PDA

View Full Version : prostowanie ramy


batomi
08.10.2012, 10:15
Witam.Jestem nowy i dopiero szukam AT.Znalazłem ciekawe moto z lekko skrzywioną główką,więc pytanie czy ktoś prostował,czy to ma sens itd.Proszę o wszystkie sugestie

KORNIK
08.10.2012, 11:40
Nieważne czy lekko skrzywiona czy mocno i tak do wymiany.

Orzep
08.10.2012, 11:58
...zapytaj tu:
http://www.prostowanieram.pl/o-firmie,geometria-prostowanie-ram-motocyklowych,2,1,1.html

Pozdro Orzep

moto1488
08.10.2012, 12:04
znam dwa przypadki gdzie ramy były prostowane oba dotyczyły sportów r1 i r6 moich dobrych kolegów... w pierwszym przypadku moto szło na handel więc nie wiem jakie są dalsze losy co do drugiego to lata nadal kiera nie trzęsie i nie ma żadnych dziwnych zachowań... Z racji tego że pracuję w konstrukcjach stalowych umiem dostrzec w którym miejscu przebiegały naprężenia tym bardziej że jest to rama aluminiowa i tego nie zamalujesz czego dowodzi poniższy link

http://www.youtube.com/watch?v=u-ZarTwE64c

motormaniak
08.10.2012, 13:17
widziałem te ogłoszenie od kąd się pojawiło. problem z afryką jest taki, że rama nie przegina się typowo na główce ramy , tylko w paru miejscach. Sławnym takim miejscem jest okolica przedniego cylindra - gdzie już po lekkim strzale nie da się wykręcić korka od regulacji zaworu wydechowego na przednim garnku. Dodatkowo przekrój belki ramy w afryczce jest bardzo cienki - o czym niektórzy się przekonali spawając mocowania osłony silnika - raz dwa i dziura w ramie jak cholera..
Tak więc prostowanie ramy od afryki czy trampka wydaje się trudnym zajęciem - lepiej wymienić.

puszek
08.10.2012, 13:58
TYm bardziej,że w wydziale komunikacji da się wymienic sama rame- przynajmniej mi się udało. Nie jest to noy motor tylko moto z nowym numerem ramy czyli VIN-u. Według przepisów nie wolno wymienić nadwozia, a rama nie jest nadwoziem :-)))

batomi
08.10.2012, 22:59
rama faktycznie jest wygięta z lewej strony pod zbiornikiem.Prostowania jednak wolał bym uniknąć,więc raczej wymiana.Puszek ,czy możesz to opisać bardziej szczegółowo .Szkoda żeby skończył jako dawca

Scorpi
08.10.2012, 23:25
Niewiem czy to ma sens... samą rame z dokumentami widziałemna allegro kiedys za 2500 pln. do tego kupa roboty i masa nowych czesci bo sie okaze ze to czy tamto trzeba odrazu wymienic.... szkoda zachodu. lepiej dołozyc pare złotych i mieć spokój na bani ze pod tyłkiem całe moto siedzi.

batomi
09.10.2012, 07:47
co do całego moto to pewność mają tylko ci co kupili nowe moto,a jeśli chodzi o moto 20letnie to nikt nie wie jakie miały przejścia.Jak rozbiorę i złoże motor to najlepiej będę wiedział co mam pod jajami

zbyszek
09.10.2012, 20:45
Hey, znam koleszkę który z powodzeniem wyprostował stalową rame w cb 750,
firma która tym sie zajełła była chyba z Buska Zdroju[Kielce].
Koszt tej operacji 1100 zł 3-4 lata temu, w cenie bylo również malowanie ramy.
Wiem że rozmontował moto i dostarczył ramę z silnikiem.
Po naprawie jeżdził dwa sezony, az pani wymusiła i już nie było sensu prostować.
Jęzeli chcesz to dowiem się jak ta firma się nazywala, pozdr
edit, zdaje się że to własnie ta firma do której link podesłał kolega Orzep

batomi
10.10.2012, 07:28
też ich namierzyłem .podobno są nieźli.Ale jednak wolał bym wymienić

