PDA

View Full Version : Rd03 - pompa Facet problem


chomik
25.07.2012, 09:55
Witojcie
Mam problem z moją Rd03, jak ją kupiłem nie działała pompa paliwa Facet, znalazłem problem, podłączyłem, a tutaj okazuje się, że moto się krztusi, na wolnych obrotach chodzi ale ma problem z wejściem na obroty.
Myślałem, że coś pokićkałem z elektryką ale później się okazało, że to wina tylko podawania paliwa przez pompę, bo po odłączeniu i działaniu grawitacyjnym wszystko gitarra. :lc8:
Proszę o pomoc, wiem, że regulacja itd ale szybciej będzie jak będę działał ukierunkowany :)

bukowski
25.07.2012, 10:30
Sprawdz model faceta i zobacz, jakie ma cisnienie; jesli masz jakąś 5 Bar to nawet wymiana zaworkow iglicowych nie pomoże :D Z tego, co pamiętam to 104 i 105 się nadają, inne już nie.

chomik
25.07.2012, 10:50
Pompa jest prawidłowa.

bukowski
25.07.2012, 10:56
Wachą śmierdzi po przegazowaniu? Na wolnych obrotach?

chomik
25.07.2012, 11:19
Nie, generalnie, nie wchodzi na obroty od razu i krztusi się, powoli można ją rozkręcić na obroty. W czasie jazy nie ciągnie. Bez pompy wszystko dobrze.

next22
25.07.2012, 11:51
Nie potrafie tłumaczyć :)
Był taki przypadek :
Na wolnych obrotach gdy jest małe podciśnienie pompa pracuje prawidłowo
ale gdy obroty rosną membranę zasysa i pompa nie podaje paliwa

Fakt że była to jakaś chińska pompa od hyosung-a

Ale jeśli pompa pracowała by prawidłowo na wolnych obrotach to ilość paliwa w gaźnikach powinna wystarczyć na przegazówke
A może to nie pompa

m a c i e k
25.07.2012, 12:10
Mnie Facet niestety zawiódł ostatnio ( po zaledwie 5 tys ) ... Został rozebrany/złożony i podłączony ponownie według instrucji czyli pod kątem 45 stopni. Póki co działa.

chomik
25.07.2012, 12:12
Pompa działa i podaje paliwo. To nie pompa. To raczej problem podawania albo zbyt dużej ilości paliwa albo jakiś regulacji gaźników. Może ktoś miał podobny przypadek ?

banditos
25.07.2012, 18:27
Pompa działa i podaje paliwo. To nie pompa. To raczej problem podawania albo zbyt dużej ilości paliwa albo jakiś regulacji gaźników. Może ktoś miał podobny przypadek ?

Mialem to samo w drodze powrotnej ze Szkocji.

Okazalo sie ze syf siedzial w dyszy glownej.
Silnik odpalal i chodzil na jalowym ale nie wkrecal sie w obroty, pomagalo wcisniecie ssania. Wtedy nawet dalo sie jechac ok 70-90 km/h.

Wywal gazniki i sprawdz.

Ps. Zobacz czy filtr paliwa nie jest zanieczyszczony a najlepiej wymien go, wyplucz wszystkie weze i pompe tez

chomik
25.07.2012, 18:47
Mialem to samo w drodze powrotnej ze Szkocji.

Okazalo sie ze syf siedzial w dyszy glownej.
Silnik odpalal i chodzil na jalowym ale nie wkrecal sie w obroty, pomagalo wcisniecie ssania. Wtedy nawet dalo sie jechac ok 70-90 km/h.

Wywal gazniki i sprawdz.

Ps. Zobacz czy filtr paliwa nie jest zanieczyszczony a najlepiej wymien go, wyplucz wszystkie weze i pompe tez
To znaczy że bez pompy Twoje moto chodziło bez problemu ? Bo tak jest u mnie.

banditos
25.07.2012, 19:50
To znaczy że bez pompy Twoje moto chodziło bez problemu ? Bo tak jest u mnie.

Ajjjj... Nie doczytalem;(

Chomik jesli jestes pewien ze pompa ok, sprawdz swiece czy nie zalewa.
Najlepiej byloby wkrecic colortune jesli posiadasz.

Ps. Dla pewnosci podmienilbym pompe na inna.

chomik
27.07.2012, 10:44
Czy inni koledzy mają jakieś pomysły ?
Przypominam z pompą Facet motocykl się krztusi nie wchodzi od razu na obroty po odkręceniu szybko manetki. Na wolnych pracuje normalnie nie gaśnie. Bez pompy wszystko normalnie.
:bow:

next22
27.07.2012, 15:01
sparcialy przewód podcisnieni, dziura w membranie.?

bukowski
27.07.2012, 17:36
Ale to raczej nie brak cisnienia na pompie...Odkręcić powinien bez problemu na benzynie w gaźniku chyba? Przynajmniej ten pierwszy raz? Więc może faktycznie zaworek iglicowy nie trzyma i gaźnik zalewa?

next22
27.07.2012, 22:22
Ale to raczej nie brak cisnienia na pompie...Odkręcić powinien bez problemu na benzynie w gaźniku chyba? Przynajmniej ten pierwszy raz? Więc może faktycznie zaworek iglicowy nie trzyma i gaźnik zalewa?
Pisał ze bez pompy jest OK. jeździ skacze itp.
Więc może pompa podaje tylko tyle że komory nie są zalane wystarczająco ?

Ale wszystko można sprawdzać .

Moto na kroplówkę ,przewód z pompy w butelkę i obserwować jak leci