PDA

View Full Version : Mandat Turcja


ACUPS
19.12.2012, 09:38
Koledzy mam pytanie - mój znajomy 2 lata temu jechał motocyklem z Polski do Iranu przez Turcję. w Turcji otrzymał mandat za prędkość ale nie zaplacił go na miejscu bo Turcy nie przyjmują kasy (mial zaplacic na granicy) - na granicy nikt go nie pytal o mandat - wiec pojechal dalej. Czy chcac teraz ponownie przejechac przez Turcję - moze go za to kara jakaś spotkać? - jeżeli tak to jaka?

Lupus
19.12.2012, 20:00
Kiedyś ścinali łeb, teraz podobno jest gorzej. Ja bym nie ryzykował ;)

Fihu
19.12.2012, 21:12
Łamanie kołem?

Orzep
19.12.2012, 21:22
ACPUS w kwestii mandatu nie pomogę, może warto do Konsulatu zadzwonić? Na pewno mają w miare dobrze "zKomputeryzowane" granice i autostrady!
Kolega na granicy Bułgaria/Turcja miał problem z wjazdem, gdyż o takim numerze rejestracyjnym, już wjeżdżał Ktoś innym pojazdem...
Potem się okazało, że też i z innego kraju! :)
Rumun(obywatelRumunii) miał identyczną rejestrację w aucie, jak kolega w GSie z PL.
Odbiło się o "SzefaGranicznego", ale bardzo kulturalnie...po około 50minutach wyjaśniono i "NołProblemMajFrend"-moSZna jechać! :Thumbs_Up:

Adagiio
20.12.2012, 09:08
Zanim znieśli granice to niektóre kraje miały nazwę to system , gdzie rejestrowani byli innostrańcy i ich pojazdy , którzy dopuścili sie na terenie kraju wykroczeń drogowych i zostali ukarani mandatem , kiedy tego mandatu nie zapłacili rejestrowano ich w nim . Wgląd do tego systemu miały wszystkie służby , też te graniczne , dowiedz się czy coś takiego działa w Turcji .

mikelos
20.12.2012, 15:21
Turcja ma system do kontroli mandatów na granicy. Nas w tym roku skrupulatnie sprawdzali i dopiero mając magiczne "trzy pieczątki" (straż graniczna, cło, policja) wypuścili do Gruzji. Nigdzie pewnie nie uzyskasz wiążącej odpowiedzi czy mandat po 2 latach się przedawnił. Jedyny pewny sposób to jechać na granicę - najwyżej każą zapłacić mandat z odsetkami i tyle :)

ACUPS
20.12.2012, 17:53
koledzy śliczne dzięki za informacje

Mirmil
20.12.2012, 18:10
w kwestii mandatu nie pomogę, może warto do Konsulatu zadzwonić? Na pewno mają w miare dobrze "zKomputeryzowane" granice i autostrady!
I co,liczysz na to,ze pracownik konsulatu odpowie, ze NIE trzeba placic za mandat nalozony przez policje turecka?

Orzep
20.12.2012, 22:32
I co,liczysz na to,ze pracownik konsulatu odpowie, ze NIE trzeba placic za mandat nalozony przez policje turecka?

...liczę, że jako Urzędnik udzieli wyczerpującej inforamcji, w powyższej "konfiguracji"!
Bo jak nie On, to Kto?!?!?!
Mirmił opowie swoją historię...czy może Orzep, albo Zenon H. z Szamotuł?!

zombi
20.12.2012, 22:42
...liczę, że jako Urzędnik udzieli wyczerpującej inforamcji, w powyższej "konfiguracji"!

:haha2: Orzep. Każda teoria jest tyle warta, ile da się na jej podstawie przewidzieć.

Orzep
20.12.2012, 22:55
:haha2: Orzep. Każda teoria jest tyle warta, ile da się na jej podstawie przewidzieć.

Zombi...cFaniaku!
Udziel trafnijeszej odpowiedzi w wątku!
Kozaczyć każdy potrafi, jednak pytany o fakty...milknie!
Pozdro Orzep
p.s. Teoria warta tyle, ile jej trudność obalenia!
OBAL moją! :p

Lupus
20.12.2012, 23:05
Ja bym próbował, mając w zanadrzu plan B. To taka stara tradycja w mojej rodzinie. Przekazuję ją dalej, niech się inni męczą. Generalnie działa!

zombi
21.12.2012, 01:05
Zombi...cFaniaku!
Udziel trafnijeszej odpowiedzi w wątku!
Kozaczyć każdy potrafi, jednak pytany o fakty...milknie!
Pozdro Orzep
p.s. Teoria warta tyle, ile jej trudność obalenia!
OBAL moją! :p

Orzep, to jest proste. Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia. Fakty są Ci nieznane to poprostu milczysz. Może to jest zaskakujące, ale nietrzeba się wypowiadać na każdy temat, obojętnie czy się ma coś do powiedzenia czy nie.

Orzep
21.12.2012, 07:55
Zombi dzisiaj "KoniecŚwiata", już milknę...

07 A-gent
22.12.2012, 00:20
:)I co,liczysz na to,ze pracownik konsulatu odpowie, ze NIE trzeba placic za mandat nalozony przez policje turecka?

jest tak :umowa:- obecnie nie ma systemu zintegrowanego systemu rejestracji wykroczeń (i to że na granicy kogoś trafią to jest wielkim przypadkiem) ma wejść w następnym roku, ma :Sarcastic:.... teoretycznie za niezapłacone mandaty naliczają 5 % miesięcznie od sumy mandatu, policja nie może na miejscu przyjmować gotówki, tyle że 99 %Yabancılari (jabandżi czyli cudzoziemców) tego nie wie i nie dogada się to płaci, czasem wielokrotność.
wiadomość z dziś (wczoraj) z pierwszej ręki konsularnej:).
pozdrowienia z Ankary oraz
Wesołych Świąt i Yılbaşı

ACUPS
24.12.2012, 09:46
witam - raz jeszcze ślicznie dzięuję za wszelakiego typu odpowiedzi - szczególnie od 07
dzięki

Acups ST 750