PDA

View Full Version : zimie stop - gdzie na tydzień? Grecja/Turcja/???


electro
26.11.2012, 20:14
Cześć,

Motocykl gotowy do dalekiej turystyki, skończyłem pełny serwis, mam stelaż na torby, grubą kierownicę, gps a podobno w sobotę dopłynie w końcu zza wielkiej wody duży zbiornik acerbis. Miałem ruszać do Maroko, ale moja luba obiecała, że jak poczekam do marca, to pojedzie ze mną na drugim motocyklu (chyba będzie transalp, chociaż nie chcę się wtrącać - niech sama wybierze, bo na cb500 na Trasie Transfogaraskiej przycierała podnóźki).

Ale ja zimy jeszcze nie chcę! Dokąd śmignąć na południe na tydzień, żeby było ciepło, ładnie i dużo szutrów? Może Grecja? Turcja? Macie jakieś opracowane trasy/rejony/ślady gps? Jutro zaczynam siła wymuszać tydzień urlopu i może na przyszły tydzień w drogę? A może ktoś chce dołączyć?

7Greg
26.11.2012, 20:25
Może Albania, Czarnogóra?

Sporo na forum było na ten temat :)

Orzep
26.11.2012, 21:43
...miej świadomość, że znaczna część Turcji leży na wysokościach grubo powyżej tysiąca metrów.
Drogi, którymi jechałem od wschodu na zachód oscylowały pomiędzy 1400mnpm, a 2500mnpm i temperatura potrafiła spaść do 4stC w połowie września!!!
Turcja to oprócz kurortów nad morzem Śródziemnym i Egejskim, tez kurorty narciarskie! Byś się nie zdziwił z tym "zima stop".
Nawet oferty są w rodzimych biurach podrózy Narty w Turcji
...o ofertach Narty w Grecji nie słyszałem, aczkolwiek jakieś tam górki mają do pośmigania w ichnim(krótkim)sezonie.
Mapka poglądowa na tureckie wysokości...legenda dolny prawy róg ;)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/db/Turkey_topo.jpg

Propozycja Grega jest trafniejsza, ale tam też najpierw trzeba się dostać, a droga przez góry...
Zerknij na relację kolegi Rychu72, który jechał na Bałkany zachodnie około miesiąca temu!
Zanim słońce ujrzał, to trochę...zresztą zobacz, bo fajna relacja!

LINK: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=15260

POzdrawiam, zazdroszczący Orzep ;)

dentysta
27.11.2012, 08:39
Ja tez namawiam cię na Czarnogore i pomysl o zobaczeniu Ohrid i wielkich jezior Macedonskich.naprawde polecam
Jeśli chcesz zachaczyc o Sarajevo to mam namiar na hostel w centrum 200-300 metrów od starego miasta za 8euro za osobę mam nadzieje ze sie nic nie zmieniło:)

electro
27.11.2012, 13:06
Dzięki za odpowiedzi!
Zobaczę dzisiaj jak z urlopem. W weekend ma w Polsce sypać, więc chyba muszę wlać zimowy płyn do spryskiwaczy w moim dr650 ;-) Taki żarcik.

Mirmil
27.11.2012, 13:54
Hehe,Czarnogora ,to chociazby jak sama nazwa wskazuje to tam sa gory i poczatkiem grudnia moze juz byc snieg.
Zreszta sprawdzcie sobie prognoze pogody, za tydzien w prawie calej Europie temperatura spadnie o okolo 7 stopni, na drogach bedzie bardzo slisko, zapowiadaja opady.
Znajomy byl w Syrii i Jordani w lutym-marcu, myslal,ze sie wygrzeje,a sie okazalo,ze tylko kilka razy sciagnal kurtke.
Turcja to jak wspomniaj Orzep prawie same gory, czyli zimno, a w wielu miejscach sniegu wiecej niz w Polsce
Zostaje Afryka a zima to napewno nie w gory, czyli Maroko i Atlas odpada, bo tam czesto sniegu metr.
Jak bylem tego roku w kwietniu,to jeszcze sniegu w gorach napadalo pol metra w ciagu jednego zalamania pogody.
Zostaje pustynia, tam moze byc troche cieplej,a napewno nie bedzie sniegu.