PDA

View Full Version : Zostawić orginał,czy poprawić


cichy
23.07.2012, 20:13
Witam,mam w mojej Afryce orginalną pompke bez przeróbek , przebieg 40000 .Nic się nie dzieje wszystko ładnie chodzi i zastanawiam się czy założyć jej płytkę czy zostawić jak jest i nic nie grzebać .Wiem że to bolączka Afryki ale z tego co czytam zamienniki też często padają,pozdrawiam.

ocoloko
23.07.2012, 20:25
U mnie pompa też działała bez zarzutu, ale przy 35kkm przyjąłem zestaw larsonowski i jestem spokojniejszy. Narazie dorzuciłem 5kkm i wszystko gra.
Tutaj kilka głosów było w tym temacie:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14133

raf
23.07.2012, 20:27
Najsampierw sprawdź styki. Jeżeli są wypalone nie za bardzo, to możesz założyć jakiś przekaźnik lub płytkę. Możesz wymienić same styki(do kupienia w larsonie). Co do innych pomp to się nie wypowiem, bo nie mam.

cichy
23.07.2012, 20:42
Dzięki za szybkie odpowiedzi,wlaśnie nad tym sie zastanawiałem ,czy jeżeli styki są ładne to wystarczy założyć jej płytkę czy lepiej wymienić na zamiennik larssona.

rambo
23.07.2012, 21:26
Oszacować styki, jak są OK to zajrzeć tam za rok.

Misza
23.07.2012, 21:37
Czasami lubi sobie yebnąć membrana w środku. Co prawda chyba nie przy tym przebiegu ale zdarzało się. Ja to bym se założył podciśnieniową jakąś gdyby nie to że one wolno reagują i czasami się nie zdąży dopompować po zmianie z on na res. To se jeżdżę na takiej co raz padła a potem sie sama naprawiła, jakoś tam działa :)

jorge
23.07.2012, 21:58
A ja Ci powiem tak: 36000 km miałem jak poprosiłem Mechanika o kontrole i po jego zakładaniu Wieczny musiał mnie ratować na trasie papierem świetnym. Styki byly niby ok ale juz nie bylo to samo. Moral z tego taki - nie psuje sie NIE DOTYKAJ! Zdejmie kapturek jak cienkie końce wymien bo to granica oryginału.