asortyment. Ja ma jeta naxy , używam go na skuter i uważam że to świetny kask. Bardzo wygodny, przyjemny w środku i dobrze wykonany. Ale jak to jest - nadaje się głownie do miasta - powyżej 90 km/h w nim piździ. Ale to kwestia typu kasku a nie producenta. Fajnie że podałes linka do tej naxy SX1 - myślę że ją kupię na wiosnę.

hans
02.01.2013, 11:52
w LS2 batten (enduro z szyba) jeżdze 3 rok, nie narzekam, Cleo (żona) tez w tym samym jeździ 3 rok i też nie narzeka

madafakinges
02.01.2013, 12:51
mam uraz do kasków enduro z szybką... AIROH S4:mur:
tak gwiżdże że muszę wywalić szybkę i gogle założyć...