PDA

View Full Version : Jeśli macie OC w TUW to lepiej sp...jcie z tamtąd


hubert
02.09.2008, 10:05
OC motocykla mam wykupione w porąbanej firmie TUW (Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych). Już nawet nie pamiętam dlaczego tam go ubezpieczyłem, ale tak już zostało aż do dzisiaj. Ostatnia składka jaką płaciłem to było 52 PLN przy zniżce 60 % czyli podstawa wynosiła 130 PLN.

Dziś poszedłem przedłużyć umowę (oczywiście jak zwykle po terminie), wypełniłem ten cholerny wniosek, babka zaczęła ręcznie wypełniać Polisę, liczy składkę i wychodzi jej 240 PLN. Jak to k...wa 240 PLN ? Przecież do tej pory płaciłem 52 PLN ?? Kobieta na to że teraz składka podstawowa na motocykle powyżej 250 cm3 wynosi 600 PLN http://forum.motocyklistow.pl/style_emoticons/default/banghead.gif i spytała się koleżanki aby potwierdzić wysokość tej składki.

Stwierdziłem że w życiu takiej składki nie zapłacę i idę się ubezpieczyć do PZU a oni jak chcą niech bujają się ze mną po sądach. Zresztą mam zamiar zgłosić to do Rzecznika Praw Konsumenta bo takiej podwyżki chyba w żaden sposób nie są w stanie uzasadnić.

Jeśli ktoś ma ubezpieczenie w TUW to lepiej niech sprawdzi kiedy się kończy polisa i ile będzie płacił za nową.

JareG
02.09.2008, 10:21
(..)
Dziś poszedłem przedłużyć umowę (oczywiście jak zwykle po terminie), wypełniłem ten cholerny wniosek, babka zaczęła ręcznie wypełniać Polisę, liczy składkę i wychodzi jej 240 PLN. Jak to k...wa 240 PLN ? Przecież do tej pory płaciłem 52 PLN ??
Hubert, ja w zeszlym tygodniu kupowalem OC (oczywiscie tez po terminie, poj*balo mi sie i zamiast przyczlapac 1 dzien przed koncem waznosci z wymowieniem przylazlem 1 dzien po) w PZU i zeby sie nie srac ze znizkami* wzialem skladke bez nich - 129 zl mnie to kosztowalo.
Wiec chyba Ci Twoi spece od OC chca kogos walic w dupe.. :D:D

* pierniczone PZU zyczy sobie zaswiadczenia o posiadanych znizkach.. a mnie nie chcialo sie komunikowac z Link4, bo ostatnio za takie wlasnie komunikowanie sie z mBankiem zaplacilem 150 zeta :mur:

hubert
02.09.2008, 10:30
Dzwoniłem właśnie do centrali TUW i jakiś pajac powiedział że może to ma uzasadnienie w zwiększonej szkodowości motocyklistów. Tak kuźwa w ciągu roku szkodowość wzrosła o 300 % ...

JareG
02.09.2008, 10:34
Dzwoniłem właśnie do centrali TUW i jakiś pajac powiedział że może to ma uzasadnienie w zwiększonej szkodowości motocyklistów. Tak kuźwa w ciągu roku szkodowość wzrosła o 300 % ...
.. ale chyba u nich tylko - PZU zawsze bylo najdrozsze, a wzieli normalnie, bez zadnego wzrostu :D

newrom
02.09.2008, 10:50
No podobno we Stolicy parę osób się przejechało na pizetju. Na nowe motocykle dają jakąś chorą stawkę. Osobiście nie sprawdzałem. A PZU zawsze było najtańsze dla motocykli :)

pozdr
newrom

hubert
02.09.2008, 11:09
Newrom ale chyba mówisz o AC ? Bo skuter (125 cm3) mam ubezpieczony w PZU i nie stwierdziłem zauważalnej podwyżki ... no ale ja jestem zameldowany w Kraśniku a nie w Warszawie

hubert
02.09.2008, 11:25
No dobra po wstępnych konsultacjach z KNF wysłałem do nich skargę i zobaczymy co będzie. ...

hubert
02.09.2008, 11:56
Ha ha ha dzwoniłem do oddziału lubelskiego żeby się upewnić czy rzeczywiście mają taką składkę i pani potwierdziła. Składka podstawowa 600 PLN i babka powiedziała wprost że mają stawki zaporowe :mur:

Zadzwoniłem do PZU i wyliczyli mi składkę w wyskokości 52 PLN ..

