PDA

View Full Version : Pocztówka z Afryki


Neno
10.09.2012, 14:57
Jak pewnie część z Was wie, jesienią wyjeżdżamy do Burkina Faso. Wierzymy , że będziemy się tam świetnie bawić, że będzie to nasza przygoda życia.
By w pełni cieszyć się tym szczęściem postanowiliśmy z Remim by w tym roku dać coś od siebie dla innych. Zorganizowaliśmy więc akcję pocztówkową by nasze skromne środki przy pomocy Was pomnożyć do większych, znaczących rozmiarów. Nie będę ukrywał, że pocztówki funduje moja, mała rodzinna firma, Marka po prostu nie stać ale nie o to tu chodzi przecież! Razem ze mną usiądzie i wypiszemy te pocztóweczki do Was z uśmiechem na twarzy !
Mieliśmy je rozdysponować tylko za pomocą Facebooka i strony internetowej ( by nie robić zamieszania na Forum) ale odzew jest tak nikły, że postanowiliśmy jednak zaryzykować krzywe spojrzenie i pogrożenie palcem od adminów :) i wrzucić info także na fora internetowe, które czytamy, na których pisujemy od czasu do czasu. Może znajdą się zainteresowani. A czym ? Pod spodem wszystko wyjaśniam "w co się bawimy" podczas tegorocznego wyjazdu.


W skrócie - wyślemy Wam pocztówkę w zamian za wsparcie jednej z 3 organizacji.
Szczegółowo: z różnych przyczyn długość trwania tej akcji jest ograniczona czasowo ( do 30 września 2012r) oraz ilościowo (mamy określoną sumę pieniążków na ich zakup oraz nie chcemy ich wypisywać dłużej niż jeden dzień... :)
Teraz pokrótce jakie warunki należy spełnić by otrzymać od nas pocztówkę z Wagadugu – lub z innego miejsca w razie gdy dojedziemy dalej, do bardziej egzotycznych miejsc.
1.Należy dysponować gotówką w kwocie MINIMUM 99zł, zachęcamy by wpłaty były jak największe! My jednak nie będziemy dysponowali wiedzą kto i ile wpłacił, być może dostaniemy info całkowite ile to zł zostało wpłacone na poszczególne konta.
2.Napisać do nas e-maila pod adres pocztowka_z@wagadugu2012.pl z tytułem „wyrażam chęć wsparcie jednej z instytucji”. Wiadomość może być pusta lub np. z adresem do wysłania pocztówki.
3.W związku z tym, że nie będzie żadnego losowania (decyduje kolejność zgłoszeń) osoby które „załapią się w przewidzianym limicie” dostaną od nas e-mail zwrotny.
4.W e-mailu zwrotnym (po 15 września) otrzymacie dane do wpłaty. Wybieracie min. JEDNĄ placówkę gdyż jedno zgłoszenie = 1 pocztówka. Wpłaty można oczywiście dokonać na konta pozostałych placówek ale nie skutkuje to zwiększeniem liczby wysyłanych kartek.
5.By dostać więcej niż jedną kartkę należy wysłać zgłoszenie z dwóch różnych e-maili.
6.Wagadugu_2012 nie odpowiada za niedoręczenie przesyłek z winy przewoźników/poczty – proszę weźcie to pod uwagę! Nie chcemy by ktoś miał do nas pretensję. To, na co mamy wpływ na pewno zrobimy - zakup, wypisanie i nadanie pocztówek – zresztą udokumentujemy to dla Was dokładnie!

Pamiętajcie - pieniążki wysyłacie bezpośrednio na konta Sierocińca w Kamerunie ( www.misja-kamerun.pl ) , Domów Dziecka w Zambrowie lub Bartoszycach (czyli z miejscowości z których pochodzą uczestnicy wyjazdu). My NIE mamy do nich dostępu, NIE finansujemy sobie z nich naszej podróży. 100% Waszych wpłat idzie na potrzeby dzieci. Których ? O tym decydujecie sami. My dajemy Wam wybór.

Kłaniamy się nisko i z góry dziękujemy w imieniu swoim i dzieci - Ernest (Neno) i Marek (Remi).

PARYS
10.09.2012, 19:25
Niezły pomysł Neno!
Kwoty wpłat są ustalone czy dowolne?

Neno
10.09.2012, 20:49
Pomysł ściągnięty z sakwiarskiego forum rowerowego, troszkę zmieniony w formie.
Cena min. jest ustalona na 99zł , górnej granicy brak !
Jeśli mnie będzie stać na wyjazdy i na takie akcje to i będzie to miało jakiekolwiek oddźwięk to będę starał się by stało się to coroczną tradycją.
Zapraszam do udziału.

Dariusz Godawa OP
26.09.2012, 22:12
Dziekuje Neno i powodzenia. W przyszlym roku dojezdzacie do nas mam nadzieje !?

Neno
27.09.2012, 04:17
Koniecznie !
I mam nadzieję, że coś ze sobą przywieziemy!
Ale to szmat czasu, różnie może być ale jestem dobrej myśli.

