PDA

View Full Version : dziwne łańcuchowe dźwięki...


Kuba
01.09.2008, 15:06
Panowie, 3-3,5 tys, 3 i 4 bieg słyszę jakie gumowe tarcie, nie wiem jak to nazwać, ale mnie denerwuje. Łańcuch naciągnięty mam poprawie, ślizgi są...
co to może być....?
:mur: :vis: :mur:

7Greg
01.09.2008, 16:14
A postaw na centralnej stopie, zapodaj jedynkę i obserwuj. Czasem łańcuch się wyciąga nierównomiernie i luźny fragment hałasuje.

Ronin
01.09.2008, 17:47
7greg dobrze gada!:) u mnie tak było, zanim napęd zmieniłem, łańcuch naciąg jeszcze miał, ale był bardzo nierówno rozciągnięty i strasznie głośno hałasował. Sprawdź jak normalnie motocykl stoi czy da się ręką odciągnąć łańcuch z tylnej zębatki, jeśli odchodzi luźno, to przejdź do tematu z zestawami napędowymi....

Kuba
02.09.2008, 22:24
faka mada ;/
ale ja mam łańcuch po 6tys km...
wrócę do tematu po urlopie. :)

A postaw na centralnej stopie, zapodaj jedynkę i obserwuj. Czasem łańcuch się wyciąga nierównomiernie i luźny fragment hałasuje.

a jeśli by tak było to źle? napęd nie jest zlochany, dlatego się martwię ;/

wieczny
12.09.2008, 09:53
Jeśli różnica między najbardzieja a najmniej wyciągniętym odcinkiem łańcucha nie jest wielka to ustawiaj luz na tym mniej rozciagnietym odcinku i tak jeździj. Jeśli jednak różnica jest spora to wymieniaj cały napęd. U mnie jedno ogniwo straciło jakoś uszczelniacze i wypiłowało się dość znacznie. Musiałem wymienić napęd mimo, iż miał 1/3 naciągu. Napęd DID 525V9.

Kotrrin
05.10.2008, 11:30
Ponieważ bardzo mi się podoba tytuł wątku postanowiłem się "podłączyć" :)
dziwny odgłos pojawia się w przedziale prędkości 115-125 kmh...
poprawiłem naciąg łańcucha i jest ciszej...
czego szukać łożysko może czy coś?
Niby oczka są OK, wszystkie ładnie pracują, scot smaruje... brak pomysłów.
Opona raczej nie powinna wydawać takiego "łańcuchowego" dźwięku...
Gdzie tu jeszcze luknąć?:mur:

Reinchardt
05.10.2008, 15:38
3 - 3,5 tys obr to dosyc nisko wiec silnik moze miec wibracje. A do głowy przychodzą mi na myśl jeszcze te śmieszne gumowe trójkąciki pod zembatką. Zajrzyj tam

Bonjour
05.10.2008, 16:37
Te trójkaty to amortyzator zrywu czy jakos tak sie to nazywa. U mnie był bardzo duży luz między nimi a odlewem koła. Skutkowało to tym że szybkie przyspieszenie i puszczenie gazu owocowało strasznym szarpaniem moturem. Po wymianie było poprostu bosko. A myślałem że to wieloklin przedniej zembatki. Ale u mnie nic nie chałasowało, wiec nie wiem czy to to może dawać dziwny gumowaty odgłos.

andrzej 76
24.05.2011, 09:20
i w mojej afryce pojawiły się dziwne odgłosy.
po korekcie naciągu łańcucha, na wyższych biegach po odjęciu gazu
pojawił się szum,ocieranie,jakby opór łożyska... itp.( w okolicy przedniej zębaty)
na centralce łańcuchem szarpie,może jest rozciągnięty i to nierównomiernie ?

puszek
24.05.2011, 10:40
Zobacz czy zabezpieczenie przedniej zębatki nie poszło na spacer sobie....

andrzej 76
02.06.2011, 17:10
na spacer niet,ale wyrobione już było.
właśnie odebrałem nowe

bigos
13.08.2012, 09:45
Coś zaczęło mi strzelać, chyba głównie na tylnej zębatce. Dźwięk jest w takim stylu, jakby łańcuch poszedł nieosiowo do zębatki i scianka ogniwa wadziła o ząb i zsuwając się strzelała. Pojawia się to przy przyśpieszaniu na pierwszych biegach. Kiedy się pędzi to efekt znika lub już nie słychać. Łańcuch ma jaszcze zapas na wyciagnięcie, ale jest nierówno wyciągnięty. Smarowany jest olejarką. Do tej pory czegoś takiego nie było nawet przy mocniej złachanaym łańcuchu. Chciałbym usunąć przyczynę nie wymieniając tego, co nie ma wpływu. Łożyska koła i zębatki sprawdziłem, tylny wahacz też nie ma luzu. To, co przychodzi mi do głowy po lekturze to jeszcze gumy amortyzujące zryw (pod tylna zębatką), poszukiwanie walniętych ogniwek (wywalony uszczelniacz). Czy miał ktoś podobny przypadek?

Tymon
17.08.2012, 04:45
Mi tak wlasnie "strzelal" lancuch jak zle ustawilem naciag - z jednej strony wiecej oczek z drugiej mniej... po prawidlowym ustawieniu problem zniknal...