PDA

View Full Version : Naklejki na RD 03 HRC


Czaju
03.09.2008, 09:29
Czy ktos moze wie gdzie można takowe nabyć lub zlecić zrobienie ?

wieczny
03.09.2008, 14:16
Chodzi raczej o komplet naklejek będących wierną kopią tych z malowania RD03, występującej w wersji HRC.

Babel
03.09.2008, 15:35
Czaju a co malowałeś swoją Afri??
Mam kumpla który bawi się w takie tematy z Żyrardowa - bardziej wetereny ale do japończyków tez robił.Jakby co zadzwon pogadamy co potrzebujesz

Czaju
03.09.2008, 16:12
Jeszcze nie malowalem ale chce sie dowiedziec czy sa dostepne takie naklejki i chodzi mi o komplet oczywiscie.

tomasz_1006
10.09.2008, 17:52
Mam to samo pytanie,ale chodzi mi o naklejki do RD 07 w takim malowaniu jak na zdieciu
1011

myku
12.09.2008, 22:26
Mam to samo pytanie,ale chodzi mi o naklejki do RD 07 w takim malowaniu jak na zdieciu
1011
jak nie dostaniesz to zrob jak ja .wcale nie takie to trudne a kasy troche sie zaoszczedzi;)
http://picasaweb.google.de/nelusia21/NAKLEJKIATKazalPanMusialSam#

Henryk-Knox
24.01.2009, 18:32
jak nie dostaniesz to zrob jak ja .wcale nie takie to trudne a kasy troche sie zaoszczedzi;)
Kolego interesuje mnie ta kalka samoprzylepna , gdzie nabyłeś? Mam zamiar tez dorobic sobie takie naklejki. A moze zostały Ci gotowe szablony -potrzeba mi na lewą owiewke.

myku
26.01.2009, 20:39
niestety nie mam szablonow.szkoda,nawet nie pomyslalem ze moglyby sie przydac.taka kalke dostalem i goscia gdzie kupowalem folie przylepna.nie mam glowy gdzie mozna by ja jeszcze dostac.

Henryk-Knox
27.01.2009, 12:06
niestety nie mam szablonow.szkoda,nawet nie pomyslalem ze moglyby sie przydac.taka kalke dostalem i goscia gdzie kupowalem folie przylepna.nie mam glowy gdzie mozna by ja jeszcze dostac.
Dzieki , mysle ze znajde bez problemu .

ramires
29.01.2009, 04:30
Właśnie szykuje pod ploter narazie zestawy do 95 malowania, ale inne to nie problem, kwestia potem podmiany kolorów.

Wzory dobiore jutro wg wzornika hondy ... tylko musze je odszukać.
Mam gotowe (niemal takie same jak ma Duboisi) pod RD07a (99+)
Teraz robie 95 (a wiec 93-95)
Potem się biore za 96-99.

Co do malowania HRC z RD03, mam już gotowe "wzory", muszę je tylko odpowienio obrobić i wersja ploterowa będzie gotowa.

Jeśli znajdzie się określona ilość chętnych to zrobię na sicie te naklejki (w niektórych wersjach jest perłowy lakier i też to będzie uwzględnione).
Nie wiem jak folia by się zachowywała pod wpływem lasera, ale jeśli nie będzie źle to odpadnie problem wykronika. Jeśli jednak temperatura będzie powodowała podmarszczenie folii to niestety wykonanie wykrojnika (wersja sito oczywiście) będzie musiało być uczynione - cirka 500 za wykrojnik.
Teraz znajomy ma takie zestawy w miare wierne (starał się bardzo) za 420zł ... chora kasa jak na pierwsze wrażenie, ale jak sobie sam to policzyłem i pokalkulowałem po drukarniach to faktycznie wiele mniej w produkcji nic nie zarabiając tak wychodzi. Głównym kosztem są siatki pod sito formatu B1 (a trzeba ich troche, minimum 4 na malowanie), dodatkowo lakier (można strukturalny), folia transportowa, wykrojnik i robi się kasa z tego.

Także robię póki co wykroje pod ploter.
Jeśli będzie odpowiednia ilość ludzi to zrobię wersje pod sito, ale chce być fair, więc uprzedzam, że nawet po kosztach lecąc to przygotowalnia aby się zwróciła i komplet nie był w chorej cenie trzeba zrobić koło 30 kompletów w danych przedziałach rocznikowych. Dobór kolorów jest powiedzmy dowolny potem, ale trzeba to zrobić dobrze.

Jeśli ktoś chce to za te 400zł jestem w stanie wyrwać komplet + wysyłka i 5zł dla mnie za fatyge (mam 15km w jedna strone do tego punktu). Tak to się kształtuje.