newrom
02.09.2008, 12:27
Newrom ale chyba mówisz o AC ? Bo skuter (125 cm3) mam ubezpieczony w PZU i nie stwierdziłem zauważalnej podwyżki ... no ale ja jestem zameldowany w Kraśniku a nie w Warszawie

Mowie o nowych motocyklach i obowiązkowym OC (do 2 lat) :)
np info od Easy:
"bodajże od zeszłego roku czy od początku tego PZU na NOWE i prawie nowe
motocykle podniosła stawkę podstawowa liczona teraz od wartości motocykla.
W przypadku pojazdów starszych wszystko zostało bez zmian. "

A na koniec LINK (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=508&w=82280690)

PS. tak, ja też uważam że się z ch.... na głowy pozamieniali :)

Pozdr
newrom

hubert
02.09.2008, 13:09
Ja pierdzielę ... chyba ich pogrzało :mur: Wychodzą z założenia chyba że skoro kogoś stać na nowe moto to sobie poradzi ...

Pawel
02.09.2008, 13:57
Ja mam ubezpieczenie w Warcie i w stosunku do poprzedniego roku zapaciem chyba o 6zl taniej. Nie pamietam dokladnie ile ale cos kolo tego bedzie. To wedlug Warty szkodliwosc motocylki sadla. Ciekawe ile bedzie w przyszlym roku??

sambor1965
02.09.2008, 14:53
W Warcie?? Tam jakies istne zboojectwo bylo. Motongi tylko w PZU. Mowie siur o OC.

wasilczuk
02.09.2008, 15:01
kiedyś chciałem pokombinować i nachodziłem się po śmiesznych firmach ubezpieczeniowych. najtaniej wyszło mi w PZU.
o kuźwa.
mi tez sie skończyło OC
dzięki za przypomnienie

randal 76
02.09.2008, 18:15
pzu najtaniej ostatnio również miałem faze zmiany oc w jakimś HDI byłem zapytać 350 zł na rok strzał taki aż mnie zamurowało !

ŁukaszBIA
02.09.2008, 18:34
w Warcie stawka wyjściowa to 150zł, chyba że masz papier o zniżkach z innych ubezpieczalni. Tak to było w maju jak ubezpieczałem swego dominika.

abrasadera
02.09.2008, 18:40
To mi w PiZetJu podstawe dali 200 złociszy a JareG cudownym cudem dostaje bez zniżek 129 PLN Normalnie nie panimaju??

JareG
02.09.2008, 18:43
To mi w PiZetJu podstawe dali 200 złociszy a JareG cudownym cudem dostaje bez zniżek 129 PLN Normalnie nie panimaju??
W PL tak juz jest - ta sama firma/urzad, a inna interpretacja, inne stawki etc.
Cwiczylem temat wielokrotnie :Thumbs_Down:

ŁukaszBIA
02.09.2008, 18:43
Możesz mieć zwyżkę jeśli nie masz ukończonych 25lat lub jeszcze jakieś warunki...

hubert
02.09.2008, 19:32
Abrasadera, zauważ że JareG mieszka w Toruniu a Ty w Sosnowcu ...

JareG
02.09.2008, 19:40
Abrasadera, zauważ że JareG mieszka w Toruniu a Ty w Sosnowcu ...
Ktos mi tez kiedys powiedzial, ze wzbudzam zaufanie.. :D:D:D

maciejwr
02.09.2008, 21:35
tak jak Hubert słusznie zauważył, od tego w jakim miescie moto jest zarejestrowane ( a tak naprawde od tego w jakiej strefie ryzyka ) - zależą różne zniżki/zwyżki tzw. bonus/malus
Ponieważ OC jest obowiązkowe - ubezpieczyciel nie może odmówić zawarcia takiego ubezpieczenia i to co może zrobić to celowo zwiększa stawki aby zniechęcić/pozbyć się potencjalnego klienta

ja mam OC w Allianz w 3-iej strefie: stawka podstawowa ok. 200 zł, ze zniżkami ok. 150

pzdr
maciejwr

JareG
02.09.2008, 22:44
tak jak Hubert słusznie zauważył, od tego w jakim miescie moto jest zarejestrowane ( a tak naprawde od tego w jakiej strefie ryzyka ) - zależą różne zniżki/zwyżki tzw. bonus/malus
Nie tylko od strefy, ale tez od wieku kierownika, od tego czy jest facetem czy kobialka, jak dlugo ma prawko, w przypadku samochodow to jeszcze czasami dochodzi marka itd.