Marcin.111
10.10.2012, 09:28
W busku robilo juz kilku znajomych I wszyscy sa zadowoleni. Klient dostaje papier z pomiarow ramy na koncu. Jak byscie wiedzieli ile sie ram prostuje to w PL juz chyba nikt by motocykla nie kupil:D

Wysyłane z mojego HD2 Desire HD za pomocą Tapatalk 2

Lupus
10.10.2012, 10:11
http://tecrol.bielsko.pl/
Profesjonalnego prostowania stalowej ramy nie ma się czego bać. Fachowiec sam określi możliwości jej wyprostowania, i będziesz miał cacy, a jak kupisz ramę to nie będziesz tego pewien. Pogadaj z nimi zanim podejmiesz decyzję!

batomi
10.10.2012, 19:02
a więc stałem się "szczęśliwym" właścicielem krzywej Afryczki.W sobotę rozbiórka ,sprawdzę uszkodzenia i podejmę decyzję co dalej

zbyszek
10.10.2012, 21:14
Mam nadzieje że ostro stłukłeś cenę, w takich powypadkach zawsze wychodzi wiele więcej niż widac gołym okiem, aha jak bedziesz kiedyś sprzedawał to pamietaj ze wszyscy wiedzą:haha2::haha2::haha2:

Scorpi
10.10.2012, 21:22
sie podklepie podmaluje i bedzie salonowa bezwypadkowa:D

batomi
10.10.2012, 21:58
robię go dla siebie a nie na handel

arty1
10.10.2012, 22:26
fajna afryczka, dobrze zrobisz bedziesz pan zadowolony. good luck

next22
10.10.2012, 22:59
o jak jakiej AT mowa ? nam rame rd04

batomi
13.10.2012, 23:11
:) mowa o rd04

Szycha
16.10.2012, 01:35
Jeżeli chodzi o prostowanie ramy po jej zdeformowaniu, to pamiętajcie, że oprócz (priorytetu numer 1) wzorowych właściwości jezdnych, to (priorytet numer 2) ważne jest również to, że przy UDERZENIU cała konstrukcja ulega łatwiejszemu i też, lub szybszemu zdeformowaniu po tych ścieżkach, które wytworzyły się przy pierwszym, w żywotności ramy uderzeniu. Ta zasada jest oczywiście ogólna, czyli dotyczy się również motocykli jak i rowerów. Bardziej ważna jest, a raczej była, przy w sumie całkiem nie dawnym prostowaniu ram w samochodach, bo ludzie mogli pozwolić sobie na całkiem fajne sztuki w całkiem przyzwoitej cenie. Ale dzisiaj dla zwykłego śmiertelnika jest to już wykluczone, śmiertelnika (nie handlarza). Jeżeli chodzi o motocykle, to wiadomo, że "porządniejszy" kontakt z przeszkodą (a przeważnie nie odbywa się to przy najmniejszych prędkościach), skutkuje tym, że motocykl stoi, przez jakiś czas bo wiadomo o co chodzi... :/ . Czyli chodzi o to, że dla motocykla jest to tyle ważne, to to żeby jechał wzorowo po jego wcześniejszym wyprostowaniu. Żebyśmy byli zgodni, ja nie mam nic do prostowania ram w motocyklach, tylko chodzi o ważna rzecz... późniejszą jazdę na nim :)

ocoloko
05.06.2013, 21:05
http://tecrol.bielsko.pl/
Profesjonalnego prostowania stalowej ramy nie ma się czego bać. Fachowiec sam określi możliwości jej wyprostowania, i będziesz miał cacy, a jak kupisz ramę to nie będziesz tego pewien. Pogadaj z nimi zanim podejmiesz decyzję!

Czy któryś z kolegów korzystał z ich usług? Lupus rozumiem, że polecasz? Mam do zrobienia ramę i chciałbym się upewnić, że oddam w dobre ręce.