Mirmil
28.09.2012, 00:04
Pomysl dobry,cel bardzo szczytny.
99 zl troche duzo jak na przecietnego zjadacza chleba z Podkarpacia,ale siedzac przy piwie:chleje::zdrufko: z kumpmlami motocyklistami i gadajac o motorkach :lc8::at:, wyprawach:smoking::grass:, afryce:grass: i rzucajac pomysl wsparcia akcji POCZTOWKA Z AFRYKI na stole w 10 sekund pojawila sie stowa ,(100 pln):Thumbs_Up:
Wiec poprosimy o jakis numer konta, gdzie wplacic pieniadze na rzecz Sierocińca w Kamerunie:umowa:
jeszcze nie ustalilismy na jaki adres kartka bedzie wyslana,ale cos sie wymysli :):confused:

Zrzuty z Mielca dokonali
-Artur F:mobile::priw:
-Boryss:lc8:
-Mirmil:at:
-Makumba:grass:
-Marcin 111:lukacz:

Doszly mnie sluchy, ze podobna akcja ma byc przeprowadzona przez Herniego:umowa:

Wszystkich tez zachecam do podobnych akcji, kilkanascie zl na lba na szczytny cel to niewielki wydatek, a jednoczesnie duzy gest.

Neno
28.09.2012, 13:34
Panowie- dzięki w imieniu obdarowanych dzieci!

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DZIECI SŁOŃCA

PKOBP Oddział 1 w Sosnowcu ul.Kilińskiego 20, 41-200 Sosnowiec

03 1020 2498 0000 8002 0268 4942



A adres na który wysłać pocztówkę poproszę na wyprawa@wagadugu2012.pl

Roxi
06.10.2012, 20:06
Neno, aby Twoja akcja przyniosła lepsze efekty proponuje Ci lekko ją zmodyfikować:
1.) Przestać podkreślać, że sponsoruje ją Twoja firma, a Marka na to nie stać:) Ponoć jeśli ktoś chce komuś pomóc, to nic za to nie oczekuje...Niech nie wie lewica co czyni prawica.
2.) Odpuścić wysyłanie kartek, bo może to trochę kosztować a wysłać tą kasę tam gdzie trzeba.
3.) Znieść tą kwotę 99 zł jako oczekiwaną, a dać co łaska, nawet 5 zł... poczytaj o mikropłatnościach.
4.) Jeśli już chcesz dać jakąś nagrodę, to w końcu nie trzeba się z tym obnosić i każdemu będzie miło, jak dostanie za nawet minimalną wpłatę maila z podziękowaniami, to nic nie kosztuje, a jak ktoś ma parcie na bycie altruistą z materialnym na to dowodem to może sobie maila wydrukować i sam w ramkę oprawić:)
5.) Więcej i częściej relacjonuj, co dzieję się w misji bez podkreślania swojego udziału...
Moim skromnym zdaniem powinno podziałać, choć oczywiście mogę się mylić:)
Zresztą wydaje mi się, że znasz się na rzeczy jak na ludzi się wpływa:)
Zdaje sobie sprawy, że zmiana może nie być łatwa, bo w końcu siła AT jest niczym w stosunku do mocy ludzkiego trwania przy własnych postanowieniach. Jednak jeśli efektów nie ma to może warto coś przemyśleć...
Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyprawie i akcji...

Neno
06.10.2012, 20:48
Zbieram wnioski z tegorocznej akcji, za rok postaram się to deczko inaczej zmodyfikować, być może skorzystam też z Twoich rad.
Człowiek uczy się na błędach :(
Po niektórych e-maila czasem się odechciewa, bo niby szukam jeleni co mi opłacą wycieczkę ...
P.S. Akcja przedłużona do 15 listopada.

Roxi
06.10.2012, 20:57
Wybacz mi moją może zbyt bezpośrednią szczerość... jednak sam widzisz, że gdyby udało CI się zamienić każdego "lubika" na FB na jedno 5 zł, to cel byłby już osiągnięty. Wyprawa jeszcze potrwa... myśl chłopie, myśl:)

Roxi
06.10.2012, 21:08
Po niektórych e-maila czasem się odechciewa, bo niby szukam jeleni co mi opłacą wycieczkę ...
P.S. Akcja przedłużona do 15 listopada.
Ponoć ludzie lubią innym przypisywać własne skłonności i pragnienia, to czym się Ty przejmujesz:)

graphia
06.10.2012, 23:09
Jako nowicjusz i tak sobie nieźle radzisz :)

Neno
07.10.2012, 05:34
Ponoć ludzie lubią innym przypisywać własne skłonności i pragnienia, to czym się Ty przejmujesz:)
Wkurza mnie deczko to, że jak ktoś zacznie coś robić fajnego (patrz np.Sambor i jego wieczorki) to zaraz znajdzie się kilku (i oby tylko) którzy widzą we wszystkim jakiś podstęp.
Tak mi się jeszcze przypomniało - to, że pokazane jest to skąd pochodzą pieniądze na pocztówki wynikło z naszych rozmów z Markiem. On nie chciał się podpisywać pod czymś czego nie finansuje a chcieliśmy jednocześnie pokazać, że jest jakieś źródło finansowania tegoż zakupu, by było jasne, że faktycznie 100% tego co prześlą ludzie idzie tam gdzie deklarujemy.
Dla firmy to żadna reklama. Działamy na rynku wyłącznie lokalny a akcja jest ogólnopolska, choć o dziwo większa część wpłat pochodzi z mojego rodzinnego miasteczka.

Roxi
07.10.2012, 08:22
Jątrzyć tematu już nie ma co... bo zakładam, że intencje masz dobre. Jak widzę profil Twój na FB ma duże zainteresowanie. Sam często na niego zaglądam. A może zamiast konkursu o nową koszulkę zrobisz taki w którym ludzie napiszą Ci, "...co zrobić aby zorganizować akcję w której weźmiesz udział". Może jeszcze tak jakąś sondę możesz dołączyć czy jak. A może się jednak okazać, że kwota jest za duża... a dodatkowo od zabrania udziału w dyskusji do wysłania kasy już znowu jest bliżej:)

Mirmil
11.10.2012, 00:17
przelew zrobiony, pieniadze napewno beda dobrze wykorzystane w Kamerunie ;)