Pawel
03.09.2008, 14:14
Sprawdzilem i 9/07/2008 w Warcie zaplacilem 79pln. W PZU bylo ciut taniej ale nie chcialo mi sie kombinowac bo samochody i moto ubezpieczam i milej agentki ubezpieczeniowej i nawet czasami jak nie mam czasu to dzwonie i odbieram po kilku dniach osobiscie lub przez kogos innego. Dla mnie uklad dobry wiec za 20pln nie bede kombinowal

e200g_
03.09.2008, 17:07
Moje OC w PZU: Afryka 2000r, ja (żadnych zniżek) i współwłaściciel, czyli moja Marta (brak prawa jazdy, wiek poniżej 25lat, czyli + 25%) za ubezpieczenie na rok zapłaciłem 130-parę PLN. No to se jeszcze zaszalałem i nabylem NW, to razem wyszlo 160 cos tam. Wiec nie wiem dlaczego w TUW tyle se policzyli:drif:.

EGON
03.09.2008, 17:19
Moje OC w PZU: Afryka 2000r, ja (żadnych zniżek) i współwłaściciel, czyli moja Marta (brak prawa jazdy, wiek poniżej 25lat, czyli + 25%) za ubezpieczenie na rok zapłaciłem 130-parę PLN. No to se jeszcze zaszalałem i nabylem NW, to razem wyszlo 160 cos tam. Wiec nie wiem dlaczego w TUW tyle se policzyli:drif:.

ale... jak to?? :d motur z kobitą na spółkę?? :D toć to rozbój w biały dzień i harakiri czy jakoś tak ... na przyszłość :hello: nie trzeba było się przyznawać :dizzy: ;)

e200g_
03.09.2008, 18:21
ale... jak to?? :d motur z kobitą na spółkę?? :D toć to rozbój w biały dzień i harakiri czy jakoś tak ... na przyszłość :hello: nie trzeba było się przyznawać :dizzy: ;)

He,He;) Tak wyszło. Ale to nie jest pierwsza lepsza kobita:oldman:!!! Ja znam ja od momentu, kiedy zgubiła mleczaki, i jakoś tak nam razem było po drodze, z czasem zaczęliśmy mieć pewne wspólne sprawy, potem wszystkie wspólne sprawy, potem wspólne konto w banku, teraz wspólne mieszkanie, tak wiec o moto jestem spokojny:smoking:. Chemia Panie Kolego, Chemia:).

hubert
03.09.2008, 18:53
Wiec nie wiem dlaczego w TUW tyle se policzyli:drif:.

No właśnie ni hu hu nie mam pojęcia. Ustawa o ubezpieczeniach od odpowiedzialności cywilnej mówi tak:


Art. 8. 1. Taryfy oraz wysokość składek ubezpieczeniowych za ubezpieczenia obowiązkowe ustala zakład ubezpieczeń.
2. Zakład ubezpieczeń przedstawia organowi nadzoru informacje o taryfach składek ubezpieczeniowych za ubezpieczenia obowiązkowe, o których mowa w art. 4 pkt 1-3, i podstawach ich ustalania.
3. Informacja, o której mowa w ust. 2, powinna zawierać w szczególności analizę szkodowości oraz kosztów obsługi ubezpieczenia uzasadniającą wprowadzenie każdorazowej zmiany w taryfie.

Napisałem więc pismo do KNF (na odpowiedź mają ustawowo 30 dni) i do zarządu tego zasranego TUW (pewnie i tak mnie oleją). Ciekawe w jaki sposób można uzasadnić wzrost taryfy o 360 % ??

randal 76
07.09.2008, 07:33
np. warta stawki ma zróżnicowane biorą się one w zależności od ilości mieszkańców w mieście.

hubert
06.10.2008, 13:35
No i cała sprawa ma pozytywny finał. Wysłałem pismo do KNF - do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Wysłałem również pismo do zarządu TUW, po czym dostałem dosyć szybko odpowiedź że moja sprawa zostanie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu zarządu.

Tymczasem pod koniec września dostałem pismo informujące że moja sprawa została rozpatrzona przez zarząd i składka jaką muszę zapłacić to 57 PLN !!!

Victory !!! :D

ramires
06.10.2008, 17:11
i dobrze, takich to krótko trzymać trzeba ...

rozumiem, że za różnice imprezka będzie? :D

hubert
06.10.2008, 18:22
rozumiem, że za różnice imprezka będzie? :D

No coś się tam postawi przy najbliższej okazji ;)