Lupus
05.06.2013, 21:31
Polecam, fachowcy sami ocenią możliwości naprawy.

graphia
05.06.2013, 21:58
Jeśli chodzi o Bielsko-Białą jest jeszcze Staszek http://www.motosfera.com.pl/

ocoloko
05.06.2013, 22:59
Dzięki panowie.

szparag
06.06.2013, 00:21
Czy któryś z kolegów korzystał z ich usług? Lupus rozumiem, że polecasz? Mam do zrobienia ramę i chciałbym się upewnić, że oddam w dobre ręce.
To jest dokładnie ta firma o której ci mówiłem.

Marcin.111
06.06.2013, 19:31
Czy któryś z kolegów korzystał z ich usług? Lupus rozumiem, że polecasz? Mam do zrobienia ramę i chciałbym się upewnić, że oddam w dobre ręce.

W Busku Zdroju jest też firma która prostuje ramy i ma dobre opinie. Może będziesz miał bliżej.

motomax
10.06.2013, 10:07
Robiłem kilka ram w Busku i też moge polecić :)

ocoloko
08.07.2013, 15:23
Jednak do Buska będę miał znacznie bliżej. Czy macie na myśli tą firmę? http://motogarage.com.pl/kontakt.html

Marcin.111
11.07.2013, 20:00
ta :Thumbs_Up:

ferolo
23.07.2013, 22:11
Hej panowie mam pytanko do was ponieważ ku mojemu wkr..... przy odbudowie afry wyszedł mi jeden wielki niuans który nie daję mi spać spokojnie, wcześniej przed malowaniem i decyzją odbudowy afry nie zauważyłem że z przodu afra dostała strzała tak poważnego jak mi się wydaję, puki to jeździło nic mi to nie przeszkadzało ponieważ sprzęt ani nie ściągał ani nic więcej złego się nie działo.
Jednak, że przy składaniu wszystkiego okazało się że mam problem z ustawianiem zaworów patrz przedniego wydechowego nie można wykręcić nakrętki do wizjera bo blokuję się w ramie i do tego przy montażu kolektora wydechowego trzeba się ostro nawk... aby go skręcić takie jest lipne dojście do śrub nie powiem że nie wiedziałem co kupuję jednak nie zostałem uświadomiony że sprawa wygląda aż tak źle reasumując zadam wam pytanie i czekam na obiektywne rzetelne odpowiedzi, powiedzcie mi czy jest firma która sobie z tym poradzi i wszystko to powyciąga czy po prostu muszę szukać już innej ramy i męczyć naszych kolegów z forum czy czego za zachodnią granicą nie znajdą.
Ewentualnie ktoś borykał się z zagadnieniem i udało mu się ogarnąć temat?
Dodam że na ramie jest widoczne od przedniej części wgniecenie
Pzdr Jeśli coś z mojej wypowiedzi nie jest jasne to z góry przepraszam z nadmiaru emocji musiałem coś przyjąć na rozluźnienie

Kazmir
25.07.2013, 21:26
puki to jeździło nic mi to nie przeszkadzało ponieważ sprzęt ani nie ściągał ani nic więcej złego się nie działo.
Wiesz rama w okolicy główki jest potężna. Nie wiem co się stanie jak potężną siłą cofną do wartości fabrycznych? Zawsze można zdjąć cały dekiel zaworów i mieć komfortowy dostęp do zaworów. Czy warto sobie tym głowę zawracać???

ferolo
25.07.2013, 21:43
Niby masz masz rację kolego jakoś ja w tych warunkach zrobiłem 20tyś i poprzedni właściciel też pewnie tyle nawinął zawory ustawialiśmy jak wspomniałeś jednak ja jestem pedantem.
Jak wiem, że coś jest nie tak to mi to gdzieś siedzi w głowie.
A afry po tej odbudowie i tak nie sprzedam stąd było moje pytanie